Esileht Pereelu ja suhted Kas ma tõesti mõtlen üle?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 137 )

Teema: Kas ma tõesti mõtlen üle?

Postitas:
Kägu

Mis põhimõte see siis mehel on, et ei või kedagi appi kutsuda ega palgata lapsehoidja näol?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei saa üldse aru, miks enamik vastajaid siin reisimisele on keskendunud? Kas te arvate, et teemaalgataja mees käib palmi all pikutamas, et sinna saaks lapsega kaasa minna? Arvatavasti on tegemist kas suusareiside või kultuurireiside või matkamisega. Mida teemaalgataja imikuga sellisel reisil teeks? Pikutaks hotellis ja kussutaks last magama? Või arvate, et seal muutub teemaalgataja mees suurepäraseks isaks ja tegeleb ise lapsega ning teemaalgataja saab puhata?

Minu arust on probleem selles, et teemaalgataja  mees ei ole veel isaks saanud. Muidugi on tore, kui on tööd ja raha, aga vähemalt lapse esimesel eluaastal tuleb leida mingi tasakaal töö ja pereelu vahel, et teha midagi perega koos ja anda naisele ka puhkust ja vaheldust beebiga tegelemises. Ega muu ei aitagi, kui konkreetselt mehele teatavaks teha, et ka sina oled inimene, vajad vaba aega ja teed oma plaane. Ütledki mehele, et laupäeval lähed terveks päevaks… (kuhu iganes) ja tema asi on last hoida. Ja et nädala sees oled sa 2-3 õhtul jalutamas/trennis/kohvikus/raamatukogus vms. Mehel peab tekkima harjumus oma plaane sinuga arutada, harjumus seada pere esikohale ning teadvustada endale, et ta on samasugune lapsevanem nagu ema.

+15
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oota, miks kultuurireisil imikuga käia ei saa? IMiks peaks imikuga pidevalt hotellis passima. Kas sa kodus ka imikuga huvitavalt näitusele ei lähe? Naljakas 🙂
Oleme imikuga tallunud Euroopa pealinnades läbi hulga muuseume, vaatamisväärsusi, kultuuripäevi, (aia)kontserte, losse, varemeid, pühapaiku, kirikuid, näitusi, restorane.
Rääkimata kuni paaripäevastest matkadest nii Eestis kui ka välismaal. Suusareisil ka – laps kotiga kõhul. Antarktikasse vast ei läheks, aga mis mure see sinu meelest on kuskil Alpide jalamil 10 km suuska sõita, laps kotiga kõhul. Või ka mäel oleme käinud. Mina teen oma laskumise, mees hoiab seni all last. Siis vahetame.
TA aga sinna ei saa, kuna ei julge lennata. Sõitku siis rongi või bussiga.

+5
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks te üldse arvate, et see mees on naist kunagi reisile kutsunud? Muudkui tegele hirmuga ja mine?

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks te üldse arvate, et see mees on naist kunagi reisile kutsunud? Muudkui tegele hirmuga ja mine?

Kas sa saad näiteks mehega koos parki jalutama minna ainult kui ta suvatseb kustuda? Kui ta ütleb, et läheb teeb pargis mõne jooksutiiru või läheb vaatab mis seal Jägala Joal ka toimub või kas metsas seeni on, siis sa ei tohi öelda, et kuule, oota minut, ma tulen ka?

Normaalseks seda peresuhet siiski mina isiklikult ei oskaks. Kui sul nii on, et OMA ABIKAASA peab tingimata kutsuma, siis nojah. Mina ei viitsiks. Meil võib mees ka öelda, kui ma sätin linna poodidesse või spaasse sulistama, et ah mõtlesin, ma tuleks ka.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga mina endiselt jätkuvalt ei saa aru mehe põhimõttest jätta naine väikese lapsega üksi tegelema ja ise puhkama sõita ning keelata naisel ära abi kasutamine lapsehoidja näol. Mis siis juhtuks, kui mees lendab sõpradega 10 päevaks ära puhkama ja naine samal ajal palkaks näiteks lapsehoidja endale appi kasvõi paariks tunniks kõik need 10 päeva, mil mees ära on ja saaks ise ka veidi puhata? Kas hirm lapsehoidja ees paneks mehe edaspidi lapsega rohkem kodus olema? Ka mehe töö nädalavahetustel, naine palkab näiteks lapsehoidja nädalavahetusel appi või mees istub kodus lapsega ja ei lähe tööle. Ma arvan, et kui mees nii lapsehoidja vastu on, tuleb tal ise hakata naisele vaba aega võimaldama enda ajast, sest ka naine vajab puhkust. Või siis leppida mõttega, et käib lapsehoidja.

+16
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oota, miks kultuurireisil imikuga käia ei saa? IMiks peaks imikuga pidevalt hotellis passima. Kas sa kodus ka imikuga huvitavalt näitusele ei lähe? Naljakas 🙂

Oleme imikuga tallunud Euroopa pealinnades läbi hulga muuseume, vaatamisväärsusi, kultuuripäevi, (aia)kontserte, losse, varemeid, pühapaiku, kirikuid, näitusi, restorane.

Rääkimata kuni paaripäevastest matkadest nii Eestis kui ka välismaal. Suusareisil ka – laps kotiga kõhul. Antarktikasse vast ei läheks, aga mis mure see sinu meelest on kuskil Alpide jalamil 10 km suuska sõita, laps kotiga kõhul. Või ka mäel oleme käinud. Mina teen oma laskumise, mees hoiab seni all last. Siis vahetame.

TA aga sinna ei saa, kuna ei julge lennata. Sõitku siis rongi või bussiga.

Tõelise perekoolika postitus, millel pole reaalsusega mingit pistmist. Hea, et sa veel ei kirjutanud, et ka kosmoses oled beebiga koos käinud.

+16
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Naisel tuleb end kehtestada. Mina naisena igati laseksin mehel 10ks päevaks puhkama minna ja oleksin ise kogu aja lapsega. Kuid. Kui mehe puhkus läbi saab, algaks minu puhkus, mis kestaks 5 nädalavahetust järjest. Sel ajal mees ei või lapsehoidja abi kasutada, samuti mitte sugulaste oma, sest mulle see ei meeldi ja nendel nädalavahetustel, kui mul puhkus on, ärkab mees öösel ise lapse nutu peale. Tasuta lõunaid ei ole.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõelise perekoolika postitus, millel pole reaalsusega mingit pistmist. Hea, et sa veel ei kirjutanud, et ka kosmoses oled beebiga koos käinud.

Meil on viis last. Ja mees on normaalne. Sa ei suudaks 7-kuusega minna Pirita kloostrit vaatama või sõita Haapsallu või Otepääle ja seal veidi suusatada. Vaata siis. Eks inimesed olegi erinevad.

+5
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on viis last. Ja mees on normaalne. Sa ei suudaks 7-kuusega minna Pirita kloostrit vaatama või sõita Haapsallu või Otepääle ja seal veidi suusatada. Vaata siis. Eks inimesed olegi erinevad.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jutt käib 10päevasest reisist, mis sa oma Pirita kloostriga siin jaurad?

+13
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tüüpiline perekool. Kohe kui kommentaaridest selgub, et teemaalgataja ise võiks ka mingeid korrektuure teha, selgub, et mees lausa ei luba lapsehoidjat palgata, et rahakotid on kohe rangelt eraldi ja mehe rohkem töötamine on ainult mehe enda heaoluks jne.

Tead, su probleem on ikkagi see, et olete suhte valedele alustele rajanud, ükskõik, kas näitad näpuga mehele või mitte.

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

10 päeva imikuga = rohekm asju kaasa pakkida kui Haapsallu minekuks. 5 lapsega kaheks kuuks Portugali mehe töö tõttu sõites oli isegi üht lisapagasit vaja, eriti kuna oli kolm alla 3-aastast last. Vanemad said juba ise osa oma kohvrikestega hakkama. Kõik taandub tahtmisele, organiseerimisvõimele ja perekonna mõlema täiskasvanu koostööle. Ega see meeski vaevalt et asustamata saartel puhkab, kus lapsele mähkmeid ei müüda.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

No minu meelest on TA jutus paar punkti, mis väärib tähelepanu. Esiteks, mees tahtis väga last. Lapse saamine ei piirdu tahtmisega, see muudab elu. Ka mehe elu, mitte ainult naise elu, nagu TA pere hetkel on.  Teiseks reisis enne mees kogu aeg üksi ja see ei tekitanud probleeme. Mees ei saa aru, milles probleem, enne ju oli hästi kõik. Aga tulebki selgitada mehele, et enne puhkas naine ka see nädal aega aga nüüd enam ei puhka. Ja ma soovitan, et võta see asi kohe käsile, mida rohkem sa venitad selle selgeks tegemisega mehele, et lapse kasvatamine ei ole iseenesestmõistetav ja kerge, seda võimatum on hiljem seda teha. Lihtsalt kõik peavad aru saama,et elu pole enam endine, nüüd on võrrandis üks muutuja juures ja sellega peavad kõik arvestama.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

. Samas eile tuli ka koju õhtul ja tegeleski lapsega kuni laps magama läks. Aga seda aega on jah kahjuks vähe.

Nii et tegelikult sa vingudki ju? Neid õhtuid, kus ta koju tuleb ja tegeleb või kordi, kus koos käite on kindlasti rohkem kui see üks. Aga sa oled nii keskendunud halva nägemisele ja mehe kirumisele, et kõik hea on sinu jaoks nagu muuseas, sest seda pole kunagi piisavalt.

+3
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapsehoidja keelamine mehe poolt on natuke nagu võimumäng. Mis mõttes ei usalda lapsehoidja hoolde last? Kas ta ennast siis ka ei usalda, et ise lapsega  ei tegele?

Pigem on mehe põhimõte, et naine peabki piinlema ja ainult vajalikke asju tegema, puhkus ja elunautimine pole naise jaoks. Mees siis rabab tööd, et saaks üksi segamata reisimas käia. Sooviski vist last saada, et naine rohkem koju allutada ja ise lõbutsema käia. Naise lõbutsemise variandid on ju nüüd oluliselt piiratud. Muidu naine tegi mingeid omi asju 10 päeva, seda ju ei saa ometi lubada.

Kahjuks ise ka kogenud taolist asja…

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas saab mees keelata lapsehoidjat? Kuidas see keelamine välja näeks? Kas veidi üle ei mõtle? Mees võis öelda, et talle ei meeldi mõte lapsehoidjast, aga kui lapsehoidja oleks juba olemas, kas mees viskaks siis lapsehoidja välja või ei maksaks tasu ära? Ma arvan, et nii ikka poleks ju.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eraldi rahakotid lapsega peres võib olla ka libe tee. Mehe aur läheb tööle ja reisimisele ja pereasjadeks mahti pole, siis võib sujuvalt kujuneda nii, et lapse kulutused kogunevad kõik naisele. Murekoht on see siis, kui naine teenib oluliselt vähem kui mees ja peab oma palgast siis nuputama, klapitama ja sente lugema.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

kes kirjutavad, et 7-kuuse lapsega oleks pidanud juba ei tea mitu korda reisimas käima, eriti veel praegusel viiruse ajal, neil endal ilmselt lapsi pole. Nii nagu sina teadsid, et mehele meeldib reisida, teadis tema, et sulle ei meeldi ja ometi tahtis ta sinuga last. Ka tema peab sinu hirmuga arvestama.

PS! ka minu 10k laps ärkab öösel sada korda (pole ka esimene laps) ja temaga kuskil öösel veel lennata ja ringi traalida, no ei aitäh.

Midagi ei PEA.

Samas lepi sina ka, et alla aastaste lastega reisimine on täiesti tavapärane elu.

Need rasked lapsed, kes veel 7-kuuselt 100 korda ärkavad, ongi teeglina need lapsed, kellega pole kuskil käidud, kaasa võetud. Lennuk ja seal magamine on tite jaoks tavaline koht nagu oma voodi, kui ta on harjunud sellega ja samuti sellega, et vanemad ei loobu tema pärast oma elust, vaid ka tema peab juba maast madaladt perekonna harjumustega sobituma.

Teemaalgataja perekonnas ei ole probleem ju lapsest. Probleem oli seal suhtes ju algusest peale. Mees soovib palju tootada, et oleks rahaliselt normaalne ning palju reisida. Naisele ei meeldi kumbki asi.

Lapse saamiseni polnud naisel mehe reisidega probleemi. Juba see on haige. Kuidas saavad kaks nii erinevat inimest suhtes olla? See on ju sama välistav, kui eelpool toodud naide linnuvaatleja ja korteriinimese suhe. Nii ei saagi. Teemaalgatajal polnud ju suhet olemas ka enne last.

Mina ei saa lapse probleemist suurt aru, lapsehoidja võtmine on kõige lihtsam asi. Jumala eest, otsi inimene, kes valvab su titte ja ongi sul su vaba aeg. Palju suurem probleem on see, et sul puudub oma mehega igasugune ühisosa, teile meeldivad nii erinevad asjad.

Mis mõttes sa abiellusid ja said lapse mehega, kellega polnud isegi kuskil reisil koos käinud? Teades, et tema tahab reisida ja sina välistad reisimise. Teil pole ju midagi lahedat kunagi olnudki! Pere loovad koos ikka kaks värske metsa- ja matkahuvilist, kaks fanaatilist kaugreisi huvilist, kaks raamatute maailma nautlejat kodus kamina paistel.

Või sul on võimalus luua pere endast 180 kraadi erineva inimesega, aga sel juhul ära vingu. Võta lapsehoidja ja saad samamoodi üksi edasi elada nagu enne lapse saamist sama mehe kõrval ju elasidki.

küsimus ei ole ju lapse magamises, vaid EMA on väsinud magamatusest.

Laps on saadud ju ühiselt, aga nüüd vastutab lapse eest ema üksi. Miks mees siis last tahtis? Reisinud siis edasi. TA ei teinud ju last mehele vägisi.

Nüüd on vaese mehe pooldajad kõik väljas ja väikse lapse ema silmad nokitakse siin välja. Oleks täpselt vastupidine olukord, et sina reisida sooviks ja isa oleks lapsehooldusel, usu mind, siis ei kaitseks ega õigustaks sind siin keegi.

+15
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga nõme mees ausalt öeldes. Laps on ju ometi ühine vastutus ja kohustus ning rõõm. Ta ei märkagi lapse arengut, ei saa temaga lähedaseks. Miks selline inimene üldse last tahtis, kui ta temast ei huvitu? Rääkimata kohutavalt raskest esimesest aastast beebiga, kus kogu hullusest ja väsimusest kokku kukkumise pääsemise võti on minu kogemuse põhjal mehes.

Sinust ja lapsest väga kahju. Kuna mul endal on mees, kes tahab iga vaba hetke olla lapsega koos, siis pean seda ka teiste puhul iseenesestmõistetavaks, aga saan tegelikult aru, et reaalses elus paljudel kahjuks nii pole.

Minu meelest ei ole teil toimiv perekond, vaid olete sina ja laps ning ringitrallitav mees. Loomulikult käivad sinna juurde ka teised naised. Kui ta teiega olla ei soovi, siis ava oma silmad.

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Kommentaare tuleb ikka igasuguseid..küll neid kes mõistavad ja neid kes mind üheks mõttetuks naiseks peavad..

Mainin ära selle, et meil on erinevad rahakotid. Mees maksab ise kõik arved jne. Mina siis ostan enamasti süüa. Ei ole nii, et ta nüüd mulle raha annaks, et näed, osta midagi või palka lapsehoidja. Tema teenitud raha on tema oma ja oma reisid ta nende eest käibki. Samuti kui perega kuskile väljasõidud, siis maksab enamasti samuti mees..Samas ei ole millestki mul puudus. Saan samuti oma rahadega kenasti hakkama ja ka endale saan lubada mida soovin. Aga vot see lapsehoidja teema. Mehel see ei meeldi. Ta ei usalda last kellelegi. Alles tegin sellest mingi aeg juttu. Soovisin lõuna aeg veidi magada kuna tõesti ärkab ta öösel tihti ja olin nii väsinud. Läksime mehega sellel teemal peaaegu tülli. Vastas, et aga tema on ka väsinud.Tema ärkab samuti vara ja ärkab ka öösiti lapse nutu peale. See hakib ka tema ööune. Ja sinna see lapsehoidmine jäi.

Keegi mainis, et tee lapse unekooli. Probleem ei ole lapsel magamajäämisega. Seda teeb ta sünnist saati ise. Lihtsalt ta ärkab gaaside peale. Tal on need siiani aeg ajalt. Ei aita toidu või piimasasegu vahetus samuti. Mõni öö on. Mõni öö mitte. Enamasti ikka öösiti kahjuks on. Ja ärkabki valu tõttu. Arst ütleb, et tuleb aeg ja kasvab sellest välja. Eks nii ma ootan siis…

Enne lapse saamist polnud mehe reisimisega probleemi. Tema reisis ja sis tegin mina ise mis mulle meeldib. Kutsusin sõbrannad külla/ ööseks. Käisin ise kodust ära jne..mulle väga sobis. Rasedaks jäin siis rääkisime asjad läbi. Ütlesin, et peale lapse sündi ei saa nii, et tema töötab nagu loom ja mina lapsega üksi tegelen. Ta oli nõus. Kuid nii kuu laps sündis sis vaata et reisib ja töötab veel tihedamini..

Umbes lapse 5ndal elukuul tegin kisa. Ütlesin et lähen ära kui asjad ei muutu. Ja siis lasi mul nv ära minna. Lapseta. Teha mis tahan..läksingi spaasse. Puhkasin. Magasin. Leppisime kokku et kuus korra saan ühe oma nv. Kuid siis hakkas rääkima et see lööb teda rahaliselt ja palju jääb nädalavahetuse pärast teenimata jne. Ühesõnaga talle see väga ei sobinud. Lasi mul küll minna aga vastumeelt.

Probleem ongi mul ju pigem sellega, et perena ei veeda me koos üldse aega. Kõik vabad puhkused ta kaob..ja ta ei saa sellest aru. Tõesti ei saa. Õtleb et vingun niisama..teised naised oleksid õnnelikud. Samas eile tuli ka koju õhtul ja tegeleski lapsega kuni laps magama läks. Aga seda aega on jah kahjuks vähe.

Mina see eelmine postitaja enne sinu ülal olevat vastust

Tead, ma ei arva, et oled mõttetu naine ja pole seda kordagi ka öelnud. Aga. Sa raagid iseendale vastu ja kõlad aegajalt kui printsess herneteral.

Mees maksab kõik arved ning teie yhised väljasõidud. Kurdad seejuures, et teil rahakotid eraldi ja mees ei anna sulle raha a la et saaksid osta endale midagi…

Vabandust, sa ei näe siinjuures seda, et sul on ju niigi normaalne mees. Sa ei osale eluasemekuludes, sinult ei nouta osalust yhise vaba aja veetmises, mees maksab kõik. Mis raha ta sulle laristamiseks veel peaks andma?! Kurdad, et ta teenibki endale oma raha. Aga nii ju peakski olema, kuidas teisiti siis?! Et ta peaks selle sulle andma? Niigi maksab ta sinu ja lapse elamiskulud ning yhise meelelahutuse. See on elementaarne, et tema teenitust ylejääv osa on tema raha!

Kell 18 koju tulev mees on väga vara koju tulev mees, see on teine tähelepanek. Enamik hästi teenivatest meestest saabub koju tunde hiljem v käib yleyldse päevade viisi välislahetustes. Ka need naised saavad oma lapsed kantseldatud. Lisaks kirjutad, et tuli koju ja tegeles kogu õhtu lapsega. No mis see vaene mees veel peaks tegema siis?! Mina näen seda asja nii, et ta vaeseke sinu pärast pani pikale tôöpäevale teise lapsehoidmise päeva veel otsa, et sa ometi rahuneksid. Mina olen oma mehe puhul kõigi kolme lapsega arvestanud, et töölt tulev inimene peab saama puhkust, mitte, et ta peaks koju tulles hakkama vinguva titega mässama. Mees siis peab taluma topeltkoormust ja sina oled ikka rahulolematu, et sul raske?!

Tema reisidest saan ma absoluutselt aru. Kogu selle muu kammi ja värskete elektriarvete ja vastutuse juures, kuna tal on nyyd ka naine ja titt ylal pidada, veel enam arusaadav. Muidu on tõesti nöör kaela ju, ainult jama jama otsa. Ise kordasid veelkord, enne last sulle tema reisimine sobis. Sa ju teadsid, et valid endale kirgliku reisihuvilise partneriks. Inimesed ei muutu. Ja millal ta vabandust väga, siis yldse puhata tohib? Käib tööl kui loom, maksab teie elu kinni, töölt tulles jooksuga, hakkab lapsega õhtul tegelema. Veelkord, mida veel ta tegema peaks? Jah, tal on õigus omateenitud rahale ning oma reisidele, sest see on ainuke stressivaba aeg, mis tal on.

Minu jaoks on jätkuvalt kõige imelikum hoopis see, et elasitegi enne last koos niimoodi täiesti võõrana. Yks reisis ja teine sõbrannatas-spaatas samal ajal. Eraldi, täiesti erinevad elud ju. Kuidas sai teil ometi mõte tulla, et te olete omavahel sobivad partnerid kogu eluks ja saada laps?!

Ma veelkord soovitan lapsehoidjat, aga eks tegelikult muutub teie jaoks midagi vaid siis, kui selle vaba lapsehoidja-aja mehega koos sisustate, yksteisele pyhendate. Kasvõi lähete magate end koos hotellis yksteise kaisus välja. Mida iganes. Aga niikaua kui yks sel ajal surfab ja teine sõbrannatab, seda kaugemaks yksteisest jaate.

Mis lapse mitte magamist puudutab, siis vahet pole ju, kas ei jaa algselt magama v ärkab öosel, aga ma ei saa sellest aru. Minu kolm last on selles vanuses maganud kõik juba 12 tundi jutti. Aga eks tegin ka midagi selleks. Öo on magamise aeg. Kuidas peaks imik sellest aru saama, kui iga vigina peale keegi yles ärkab ja kohale tuleb? Ei tule, sest ka ema ja isa magavad. Sama kehtib harjumuste kujundamise osas a la lennukis magamine, valgusega magamine, televiisori taustal magamine.

Paar korda jaurab, kolmas öö enam ei jaura.

Jah, alati on ilmselt erandid, haiged lapsed, eriliselt tundliku närvisüsteemiga lapsed jne, aga enamus juhtudel reageerivad noored pyydlikud emad lihtsalt yle ja tekitavad vangla nii endale kui lapsele. Mehest rääkimata.

+2
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Kommentaare tuleb ikka igasuguseid..küll neid kes mõistavad ja neid kes mind üheks mõttetuks naiseks peavad..

Mainin ära selle, et meil on erinevad rahakotid. Mees maksab ise kõik arved jne. Mina siis ostan enamasti süüa. Ei ole nii, et ta nüüd mulle raha annaks, et näed, osta midagi või palka lapsehoidja. Tema teenitud raha on tema oma ja oma reisid ta nende eest käibki. Samuti kui perega kuskile väljasõidud, siis maksab enamasti samuti mees..Samas ei ole millestki mul puudus. Saan samuti oma rahadega kenasti hakkama ja ka endale saan lubada mida soovin. Aga vot see lapsehoidja teema. Mehel see ei meeldi. Ta ei usalda last kellelegi. Alles tegin sellest mingi aeg juttu. Soovisin lõuna aeg veidi magada kuna tõesti ärkab ta öösel tihti ja olin nii väsinud. Läksime mehega sellel teemal peaaegu tülli. Vastas, et aga tema on ka väsinud.Tema ärkab samuti vara ja ärkab ka öösiti lapse nutu peale. See hakib ka tema ööune. Ja sinna see lapsehoidmine jäi.

Keegi mainis, et tee lapse unekooli. Probleem ei ole lapsel magamajäämisega. Seda teeb ta sünnist saati ise. Lihtsalt ta ärkab gaaside peale. Tal on need siiani aeg ajalt. Ei aita toidu või piimasasegu vahetus samuti. Mõni öö on. Mõni öö mitte. Enamasti ikka öösiti kahjuks on. Ja ärkabki valu tõttu. Arst ütleb, et tuleb aeg ja kasvab sellest välja. Eks nii ma ootan siis…

Enne lapse saamist polnud mehe reisimisega probleemi. Tema reisis ja sis tegin mina ise mis mulle meeldib. Kutsusin sõbrannad külla/ ööseks. Käisin ise kodust ära jne..mulle väga sobis. Rasedaks jäin siis rääkisime asjad läbi. Ütlesin, et peale lapse sündi ei saa nii, et tema töötab nagu loom ja mina lapsega üksi tegelen. Ta oli nõus. Kuid nii kuu laps sündis sis vaata et reisib ja töötab veel tihedamini..

Umbes lapse 5ndal elukuul tegin kisa. Ütlesin et lähen ära kui asjad ei muutu. Ja siis lasi mul nv ära minna. Lapseta. Teha mis tahan..läksingi spaasse. Puhkasin. Magasin. Leppisime kokku et kuus korra saan ühe oma nv. Kuid siis hakkas rääkima et see lööb teda rahaliselt ja palju jääb nädalavahetuse pärast teenimata jne. Ühesõnaga talle see väga ei sobinud. Lasi mul küll minna aga vastumeelt.

Probleem ongi mul ju pigem sellega, et perena ei veeda me koos üldse aega. Kõik vabad puhkused ta kaob..ja ta ei saa sellest aru. Tõesti ei saa. Õtleb et vingun niisama..teised naised oleksid õnnelikud. Samas eile tuli ka koju õhtul ja tegeleski lapsega kuni laps magama läks. Aga seda aega on jah kahjuks vähe.

Mina see eelmine postitaja enne sinu ülal olevat vastust

Tead, ma ei arva, et oled mõttetu naine ja pole seda kordagi ka öelnud. Aga. Sa raagid iseendale vastu ja kõlad aegajalt kui printsess herneteral.

Mees maksab kõik arved ning teie yhised väljasõidud. Kurdad seejuures, et teil rahakotid eraldi ja mees ei anna sulle raha a la et saaksid osta endale midagi…

Vabandust, sa ei näe siinjuures seda, et sul on ju niigi normaalne mees. Sa ei osale eluasemekuludes, sinult ei nouta osalust yhise vaba aja veetmises, mees maksab kõik. Mis raha ta sulle laristamiseks veel peaks andma?! Kurdad, et ta teenibki endale oma raha. Aga nii ju peakski olema, kuidas teisiti siis?! Et ta peaks selle sulle andma? Niigi maksab ta sinu ja lapse elamiskulud ning yhise meelelahutuse. See on elementaarne, et tema teenitust ylejääv osa on tema raha!

Kell 18 koju tulev mees on väga vara koju tulev mees, see on teine tähelepanek. Enamik hästi teenivatest meestest saabub koju tunde hiljem v käib yleyldse päevade viisi välislahetustes. Ka need naised saavad oma lapsed kantseldatud. Lisaks kirjutad, et tuli koju ja tegeles kogu õhtu lapsega. No mis see vaene mees veel peaks tegema siis?! Mina näen seda asja nii, et ta vaeseke sinu pärast pani pikale tôöpäevale teise lapsehoidmise päeva veel otsa, et sa ometi rahuneksid. Mina olen oma mehe puhul kõigi kolme lapsega arvestanud, et töölt tulev inimene peab saama puhkust, mitte, et ta peaks koju tulles hakkama vinguva titega mässama. Mees siis peab taluma topeltkoormust ja sina oled ikka rahulolematu, et sul raske?!

Tema reisidest saan ma absoluutselt aru. Kogu selle muu kammi ja värskete elektriarvete ja vastutuse juures, kuna tal on nyyd ka naine ja titt ylal pidada, veel enam arusaadav. Muidu on tõesti nöör kaela ju, ainult jama jama otsa. Ise kordasid veelkord, enne last sulle tema reisimine sobis. Sa ju teadsid, et valid endale kirgliku reisihuvilise partneriks. Inimesed ei muutu. Ja millal ta vabandust väga, siis yldse puhata tohib? Käib tööl kui loom, maksab teie elu kinni, töölt tulles jooksuga, hakkab lapsega õhtul tegelema. Veelkord, mida veel ta tegema peaks? Jah, tal on õigus omateenitud rahale ning oma reisidele, sest see on ainuke stressivaba aeg, mis tal on.

Minu jaoks on jätkuvalt kõige imelikum hoopis see, et elasitegi enne last koos niimoodi täiesti võõrana. Yks reisis ja teine sõbrannatas-spaatas samal ajal. Eraldi, täiesti erinevad elud ju. Kuidas sai teil ometi mõte tulla, et te olete omavahel sobivad partnerid kogu eluks ja saada laps?!

Ma veelkord soovitan lapsehoidjat, aga eks tegelikult muutub teie jaoks midagi vaid siis, kui selle vaba lapsehoidja-aja mehega koos sisustate, yksteisele pyhendate. Kasvõi lähete magate end koos hotellis yksteise kaisus välja. Mida iganes. Aga niikaua kui yks sel ajal surfab ja teine sõbrannatab, seda kaugemaks yksteisest jaate.

Mis lapse mitte magamist puudutab, siis vahet pole ju, kas ei jaa algselt magama v ärkab öosel, aga ma ei saa sellest aru. Minu kolm last on selles vanuses maganud kõik juba 12 tundi jutti. Aga eks tegin ka midagi selleks. Öo on magamise aeg. Kuidas peaks imik sellest aru saama, kui iga vigina peale keegi yles ärkab ja kohale tuleb? Ei tule, sest ka ema ja isa magavad. Sama kehtib harjumuste kujundamise osas a la lennukis magamine, valgusega magamine, televiisori taustal magamine.

Paar korda jaurab, kolmas öö enam ei jaura.

Jah, alati on ilmselt erandid, haiged lapsed, eriliselt tundliku närvisüsteemiga lapsed jne, aga enamus juhtudel reageerivad noored pyydlikud emad lihtsalt yle ja tekitavad vangla nii endale kui lapsele. Mehest rääkimata.

TA kirjutas ju, et mees lubas kui laps sünnib, siis ei ralli enam ringi. Praegu jääb mulje, et iga paari kuu tagant lamab palmi all. Nii tihti on kohe vaja või? Teenib raha, jah selleks et sõpradega reisida, et naisele üldse lisaraha ei anna on ka imelik. Last ei hoia, raha ei anna. Naine peaks juba koristamise kokkamise ja üksi lapsehoidmise eest palka saama. Tõeline majapidajanna ulma palga ja puhkuseta. Ja miks mees peaks naist kaasa tahtma, ta ju harjunud lõbutsema ja äkki on kaasas segav naine ja öösel nuttev beebi. Ja mus kultuur koos beebiga? Väsinud naine tassib last kõhu otsas. Ma pole küll kindel et mees selle enda peale võtaks. Tundub paras egoist olema.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Absoluutselt nõus selle lõiguga.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Naine peab palka saama, et ta endale süüa teeb ja enda nõud ära peseb?

Kui te tähele ei pannud, maksab mees kõik “arved” jne Ta juba maksabki. Aga ikka vähe. Peab naisele palka maksma, kodus istuma, võimaldama naisele puhkust jne. Öösel peab lapsega üleval olema mees, sest naine on muidu magamata, siis minema tööle, töölt tulles vabastana naise lapsehoidmisest, sest naine on lapsest väsinud. Nädalavahetusel peab mees võimaldama naisel spaas köima ja selle loomulikult kinni maksma.

Mehel EI TOHI olla puhkust ega hobisid.

+4
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu kolm last on selles vanuses maganud kõik juba 12 tundi jutti. Aga eks tegin ka midagi selleks. Öo on magamise aeg.

päris haige jutt. Oo, sina oled niii supertubli, et sul juba 7-kuused imikud kõik magasid 12 tundi jutti. Krt sa lihtsalt ignoreerisid oma lapsi, see oli kogu su “tegemine”

Enamasti 7-kuune imik siiski veel ärkab mitu korda öö jooksul ja peaks veel ka öösel süüa saama. Alles umbes 12-kuud on see aeg, mil on lootust, et ehk nüüd magab kauem järjest. See on nii enamike lastega ja see, kui mõni imik kuskil magab terve öö jutti, on pigem ikka väga suur erand, nii et ära tule oma jutuga, et ema peaks lihtsalt lapsel nutta laskma öösel, et küll siis magab. Krdi loll soovitus, umbes samasugune nagu nõukaajal jagati.

kogu su ülejäänud jutt on ka selline, et parem ole vait, mitte ära targuta.

+11
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui te tähele ei pannud, maksab mees kõik “arved” jne Ta juba maksabki. Aga ikka vähe.

Ilmselt elatakse mehele kuuluval elamispinnal ja sellepärast mees ka kõik arved maksab. Aga kui on majas väike laps, siis ainult arvete maksmisest on tõepoolest liiga vähe. Sa üritad maalida pilti nagu mees oleks mingi vaene kannataja, samas kui tema panus pereellu on vaid arvete maksmine, igal vabal hetkel leegib reisile, naisel lapsehoidjat võtta ei luba. Ausaltöeldes see viimane mõjub küll juba kergelt nagu vaimse vägivallana. Ise naisele puhkust ei võimalda, aga kui naine lahenduse pakub, siis see ka ei sobi?

Kas sinu arvates naisel ei või olla puhkust ja hobisid, ainult mehel võib? Et kui naine ka vahepeal natuke puhata ja mängida saab, siis kohe on asi nii dramaatiline, et mees ei saa üldse?

Tõsi on küll see, et niisuguse mehega mina ei oleks julgenud mingit last tegema hakata. Oli minulgi üks reisisell meessõber, kes tuli jutuga, et teeme lapse. Ma saatsin ta puu taha ja olin selle jutu peale väga tige. Mis mõttes me teeme lapse kui sa elad kohvri otsas?

Paraku teemaalgataja on nüüd selles olukorras nagu on ja mina soovitaksin siiski mees fakti ette panna, et lapsehoidja tuleb leida, kui mees ise oma plaanides muudatust ei suuda teha. Ühtlasi tuleks planeerida ka rohkem ühist koos veedetud aega, seda ei saa jätta nii, et vaatame-kuidas-kujuneb. Niimoodi kujuneb ainult lahkuminek.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loomulikult on keeruline ja raske elu, kui mees on 7 a arved kinni maksnud.

Palju lihtsam on olla üksi, saada elatist 100 eurot kuus ja teha kõike, mida hing igatseb.

Vean kihla, et lapsehoidja jaoks pole TAl endal lihtsalt raha.

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ütle mulle, mis mõttes on lihtsam olla magamatuna ja väikelapsega öösel kodus ILMA meheta, kui koos mehega kuskil Berliini korralikus hotellis või apartemendis?

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ütle mulle, mis mõttes on lihtsam olla magamatuna ja väikelapsega öösel kodus ILMA meheta, kui koos mehega kuskil Berliini korralikus hotellis või apartemendis?

Tõenäoliselt oli see irooniana mõeldud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Naine peab palka saama, et ta endale süüa teeb ja enda nõud ära peseb?

Kui te tähele ei pannud, maksab mees kõik “arved” jne Ta juba maksabki. Aga ikka vähe. Peab naisele palka maksma, kodus istuma, võimaldama naisele puhkust jne. Öösel peab lapsega üleval olema mees, sest naine on muidu magamata, siis minema tööle, töölt tulles vabastana naise lapsehoidmisest, sest naine on lapsest väsinud. Nädalavahetusel peab mees võimaldama naisel spaas köima ja selle loomulikult kinni maksma.

Mehel EI TOHI olla puhkust ega hobisid.

Loomulikult võib mehel olla puhkust ja hobisid, aga nii, et pereelu ei kannataks. Naine ei pea palka saama kodutööde eest ja mees ei pea saama piiritut vaba aega selle eest, et ta arveid maksab. Maksaks ta ju neid arveid ka siis, kui elaks üksinda. Pereelu tähendab kompromisse ja mõningast ebamugavust enda arvelt. Beebi majas tähendab, et vaba aeg ja hobid ongi rohkem luksus, nii lapse emale kui isale, sest väikelaps lihtsalt nõuab suurt tähelepanu ja pühendumist.

+11
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 137 )

Esileht Pereelu ja suhted Kas ma tõesti mõtlen üle?