Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas ma võin oma koolituskulud deklareerida…

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Kas ma võin oma koolituskulud deklareerida…

Postitas:

oma elukaaslase deklaratsioonis kui me ei ole abielus? Kuidas see käib? Kustutan oma deklarist ja lisan tema omasse käsitsi?
Kas võin lapsed ka tema omasse panna, kui 1 neist ei ole tema bioloogiline laps?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas oled alla 26-aastane? Kui oled 2 täis, siis jäta oma koolituskulud enda deklarisse,
Laste koolituskulud saad panna elukaaslasele, lapsed oma deklarisse kui tahad täiendavat tulumaksusoodustust saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

aga kui inimesel pole midagi tagasi saada st ta pole tulumaksu maksnud, siis mis mõttega ta enda deklarisse paneb kõik? küsimus ju oli, kas võib panna elukaaslase omasse. väga asjatundmatu vastus…
heh, ega ma ka targem pole, ootan vastust samadele küsimustele 🙂
võõrast last siiski minu teada ei tohi panna, koolituskuludega peaks ok olema.[/tsitaat]tegelikult oli vastus täitsa olemas, kuigi veoidi segaselt sõnastatud- teise inimese deklarisse saab kanda vaid 1 kuni 26a inimese koolituskulud, seega kui te olete sobivas vanuses ja elukaaslasel endal koolituskulusid ei ole, siis võite vabalt oma koolituskulusid tema alt deklareerida.

laste koha pealt võiks maksuametist otse küsida, aga varem ei olnud küll porobleemi lisada lapsi kasuvanema deklarisse, aga nagu ma ütlesin, siis võiks otse MA uurida, kas ja mis tingimustel seda täpselt teha saab

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma maksustatavast tulust võib maha arvata kalendriaasta jooksul tasutud enda ja alla 26 aasta vanuse lapse, lapselapse, venna ja õe koolituskulud või nende koolituskulude puudumisel ühe alla 26 aasta vanuse Eesti alalise elaniku koolituskulud.
http://www.emta.ee/index.php?id=26873
Lapsevanemal või eestkostjal, kes peab ülal kahte või enamat alaealist last, on alates teisest lapsest õigus saada täiendavat maksuvaba tulu
http://www.emta.ee/index.php?id=26806

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas ma võin oma koolituskulud deklareerida…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.