Esileht Pereelu ja suhted Kas majanduslik väärtus on isarollist tähtsam?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Kas majanduslik väärtus on isarollist tähtsam?

Postitas:

Kas majanduslik väärtus on isarollist tähtsam? Kas tänapäeval raha kaalub üles isa ja lapse omavahelise suhte?

Miks mul on jäänud mulje, et olukorras, kus isa alimente maksab, täidab isa oma ülalpidamiskohustust ja kõik näib olevat korras.
Miks lapse ja isa omavahelisisuhted peetakse kolmandajärguliseks? Mitte oluliseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesele küsimusele on vastus kindel ei (minu arvamus).
Minu isa oli (ja on siiani) karjääritegija. Ma ei kasvanud küll ilma isata (st, et ema ja isa on siiani koos), aga ma ei mäleta mitte ühtki korda, kus isa oleks minuga aega veetnud. Lapsepõlvest mäletan kuidas ta oli alati tööl. Kodus nägin teda vaid hommikul. Nädalavahetustel oli ta tööreisidel. Kui tal juhtus olema vaba päev, ei veetnud ta seda minuga, vaid ajas oma tööasju. Jah, me olime jõukad – mul olid alati uued riided, mänguasjad, vaba voli käia meelt lahutamas kus tahes-millal tahes, aga ma oleksin vahetanud kõik selle \”tõelise\” isa vastu.
Nüüd, kui mul endal on laps, ehk siis minu isa on vanaisa, on ta nagu rohkem hakanud kontakti otsima ka minuga. Ka mina soovin, et oleksime lähedasemad, aga ma ütlen ausalt – ma ei usalda teda ja vaevalt ma kunagi temaga tõeliselt lähedaseks saan.
Enne, kui oma mehega lapse otsustasin saada, mõtlesin ikka tõsiselt, et kas tema ikka on võimeline olema hea isa meie tulevasele lapsele. Otsustasin, et suure tõenäosusega on. Õnneks arvasin õigesti :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas majanduslik väärtus on isarollist tähtsam? Kas tänapäeval raha kaalub üles isa ja lapse omavahelise suhte?

Miks mul on jäänud mulje, et olukorras, kus isa alimente maksab, täidab isa oma ülalpidamiskohustust ja kõik näib olevat korras.
Miks lapse ja isa omavahelisisuhted peetakse kolmandajärguliseks? Mitte oluliseks. [/tsitaat]
Kui minu lapse isa oleks pidanud isa ja lapse omavahelist suhet sama tähtsaks, kui sina paistad seda pidavat, oleks ka minul ükskõik olnud, kas maksab elatist või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas majanduslik väärtus on isarollist tähtsam? Kas tänapäeval raha kaalub üles isa ja lapse omavahelise suhte?

Miks mul on jäänud mulje, et olukorras, kus isa alimente maksab, täidab isa oma ülalpidamiskohustust ja kõik näib olevat korras.
Miks lapse ja isa omavahelisisuhted peetakse kolmandajärguliseks? Mitte oluliseks. [/tsitaat]

ei ole selliseid väiteid näinud. Lihtsalt väike probleem on selles, et need mõlemad küsimused on teemaks reeglina nende isade puhul, kes ei üht ega teist vabatahtlikult teha ei taha. Ja kui raha maksma saad oma lapsest mitte huvituvat isa veel kuidagi sundida, siis lapsega suhtlema teda ju ei sunni, kui ta ikka ei taha. või mismoodi sa seda ette kujutad, kohtutäitur seisab ja valvab, et isa ikka lapsega mängiks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samad sõnad: need asjad käivad enamasti koos. Ehk siis isa, kes lapsest hoolib, hoolib igas mõttes. Lapsega palju tegelev isa mõistab niikuinii, kui palju lapsele tegelikult kulub – nii raha, aega kui ka energiat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas majanduslik väärtus on isarollist tähtsam?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.