Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas mäletate veel Dzintarsi parfüüme?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 62 )

Teema: Kas mäletate veel Dzintarsi parfüüme?

Postitas:
Kägu

Meelega mängid lihtsakest? Ja-jah, raudselt terve Eesti omas 80-ndatel püsisidet Soomega ja igas väikelinnas oli valuutapood

Mina ei tea, mida terve Eesti tegi. Sina ka ei tea. Sinu maailmas kasutati Dzintsarsit – tore on. Minu omas mitte.

See on nii naljakas, et kõigepealt pakutakse, et kui ei tea, järelikult olen maalt ja seejärel sõimatakse, et ma ei tea, kuidas väikelinnades elati. Kahjuks või õnneks Tallinnas täpselt nii elatigi. Juba 7-aastasena klassiõhtule minnes, kuhu pidi oma limpsi kaasa võtma, pani ema mulle kaasa pudeli Jaffat. Kuku nüüd kadedusest pikali. 😀

+2
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Juba 7-aastasena klassiõhtule minnes, kuhu pidi oma limpsi kaasa võtma, pani ema mulle kaasa pudeli Jaffat. Kuku nüüd kadedusest pikali.

Sügaval vene ajal, tehti selliseid “liigutusi” küll ainult poosetamiseks ja teiste kadedaks ajamiseks… nagu sa selle siin isegi ilusti ära märgid.

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sügaval vene ajal, tehti selliseid “liigutusi” küll ainult poosetamiseks ja teiste kadedaks ajamiseks… nagu sa selle siin isegi ilusti ära märgid.

Sinu maailmas poosetati, minu omas elati oma igapäevast elu. Pole minu süü, et sul selliseid võimalusi polnud. Tallinnas oli teisigi võimalusi peale Georg Otsa laeva. Oli nt ka IV haigla, kus juba 1980. aastal olid hambaravikabinetis veeautomaadid patsientidele jmt. Sotsialism oli täpselt sama ebavõrdne kui kapitalism. Aga mina olin laps ja nagu öeldud – selline oli minu maailm.

0
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kahjuks või õnneks Tallinnas täpselt nii elatigi.

Ei. 80-tel elasid nii ainult ärikad, šveitserid, baarmanid ning jalatsite või žiguli varuasade poe müüjad, mõned taksojuhid ja Viru hotelli korruseteenindajad. Ehk ka mõni hambaarst ja lihakombinaadi- või mööblivabriku juhtidest.

+16
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Juba 7-aastasena klassiõhtule minnes, kuhu pidi oma limpsi kaasa võtma, pani ema mulle kaasa pudeli Jaffat. Kuku nüüd kadedusest pikali. 😀

Päris huvitav lugeda, et inimene pole 40a tagusest ajast grammigi edasi arenenud ja peab seda endiselt “kuku nüüd kadedustest pikali” asjaks… Ja kodust kaasa on see laps saanud asjadega eputamise kombe. Nähtavasti olid koolis popp tüdruk oma välismaa asjadega ja arvad, et see kestab siiamaani. Püsiks vähemalt teemas, aga nii sügeleb eputama.

Teemasse: Need pöialpoistega olidki lasteparfüümid minu mäletamist mööda ja polnud dzintarsi omad.
https://www.invaluable.com/auction-lot/set-of-7-russian-seven-dwarfs-perfumes-19-c-eba42d4a2a

Dzintarsil peaks olema ju ometi ka e-poode, tegutsev suur läti tootja?? Päris huvitav oleks vaadata 🙂

+18
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mäletan, SOLO. megahea lõhn.

oli jah, aga tänapäeva SOLO enam seda pole, kahjuks.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Juba 7-aastasena klassiõhtule minnes, kuhu pidi oma limpsi kaasa võtma, pani ema mulle kaasa pudeli Jaffat. Kuku nüüd kadedusest pikali. 😀

Päris huvitav lugeda, et inimene pole 40a tagusest ajast grammigi edasi arenenud ja peab seda endiselt “kuku nüüd kadedustest pikali” asjaks… Ja kodust kaasa on see laps saanud asjadega eputamise kombe. Nähtavasti olid koolis popp tüdruk oma välismaa asjadega ja arvad, et see kestab siiamaani. Püsiks vähemalt teemas, aga nii sügeleb eputama.

Seda ma silmas pidasingi, et ilmselt oli ta ainus, kes läks klassiõhtule Jaffa pudeliga. Samal ajal, kui teistel oli Kellukese limonaad. Ja see, et ema pani teadlikult lapsele klassiõhtule välismaa nänni, näitab, et oli soov teisi kadedaks ajada.

Ma ise elasin küll väikelinnas, aga olen siiski teadlik, et vene ajal elasid hästi kaubandustöötajad (ja mitte ainul Tallinnas) ja nende lähedased, baari uksehoidjad, taksojuhid ja Viru ärikad. Tavalisel tallinlasel kindlasti ei olnud selliseid hüvesid.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei, mina ei olnud popp tüdruk välismaa asjadega. Ma olin täiesti tavaline. Ainus, mida ma ise tollal popiks pidasin, oli see, et olin katsetega sisse saanud muusikakeskkooli. Teised meie maja lapsed käisid kohalikus koolis. Aga asjade poolest mitte. Tallinnas olidki lastel sellised asjad: Aku Ankka koomiksid, Hubba Bubba nätsud, värvilised tossud jmt.

+1
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei, mina ei olnud popp tüdruk välismaa asjadega. Ma olin täiesti tavaline. Ainus, mida ma ise tollal popiks pidasin, oli see, et olin katsetega sisse saanud muusikakeskkooli. Teised meie maja lapsed käisid kohalikus koolis. Aga asjade poolest mitte. Tallinnas olidki lastel sellised asjad: Aku Ankka koomiksid, Hubba Bubba nätsud, värvilised tossud jmt.

OMG, sa pole siiani üle saanud sellest veidrast ajast? Kuidas sul muidu tänapäeval seis on? Mis parfüümi kasutad? Kas Soome on endiselt lahedaim riik su meelest?

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Dzintarsil peaks olema ju ometi ka e-poode, tegutsev suur läti tootja?? Päris huvitav oleks vaadata 🙂

Ma leidsin ainult facebooki lehe:

https://www.facebook.com/pg/dzintarscosmetics/shop/?referral_code=page_shop_tab

Aga ma praegu vaatasin, et mul on endal kapis kaks Dzintarsi parfüümi – Opera ja Classic Opera. 😀 Lätlasest äia kingitud ilmselt, paraku ma üldse parfüüme ei kasuta.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Dzintarsil peaks olema ju ometi ka e-poode, tegutsev suur läti tootja?? Päris huvitav oleks vaadata

Veel paari aasta eest olid Dzintarsil Riias oma kauplused. Viimane kord Riias käies oli see kauplus kinni. Kuidas tehasega on, ei tea.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei oska kommenteerida kuidas elasid teised. Meil elas tädi Soomes ja tal külas sai 80-ndatel küll käidud ja asju toodud. Nagu praegugi:loeb ikka hea tutvus eks ole. Parimad töökohad on ikka tutvuse kaudu. Või arvab mõni tarkpea et praegu on kapitaalselt teistmoodi elu. Ei, nõuka ajal olid tegija, kui olid tutvused ja asjad, praegu tutvused ja raha!

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.osta.ee/flora-7-poialpoissi-143855959.html

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

<a href=”

Aga dzintarsil oli lõhnu küllalt, https://www.fragrantica.com/designers/Dzintars.html
.

Aitäh viite eest. Neid nimesid lugedes tundub, et võis olla kunagi Intriga see, mis mulle meeldis. Huvitav, kas tänapäevane lõhnab samamoodi.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kunagi ammu, vene aja lõpus, oli meil poistekambas käibel nali Dzintarsi kohta. Keegi seda kunagi kasutanud polnud ja ei tea, kust see tuli , aga sõber Aivarit sai tihtipeale tervitatud nii: Jube paha lõhn tuli kusagilt? Aaa, tere Aivars!
Võimalik, et kusagilt vanematelt kuuldud ja lätlasi tögav 🙂

+2
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Džintars oli saneerimisel, vist vana ossinovski ostis selle nüüd ära.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

OMG, sa pole siiani üle saanud sellest veidrast ajast? Kuidas sul muidu tänapäeval seis on? Mis parfüümi kasutad? Kas Soome on endiselt lahedaim riik su meelest?

Arvestades su suurtähtedes karjatust võib eeldada, et sina pole sellest üle saanud. Mina pakkusin lihtsalt olukirjeldust. Katsu üle saada.

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arvestades su suurtähtedes karjatust võib eeldada, et sina pole sellest üle saanud. Mina pakkusin lihtsalt olukirjeldust. Katsu üle saada.

Mage. Ärpled mingite 30+ aasta taguste teemadega ja tunned ennast justkui paremana täna aastal 2020?! Päriselt? “Ma küll ei teadnud Džintarsit, mul oli Fii deodorant”
Ma pakun, et sul on ka täna Fii (Fa) deodorant 😀
Mul ei olnud küll Džintarsi lõhna, sest olin selleks liiga tattnokk ja ema kasutas midagi muud, aga Džintarsi brändi ma loomulikult teadsin. Mul oli selle hügieeniline huulepulk. Ütle nüüd, et sul oli küll Labello 😀 😀

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mage. Ärpled mingite 30+ aasta taguste teemadega ja tunned ennast justkui paremana täna aastal 2020?! Päriselt? “Ma küll ei teadnud Džintarsit, mul oli Fii deodorant”

Ma pakun, et sul on ka täna Fii (Fa) deodorant

http://nuoruusdisko.blogspot.com/2012/08/hiukan-fiita-kainaloon.html

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei oska kommenteerida kuidas elasid teised. Meil elas tädi Soomes ja tal külas sai 80-ndatel küll käidud ja asju toodud.

Ilmselt käisid 80ndate teises pooles. Kuni 86nda aastani ei olnud küll võimalik perega koos välismaa sugulastele külla minna. Minu vanemad käisid sügaval nõuka ajal paar üksikut korda välismaal. Aga siis sai minna loomulikult üksinda ehk mingi grupiga, mitte koos perega. Kuidagi töökoha kaudu said selle. Seal oli ka igavene jant, kas toimusid mingid loosimised või midagi… Päris niisama ikka ei olnud, et kõik said, kes tahtsid. Soomest natukene lihtsam oli minna teistesse sotsialistlikkesse riikidesse, mis ei kuulunud Venemaa alla. Näiteks Tšehhi, Poola, Saksa DV jne.

Vabandust, et teemast välja.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen 53. Lemmikuteks olid Kristine ja Kredo. Oi, kui palju pudeleid sai neid kasutatud. Püsisid väga kaua peal. Kahjuks tänapäeval ei ole Kristine enam see- on hoopis teine lõhn ja Kredot ei ole üldse. Ostsin Riiast ühe pudelikese, kuid ka kvaliteet on langenud- lõhn ei püsi. Vene ajal vist tehti koostööd Pariisi parfümeeriatööstusega ja Läti parimad lõhnad olid sealt pärit.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ragnar Klavani isa nimi on Dzintars. Huvitav, et mehel on sama nimi mis parfüüme tootval firmal.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu emal oli lõhn nimega Možet bõt, aga see vist polnud Dzintarsi oma. Oli mingis väikeses armsas, tilgakujulises ja kuldse korgiga pudelikeses.

See oli poolakate “Byt možet” Pollena firma toode. Väga hinnatud sellel ajal.
https://www.etsy.com/listing/826386427/vintage-soviet-perfume-mozhet-byt-by?ga_order=most_relevant&ga_search_type=all&ga_view_type=gallery&ga_search_query=soviet+perfume&ref=sr_gallery-1-14&cns=1

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen 53. Lemmikuteks olid Kristine ja Kredo. Oi, kui palju pudeleid sai neid kasutatud. Püsisid väga kaua peal. Kahjuks tänapäeval ei ole Kristine enam see- on hoopis teine lõhn ja Kredot ei ole üldse. Ostsin Riiast ühe pudelikese, kuid ka kvaliteet on langenud- lõhn ei püsi. Vene ajal vist tehti koostööd Pariisi parfümeeriatööstusega ja Läti parimad lõhnad olid sealt pärit.

Jajah, lõhnad ei püsi peal, toitudel pole maitset, taevas on hallim ja lumi kollasem.
Nõukaritel võib tänapäeval ikka raske olla. Jäänud vaid heietused ja magusad libamälestused.

+1
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul ei olnud küll Džintarsi lõhna, sest olin selleks liiga tattnokk ja ema kasutas midagi muud, aga Džintarsi brändi ma loomulikult teadsin. Mul oli selle hügieeniline huulepulk. Ütle nüüd, et sul oli küll Labello 😀 😀

Katsu rahuneda. See, kellel oli Fii deodorant, oli teine kommentaator.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu emal oli lõhn nimega Možet bõt, aga see vist polnud Dzintarsi oma. Oli mingis väikeses armsas, tilgakujulises ja kuldse korgiga pudelikeses.

Minu ema lemmik oli ka Možet Bõt! Kui poes peale sattus, ostis kohe mitu pudelit. Kahjuks ma ei mäleta selle lõhna.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ragnar Klavani isa nimi on Dzintars. Huvitav, et mehel on sama nimi mis parfüüme tootval firmal.

Huvitav tõesti. Hugo Bossiga sama lugu ju.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Katsu rahuneda. See, kellel oli Fii deodorant, oli teine kommentaator.

Oh, I’m so sorry – sul oli ju “saksa deodorant“. Anna andeks tõesti.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega keegi ei mäleta nõukaajast sellist hästi tugeva lõhnaga parfüümi, mille pakendil olid karikakraõied ja mille nimi võis olla Margarita (või Margareta või midagi muud sarnast)? Võis olla Džintars, aga võis olla ka vene toode.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle hullult meeldib Limonnõi. Huvitav kas seda odööri veel leiab kuskilt parfüümipoest?

Russki Les oli ka hea. Seda sai pidupäeviti. Argipäevadel pruukisin tavalist Troinoid.

+1
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 62 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas mäletate veel Dzintarsi parfüüme?