Esileht Ilu ja tervis Kas mandlioperatsiooniga jäetakse ööseks haiglasse?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Kas mandlioperatsiooniga jäetakse ööseks haiglasse?

Postitas:

Operatsioon ise toimub hommikul kell 8.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli 3 a tagasi, Tartus, kell 08.30 ja jäeti ööseks haiglasse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin samuti 3 aasta eest, aga mind küll haiglasse ei jäetud. Õhtuks sain ikka koju.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 18:57; 18.07 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind jäeti seepärast haiglasse, et olin ise oma autoga teisest linnast, talvel pealegi. Aga ma olin personalile isiklik tuttav, nii et ei tea öelda, kas võõrale sellise asjaga vastu tullakse.
Tervise seisukohast oli hea öösel haiglas olla, nii paha oli olla ja sain ka veeni valuvaigisti tilka hilisõhtul.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle seletati nii: kui tahad täisnarkoosi, oled öösel haiglas. Kui lokaalne tuimestus, võid tavaliselt koju minna.
Olevat mingi vahe verejooksu jm tüsistuste võimaluses (seda rääkis mulle tegelikult kirurg, kellega ma 2 nädalat reisil ühes kajutis veetsin).

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jäeti ööseks, narkoos oli.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Operatsioon oli õhtu. Täisnarkoos. Öö veetsin haiglas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

täisnarkoosis, oli ette teada, et ööks tuleb haiglasse jääda.
kuna 2.päeval tekkis aga üle 38 palavik, siis tegelikult olin haiglas kokku lausa 5 päeva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sel kevadel käisin 7aastase lapsega, tehti täisnarkoos. Opp oli 9 paiku, kell 14 olime kodus.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 19:47; 18.07 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Operatsioon ise toimub hommikul kell 8.

See, et kohal peab olema kell 8, ei tähenda, et siis kohe ka operatsioon toimub.
Mina pidin ka 8 kohal olema, opile sain pool üks ja minust jäi veel mitu inimest ootama.
Jäeti haiglasse ja hea oli- öösel tekkis jube valu. Samas lapsel võeti mandlid ära ja sai lõunaks koju, tuju hea ja valuvähene. Aga lapsed võetaksegi esimesena ette, nad ei kannata pool päeva söömata- joomata olla.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tegin erakas üldnarkoosiga ning seal anti valida, et kas koju vôi ööseks. Vaatasin, et ikka mindi pôhiliselt koju. Mina aga jäin ööseks, oli kuidagi kindlam tunne (olin üksinda, kodus kedagi ei olnud ja kedagi järele ka kutsuda polnud, oleksin pidanud ise taksoga minema). Läksin ka kl 8, aga ette vôeti umbes 14:30 alles. Ma sain magada küll ilusti hommikuni, muidugi tuikas veidi valutada, aga hommikusöögiks jäätis maitses hästi ja valuvaigistid on leiutatud. Haiglas oli selline hea seadistatav voodi, et sai puldiga panna pea üles, peaaegu nagu istuks. Mul oli nina kinni ja kuidagi parem oli hingata nii.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sel kevadel käisin 7aastase lapsega, tehti täisnarkoos. Opp oli 9 paiku, kell 14 olime kodus.

Oled kindel, et see oli mandlioperatsioon? Tavaliselt üldnarkoosis mandlilõikusel tahavad arstid ööseks haiglasse jätta. Küll aga adenoidide lõikamisel saab sama päeva lõuna ajal juba koju.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 20:51; 18.07 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tehti üldnarkoosis (erakas) ja isegi vist ei pakutud seda varianti välja, et võiks ööseks haiglasse jääda. Koju saadeti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 18:57; 18.07 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sel kevadel käisin 7aastase lapsega, tehti täisnarkoos. Opp oli 9 paiku, kell 14 olime kodus.

Oled kindel, et see oli mandlioperatsioon? Tavaliselt üldnarkoosis mandlilõikusel tahavad arstid ööseks haiglasse jätta. Küll aga adenoidide lõikamisel saab sama päeva lõuna ajal juba koju.

Mu lapsele on tehtud adenoidiop (3.aastasena) ja mandliop (6.aastasena). Mõlemad täisnarkoosis ja mõlemaga saime samal päeval koju (kella 14-16 vahel).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Operatsioon ise toimub hommikul kell 8.

Eks see oleneb ikkagi haava seisukorrast ja enesetundest ka. Kui sa ei ole võimeline koju minema, vaevalt sind koju aetakse ja haiglast välja tõstetakse. See kui koju lubatakse on aga ju hea, sest see tähendab, et haavaga ja sinu endaga on arstide seisukohalt kõik korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sel kevadel käisin 7aastase lapsega, tehti täisnarkoos. Opp oli 9 paiku, kell 14 olime kodus.

Oled kindel, et see oli mandlioperatsioon? Tavaliselt üldnarkoosis mandlilõikusel tahavad arstid ööseks haiglasse jätta. Küll aga adenoidide lõikamisel saab sama päeva lõuna ajal juba koju.

Täiesti kindel 🙂 Ei saa kuidagi unustada neid aastatepikkusi mandlipõletikke ja kõike sellega seonduvat. Adenoidid võeti tal ära sealsamas kliinikus, kui ta oli 4aastane. Ka täisnarkoosis, ka kohe sai koju. Käisime erahaiglas, seal polnud mingit juttugi, et ööseks saaks või võiks jääda, öeldi, et selleks pole mingit vajadust ja polnud tõesti. Ka täiskasvanud käisid tol hommikul mandleid lõikamas, toibusid palatis (kõik olid ühes) paar tunnikest ja juba nad läksidki. See öine haiglashoid on riiklike haiglate teema ja üks põhjustest, miks ma tahtsin opi erakas teha – ei tahaks küll nii kerge opi pärast ööd palatis veeta, kodus ikka palju parem.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 19:47; 18.07 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli kohalik tuimestus ja jäeti haiglasse ööseks.
Mandliopi järel on verejooksu oht, nad ikka hoiavad vaatluse all järgneva öö.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tartu kuperjanovis jäetakse nii lapsed kui suured ööseks haiglasse. kui väga tahad koju minna, siis keegi jõuga kinni muidugi ei hoia.
tammes seepärast laste mandlioppe ei tehagi, et seal pole võimalust ööseks jätta.
adenoidiopilt saab mõni tund hiljem koju. mandliopi puhul ei kujuta küll ette, eriti kui üldnarkoos oli

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sel kevadel käisin 7aastase lapsega, tehti täisnarkoos. Opp oli 9 paiku, kell 14 olime kodus.

Oled kindel, et see oli mandlioperatsioon? Tavaliselt üldnarkoosis mandlilõikusel tahavad arstid ööseks haiglasse jätta. Küll aga adenoidide lõikamisel saab sama päeva lõuna ajal juba koju.

Täiesti kindel ???? Ei saa kuidagi unustada neid aastatepikkusi mandlipõletikke ja kõike sellega seonduvat. Adenoidid võeti tal ära sealsamas kliinikus, kui ta oli 4aastane. Ka täisnarkoosis, ka kohe sai koju. Käisime erahaiglas, seal polnud mingit juttugi, et ööseks saaks või võiks jääda, öeldi, et selleks pole mingit vajadust ja polnud tõesti. Ka täiskasvanud käisid tol hommikul mandleid lõikamas, toibusid palatis (kõik olid ühes) paar tunnikest ja juba nad läksidki. See öine haiglashoid on riiklike haiglate teema ja üks põhjustest, miks ma tahtsin opi erakas teha – ei tahaks küll nii kerge opi pärast ööd palatis veeta, kodus ikka palju parem.

Siis läks teil tõesti hästi! 🙂 Ka ise oleksin eelistanud ööseks koju saada, kuid riiklikus haiglas ei tulnud see kõne allagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 20:51; 18.07 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin samuti erakas, mandlid eemaldati üldnarkoosis. Peale oppi sain kohe peale AB ravi mis ühtlasi ka vaigistas valu niiet enne lõikusele minekut kokku muretsetud valuvaigistite kogu sai mitu aastat kasutada :).Neli tundi peale oppi tellisin takso ja sõitsin koju. Ööseks ei jäetud seal kedagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu laps pidi ka algselt üheks ööks haiglasse jääma, tegelt jäi 6-ks ööks.
Arst ütles, et oli raske op ja kaks päeva oli palavik. Ma ei saanudki lõpuni teada, mis asi see opi raskeks tegi, üldnarkoosis oli. Nädalavahetusel välja ei kirjutatud ja siis tuligi kokku 6 ööd. Pärnu haigla.

Tavaliselt siiski on maksimaalne haiglasolek 1 öö sellisel opil.

Mind ennast ootab sügisel see ees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tehti lõuna ajal erakorraline mandlilõikus, sest mädanik oli all, aga järgmine hommik lubas arst välja ja läksin planeeritud suusavõistlusele. Olin noor sportlane, netist infot tollal ei otsitud, ei osanud midagi karta ja suusatamine sobis hästi, hea külm ala 😀 . Sauna keelas arst minna, muidu võistelda ei keelanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehti erakliinikus üldnarkoosis. 4 tundi jälgimist ja siis võis koju minna (tingimusel, et ise autorooli ei istu – silm veel narkoosist ähmane. Kutsusin sugulase järgi).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin ise selle aasta märtsikuus Tallinnas Mustamäe haiglas, seega riiklikus haiglas, mandliopil. Öeldi kohe, kui opiaeg määrati, et tehakse päevaravis ja opi päeval lõunaks kutsu keegi järgi. Oi kuidas ma pabistasin, kui opiks hommikul haiglasse läksin, rääkisin (valetasin suure verejooksu ja valu hirmus) et keegi ei saa mulle järele tulla ja peaksin õhtu ja öö üksi kodus olema, äkki saaksin ööseks haiglasse jääda. Mulle vastati, et haiglas pole nähtud mandliopijärgset voodikohta, kutsugu ma endale takso järgi, kui keegi ei saa tulla. Peale oppi juba kell 14.00 hakati ajama, et millal lahkute, op oli mul esimesena hommikul, ütlesin et mulle tullakse järele kell 16.00 peale tööpäeva, küll nad kibelesid, et minust lahti saada, tuba oli rahvast täis, aga paar inimest veel oli õnneks sama kaua kui mina, lasin endale veel valuvaigisti veeni teha enne lahkumist.
Opist taastumine läks tagantjärele mõeldes kiirelt, verd ei tulnud tilkagi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli Pärnus, üldnarkoos ja kohe öeldi, et järgmine päev koju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Umbes 10a tagasi jäeti Raplas lausa 5 ööks sisse, kuigi mingeid tüsistusi polnud. Opp oli üldnarkoosis. Kuidas praegu on, ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

4a tagasi saadeti õhtul koju riiklikus haiglas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei pakutud varjantigi ööseks jääda kuigi see narkoosist toibumine oli julm! Olin rampväsinud aga ikka üteldi et võid tunnike veel olla ja siis pead koju minema!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule tehti 2013. aastal Magdaleenas. Haiglas pidin olema hommikul juba 7 või 7:30, aga ise sain opile kas 10 või 11 paiku. Ööseks jäeti haiglasse, järgmisel hommikul sain koju.

Eks paljudest asjadest oleneb, aga minu arust on küll kummaline, kui haiglal pole isegi voodikohti ette nähtud mandliopist taastujatele, sest iial ju ei tea, mis tüsistused võivad olla. Seega ma sellist haiglat küll ei valiks, kes mind neli tundi pärast oppi minema kupatab. Minul endal oli küll üsna vastik olemine pärast ärkamist (üldnarkoos), ja öösel ma poleks magada saanudki valu tõttu, kui oleks mind minema saadetud. Valuvaigisti tehti süstiga tagumikku, kodus oli üheks nädalaks retseptiga valuvigisti, mida sai vees lahustada (muidu poleks ma seda kurgust alla saanud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli opp täisnarkoosiga 7a tagasi. Ei pidanud ööbima esialgu, aga kuna verejooks oli nii tugev, et see jõudis makku, siis pidin jääma. Oksendasin ööläbi musta ollust, sest veri ei seedi.
Aga üldjuhul lastakse ikka sama päev koju, vähemalt mina tean nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Ilu ja tervis Kas mandlioperatsiooniga jäetakse ööseks haiglasse?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.