Esileht Koolilaps Kas mäng “Häkkerite lahing” päriselt ka nii hea on?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kas mäng “Häkkerite lahing” päriselt ka nii hea on?

Postitas:
Kägu

Selline mure, et järgmine nädalavahetus õepoja sünnipäev. Ta kolmandas klassis ja minu meelest on poisil tugevaid probleeme nutisõltuvusega. Õde küll väidab, et poiss ei istu pidevalt arvuti taga, aga pole kordagi külla sattunud nii, et poiss ei oleks arvuti taga :/

Igatahes tahaks mingit toredat kinki, mis paneks lapse ka vahelduseks millegi muuga tegelema, kuid samas ikkagi oleks selline positiivse auraga asi.

Alguses mõtlesin Lego peale, aga neid klotse on neil majapidamine täis. Seega vaatasin nüüd Rocca al Mare Rahva Raamatus lauamänge ning jäi silma selline mäng nagu “Häkkerite lahing”. Polnud ise sellisest mängust midagi kuulnud ja ausalt öeldes karpi vaadates see väga 100% õige asi tundus – saan aru, et tegu on interneti ja arvutite teemalise õpimänguga. Kahjuks avatud karpi poes ei olnud ja kuna mängu hind oli ikkagi üsna krõbe (30 eurot), siis tahaks kindel olla, et laps reaalselt seda mängu mängida tahab. Kahjuks olen näinud nö harivaid mänge, mis võibolla küll hariks, kuid nad on nii igavad ja keerulised, et ükski laps neid vabatahtlikult mängima ei hakka.

Seega olen väga tänulik kõigile, kellel see mäng https://www.rahvaraamat.ee/p/lauam%C3%A4ng-h%C3%A4kkerite-lahing/1288132/et?ean=4740525001316 kodus juba olemas muljete jagamise eest. Tahaks teada, kas mängu saab korduvalt mängida või mängid üks kord läbi ja ongi kõik? Ning kas kolmanda klassi noore jaoks see mäng üldse pinget pakub (et ei ole liiga lihtne ega liiga keeruline)?

Või kui teil on mõni muu hea kingiidee kolmanda klassi tehnikahuvilisele lapsele, mis jääks 25-40 euro vahele. (arvutimängud ei sobi, sest neid ma põhimõtteliselt keeldun sellele poisile ostmast!)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kellega ta seda mängiks? See on võtmeküsimus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No ta vanem vend kuuendas klassis ja õde läks nüüd kooli. Ehk siis lapsi peres on, aga vanusevahe päris suur. Samas enda lapsed sõpradega täitsa rõõmsalt erinevaid lauamänge mängisid selles vanuses. Kas seal suur vahe, et kellega seda mängu mängida? Miks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

https://kool.digiabi.ee/toode/digipadevusi-arendav-lauamang-hakkerite-lahing/

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tundub rohkem koduste ülesannete moodi kui lõbusa ja huvipakkuva mänguna 10-aastastele. Seda mängu võiks kasutada vist lapsevanemad abimaterjalina lastele netiohtude selgitamisel.
Muidugi on tähtis, kellega mängida – esiteks kas üldse on kedagi sellist ja lisaks, antud mängu puhul tundub, et täiskasvanu peaks pundis olema täiendavate selgituste andmiseks.
Miks kingitav mäng peab olema seotud üldse internetiga?
Kas vanad head strateegiamängud on juba olemas? (Ticket to ride, Katan jne)

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõtlesin seda, et kui tädi pakuks end regulaarselt mängima, oleks mõeldav, muidu ei.
Pigem siis juba CodeMaster vms IT köögipoole mäng. Või klassikaline strateegiamäng.
Väga ägedaid (nt elektroonika-)konstruktoreid on ka, isegi programmeeritava roboti saab selles hinnaklassis kätte. Nendegagi võiks täiskasvanu alguses reele aidata.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui laps niigi palju toas ja nutiseadmetes, siis kingi parem kinkekaart mõne sportliku tegevuse jaoks. Võimalusi on palju -seikluspark, kardisõit, driftikeskus, ratustamine, supilaua sõit jne…

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

On küll nii hea ja isegi parem, kui karbi järgi oodata võiks. Toetasin seda projekti kevadel Hooandjas ja saime oma mängu juba suvel kätte ning see oli meiega kaasas autotripil Euroopas, kus õhtuti kogu perega mängisime. Kindlasti ei ole mäng kuiv ja igav ning seda saab mängida nii üksi, kaksi kui ka tiimidega. Lapsed (8 ja 10 aastane) olid väga vaimustuses ka nendest värvitavatest tegelaskaartidest. Käisime veel Poolas õhtul otsimas poodi, kus värvipliiatseid oleks müügil. Küsimustekaardid on ka mõnusa ülesehitusega kuigi osa huumorist laste jaoks veidi kaduma läheb.

Kuna ise IT valdkonnas töötan, siis enda jaoks võibolla veidi lihtne tundus, aga hiljem kodus naabritega mängides selgus, et paljud täiskasvanud ka täiesti elementaarseid asju ei tea. Kusjuures need lood, mis lapsed mängides rääkinud on üsna ehmatavad. Tundub, et isegi teises klassis on noortel juba väga karme ja valusaid kogemusi internetis (õnneks enamus lugusid sõprade kohta seni olnud, aga paar lugu ka nende endi jamade kohta, mida ei teadnud).

Seega teemaalgatajal soovitaks mängu rahulikult ära osta ja see mõte siin ka väga armas, et mõned esimesed mängud saab laps koos tädiga teha. Ise plaanin mängu noortele sugulastele jõuluvana kingikotti poetada, kui nüüd vennad ise seda mängu ei hangi oma lastele.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vabandust – unustasin mainimata, et sünnipäeva laps ei ela nö suurlinnas (mitte, et selliseid asju Eestis oleks) vaid väiksemas kohas ja seetõttu need kinkekaarid keeruline teema. Tean, et paar kinkekaarti raisku läinud, kuna aegusid enne kui pere Tallinna saab tulla ja seetõttu see valik pole hea.

Aga huvi pärast uurin, et millise programmeeritava roboti kätte saab selle eelarve sees? Tuttav robootikaõpetaja soovitas sellele vanusele kas Arduino või EV3 robotit, et saaks ka võistlustel käia, kuid Arduino algkomplekt 100 euro kandis ja EV3 500 eurot. Need jäävad eelarvest välja kahjuks 🙁

Ja suur tänu viimasele vastajale – ootan veel päevake siit ideid, aga tundub, et see mäng täitsa hea variant on. Eriti kui saavad kõik koos mängida 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Koolilaps Kas mäng “Häkkerite lahing” päriselt ka nii hea on?