Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas mängutoaäri tasub ära?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kas mängutoaäri tasub ära?

Postitas:

Ma ei elata end enam eriti ära oma põhitööga, oleks vaja lisatuluallikat. Olen mõelnud, et äkki hakkaks mängutoa perenaiseks. Aga kas see on tulus äri (kui ei ole plaanis rikastuda)? Ja kas seda saaks körvaltööna teha?

+4
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kõik oleneb ikka sellest kus sa asud, milline on sealne turuolukord, mida mängutoa all silmad pead (igapäevaselt avatud mängutuba, mängutuba vaid ürituste jaoks jne)?

Alustama peab muidugi tuhandete ja tuhandete eurode investeerimisest.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korralikus mängutoas on vaja avaraid ruume, sisustus, batuudid, lisaks on ilmselt tervisekaitse nõuded (ventilatsioon, WC jne). Kui sul korralik papp, et selline mängutuba püsti panna, siis ilmselt tasub küll ära. Samas on n.ö. kuumad ajad – nädalavahetused, õhtud ning muul ajal ei käi seal eriti keegi. Samas, kui sa kedagi juurde ei palka, siis pead kõik nädalavahetused tööl käima st. andma ruume üle ja võtma vastu.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt mõtlen kaasa, kogemust ja teadmisi ei ole..

* mis linnast käib jutt? On väga suur vahe Tallinnal, Tartul või Valgal!!

* on sul olemas omal suurem pind, kus on korralik wc ja kööginurga valmidus?
Või peaksid selle ruumi rentima?

* esialgne investeering on olemas?

Esialgne investeering on kindlasti märkimisväärne. Remont, mis muudaks ruumid lastele atraktiivseks, mänguasjad, igasugused liikumisvahendid (autod, rattad vms), kiigud jne jne jne

* mis vanuses lapsele on mängutuba suunatud? Mis teemaline?

* ajaliselt tasub arvestada, et pidusid peetakse tööpäeviti 17.00-21.00, nv alates 10.00-21.00.

Alati peab olema keegi, kes annab puhta ja korras toa üle uuele peole!

Alati peab olema keegi vastutav isik, kes võtab toa üle peopidajalt.

Sünnipäeva kestus on 2,5h- 3h.

Tänases päevas, kus tundub, et kodupeod on rohkem au sees (meie tutvusringkonnas vähemalt), siis ellujäämisvõimalus selles äris  tundub 50:50.

(ema, kel kogemus kolme lapsega sünnipäevade pidamises ja pidudel käimises)

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panen kirja mõned mõtted, mis tekkisid

– Kindlasti peab uurima seadusandlust, sh kui mängutoas midagi juhtub, kes vastutab. Lastega juhtub – ei pea isegi kõrgelt alla kukkuma vmt, vaid piisab mänguhoos jooksmisest jne.

– Enamus üritusi toimub nädalavahetusel/õhtul, oleneb asukohast, aga ehk päevaaeg saab pakkuda nö tasulist tunnipõhist mängutuba/lastehoidu

– Vanusegrupi peab paika panema, batuute ei paneks, kuna batuudikeskusi mitmeid. Pigem mingid teematoad vmt, kuidagi peab eristuma – olen käinud ka sellistes, kus on turnikad, samal ajal kostüümid, mängunurgad jne. Kas see just hea on, aga lapsed jagunevad gruppideks ja leiavad endale tegevust – samas on see hea kui korraga on hästi eri vanuses lapsi.

– Inventaari kulumine, koristamine – kindlasti peab lastega ehk tavapärasest rohkem asju koristama, desinfitseerima, asjad lähevad katki, purunevad jne

– Kogemusest olen tähele pannud, et tähtpäevadel meeldib kui on eraldi ka nö suurem söögilaud ja kööginurk – kuhu võib ise söögid kaasa võtta, kus on olemas mõned nõud/vaasid, mikrolaineahi, külmkapp, veekeetjad, kohvi tegemise võimalus jne.

 

Ehk see kõik vajab tõesti suuri ruumi, head asukohta, korralikku investeeringut ja samal ajal ilmselt aastaid ei saa päris vanal rasval liugu lasta, vaid peaks vahepeal uuendama, et inimesed ikka tagasi tuleks.

Kui võimalik siis eeliseks oleks ka ilusa ilma korral hoovi kasutamine – turnikad, liivakast, grillimisvõimalus jne. Kindlasti kinnine aed jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei elata end enam eriti ära oma põhitööga, oleks vaja lisatuluallikat. Olen mõelnud, et äkki hakkaks mängutoa perenaiseks.

Kas sa mõtled minna kellegi teise asutatud mängutuppa palgaliseks perenaiseks või soovid ise asutada mängutoa, olla seal omanik ja perenaine? Kuna sa end palgatööga ära ei elata, siis ma kahtlen, kas sul on piisavalt raha selle teise variandi jaoks. Aga kui mõni olemasolev mängutuba soovib endale töötajat palgata, siis see amet oleks sulle kontimööda.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et väikelinnades on see asi populaarne. Sõbranna tahtis oma lapse sünnipäeva mängutoas korraldada. Tema linnas on neid kolm. Kuu varem oli ainus vaba aeg pühapäeva hommik 9.00-12.00, kõik muud ajad kinni.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartus ütleks, et on üsna populaarne sünnipäevade pidamine mängutoas. Ise broneerisime kaks kuud aja ette, siis oli veel mingit valikut aja ja koha osas.
Mängutoa püsti panek kindlasti väike investeering pole. Minule meeldivad suurte atraktsioonidega toad, sest väikeste mudelautodega, nukkudega jne saab mängida ka kodus või lasteaias. Seega mingid elektrilised autod, ronimisatraktsioonid jnejne. Ei oska arvata, mis sellise koha püstipanek võiks maksta, aga nt Tartus üks mängutuba müügis koos pinnaga 48000€.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, unustasin täpsustada, et tegu oleks ainult üritusteks välja renditava mängutoaga. Ja mõtlesin, et pigem selline muinasjututeemaline salaurgastega ja kostyymidega (samas mitte ainult tydrukutele). Elan Tallinnas. Siin on mängutoas sünnipäeva pidamine väga levinud, pigem on haruldased kodu omad (mis on samas armsad ja hubased).

Investeeringust, kapitalist: mul oleks võimalik võtta ärilaenu ja ka stardiraha oleks mingil määral. Asi ongi ju selles, et tahaks seda raha kuhugi tööle panna, mitte lihtsalt elamise peale kulutada. Põhitööst ka loobuda ei taha, sest see on mu kutsumus, olen palju aega panustanud sellesse, lihtsalt ei maksta nii hästi kui sooviksin. Otsingi muid variante.

Aga aitäh kaasamõtlejatele.

PS. Kas keegu oskab öelda, miks mu algse postituse juures on tekst “Kommentaarist on juba teavitatud”? Kas mu küsimus/teemapüstitus on vales rubriigis?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PS. Kas keegu oskab öelda, miks mu algse postituse juures on tekst “Kommentaarist on juba teavitatud”? Kas mu küsimus/teemapüstitus on vales rubriigis?

Siin teavitatakse peaaegu igast teemast. Ju on see mõnele hobiks.

Soovitan sul enne otsustamist võtta ette mõned olemasolevad mängutoad ja uurida, kuidas neil on läinud, kuidas on nõudlust, mis neil on head ja halba, mille poolest sinu mängutuba oleks parem. Majandusaasta aruannetest võib ka üht-teist huvitavat selguda. Ja siis arvuta läbi, kui suured on sul alustamise ja käigushoidmise kulud, kui palju käivet (külastajaid) vajaksid jne.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tartus ütleks, et on üsna populaarne sünnipäevade pidamine mängutoas. Ise broneerisime kaks kuud aja ette, siis oli veel mingit valikut aja ja koha osas.

Mängutoa püsti panek kindlasti väike investeering pole. Minule meeldivad suurte atraktsioonidega toad, sest väikeste mudelautodega, nukkudega jne saab mängida ka kodus või lasteaias. Seega mingid elektrilised autod, ronimisatraktsioonid jnejne. Ei oska arvata, mis sellise koha püstipanek võiks maksta, aga nt Tartus üks mängutuba müügis koos pinnaga 48000€.

“Pind” ei ole müügis. Sisustus ja rendileping on see 48 000 eurot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Odavam ikka ise pind leida ja osta Hiinast sisutus 10-15k eest-saab odavamalt.  45000 selgelt ylemaksmine

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tartus ütleks, et on üsna populaarne sünnipäevade pidamine mängutoas. Ise broneerisime kaks kuud aja ette, siis oli veel mingit valikut aja ja koha osas.

Mängutoa püsti panek kindlasti väike investeering pole. Minule meeldivad suurte atraktsioonidega toad, sest väikeste mudelautodega, nukkudega jne saab mängida ka kodus või lasteaias. Seega mingid elektrilised autod, ronimisatraktsioonid jnejne. Ei oska arvata, mis sellise koha püstipanek võiks maksta, aga nt Tartus üks mängutuba müügis koos pinnaga 48000€.

“Pind” ei ole müügis. Sisustus ja rendileping on see 48 000 eurot.

Tänan täpsustamast, ma nii täpselt ei vaadanud, jäi lihtsalt korra see kuulutus silma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tartus ütleks, et on üsna populaarne sünnipäevade pidamine mängutoas. Ise broneerisime kaks kuud aja ette, siis oli veel mingit valikut aja ja koha osas.

Mängutoa püsti panek kindlasti väike investeering pole. Minule meeldivad suurte atraktsioonidega toad, sest väikeste mudelautodega, nukkudega jne saab mängida ka kodus või lasteaias. Seega mingid elektrilised autod, ronimisatraktsioonid jnejne. Ei oska arvata, mis sellise koha püstipanek võiks maksta, aga nt Tartus üks mängutuba müügis koos pinnaga 48000€.

“Pind” ei ole müügis. Sisustus ja rendileping on see 48 000 eurot.

Tänan täpsustamast, ma nii täpselt ei vaadanud, jäi lihtsalt korra see kuulutus silma.

Ma sinu vastuse peale läksin otsima seda kuulutust. Kui oleks selle raha eest koos pinnaga saanud, siis ma oleks kohe ära ostnud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma sinu vastuse peale läksin otsima seda kuulutust. Kui oleks selle raha eest koos pinnaga saanud, siis ma oleks kohe ära ostnud.

Ja mitte vast ainult sina, Sherlock!

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma sinu vastuse peale läksin otsima seda kuulutust. Kui oleks selle raha eest koos pinnaga saanud, siis ma oleks kohe ära ostnud.

Ja mitte vast ainult sina, Sherlock!

Ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule meeldivad suurte atraktsioonidega toad, sest väikeste mudelautodega, nukkudega jne saab mängida ka kodus või lasteaias. Seega mingid elektrilised autod,

Peaks olema kõike erinevatele vanustele. Nii Legosid ja batuute, ronimis- ja liulaskmisatraktsioone, kostüüme ja maske, nukumaju köökide, tubade ja mööbliga, Barbiesid ja nende riideid, hüppe- ja lauamänge. Samuti meeldib, kui on ruum, kus saavad täiskasvanud istuda normaalsetel toolidel, suur laud, kuhu toidud panna, elementaarsed toidunõud (klaasid, kannud, vaagnad, kohvitassid jne). Ja ka normaalne pesemisvõimalus nii tualetis kui ka köögis.
Olen käinud paljudel laste sünnipäevadel mängutubades, kuhu on kutsutud nii vanavanemad, sõbrad-tuttavad oma lastega (igas vanuses, ka imikud on oodatud) või ka lastetud sõbrad, ka neil võiks mõnus istuda olla, mitte ainult titetoolid.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kunagi ammu oli kuskil foorumis toimiv mängutuba müügiks, küsiti, kes huvitub, mind hakkas see kohutavalt piinama, oleks väga tahtnud osta ja hakata tegelema, kahjuks puudusid ressursid, aga huvi on siiamaani ja ideid ka ja nägemus ka (olen palju töö juures pereüritusi organiseerinud)…..kui ikka huvi on, võimalusi ka, siis proovida ju võib, aga pead ikka ennast  kurssi viima eelnevalt väga paljude asjadega

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas mängutoaäri tasub ära?