Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas matustel peab tingimata hauaplaati matuserongi ees kandma?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kas matustel peab tingimata hauaplaati matuserongi ees kandma?

Postitas:
Kägu

Selline küsimus ongi. Tahaksin kohe tellida mitte plaadi, vaid päris kivi. See on küll sama suur kui plaat, kuid palju raskem. No 2 meest tassivad kohale küll, aga matuserongis kõndimiseks oleks see nagu raskevõitu. Kuidas arvate? Matusebüroos väideti, et ei pea sugugi kandma, et uuemal ajal ei olevat see eanm nii oluline. Ei teagi nüüd kohe, mulle see väike kivi väga meeldib ja paneks selle kohe hauale, aga ei tahaks ka mingite üldlevinud normide vastu patustada, eriti kalmistul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
lükkatõmba

RE: Kas matustel peab tingimata hauaplaati matuserongi ees kandma?

hm. säti see kivi kalmistule paika, keegi ei kergita kulmugi. mu vanatädi suri sügisel, aga tema hauakivi oli hauaplatsil juba 15 aastat varem.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei pea. vanasti kanti üldse (ajutist puust)risti, mitte hauaplaati.
Aga kivi pannakse päriselt paika ikka hiljem, kui kalm on vajunud ja saab kujundada.
(ei kujuta ette kuvi tassimist matuserongkäigus, väheke tobe õte pole või?)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuulsin vanainiseste juttu, et see plaadi kandja kaua ei ole. Ja kui sugulaste matuste pilte vaatasin, siis selgus, et see jutt kahjuks on tõsijutt.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

suur osa matuseid toimub üldse ilma igasugu plaadi või kivita, osadel neist on juba platsil nö perekivi, osadel tuuakse hiljem ja osa jääbki ilma, seega pole siin nii tavatut miskit ja mingite normide vastu sa ka ei patusta

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kuulsin vanainiseste juttu, et see plaadi kandja kaua ei ole. Ja kui sugulaste matuste pilte vaatasin, siis selgus, et see jutt kahjuks on tõsijutt.[/tsitaat]väga loll jutt, ma olen elus käinud ikka kümnetel matustel ja nii palju kui mina mäletan, siis kõik plaadikandjad on küll täie elu ja terise juures

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga lükkatõmba, kivi võis muidugi varem haual olla, et kas te siis mingit nimeplaati kirstu ees ei kandnud, või risti? Mul siin mõni lähedane arvab, et algul olgu see plaat ja siis maetakse plaat hiljem maa sisse, kui kivi lastakse teha.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja kui juba küsimiseks läks, siis veel selline võib-olla kummaline küsimus, et tean, surnuaialt ei tooda midagi tagasi, aga surnukuurist? Nad seal pakkusid tagasi neid asju, millega kadunuke ära sai viidud, riided viisin hiljem järele. Voodiasjad olid, ei tahtnud lasta teda ilma sesse kotti panna. Ma ei tea, ma pole küll nii hirmus ebausklik, aga..

0
0
Please wait...

Postitas:
lükkatõmba

[tsitaat]Aga lükkatõmba, kivi võis muidugi varem haual olla, et kas te siis mingit nimeplaati kirstu ees ei kandnud, või risti? Mul siin mõni lähedane arvab, et algul olgu see plaat ja siis maetakse plaat hiljem maa sisse, kui kivi lastakse teha.[/tsitaat]ei kantud, matuserongis olid autod ja sõideti surnuaia kõrvale, kirst viidi lihtsalt hauaplatsile.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No vot, mul nüüd süda jälle natu rahulikum, siis nii teengi, kui kirst ja pärjad lähevad matuserongis väravast, saadan auto seni koos kiviga tagant väravast (sealt vähe maad)ja panevad kivi sinna. Kui kirst kohale jõuab, on kivi juba platsil.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ja kui juba küsimiseks läks, siis veel selline võib-olla kummaline küsimus, et tean, surnuaialt ei tooda midagi tagasi, aga surnukuurist? Nad seal pakkusid tagasi neid asju, millega kadunuke ära sai viidud, riided viisin hiljem järele. Voodiasjad olid, ei tahtnud lasta teda ilma sesse kotti panna. Ma ei tea, ma pole küll nii hirmus ebausklik, aga..[/tsitaat]
no mis sa nendega teeksid siis? võtaksid käiku uuesti?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei võtaks, aga käsi ei tõuseks ka ära viskama, kui sa nüüd aru saad, mis ma öelda tahan…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Asjaolude kokkulangemisel pandi enamus asju temaga kaasa ja mul on hea meel, et nii läks.
See küsimus jäi ikkagi kummitama, et mida sealsed töötajad siis üldiselt teevad, kas viskavad ära neid üle jäänud riideid või pakuvad tagasi või…

0
0
Please wait...

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas matustel peab tingimata hauaplaati matuserongi ees kandma?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.