Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas me jääme KOV sünnitoetusest ilma?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kas me jääme KOV sünnitoetusest ilma?

Postitas:

Hakkasin praegu seadusandlust uurima ning ilmneb, et meie pere jääb ilmselt KOV-i poolsest lapse sünnitoetusest ilma.
Arvake palun midagi olukorra kohta – kas keegi näeb siin mingit võimalust KOV sünnitoetus saada?
Olukord siis selline: järgmise aasta märtsis peaks sündima beebi. Oleme abikaasaga mõlemad sisse kirjutatud Tallinnasse. Elame Tallinna lähivallas ning vanem laps käib lasteaias Tallinnas – sellepärast, et meie vallas lasteaia järjekorrad on väga pikad ja lapse 3. a saades siia lasteaia kohta ei oleks olnud võimalik saada. Niisiis – nüüd tahame aga panna vanema lapse kodu lähedale kooli (alustab järgmisel aastal) ja peame selleks sisse kirjutama KOVi (piisab, kui üks vanematest seda teeb). Aga sellega kaasneb automaatselt see, et me jääme beebi sündides sünnitoetusest nii valla kui Tallinna poolt ilma, sest mõlemal juhul on eeltingimuseks, et sisse on kirjutatud mõlemad vanemad ning vähemalt aasta enne lapse sündi. On kellelgi teadmisi, kas siin on mingi alternatiiv (lisaks sellele, et laps Tallinna kooli panna – aga see ei ole hetkel kaalumisel, sest prioriteet on, et laps saaks kodu lähedale kooli)?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.09 15:54; 04.09 16:08; 05.09 07:50; 05.09 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kaua peab laps ja lapsevanem olema ssse kirjutatud sinna valda, tähendab, enne lapse kooliminekut?
kuna teil uus beebi sünnib märtsis, ja kui te peale märtsi alles ennast sinna siise kirjutate, siis peaks olema ok ju?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on kaks asja. Üks on see, et sünnitoetust makstakse kahes osas ning teisest osast oleksime igal juhul ilma, kui ka hiljem valda sisse reigstreeriksime. Aga registreerimisega on see asi, et sissekirjutus peaks olema 1. veebruaril, vastasel juhul on risk, et me ei saa kodulähedast kooli ise valida, vaid laps suunatakse sinna, kus veel vabu kohti on ja peab näiteks 25 km kaugusel koolis käima hakkama (küll samas vallas). Sellele eelistaks juba tõesti Tallinna kooli. Selline loterii tundub olevat..

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kaua peab laps ja lapsevanem olema ssse kirjutatud sinna valda, tähendab, enne lapse kooliminekut?
kuna teil uus beebi sünnib märtsis, ja kui te peale märtsi alles ennast sinna siise kirjutate, siis peaks olema ok ju?[/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.09 15:54; 04.09 16:08; 05.09 07:50; 05.09 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ainult last ei saa kirjutada mujale,või siis üx vanematest koos lapsega kuni on kindel et sisse saanud ja ennem beebi sündi tagasi kirjutada tallinna, sest minu arust oli et üx peab olema aasta ja teine vahetpole kui kaua aga peaasi, et ennem sündi sisse kirjutatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

okei lugesin, et mõlemal juhul on tingimusex et mõlemad vanemad olexid sisse kirjutatud..absurdne..ehk ikka on muud võimalused(kas nt üxikvanem ei saax kindlalt siis oma last sinna panna?)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinna sünnitoetuse tingimuseks on MÕLEMA vanema registrisolek Tallinnas, neist VÄHEMALT ÜHEL VÄHEMALT AASTA enne sünnitust.Nii I kui Ii osal

St võite ju vahetada (algul isa vanema lapsega mujale, teie st ema jääb Tallinna, valite kooli ära, siis isa Tallinna tagasi enne beebi sündi, saate sünnitoetuse, siis isa uuesti valda…saate koolikoha, siis isa uuesti Tallinna, et saada sünnitoetuse II osa jne)

Kuidas on sünnitoetuse kord seal, kuhu registrisse lähete?
Äkki mõistlikum nüüd sinna registrisse hoopis emal lapsega minna?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

21. keskkooliga oli ju just see jama, et hunnik lapsi (minu arust ilma ühegi vanemata) oli sisse kirjutatud kuskile 21.keskkooli lähedusse… Tuttavate, sõprade etc kodudesse. Kas nii ei saa, et kirjutad lapse hea naabri korterisse või läheduses elava sõbranna juurde sisse? Äkki uurid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tallinna sünnitoetuse tingimuseks on MÕLEMA vanema registrisolek Tallinnas, neist VÄHEMALT ÜHEL VÄHEMALT AASTA enne sünnitust.Nii I kui Ii osal
[/tsitaat]

Enam ei pea, see oli varem nii. Nüüd piisab ka sellest, kui üks vanem on aasta ja teine kasvõi üks päev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 17:43-

Määrus kehtib endiselt, nõudeks on MÕLEMA VANEMA TALLINNA REGISTRIS OLEK, kusjuures üks vanematest peab olema vähemalt aasta olnud regitris enne lapse sündi.
Kui I on aasta, olgu teine 1 päev, nädal, kuu või 11k ja 29p või olgu aasta, pole oluline ju 😉

Palun võrdle nüüd teksti, millele sa vastu vaidled ja oma väidet.

Mis vahe on lausetel:
1. tingimuseks on MÕLEMA vanema registrisolek Tallinnas, neist VÄHEMALT ÜHEL VÄHEMALT AASTA enne sünnitust.
ja
2.piisab ka sellest, kui üks vanem on aasta ja teine kasvõi üks päev.

Lause, et mõlemad peavad olema, kusjuures vähemalt üks vanem vähemalt aasta (st teine võib olla siis ju VÄHEM)
tähendab täpsest sedasama kui, et üks vanem on aasta ja teine kasvõi üks päev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kaasamõtlejatele. Kas tõesti on võimalik niimoodi registrites edasi-tagasi liikuda (kuuajalise vahega vahetada ja teha seda veel aasta jooksul mitu korda)? Vanema lapse üksinda sissekirjutamine vist ei ole võimalik?
Siin on veel see moment, et ma ei tea, millal vald kontrollib lapse ja isa sissekirjutust – äkki teeb seda täpselt sel hetkel, kui nad on väljakirjutatud?
Enda beebiga jätaks vist Tallinnasse, sest lasteaiakohta vallast ilmselt saada õigeaegselt pole võimalik. Tegelikult on päris inetu inimestega niimoodi mängida – sundida neid valda sisse kirjutama, samas oma seadusejärgset kohust (garanteerida igale 3.a lapsele lasteaiakoht) täitmata..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.09 15:54; 04.09 16:08; 05.09 07:50; 05.09 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa ei maksa vallale makse, ka sinu abikaasa ei maksa, aga ometi soovid et nad ehitaks sulle lasteaia, ehitaks teed, valgustaks tänava ja ka toetust oleks tore kohe päris mitmest omavalitsusest saada. just sellepärast ei saagi vallad lasteaedu ehitada, et on väga palju neid, kes elavad ja tarbivad aga ise mitte midagi vastu ei anna.
ps. olen ka ise tallinna lähivalla elanik, kah on probleeme lasteaiakohaga, aga ma tahan, et asi paraneks ja annan selleks oma panuse oma maksurahaga, alles siis on mul ka õigus häält teha ja nõuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma oleks automaatselt ennast valda sisse kirjutanud, kui oleksin saanud oma vanemale lapsele siia lasteaia koha, oleks ka kõik maksud siia laekunud. Kui Sinu on valik, kas olla aastake pikemalt tööl ja näidata üles solidaarsust vallale, siis see on Sinu valik, ei ole kohane kritiseerida teisi, teadmata olukorda. Vallal on vahendeid küll, prioriteedid ei ole lasteaiakohad. Kui on seadusega seatud, et lasteaiakoht peab olema tagatud ja ei ole nõuet, et peaksin näiteks valda olema enne 3 aastat makse tasunud (mis ei ole ju alati võimalik, sest inimesed kolivad, mis täpselt meie olukord oligi), et lasteaia koht saada, siis on kohatu ka minu poolt sellist solidaarsust oodata, et jään tõsistesse majandusraskustesse, kuna lapsel lasteaiakohta ei ole.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]sa ei maksa vallale makse, ka sinu abikaasa ei maksa, aga ometi soovid et nad ehitaks sulle lasteaia, ehitaks teed, valgustaks tänava ja ka toetust oleks tore kohe päris mitmest omavalitsusest saada. just sellepärast ei saagi vallad lasteaedu ehitada, et on väga palju neid, kes elavad ja tarbivad aga ise mitte midagi vastu ei anna.
ps. olen ka ise tallinna lähivalla elanik, kah on probleeme lasteaiakohaga, aga ma tahan, et asi paraneks ja annan selleks oma panuse oma maksurahaga, alles siis on mul ka õigus häält teha ja nõuda. [/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.09 15:54; 04.09 16:08; 05.09 07:50; 05.09 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas selle sissekirjutusega siis on, kui lapsel pole isa? Olen üksikvanem ja sünnitunnistusele ei tule ühtki mehe nime.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tegu on üksikvanemaga, siis Tallinna toetuse saamiseks piisab EMA registrisolekust vähemalt 1a enne lapse sündi. Ja II osa saamiseks peab ema jätkuvalt Tallinna registris olema ning laps ka.

Üksikvanema puhul pole ju võimalik isa registrisolekule tingimusi seada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas me jääme KOV sünnitoetusest ilma?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.