Esileht Pereelu ja suhted Kas mees peab teid rumalaks kui teab, et te pole ülikoolis käinud?

Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )

Teema: Kas mees peab teid rumalaks kui teab, et te pole ülikoolis käinud?

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kõrgkoolist saab inimene erialase hariduse. Erialaselt on ta targem kui seda eriala mitte õppinud inimene. Muus osas ei pruugi see inimene keskhariduse saanud inimesest targem olla. Oleneb muidugi ka õpitavast erialast. Ma ei usu, et ühel ITd õppinud inimesel on suuremad üldkultuurilised teadmised tänu õpingutele kui keskharidusega inimesel.
[/tsitaat]

tegelikult annab erialase hariduse ja oskused kutsekool või rakenduskõrgkool.
mina neid 3 aastat ülikoolis käinud ei pea kõrghariduse omanikeks, ikka magistri osa tuleb ka teha, siis saab midagi erialast ka. üldiselt on nendel ülikooli lõpetajatel puudu praktiline kogemus. sageli ei oska nad tegelikku tööd.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina peaks oma mehest selle järgi targem olema, aga vot ei ole:) Mu mees on palju raamatuid lugenud ja ta on üldse igasuguste maailma asjadega kursis. Mina olen ta kõrval ilmselt suhteliselt otu ,aga eks ma õpin tema käest 🙂 Tema ei ole ülikoolis käinud. Ta käis kutsekoolis ja lõpetas selle. Mina olen ülikoolis käinud, aga käisin vaid 2 aastat, jäi pooleli. Sisseastumiskatsed tegin ja sain sisse. Esimene aasta läks päris hästi, kõik eksamid sooritasin. Päris rumal ilmselt siis pole, aga mees on ikkagi targem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on rakenduskõrgharidus, mehel lihtsalt kutseharidus. Mina olen majandusala inimene, tema põllumajanduses, teenib minust 2-3 korda rohkem palka. Kui mingi arutelu tekib maailma asjades, siis ta ütleb ikka, et sul ju kõrgharidus, mis mina asjast tean… Seda õnneks naljaga. Oleme mõlemad intelligentsed ja olen mehega igati samal meelel, et parem teen asja hästi ilma paberita, kui istun oma paberi otsas, aga midagi teha ei oska.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on vastupidi, mul magister, palju keeli suus, mehel kutsekas,
mind ei häiri, oma tööd ta oskab hästi ja teenib sama palju kui mina, aga tema vist tiba põeb
nutikust mul kindlasti rohkem pole kui temal, samas mõned faktiteadmised, mis minu jaoks on elementaarseid, on tal täiesti puudu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates kõrgharidus näitab võimet ja oskust mingile teemale piisavalt palju ja kaua süveneda, näitab püsivust ja püüdlikkust. Minul on kõrgharidus (isegi kaks) ja mehel on kesk-eri. Ma ei pea meest endast sugugi rumalamaks, pigem tihti isegi vastupidi, aga ma tean kindlalt, et ma olen püüdlikum ja püsivam. Minu arvates ei näita kõrgharidus tarkust (tarkuse saab ka kogemustest), vaid võimekust millelegi pühenduda ja alustatu lõpuni viia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehel kesk, mul magister. Ma ei saagi tast aru kas ta on kade või on tal hariduse tõttu kompleksid. Alati kui me millestki räägime, vabandab ta end välja sellega et “ei mina tea, mina pole ülikoolis käinud, ma nii tark pole.Räägi sellest kellegi muuga”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka vahest mõtlen, et ehk mu mees peab mind endast kuidagi kehvemaks, minul keskharidus, tema parajasti doktorantuuriga lõpusirgel. Samas naljakal kombel ütleb ta tihti täiesti tõsiselt, et kuule, sina tead, sa oled targem kui mina. Mis tuleb ilmselt sellest, et ma lihtsalt olen eluaeg lugenud meeletutes kogustes, talle lugeda ei meeldi, loeb ainult erialast kirjandust ja hobide kohta.
Võta sa siis kinni. Eks ma ise tunnen ennast kehvasti lihtsalt, ma tahaks ka kõrgharidust aga elu on praegu nii läinud, et hetkel töö ei võimaldaks ja seda valikut ei ole võimalik teha, et töölt ära tulla. Võibolla kunagi edaspidi. Seni elame edasi, ühel keskharidus, teine varsti doktor.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 12:18; 30.08 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie jaoks pole diplomipaberitel mingit tähtsust. Kui mees mind välja valis, siis esitas ta mulle kirjalikult 100 küsimust, millele ma pidin siis tema juuresoolekul vastused kirjutama. Seal oli küsimusi igast eluvaldkonnast, muuhulgas matemaatika ja tehnika aladelt. Ka selliseid, mis eeldasid natuke laiemaid teadmisi kui keskkooli tase. Nagu hiljem selgus, olin andnud korrektsed vastused 64 küsimusele. Tema jaoks sellest piisas, et mind mitte rumalaks pidada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.08 12:29; 30.08 14:19; 30.08 14:25; 31.08 17:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lahe mees, tegi sulle eksami 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 12:18; 30.08 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meie jaoks pole diplomipaberitel mingit tähtsust. Kui mees mind välja valis, siis esitas ta mulle kirjalikult 100 küsimust, millele ma pidin siis tema juuresoolekul vastused kirjutama. Seal oli küsimusi igast eluvaldkonnast, muuhulgas matemaatika ja tehnika aladelt. Ka selliseid, mis eeldasid natuke laiemaid teadmisi kui keskkooli tase. Nagu hiljem selgus, olin andnud korrektsed vastused 64 küsimusele. Tema jaoks sellest piisas, et mind mitte rumalaks pidada.[/tsitaat]Irw. No minu mees tegi midagi sarnast, aga põhjuseks polnud mitte see, et mul ülikoolikraadi pole. Nimelt tuli vihastades Soomest ülikoolist eksamit vastu võtmast ja viskas poolhuumoriga eksamiküsimused mulle ka kätte. Et ma olen kunagi 15 aastat tagasi sama eriala lõpetanud, vastaku ma nüüd ka küsimustele, siis ta saab vaadata, et kas eksam on tõesti liiga raske või mis jama on, et parim tudeng sai 60% maksimaalsetest võimalikest punktidest. No ma siis tegin ka kell pool 12 öösel “eksamit”. Sain ka umbes tema parima Soome õpilase tulemuse. Oleks ma kas või korra õpikule pilgu peale visanud, oleksin ilmselt täispunktid saanud. Nii palju siis Soome heast haridustasemest. Kuhu see ometi peale keskkooli kaob?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meie jaoks pole diplomipaberitel mingit tähtsust. Kui mees mind välja valis, siis esitas ta mulle kirjalikult 100 küsimust, millele ma pidin siis tema juuresoolekul vastused kirjutama. Seal oli küsimusi igast eluvaldkonnast, muuhulgas matemaatika ja tehnika aladelt. Ka selliseid, mis eeldasid natuke laiemaid teadmisi kui keskkooli tase. Nagu hiljem selgus, olin andnud korrektsed vastused 64 küsimusele. Tema jaoks sellest piisas, et mind mitte rumalaks pidada.[/tsitaat]

Kaua te juba ka koos elate? Ise kas põgeneks sellise juurest nelja tuule poole või esitaks vastu vähemalt 101 küsimust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.12 13:43; 30.08 13:04; 31.08 18:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte ei mõista, miks MA-d ja Phd-d automaatselt ebapraktilisteks töllmokkadeks kvalifitseeruvad, aga pisut vähem õppinud on üliosavad raha kokkukühveldajad ning muidu absoluutsed tegelased?
Mis standard see on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 13:10; 30.08 19:27; 31.08 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kaua te juba ka koos elate? Ise kas põgeneks sellise juurest nelja tuule poole või esitaks vastu vähemalt 101 küsimust.[/tsitaat]
20+ aastat elame juba.
Aga miks sina põgeneksid? Tunned et oled ikka nii loll naine veel?
Jah, ma olen ka mehele vastuküsitlusi teinud ja ta lausa tunneb huvi sellise testimise vastu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.08 12:29; 30.08 14:19; 30.08 14:25; 31.08 17:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mitte ei mõista, miks MA-d ja Phd-d automaatselt ebapraktilisteks töllmokkadeks kvalifitseeruvad, aga pisut vähem õppinud on üliosavad raha kokkukühveldajad ning muidu absoluutsed tegelased?
Mis standard see on?
[/tsitaat]
Selline see on, uue Eesti haridusstandard. MA ja Phd on devalveeritud nähtused, massides pehmete era(äri)ülikoolide buumi toodangu tõttu.
Enne 1990ndate keskpaika vähemalt 5-aastase TÜ või TPI kõrghariduse omandanuid eriti ebapraktiliseks töllmokkadeks ei kutsuta ja nemad on ka suur osa praegustest tõsisematest tegijatest ükskõik millises majandussfääris. Raha kokkukühveldamine ei puutu üldse asja, see ei näita inimese tegelikke väärtoskusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.08 12:29; 30.08 14:19; 30.08 14:25; 31.08 17:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees on omal ajal ülikooli pooleli jätnud, lihtsalt pärast nõuka sõjaväge ja vanemate pealesunnitud erialal (mis tagavat tulevikus sissetuleku) õppida ei suutnud. Juba keskkoolis huvitus ajaloost ning huvitub süvenenult tänaseni kõrvalhobina. Ja talle jäävad keeled ruttu külge. Ta haarab kõike lennult.
Mina lõpetasin majanduse erakooli 15 aastat tagasi hästi, õppisin hästi, pingutasin, tuupisin ja kui nüüd kursaõdedega aeg-ajalt koos istume ja arutame, siis me lihtsalt varjame, kui vähe me õpitust mäletame. Olen saanud laiapõhilise majandushariduse, aga ei suudaks praegu vabalt arutleda ei talse, frantsiislepingu vms teemal.
Enda kohta ma küll mõtlen, et kõrgharidus lolli ei riku. Kuna ma ei tööta ka erialasel alal, siis mõtlen, et ehk oleksin pidanud hoopis midagi muud selle asemel tegema ning meie peres on kõrghariduseta mees palju haritum.
Õnn on omada töökohta kus sa oled sunnitud õppima. Mul sõbranna töötas finantsasutuses ja kuigi ta on laisk kui porikärbes, oli neil tööl mingile järgmisele tasemele jõudmiseks koolituste/eksamite ajad ees ja muudkui veere pallina edasi ja kui ise veereda ei taha – lükatakse 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Selline see on, uue Eesti haridusstandard. MA ja Phd on devalveeritud nähtused, massides pehmete era(äri)ülikoolide buumi toodangu tõttu.
Enne 1990ndate keskpaika vähemalt 5-aastase TÜ või TPI kõrghariduse omandanuid eriti ebapraktiliseks töllmokkadeks ei kutsuta ja nemad on ka suur osa praegustest tõsisematest tegijatest ükskõik millises majandussfääris. Raha kokkukühveldamine ei puutu üldse asja, see ei näita inimese tegelikke väärtoskusi.[/tsitaat]
Väga veider arusaam. Tunnen isiklikult päris mitut PHd-d, kes lisaks väga heale elujärjele (millest suur osa on saavutatud tänu teaduslikule kraadile – lektor välismaal, oma erialal tunnustatus, võitnud konkursse, saanud preemiaid) on väga praktilised ja osavad administratiivülesannetes, oskuslikud kokad kdouses miljöös, tegelevad põnevate hobidega ja oskavad lisaks autokummivahetusele rääkida sulle samal ajal pika ja originaalse ajalooülevaate autorehvide tekkest vms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 13:10; 30.08 19:27; 31.08 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Väga veider arusaam. Tunnen isiklikult päris mitut PHd-d, kes lisaks väga heale elujärjele (millest suur osa on saavutatud tänu teaduslikule kraadile – lektor välismaal, oma erialal tunnustatus, võitnud konkursse, saanud preemiaid) on väga praktilised ja osavad administratiivülesannetes, oskuslikud kokad kdouses miljöös, tegelevad põnevate hobidega ja oskavad lisaks autokummivahetusele rääkida sulle samal ajal pika ja originaalse ajalooülevaate autorehvide tekkest vms.
[/tsitaat]
Palun mitte anda sellises stiilis vastuseid, et “tunnen ise mitut”. See jätab mulje nagu tahaks hirmsasti vastu vaielda ja väidet ümber pöörata, kuid näitena on välja pakkuda vaid mõned enda tuttavad. Statistika jaoks võta ikka viimase paari aastakümne lõpetanute nimekirjad ja arvuta nende baasil välja protsentuaalsed osad. Viimase rahvaloenduse põhjal saab ka hea statistika teha, kui kellelgi statistikul viitsimist oleks see ette võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.08 12:29; 30.08 14:19; 30.08 14:25; 31.08 17:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas need PH-d oskavad ka peedist pesumasinale trumli teha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.12 13:43; 30.08 13:04; 31.08 18:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kõrgkoolist saab inimene erialase hariduse. Erialaselt on ta targem kui seda eriala mitte õppinud inimene. Muus osas ei pruugi see inimene keskhariduse saanud inimesest targem olla. Oleneb muidugi ka õpitavast erialast. Ma ei usu, et ühel ITd õppinud inimesel on suuremad üldkultuurilised teadmised tänu õpingutele kui keskharidusega inimesel.
[/tsitaat]

Tark on üldkultuuriliste, mitte matemaatiliste ja üldtehniliste teadmistega inimene? Ülikoolis õpitakse palju enamat kui vaid eriala. Õpietakse lähedasi teadusi, keeli, valik- ja vabaaineid. Loomulikult on kõrgharidusega inimene keskharidusega inimesest targem. Lisaks muule oskab ta töötada kirjandusega, teha teadustööd, esienda jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Palun mitte anda sellises stiilis vastuseid, et “tunnen ise mitut”. See jätab mulje nagu tahaks hirmsasti vastu vaielda ja väidet ümber pöörata, kuid näitena on välja pakkuda vaid mõned enda tuttavad. Statistika jaoks võta ikka viimase paari aastakümne lõpetanute nimekirjad ja arvuta nende baasil välja protsentuaalsed osad. Viimase rahvaloenduse põhjal saab ka hea statistika teha, kui kellelgi statistikul viitsimist oleks see ette võtta.
[/tsitaat]
Ei taha vastu vaielda, sest siin pole midagi vaielda. Enamik tutvuskonnast on saanud MA-d ja Phd-d kätte viimase 20 aasta jooksul ning ei märka nende töödes, kirjutistes, tegemistes minegeid devalveerumise märke. Samuti ka mitte elulisi saamatusi ja ühiskondlikku apaatiat. Kõik on kenasti toimivad ja toimetavad inimesed. Siinsed üldistused a la, kõrgharidus – automaatselt tegelikult sisutu ja tühja peaga ning kobakäpast pudilõug, aga vot kus minu lehma lellepoeg, kes keskharidusega – vot on tegija tüüp.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 13:10; 30.08 19:27; 31.08 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

tegelikult annab erialase hariduse ja oskused kutsekool või rakenduskõrgkool.
mina neid 3 aastat ülikoolis käinud ei pea kõrghariduse omanikeks, ikka magistri osa tuleb ka teha, siis saab midagi erialast ka. üldiselt on nendel ülikooli lõpetajatel puudu praktiline kogemus. sageli ei oska nad tegelikku tööd.[/tsitaat]

Arvan, et see oleneb palju ka erilast. Ma ise olin baka lõpetades jurist, töötasin advokaadiböroos. Mitmed kursusekaaslased tegid kohe advokatuuri eksamid ja said advokaadi kvalifikatsiooni (et segadust vältida rõhutan advokaadi, mitte vandeadvokaadi). Keegi eespool mainis, et bakalaureusega ei saa ametikohta, mina sain. Samas näiteks on mul 3 tuttavat, kes õppisid Tehnika Ülikoolis rõivadisaini (vms, täpselt ei mäleta). Üks oli selline, kellele meeldis riideid õmmelda, tegi seda kodus pidevalt, arvas, et sellest võiks saada tema töö. Ja mis siis koolis õpiti? Orgaaniline keemia, kõrgemal tasemel matemaatika, füüsika, inseneri graafika jne. Ühesõnaga peale bakat olid praktilised oskused 0. See on küll koht, kus saab öelda, et inimsel on vaid teoreetilised teadmised. Kõigil neil kolmel jäi kool lõpetamata, seda teadlikult, sest õppekava ei vastanud nende lootustele. Ja jällegi vastupidine näide, kaks tuttavat, kellest üks õppis logistikat, teine finantsi, töötasid mõlemad juba kolmandal kursusel erialasel kohal. Kokkuvõtteks: oleneb erialast.

Mida tegelikult veel lisada tahaks on see, et ülikoolis käimine näitab siiski midagi. Olgu mistahes ülikool. See näitab püsivust millegiga tegeleda, vähemalt mingil moel pühenduda. Tean hulgi inimesi, kes ei suudaks ülikoolis käia, sest pole piisavalt tahet/viitsmist/ei suudeta end kokku võtta kui õppida vaja jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas need PH-d oskavad ka peedist pesumasinale trumli teha?[/tsitaat]
A need põhiharidusega ossid oskavad või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ta peaks mind rumalaks pidama, pole ta isegi ülikoolis käinud. Oleme mõlemad oma keskeriharidusega ka siiani päris kenasti ära elanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

A need põhiharidusega ossid oskavad või?[/tsitaat]

Minu abikaasa pole küll oss, aga põhiharidusega siiski.
Ta läks peale põhikooli kohe tööle, sõjaväkke, jälle tööle. Edasine õppimine plaanidesse ei mahtunud. See-eest oskab ta oma kätega luua. Ehitas mulle maja (just nimelt minu nimele, endal tal juba oli), millele ei saa vähimatki ette heita ei ehitusliku ega ka sisekujundusliku poole pealt. Ta oskab teha praktiliselt kõiki töid, mis elu ette annab. Kui ei oska, uurib, küsib nõu ja teeb ikka valmis. Hästi ja põhjalikult.
Heade kommetega, viisakas, hooliv, hoolitsev, kuldsete käte ja suure lugemusega. Enne mõtleb kui ütleb, nii et halba sõna temalt ei kuule.
Jah, kõrgeid mõttelende ja abstraktseid teemasid temaga ei pea ega arenda, aga mul ongi teda elamiseks vaja, mitte sõnamulinaks.
Alkoholi-, narko- ega internetisõltuvust pole, ööklubides või muidu baarides ei käi ja oma plaanides arvestab esmajärgus minuga. Teenib minust oluliselt rohkem. Mind ei häiri see sugugi, et ta oskustöölisena on paremini tasustatud kui mina spetsialistina, samuti ei häiri teda tema madalam haridustase. Küll ei ole ta paberimajanduses ega asjaajamises kuigi kodus, aga selle osa katan mina.
Ei ole tallaalune, on kindla sõnaga mees, kes samas oskab pereelu tasakaalus hoida. Oli pikalt poissmees ja nüüd hoiab hoolega seda mis tal on, juba 12 aastat. Lapsed ja loomad armastavad teda samuti.
Paljude jaoks natuke nagu igav, mis?
Minu jaoks mitte, see põhiharidusega mees on minu kalju.
Olen eelnevalt abielus olnud mehega, kelle haridustase oli minu omaga võrdne ja see elu ei laabunud pooltki nii sujuvalt ega probleemivabalt, sõnu oli tegudest rohkem. Asi ei olnud vast haridustasemes, lihtsalt inimesed on erinevad ja nende ootused elule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meie jaoks pole diplomipaberitel mingit tähtsust. Kui mees mind välja valis, siis esitas ta mulle kirjalikult 100 küsimust, millele ma pidin siis tema juuresoolekul vastused kirjutama. Seal oli küsimusi igast eluvaldkonnast, muuhulgas matemaatika ja tehnika aladelt. Ka selliseid, mis eeldasid natuke laiemaid teadmisi kui keskkooli tase. Nagu hiljem selgus, olin andnud korrektsed vastused 64 küsimusele. Tema jaoks sellest piisas, et mind mitte rumalaks pidada.[/tsitaat]

See pidi mingi nali olema või wtf?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas mees peab teid rumalaks kui teab, et te pole ülikoolis käinud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.