Esileht Pereelu ja suhted Kas mees peaks rasedat naist rahaliselt toetama?

Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )

Teema: Kas mees peaks rasedat naist rahaliselt toetama?

Postitas:

Mul on laps 1 aasta ja 3 kuud. Siiamaani vahetan mähkmeid mähkimislaual, see on asetatud kummutile, kus on lapse riided, mähkmed, käterätid. Miks peaks laps seal peal järelvalveta jääma, nagu keegi eelpool kõneles? Olen proovinud ka voodil vahetada, aga sealt paneb laps lihtsalt plehku kümnes eri suunas. Mähkimislaud maksis 13 eurot, tõepoolest natuke juba narmendab, aga järgmise lapsega hoolitsen ka kindlasti selle eest, et mähkimislaud oleks olemas.

Lapsed on ju erinevad. Sinu oma on nõus seal paigal püsima, suurem osa lapsi ei ole. Minul hakkasid mõlemad u 2,5-kuuselt keerama, 5-kuuselt olid juba käpuli, igavene siplemine oli  seal mähkimislaual. Noorem laps vihkas seliliasendit, nii kui mähkimislauale panin, oli kohe niuhti kõhuli ja edasi juba käpuli. Läksin varakult püksmähkmetele üle, kraani all puhtaks, süles laps kuivaks ja püksmähkmed jalga. Mingit lauda või alust polnud vaja.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.05 18:20; 09.05 18:43; 10.05 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just, mees peab rasedat üleval pidama, aga ega seda r*iska isana dokumentidesse küll ei ole vaja, samas elatist peab ikka maksma! Äkki tahab veel pärast mingit otsustusõigust või … aga maksma peab nagunii! Te nagu ei saa vist üldse aru, millest jutt on.

Kui sa juba rasedana iseendaga hakkama ei saa, siis on väga suur probleem kehvadesse oludesse isata laps sünnitada (st isa ei lea sinu ja lapsega igapäevaselt koos). Elatis katab LAPSE kulud, isa ei ole kohustatud oma raha eest sinu korteris remonti tegema jms. Ka ülalpidamiskohustuse katab suures osas niigi riik sünnitus ja raseduspuhkusehüvitistega, emapalk jne.

 

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 12:03; 10.05 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodu, kus elan, vajab suurt remonti ja ta teab seda, aga rahalist abi pakkunud pole ta siingi.

Mida sa sigid, kui omal pole elamiskõlblikku kodugi?

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodu, kus elan, vajab suurt remonti ja ta teab seda, aga rahalist abi pakkunud pole ta siingi.

Mida sa sigid, kui omal pole elamiskõlblikku kodugi?

See kommentaar näitab ilmselt naiste suurt solidaarsust. Õelus versus vendlus. Mida sa ise õiendad? Oled ise iivet taastootnud piisavalt või peavad minu lapsed ikkagi sulle pensioni maksma?

Küll TA tasapisi omale kodu korraldab. Hetkel ta küsis, mis õigused tal on. TA ülesanne on nüüd solvangute vahelt välja nokkida need kommentaarid, milles EI OLE soovitusi, kuidas suhted lapse isaga kohe eos pekki keerata.

+3
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.05 18:41; 09.05 18:47; 09.05 22:09; 09.05 22:19; 10.05 12:51; 11.05 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis pagana õelus. Kui sul pole normaalset kohta, kuhu laps sünnitada, ega raha, mille eest last kasvatada, siis ei sünnitata isata last viletsatesse oludesse ja kõik. See juhuseksist “õnnelikuks”  isaks saav mees ei pea kogu su elu kinni plekkima nüüd ja igavesti (või vähemalt 18a). (Rasedusvastaste vahendite loenguks teile mõlemile on nagunii hilja.)  Kui saad emaks, on sinul 50% kohustust tagada lapsele elukoht, normaalne lapspõlv, minimaalsed tingimused, pead olema täiskasvanud ja vastutusvõimeline naine ja hindama oma võimalusi.

+12
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 12:03; 10.05 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sa sigid, kui omal pole elamiskõlblikku kodugi?

See kommentaar näitab ilmselt naiste suurt solidaarsust. Õelus versus vendlus. Mida sa ise õiendad? Oled ise iivet taastootnud piisavalt või peavad minu lapsed ikkagi sulle pensioni maksma?

Täielik õelus. Las inimene sigib. Lapsel on ema ja isa, küll kõik muu ka joonde saab. Mõni teeb karjääri, ajab raha kokku, lõpuks kui “elamiskõlbulik kodu” olemas on, siis kulutab arstide uksi või ei saagi enam lapsi. Igaühel omad valikud.

+4
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.05 13:28; 10.05 18:30; 11.05 01:05; 19.05 20:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Apteegikraamist läheb vaja: d-vitamiini, gaasirohtu, tsinksalvi või Bepantheni, kui peaks kuskilt punetama, Humerit, et nina puhastada ja rohkem mul meelde ei tulegi, et oleks suurt midagi esimestel kuudel lastega hügieeni- ja apteegitarvete poole pealt vaja läinud. Bepantheni salv on väga hea, seda saab ka endale rindadele määrida, kui imetamise ajal lõhed või punetus tekib. Igasugu beebikreemid, pesuvahendid jne võib alguses rahumeeli ära unustada.

Ma pean ütlema, et Bepantheni ja tsinksalvi mu lapsel vaja ei läinud. Bepantheni sain pisut enda nibude peal ära kasutada, tsinksalv seisab siiani (laps juba 17). Oli selline supernahaga laps, mingit punetust ega löövet polnud kordagi ja ma polnud mingi haiglaselt tihedalt mähkevahetaja. TA võiks natuke tšillimalt tõesti võtta. Ma isegi ei ostnud üldse riideid lapsele, sest mu ema tegi seda nagu pöörane. Kõik sekkaritest. Laps kasvas, mis mühises ning oli esemeid, mida ta sai kanda korra või kaks.

Mähkimisaluse osas kuulun ma sinna parteisse, kel seda vaja pole. Voodi peal on palju mugavam vahetada. Ma istusin ise ka voodile, mitte ei küürutanud püsti lapse kohal ja lasin tal seal niisama palja tagumikuga ka alati olla ja siputada. Vahest tuli kaarega piss, aga sellest polnud midagi, viskasin selle puuvillase lina või baikateki, mis ma alla polin pannud, pessu. Vahest tuli ka kaka ja siis läks jällegi lapse alla pandud lina pessu. Eelpool mainitud sitapurskaaevu ei tulnud mu lapse seest kordagi.

Kui peaks nüüd nii olema, et TA-l pole pesumasinat, siis selle võiks küll hankida.

 

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodetavasti ei ole tal plaanis soetada kasutatud vankrit ja turvahälli? Uuega oleks sul vähemalt lootus see maha müüa. /—/

Tuleb oodata lapse sünnini ja panna kohtus elatis peale.

Mul hetkel ei tule meelde, millal ma viimati midagi nii madalat ja alatut lugesin.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 15:41; 20.05 01:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sa sigid, kui omal pole elamiskõlblikku kodugi?

See kommentaar näitab ilmselt naiste suurt solidaarsust. Õelus versus vendlus. Mida sa ise õiendad? Oled ise iivet taastootnud piisavalt või peavad minu lapsed ikkagi sulle pensioni maksma?

Täielik õelus. Las inimene sigib. Lapsel on ema ja isa, küll kõik muu ka joonde saab. Mõni teeb karjääri, ajab raha kokku, lõpuks kui “elamiskõlbulik kodu” olemas on, siis kulutab arstide uksi või ei saagi enam lapsi. Igaühel omad valikud.

Kodutundest sai selliseid peresid küllalt vaadata. Teeme muidugi juurde! Las sigivad!

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapseootele jäin nö juhusuhtest. Tulevase lapse isaga otsustasime mõlemad valida selle tee, et jätame lapse alles. Koos me ei ei ela. Kas ta peaks mind juba praegu otseselt rahaliselt toetama või mitte?

Seaduse järgi sellist kohustust ei ole ja ei peagi olema.

Võid paluda, et ta aitaks lapse jaoks sinu elamist remontida, aga selle peale lootma jääda ei saa. Lisaks pead sellisel juhul leppima, et tal võib lapse toa remondist olla oma nägemus.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lugu on keeruline.

Lapseootele jäin nö juhusuhtest. Tulevase lapse isaga otsustasime mõlemad valida selle tee, et jätame lapse alles. Koos me ei ei ela. Kas ta peaks mind juba praegu otseselt rahaliselt toetama või mitte? Kodu, kus elan, vajab suurt remonti ja ta teab seda, aga rahalist abi pakkunud pole ta siingi.

Siiani olen ise oma raha eest tulevasele lapsele asju soetanud, kuid tema on lubanud muretseda vankri ja turvahälli. Samuti kinnitas, et soovib hakata lapse elus osalema ning nagu aru sain, siis sellest ajast alates maksma elatist.

Aga kuidas praegusega? Mida arvate teie? Ei ole julgenud ise ka raha küsida, ehkki teinekord oleks väga vaja või on minu arvamus ja suhtumine väärad, et ta võiks juba hetkeolukorras omapoolset rahalist abi pakkuda?

Nagu ise ütledki, siis on lugu keeruline.

Kui sellisesse keerulisse loosse sa ise otsustasid selle lapse siiski sünnitada, siis tuleks sul arvestada sellega, et mees ei pea absoluudselt SIND rahaliselt toetama. Loodetavasti ikka otsust tehes arvetasid kokku, et saad rahaliselt hakkama.

Jah, lapse isa peab last toetama. Ja seda ta saab teha siis, kui laps on sündinud või ka raseduse ajal, kui näiteks tekivad komplikatsioonid, et sina ei saa enam tööl käia (keegi vist juba kirjutas, et 8 nädalat enne sünnitust), aga tegelikult saad siis ju dekreeti juba minna ja raha mujaltki.

See, et teil on ühine laps ja tähenda üldse, et teil on ühine majanduslik kokkulepe. Mõlemad ikka saavad omadega hakkama, ma loodan, et otsustasid selle lapse ikka saada.

Kui sul on rahaliselt raske ja elamispind kehva, siis võiksid hoopis mõelda ka sellele variandile, et kui sünnitusest taastatud ja beebi juba paar kuud vana, siis ta ehk läheb hoopis põhikohaga isa juurde elama. Saad sina rohkem tööl käia ja remondigi jaoks ehk raha koguda.

Aga muidugi oleksite pidanud kõik need detailid siis läbi rääkima, kui tegite ühise otsuse laps alles jätta. Praegu tundub, et sa oled eeldanud, et sind hakatakse ülal pidama. Mis kindlasti pole selle mehe eeldus.

Aja oma elu korda majandusliku poole pealt, muidu võib veel juhtuda, et sa jääd üldse lapsest ilma, sest ei suuda teda ülal pidada. Ei tea, millise iseloomuga on mees, aga tal oleks küll õigus kasvõi kohtu kaudu laps endale nõuda, kui näeb, et sina ei saa majanduslikult hakkama ja seetõttu võib ka laps vireleda.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodu, kus elan, vajab suurt remonti ja ta teab seda, aga rahalist abi pakkunud pole ta siingi.

SEE POLE VÕIMALIK, mis ma just lugesin.

Tibin elab kuskil peldikus, leidis mehe, kellega up-laps kähku valmis treida ja nüüd hakkab pihta.

Ja kui mees dressuurile ei allu, siis tibin kukub perekoolis treima.
Not possible, estonian woman.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul on rahaliselt raske ja elamispind kehva, siis võiksid hoopis mõelda ka sellele variandile, et kui sünnitusest taastatud ja beebi juba paar kuud vana, siis ta ehk läheb hoopis põhikohaga isa juurde elama. Saad sina rohkem tööl käia ja remondigi jaoks ehk raha koguda.

Mis soovitus? Paarikuune beebi isa juurde – peaks ikka mõjuv põhjus olema. Vanemahüvitis on just selleks, et väikse lapsega saaks kodus olla. Ma ei kujuta ette, et keegi annaks paarikuuse lapse sellepärast isale kasvatada, et ise remondiraha teenida.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.05 13:28; 10.05 18:30; 11.05 01:05; 19.05 20:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See teema on juba probleemne ja siis päris elu otsa…. Kui sul on juba praegu nii vilets elujärg, et elamine vajab kõvasti remonti ja vaikselt soovid juba raha tulevaselt isalt siis kuidas sa üldse hakkama saad. Kas sa tööl ei käi? Kui laps alles jätta oli ühine siis tuleb läbi rääkida mida ta on nõus rahaliselt panustama enne lapse sündi. Hiljem on sul õigus ainult alimentidele mille summa ei ole enam väga varsti selline millega kuidagigi hakkama saaks. Kas tugivõrgustik on olemas?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elatis katab LAPSE kulud, isa ei ole kohustatud oma raha eest sinu korteris remonti tegema jms.

Elatis katab POOLED lapse kulud, teise sama palju peab ema omalt poolt juurde panema.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ei pea

Ka kooselus ja abielus ei pea mees tervet rasedat naist ülal pidama rohkem kui tavaliselt. Küll aga on elementaarne pakkuda abi keerukamate tööde jaoks. Nt oleks viisakas juba raseduse alugsest peale teada anda, et kui naisel on vaja raskeid asju tassida siis mees organiseerib selle ise ära ja naine ei pea vinnama. Pakkuda abi toas mööbi ümbertõstmiseks, lastetoa organiseerimiseks ja mööbli kokku panemiseks jne.

Kui sul pole meditsiinilist vastunäidustust, peaksid suutma 30-35nda rasedusnädalani tööl käia nagu ülejäänud naised ja teenima samaväärselt. Meditsiinilise vastunäidustuse ja haiguslehe korral võib küsida kas mees saab toetada selle vahe ulatuses mis haiguslehe tõttu saamata jääb. Aga kui nt tavalises peres naine on haiguslehel, siis keegi kusagilt väljast ju kaotatud raha vahet kinni ei tao – peres on selle võrra vähem raha ja tuleb hakkama saada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elatis katab POOLED lapse kulud, teise sama palju peab ema omalt poolt juurde panema.

Õigus muidugi.
Aga ma tulistan puusalt, et see teadmine pole vähemalt POOLTELE Eesti elatisesaajatele-kullakaevajatele siiani kohale jõudnud.

Need elavad ikka oma illusioonis, et kui emme palk on 800 kätte; on kaks last ja issi peab maksma kokku 600 veel juurde.

Kusjuures on ju üsna loogiline, et emme oma 800-se palgaga ei suuda kuidagi 600€/kuus lastele samamoodi panustada, hea kui 100-150 suudab.
Ja emmed saavad mingit lastetoetust ju ka, mida issid ei saa.
Ja see viimane ei ole mitte “emme” toetus, vaid riigi toetus.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja emmed saavad mingit lastetoetust ju ka, mida issid ei saa.

Ja siis need emmed veel tegelevad ka oma lastega, mida issid tihtipeale ei tee. Kui issid pool aega oma lastega oleks, siis ei peakski äkki “kullakaevajatele” maksma, saaks ise otse lapse kulud kanda. Ja emmed saaksid rohkem teenida (või siis uue mehe otsida 😀 ).

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.05 13:28; 10.05 18:30; 11.05 01:05; 19.05 20:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja emmed saavad mingit lastetoetust ju ka, mida issid ei saa.

Ja siis need emmed veel tegelevad ka oma lastega, mida issid tihtipeale ei tee. Kui issid pool aega oma lastega oleks, siis ei peakski äkki “kullakaevajatele” maksma, saaks ise otse lapse kulud kanda. Ja emmed saaksid rohkem teenida (või siis uue mehe otsida ???? ).

Sellest siit ju korduvalt lugeda olnud, et naine pole huvitatud, et issi pool aega lastega oleks. Raha võtab küll vastu, aga isegi pühapäeval loomaaeda minekuks on laps pidevalt “haige”, rääkimata sellest, et isa juures vahepeal elada võiks. Ja kulude katmisega on nii, et issi, osta uus jalgratas, aga maksa nüüd ikka elatis ka ära.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.05 18:41; 09.05 18:47; 09.05 22:09; 09.05 22:19; 10.05 12:51; 11.05 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ennem dna-testi mehed ei pea juhusuhteid, ilma kaitsevahenditeta harrastavaid naisi rahaliselt toetama.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälle üks vingats, kes pole aru saanud, et rasedus ja sünnitamine on ainult ja ainult naise otsus.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälle üks vingats, kes pole aru saanud, et rasedus ja sünnitamine on ainult ja ainult naise otsus.

Nii kaua on ainult naise otsus kui hakatakse mehelt elatist nõudma. Mulle hakkab aina rohkem tunduma, et naised ise kasutavad mehi vastavalt vajadusele ära.

Siin teemas tundub mees ka ikka asjaline olevat, aitab ehk isegi remondi ära teha, et ta lapsel oleks paremad elutingimused.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.05 13:28; 10.05 18:30; 11.05 01:05; 19.05 20:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälle üks vingats, kes pole aru saanud, et rasedus ja sünnitamine on ainult ja ainult naise otsus.

Väga lollakas maailmavaade.

Mees võib vägagi otsuse teha, kui otsustab mitte pista sinna, kuhu pole vaja.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 15:41; 20.05 01:06;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas mees peaks rasedat naist rahaliselt toetama?