Esileht Pereelu ja suhted Kas mees peaks…

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )

Teema: Kas mees peaks…

Postitas:

Kas teie meelest peaks mees suhtes samuti käima poes ja ostma süüa koju ning tegema toidu valmis? Või see peaks olema alati naiste pärusmaa? Kuidas teil kodus on naised? Kas alati peate ise käima toidupoes enda raha eest ja ostma toiduvarud kokku?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.10 21:19; 17.10 21:45; 18.10 00:10; 18.10 08:48; 18.10 08:52; 20.10 22:05; 21.10 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teie meelest peaks mees suhtes samuti käima poes ja ostma süüa koju ning tegema toidu valmis? Või see peaks olema alati naiste pärusmaa?

Ei, miks? Mees on kõrgem olend ja naine on tema teenija ning ka toitja.

Kuidas sa nii rumala küsimuse peale üldse tuled?

+37
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.10 21:27; 18.10 12:00; 18.10 15:06; 18.10 19:54; 18.10 21:18; 19.10 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli alguses nii, et mina käisin koguaeg ise poes ja enamus ajast tegin süüa ka. Paari kuu pärast mõtlesin, et mida kuradit, nii palju raha läheb 😀 Ma otseselt seda teemaks ei võtnud, aga kui ta hakkas töölt koju tulema, siis ma palusin talt poest läbi käia. Ma tegin selle süsteemi, et kui ta poodi läheb, siis ta ostaks ka midagi õhtusöögiks ja palun tal endal välja mõelda mida. Kuna ta hakkab kohe googeldama ja retsepte otsima, siis loomulikult peab tema tegema 😀

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalne mees muidugi kokkab ja koristab.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalne on nii, et mõlemad on rahul. Kui mõlemale sobib, et ainult naine poes käib ja süüa teeb, on see okei. Kui naine sellega rahul ei ole, siis ei ole okei. Loogiline on kulud enam-vähem võrdselt jagada, näiteks maksab üks arveid ja teine toidu eest. Veel parem on ühine arve, kuhu kumbki igakuiselt kindla summa raha kannab ja kust kõik ühised kulud kaetakse.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas kunagi. Vahest käime koos poes, vahest mina või mees. Maksame ka toidu eest kuidagi vaheldumisi. Enamasti teen söögi mina, sest mulle meeldib süüa teha, aga vahest mees.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 21:40; 17.10 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalne on nii, et mõlemad on rahul. Kui mõlemale sobib, et ainult naine poes käib ja süüa teeb, on see okei. Kui naine sellega rahul ei ole, siis ei ole okei. Loogiline on kulud enam-vähem võrdselt jagada, näiteks maksab üks arveid ja teine toidu eest. Veel parem on ühine arve, kuhu kumbki igakuiselt kindla summa raha kannab ja kust kõik ühised kulud kaetakse.

Aga miks siis see okei ei ole kui naine ei ole rahul ja ikka tahab et kordamööda käiakse poes ja samuti ka valmistatakse sööki kodus vaheldumisi vōi koos ? :DDD

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.10 21:19; 17.10 21:45; 18.10 00:10; 18.10 08:48; 18.10 08:52; 20.10 22:05; 21.10 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole rumal kysimus, aga eks suhted on erinevad. Tuleb kokku leppida; kes k2ib ja kes teeb syya. Me mehega saame nt yksteisest juba ilma sonadeta aru, et nyyd t2na ohtul nt yks syya ei viitsi teha; teeb teine. Vahel ka muidugi koos. Kui mees poes ei k2i, voiks temaga koos minna ja arutada; et sul oleks hea meel, kui ta jouaks ka ise poodi minna ja ka vahel syya teha. Kas oskab yldse? Voi siis kui mees ei oska syya teha; voiks ta vahel koristada ja nousid pesta.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees käib poes, vahel minuga, vahel üksi, ostab produkte ja teeb süüa ja koos mõtleme ka menüüle.
Enamasti näeb see nii välja, et läheme rõõmsalt poodi sisse, krabame elementaarsed asjad korvi, siis vaatame üksteisele otsa, küsime – “aga mida täna õhtul süüa teha?” ja siis muutume väga kurvaks, sest kummalgi ei ole ühtki head ideed. Ja siis longime mööda riiulivahesid, kuni mõni idee tuleb.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.10 21:49; 17.10 21:57; 17.10 21:57; 17.10 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees käib poes, vahel minuga, vahel üksi, ostab produkte ja teeb süüa ja koos mõtleme ka menüüle.

Enamasti näeb see nii välja, et läheme rõõmsalt poodi sisse, krabame elementaarsed asjad korvi, siis vaatame üksteisele otsa, küsime – “aga mida täna õhtul süüa teha?” ja siis muutume väga kurvaks, sest kummalgi ei ole ühtki head ideed. Ja siis longime mööda riiulivahesid, kuni mõni idee tuleb.

Nii palju emotsioone ühes poeskäigus 😀

+21
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 21:40; 17.10 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuna meie majapidamises olen mina ainus naisterahvas, siis loomulikult käivad mehed (mees ja täiskasvanud poeg) poes, nii üksi kui koos minuga.
ma võin küll töölt tulles lähimast poest läbi hüpata, et osta nt mõned avakaadod või näkileiba või mõnd maitseainet vmt, mida meespere ei suuda oma peaga riiulitelt üles leida, aga kui tahavad SÜÜA saada, peab vähemalt 1 neist vähemalt korra nädalas ise end autoga poodi vedama või siis minuga kaasa tulema autojuhiks/tassivaks jõuks.
mina 3 täiskasvanule + suurele koerale oma käe otsas kohe kindlasti toidulaari koju vedama ei hakka.

toidutegemisega on nii, et tööpäeval teeb hommikusöögi teeb üldjuhul mees, lõuna ja õhtusöögi mina. õhtusöögi tegemise juures poeg tihti assisteerib.
nädalavahetuse hommiku- ja õhtusöögid mina või poeg, lõunad mees, aga vahel jõuan mina enne õhtusöögi valmis vaaritada, kuni tema ikka veel “lõunaks” kartuleid koorib.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 21:56; 17.10 22:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees käib poes, vahel minuga, vahel üksi, ostab produkte ja teeb süüa ja koos mõtleme ka menüüle.

Enamasti näeb see nii välja, et läheme rõõmsalt poodi sisse, krabame elementaarsed asjad korvi, siis vaatame üksteisele otsa, küsime – “aga mida täna õhtul süüa teha?” ja siis muutume väga kurvaks, sest kummalgi ei ole ühtki head ideed. Ja siis longime mööda riiulivahesid, kuni mõni idee tuleb.

Nii palju emotsioone ühes poeskäigus ????

Palju? Kaks ju ainult… 😀
Aga mingi meelelahutus peab ju inimesel olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.10 21:49; 17.10 21:57; 17.10 21:57; 17.10 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kui tahavad SÜÜA saada, peab vähemalt 1 neist vähemalt korra nädalas ise end autoga poodi vedama või siis minuga kaasa tulema autojuhiks/tassivaks jõuks.
mina 3 täiskasvanule + suurele koerale oma käe otsas kohe kindlasti toidulaari koju vedama ei hakka.

Tähendab… miks sa ise autoga poodi ei lähe?

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.10 21:49; 17.10 21:57; 17.10 21:57; 17.10 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No meie peres käib mees rohkem toidupoes kui mina ja ka süüa valmistab tihedamini kui mina. Eelkõige tuleneb see sellest, et tema jaoks on oluline hommikul korralikult süüa ning mismoodi ta seda teha saakski kui ta ise selleks vaeva ei näe. Mina saan tänu sellele mugavusliugu lasta – absoluutselt iga hommik. Päeval sööb igaüks väljas ja õhtuti me ei söö, vähemalt mitte niipalju, et süüa peaks tegema.
Kuna mina soovin ka erilisemaid või oma lapsepõlvetoite süüa, siis mina kiirustan neid tegema nädalavahetuseti. Siis on aega süüa teha ja eelkõige süüa nautida! Just selle viimase pärast ma pean alati vaatama, et varakult märku annaksin, et mina teen nädalavahetusel süüa, muidu peaksin siis ka tavalist ja argist sööma + mees pole ka teab mis tohutu kokkamisfanatt, st ta siis nädalavahetuseti saab ka argirutiinist puhkust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tähendab… miks sa ise autoga poodi ei lähe?

ma ei oska autot juhtida.
nüüd, pensionieelikuna pole nagu eriti mõtet enam autokooli minna ka.

+6
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 21:56; 17.10 22:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees käib poes, mees maksab. Kokku kolides leppisime kokku, et mina tasun üüri ja tema kommunaalid+toidu. Seoses summade muutumisega olen korduvalt pakkunud see asi ümber korraldada, aga ta on keeldunud. Teenime enam-vähem võrdselt.

Mina käin toidupoes siis, kui mul tekib eksprompt mõte tööl, et vot täna tahan just seda süüa ja kuna mees jõuab tavaliselt palju hiljem, siis ostan asjad ise ära, et saaksin varem kokkamisega alustada.

Süüa teen tavaliselt mina, sest tema kokkamine tähendab reeglina poolfabrikaadi ahju asetamist.

Vastates teemaalgataja küsimusele, siis ei, toitu puutuv ei ole ainult naise rida ning ei peaks seda ka olema. Sama nagu koristamisega. Miks peaks, on parem küsimus, millele ta võiks vastata. Rahalise poole pealt – sõltub ülejäänud kulutustest. Üldjoontes võiks jääda nii, et mõlemad panustavad võrdselt või vastavalt oma palgale. Siin tuleks arvestada ka seda, et kui toidu eest mitte maksev pool tahab, et teine ostaks toitu/snäkke/jooke, mida teine ei tarbi, siis tegelikult võiks ta ise neid omale osta. Mina ei tahtnudki kulu toidule enda peale võtta sellepärast et mees tarbib palju rämpstoitu ja minu meeelst on tegu raha raiskamisega.

Ning kui teil ongi nii, et köögimajandus on naise rida ja tema ainus kulu, siis mees võiks end nii palju kokku võtta, et käib naisega korra nädalas poes ja aitab kauba koju tuua. Ühtlasi oleks matslik nõuda, et naisel oleks söök valmis seks ajaks kui mees koju jõuab ning toidu puudumise korral kahvel pihus laua ääres oodata. Sel juhul läheb normaalne mees ja paneb käed külge (toidutegemisele, mitte naisele…).

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 22:16; 21.10 17:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me käime koos poes kaks korda nädalas. Mees maksab, sest minu arve pealt läheb kodulaen. Mina ostan ka lastele riided ja tihti ka mehele pluuse või pesu, sest tal pole ei aega ega viitsimist poodides kolada.
Süüa teeb see, kes enne koju jõuab. Teine siis lööb kaasa, kui tuleb, või on söök juba valmis.
Ma ei elakski koos sellise jobuga, kes kodutöödes ei osale ja söögi laseb ka endale kinni maksta. Mis selle mehe roll siis on, mingi tasuline riist voodis olla?

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 22:26; 18.10 22:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No meie peres käib mees rohkem toidupoes kui mina ja ka süüa valmistab tihedamini kui mina.

Meil täpselt samuti.
Põhjuseks see, et mees on ametilt kokk ja tal on vahetustega töö, st et vabu päevi poole rohkem kui minul.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 23:16; 18.10 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tähendab… miks sa ise autoga poodi ei lähe?

ma ei oska autot juhtida.

nüüd, pensionieelikuna pole nagu eriti mõtet enam autokooli minna ka.

Miks mitte? Ma ei omandanud ka just esimeses nooruses sõiduoskust.
Mis saab siis, kui mees pole ühel hetkel enam võimeline mingil põhjusel autot juhtima ja pojad kolivad kusagile kaugele elama?

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.10 21:49; 17.10 21:57; 17.10 21:57; 17.10 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on miskipärast mehed turjale kolinud – ilmuvad ja ootavad kahvel pihus. Alguses viisakusest olen teinud, hiljem justnagu ongi minu kohustuseks kujunenud.

No ja selleks, et midagi teha tuleb veel eelnevalt tõsisemalt poodelda. Ja kui kisa ei tõsta, siis saad nii kulu kui kohustuse endale.

Ja mis kuludesse puutub, siis toidukulu pooleks pole minu jaoks absoluutselt võrdne – söön veerandi sellest, mis tavaline mees.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mis kuludesse puutub, siis toidukulu pooleks pole minu jaoks absoluutselt võrdne – söön veerandi sellest, mis tavaline mees.

Su mees sööb 2kg toitu ühel toidukorral?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on miskipärast mehed turjale kolinud – ilmuvad ja ootavad kahvel pihus. Alguses viisakusest olen teinud, hiljem justnagu ongi minu kohustuseks kujunenud.

No ja selleks, et midagi teha tuleb veel eelnevalt tõsisemalt poodelda. Ja kui kisa ei tõsta, siis saad nii kulu kui kohustuse endale.

Ja mis kuludesse puutub, siis toidukulu pooleks pole minu jaoks absoluutselt võrdne – söön veerandi sellest, mis tavaline mees.

Sama!!!????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.10 21:19; 17.10 21:45; 18.10 00:10; 18.10 08:48; 18.10 08:52; 20.10 22:05; 21.10 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kokandushuviline satub, siis palun väga. Tehku nii kuidas jaksab. Mina naudin. Päriskokaga koos elades tegin lõpuks ikka mina süüa kuna ta lihtsalt ei viitsinud kodus tööl tehtut jätkata. Eks tema kiretus oma tegemiste suhtes pani ka suhtele paraja paugu kuna mul ambitsioone kuuni minekuks.

Poodi tavalist meest kindlasti ei saadaks kuna nad lihtsalt ei oska õigeid asju valida. Tahan tomatipastat, toob ikka mingi Felixi, Salvesti vms jura kuigi ette öeldud ja kirjutatud, et tahan Barilla basiilikulisandiga purki.

Maksta võiks see, kellel raha rohkem, vähemalt proportsionaalselt. Loomulikult eeldan, et mehel on rohkem.

Lemmikuks siiski lihtsalt midagi kaasa osta või koju tellida. Kui suhtes olles nii palju vaba aega tekiks, siis pigem ilmselt kasutaks seda seksimiseks või millekski muuks nauditavamale.

Läänes levinud ’dinner party’ ilmselt minu kodus kunagi suuremates mõõtmetes aset ei leiaks. Eelistan iga kell külalisi kokteilide, veini ja heade snäkkidega kostitada.

/ninakaspreili

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teie meelest peaks mees suhtes samuti käima poes ja ostma süüa koju ning tegema toidu valmis? Või see peaks olema alati naiste pärusmaa? Kuidas teil kodus on naised? Kas alati peate ise käima toidupoes enda raha eest ja ostma toiduvarud kokku?

Oleneb, kas oled suhtes lapse või mehega. Lapsmehed üldiselt arvavad, et puder lendab ise lusikaga suhu.

Aga tõsiselt rääkides on kõik ok kui suhtes olev paar on eelnevalt kokku leppinud oma tööjaotuse, et koormused oleks enam-vähem võrdsed. Meil on nii, et üldjuhul on tubased tööd ja laste õppimise aitamine minu päralt, mees tegutseb õues, meil on suur maaala hooldada, talvepuud teha, metsanoorendik hooldada jne. Aga kui mina nädal-paar kusagil konverentsil vm. tööreisil olen, või jään teisest linnast töölt kojusaabumisega hilja peale ( mida juhtub vahel iga nädal), võtab mees virisemata kolme lapse eest hoolitsemise üle. Toitu ostame kord nädalas. Kui mees ostab toitu aga mina olen peamine toiduvalmistaja, on üsna loogiline, et annan talle poenimekirja grammitäpsusega kätte, sest ta pole mõtetelugeja. Kui tema süüa teeb, siis saab ise toorained ostetud. Spetsialiseerumine töödes ei ole iseenesest üldse halb. Näiteks mina ei viitsi süveneda meie autode, murutraktori või mootorsae hingeelusse. Mina ei viitsi lahti trimmerdada teeservasid, et talvel tee täis ei tuiskaks. Mina ei tahaks ise talvepuid saagida ja metsast koju tassida- riita laduda, see ja palju muud on meil minu mehe töö.

Aga meil ei teki tööjaotuse probleeme ka juba iseloomu pärast. Me mõlemad oleme sellised, kelle jaoks on kohutavalt piinlik olla käed rippus teiste vaeva najal elav tegelane. Pigem püüan teha rohkem, kui et oma kaasa jaoks lisakoorem olla. Sama on temaga, tema uhkus ei kannataks välja olla saamatu laiskvorst.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kuidas “peaks”, aga võin kirja panna, kuidas meil on tegelikkuses välja kujunenud.

Kuna peres on üks auto ja sellega sõidab mees, siis käibki toidupoes põhiliselt mees. Mees ostab need toiduasjad, mida tema ise süüa tahab ning oma soovid teatan mehele telefoni teel või annan ostunimekirja kaasa. Vahel, kui tahan midagi, mida mees mulle osta ei oska, lähen poodi kaasa.

Kokkamist aga mees ei salli, ta ei kokka mitte kunagi. Maitse-eelistused on meil ka erinevad. Niisiis kokkan ainult mina ja põhiliselt endale ja lastele. Mees sööb tööjuures lõunat. Kodus leiab enda maitse järgi külmkapist midagi või siis vahel nokib natuke minu tehtud sööki ka. Nädalavahetuse lõunaks püüan teha midagi sellist, mida mees oleks nõus ka sööma. Üldiselt sööme siiski üsna eraldi, kuna, nagu öeldud, maitse-eelistused minul ja mehel on niivõrd erinevad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind paraku üldse ei huvita, kas ja kuidas mees söönuks saab. Tahab süüa, toob ise. Ei too, istugu näljas.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 08:22; 18.10 10:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olles mehega olnud koos nüüdseks juba 2 aastat siis otsustasin et enam minna nii ei saa! Mina ainult teen süüa igapäev ja käin enda rahaeest poes tema mulle juurde ei anna söögiraha üldse. Vahel harva ostab midagi poest kui mul ununeb ostmata vms (sai, vorst, tomat või kurk). Niisiis ma otsustasin et elukaaslane samuti panustaks et nagu hakkaks kaa käima poes ja ostma meile koju süüa. Näiteks teeks nädalas vâhemalt 2x süüa kodus iseseisvalt. Mitte nii et alati mina torman peale tööd poodi ja siis koju pliidiette. Õhtul pean hakkama veel sûüa tegema peale tööd. Lapsi meil ei ole seega pisut lihtsam. Saan aru et ise olin selles süüdi kuna algselt leppisime kokku enne kooselu et naine hakkab koju süûa soetama aga ma ei uskunud et see jääbki täiesti minu õlgadele 24/7 ja veel alati enda rahaeest 🙁
Ei noh see on see kui oled alguses juba mehe hellitanud ära ja kõik ette-taha teinud! Naised, ärge võtke minust eeskuju! 😀

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.10 21:19; 17.10 21:45; 18.10 00:10; 18.10 08:48; 18.10 08:52; 20.10 22:05; 21.10 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind paraku üldse ei huvita, kas ja kuidas mees söönuks saab. Tahab süüa, toob ise. Ei too, istugu näljas.

Mina arvan et mõlemad võiksid teha toidupoes sisseostde ja samuti ka teha kodus süüa. Ma ei palu et mees ainult ise käiks pidevalt poes ja kokkaks kuid oleks okei kui mõlemad panustaksid sellesse kas siis võrdselt või enamvähem ühepalju 🙂 Aga ei no ei teee selgeks seda elukaaslasele! :/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.10 21:19; 17.10 21:45; 18.10 00:10; 18.10 08:48; 18.10 08:52; 20.10 22:05; 21.10 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen noorima lapsega kodune, seega süüa teen mina. Mees küsib alati enne töölt lahkumist, mida on vaja poest tuua. Et tervise tõttu ta autot ei juhi, üritan raskemad asjad nagu kartulid-piimad ise käru või autoga koju tuua. Umbes kord nädalas teen poeskäigu meie külapoest kaugemale linna, kus on suurem valik, ja ostan terve kärutäie. On asju, mida ma eelistan ise osta, näiteks liha (mina ju kokkan), ja on asju, mida eelistan lasta mehel osta, kuna ma ise neid kas eriti ei tarbi või mulle on vähem oluline, milline sink meil just kodus on. Mehega koos käime poes vist ainult siis, kui on suurem võõrustamine tulemas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind paraku üldse ei huvita, kas ja kuidas mees söönuks saab. Tahab süüa, toob ise. Ei too, istugu näljas.

Mina arvan et mõlemad võiksid teha toidupoes sisseostde ja samuti ka teha kodus süüa. Ma ei palu et mees ainult ise käiks pidevalt poes ja kokkaks kuid oleks okei kui mõlemad panustaksid sellesse kas siis võrdselt või enamvähem ühepalju ???? Aga ei no ei teee selgeks seda elukaaslasele! :/

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 08:22; 18.10 10:05;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas mees peaks…