Esileht Pereelu ja suhted Kas mehed ei soovi abielluda?

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 166 )

Teema: Kas mehed ei soovi abielluda?

Postitas:

Ma võtaksin abiellumist kui eeltesti: kas ma sooviksin kanda selle inimese nime? Temaga kõike jagada? Teda vajadusel ülal pidada? Teda kunagi ehk hooldada? Siis sobib temaga ka lapsi saada.
Loomulikult ei ole see mingi aboluutne garantii, aga suurem tõenäosus ometigi. Ja nii olulises asjas nagu lastesaamine tasub riske maandada.
Ja ärge tulge rääkima, et inimesed muutuvad! Te lihtsalt vaatasite teist enne roosade prillidega.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 06.08 09:29; 06.08 12:44; 06.08 12:47; 06.08 12:53; 06.08 12:55; 06.08 12:57; 06.08 13:03; 06.08 21:06; 06.08 21:09; 06.08 21:43; 06.08 21:45; 06.08 21:47; 08.08 09:24; 08.08 09:38; 08.08 09:54; 08.08 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin ja enam ei taha. Abielu on leping nagu iga teinegi, seega kõigest äritehing ja armastusega pole sellel vähimatki pistmist.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.08 09:34; 08.08 09:43; 08.08 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin ja enam ei taha. Abielu on leping nagu iga teinegi, seega kõigest äritehing ja armastusega pole sellel vähimatki pistmist.

Kuna sinu abielul polnud armastusega midagi pistmist, siis ehk seetõttu ongi see juba läbi?

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 06.08 09:29; 06.08 12:44; 06.08 12:47; 06.08 12:53; 06.08 12:55; 06.08 12:57; 06.08 13:03; 06.08 21:06; 06.08 21:09; 06.08 21:43; 06.08 21:45; 06.08 21:47; 08.08 09:24; 08.08 09:38; 08.08 09:54; 08.08 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin ja enam ei taha. Abielu on leping nagu iga teinegi, seega kõigest äritehing ja armastusega pole sellel vähimatki pistmist.

Kuna sinu abielul polnud armastusega midagi pistmist, siis ehk seetõttu ongi see juba läbi?

Jah, sest lepingu allakirjutamise hetkest sai sellest teise poole jaoks äri. Ilmselgelt lõppes see minu jaoks äärmiselt inetult.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.08 09:34; 08.08 09:43; 08.08 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin ja enam ei taha. Abielu on leping nagu iga teinegi, seega kõigest äritehing ja armastusega pole sellel vähimatki pistmist.

Kuna sinu abielul polnud armastusega midagi pistmist, siis ehk seetõttu ongi see juba läbi?

Jah, sest lepingu allakirjutamise hetkest sai sellest teise poole jaoks äri. Ilmselgelt lõppes see minu jaoks äärmiselt inetult.

Kuni lepinguni armastas sind? Ei kõla usutavalt.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 06.08 09:29; 06.08 12:44; 06.08 12:47; 06.08 12:53; 06.08 12:55; 06.08 12:57; 06.08 13:03; 06.08 21:06; 06.08 21:09; 06.08 21:43; 06.08 21:45; 06.08 21:47; 08.08 09:24; 08.08 09:38; 08.08 09:54; 08.08 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei peaks seda iganenud ja vanamoodsaks traditsiooniks nagu siin on välja vahel toodud.

Üks võimalik vastus peitub selles lauses su enda postituses – osad inimesed peavad seda iganenud ja vanamoodsaks traditsiooniks ja see, et sina ei pea, ei pane neid oma elu muutma.

Lisaks unustatakse tihti ära üks võimalus. Nimelt on sellistes teemades alati juttu kaht sorti inimestest – need, kes tahavad abielluda, ja need, kes ei taha. Ja siis küsitakse põhjendusi, miks need teised ei taha. Tegelikult on ka veel vähemalt üht sorti inimesi – kes ei pea seda lihtsalt oluliseks. Nad ei ole abielu vastu, lihtsalt ei pea oluliseks, ei mõtle sellele, ei kaalutle plusse ja miinuseid, ei põhjenda oma otsust.

Kui kumbki ei pea oluliseks, on kõik hästi. Aga kui üks pool peab? Ma armastan oma kaasat, aga mind ei koti üldse, mida tema oluliseks peab?

Oi ei ole ju, Perekooli Käo jaoks küll mitte. Mainib siin keegi, et on sellises suhtes, siis kohe kõik nagu kajakad kallal, et hapud viinamarjad sul, NAGUNII mees lihtsalt ei ole nõus sinuga abielluma, sest ei armasta sind päriselt, nagunii nutad õhtuti patja ja otsid olukorrale vabandusi, sest mis sul muud üle jääb…

Alati eeldatakse vaikimisi, et naine on see, kes südames salaja abielu ihkab, ja et mees siis tegelikult ei armasta. Nii et see “kõik hästi” on Perekooli kontekstis tühi jutt.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.07 00:20; 08.08 11:06; 12.08 23:00; 13.08 08:43; 13.08 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ärge tulge rääkima, et inimesed muutuvad! Te lihtsalt vaatasite teist enne roosade prillidega

Just. Inimesed muutuvad pikema aja vältel küll. Mingil määral. Aga põhiolemus jääb ju ikka samaks.

See, mis muutub on enamjaolt ikkagi inimese enda nägemus teisest. Ei peagi olema roosad prillid. Nähakse enam-vähem realistlikult, aga lihtsalt teatud aja tahetakse inimest ikka positiivses valguses näha ja vigasid ei panda nii suure kella külge, keskendutakse selle, mis meeldib. Pärast muutub talumatuks pisemgi viga, sest suhtumine teisse üleüldiselt on juba negatiivne. Ja seeläbi muutub ka suhtumine temasse, sealt ka käitumine. Ja see toimub mõlemapoolselt. Niisiis muutubki kummagi nägemus teisest (negatiivsemaks) ning seetõttu ka suhtumine ja käitumine. Ja siis tundubki, et teine on inimesena muutunud. Tegelikult on muutunud see, kuidas ta sinusse suhtub ja see kuidas sa ise temasse suhtud. Ja seega käitute teineteisega teistmoodi kui kunagi alguses. Inimesed tervikuna on isiksuselt ikka samad. Uue kaaslasega ollakse samad. Lihtsalt suhtutakse teise postiivsemalt, tuntakse end ise seeläbi positiivsemalt ja halvad jooned ei tule ka nii esile.

Alati on see vabandus, kuidas teine muutus kardinaalselt. Inimene jäi ikka ju samaks. Muutus tema SUHTUMINE ja KÄITUMINE, mitte tema ise.
Mida kauem koos olla, seda iseenesestmõistetavamalt võetakse, ei märgata, hinnata enam seda, mis hea.

Ma ei ole kunagi arvanud, et mu eks, kellega aastaid koos olin, muutus suhte jooksul inimesena nii kardinaalselt ja sellepärast enam suhe ei toiminud. Küll aga arvasin ja nägin, et tema suhtumine minusse muutus küll väga palju. Ma üldse ei kahtlegi, et uue naisega oleks ta jälle mõni aeg täpselt samasugune nagu minuga. Väärtustaks, hoiaks, hindaks, teeks komplimente, tooks või kuu taevast alla. Ja samamoodi ma üldse ei kahtle, et paari aasta möödudes muutuks samasuguseks nagu minuga. Naine ja suhe muutuks mingiks teisejärguliseks teemaks, ähvardaks lahkuminekuga, mõtleks iga eriarvamuse peale, et see on tõestus, kuidas üldse kokku ei sobi jne.
Pigem ma ütleks, et inimesed ei muutu.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 20:10; 08.08 11:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mees maksab sulle lapsehoidmistasu tunni alusel? Koristaja palka ja koka palka? Või teeb ta neid ka kõiki ise? Sest lahku minnes jäävad lapsed sulle, igati õige mehel maksta kooselu ajal.

Sa oled kodus mehe ori? Orjale ei maksta midagi. Orja lihtsalt kasutatakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 05.08 15:03; 05.08 17:37; 05.08 22:56; 06.08 08:51; 06.08 13:07; 06.08 14:17; 06.08 21:35; 06.08 21:45; 06.08 21:50; 07.08 11:27; 08.08 11:18; 13.08 19:46; 17.08 15:29; 17.08 20:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin ja enam ei taha. Abielu on leping nagu iga teinegi, seega kõigest äritehing ja armastusega pole sellel vähimatki pistmist.

Kuna sinu abielul polnud armastusega midagi pistmist, siis ehk seetõttu ongi see juba läbi?

Jah, sest lepingu allakirjutamise hetkest sai sellest teise poole jaoks äri. Ilmselgelt lõppes see minu jaoks äärmiselt inetult.

Kuni lepinguni armastas sind? Ei kõla usutavalt.

Tõenäoliselt ei armastanudki. Mul ei ole enda õigustuseks muud öelda kui et igaühele polegi antud osavat manipulaatorit läbi näha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.08 09:34; 08.08 09:43; 08.08 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ärge tulge rääkima, et inimesed muutuvad! Te lihtsalt vaatasite teist enne roosade prillidega

Just. Inimesed muutuvad pikema aja vältel küll. Mingil määral. Aga põhiolemus jääb ju ikka samaks.

See, mis muutub on enamjaolt ikkagi inimese enda nägemus teisest. Ei peagi olema roosad prillid. Nähakse enam-vähem realistlikult, aga lihtsalt teatud aja tahetakse inimest ikka positiivses valguses näha ja vigasid ei panda nii suure kella külge, keskendutakse selle, mis meeldib. Pärast muutub talumatuks pisemgi viga, sest suhtumine teisse üleüldiselt on juba negatiivne. Ja seeläbi muutub ka suhtumine temasse, sealt ka käitumine. Ja see toimub mõlemapoolselt. Niisiis muutubki kummagi nägemus teisest (negatiivsemaks) ning seetõttu ka suhtumine ja käitumine. Ja siis tundubki, et teine on inimesena muutunud. Tegelikult on muutunud see, kuidas ta sinusse suhtub ja see kuidas sa ise temasse suhtud. Ja seega käitute teineteisega teistmoodi kui kunagi alguses. Inimesed tervikuna on isiksuselt ikka samad. Uue kaaslasega ollakse samad. Lihtsalt suhtutakse teise postiivsemalt, tuntakse end ise seeläbi positiivsemalt ja halvad jooned ei tule ka nii esile.

Alati on see vabandus, kuidas teine muutus kardinaalselt. Inimene jäi ikka ju samaks. Muutus tema SUHTUMINE ja KÄITUMINE, mitte tema ise.

Mida kauem koos olla, seda iseenesestmõistetavamalt võetakse, ei märgata, hinnata enam seda, mis hea.

Ma ei ole kunagi arvanud, et mu eks, kellega aastaid koos olin, muutus suhte jooksul inimesena nii kardinaalselt ja sellepärast enam suhe ei toiminud. Küll aga arvasin ja nägin, et tema suhtumine minusse muutus küll väga palju. Ma üldse ei kahtlegi, et uue naisega oleks ta jälle mõni aeg täpselt samasugune nagu minuga. Väärtustaks, hoiaks, hindaks, teeks komplimente, tooks või kuu taevast alla. Ja samamoodi ma üldse ei kahtle, et paari aasta möödudes muutuks samasuguseks nagu minuga. Naine ja suhe muutuks mingiks teisejärguliseks teemaks, ähvardaks lahkuminekuga, mõtleks iga eriarvamuse peale, et see on tõestus, kuidas üldse kokku ei sobi jne.

Pigem ma ütleks, et inimesed ei muutu.

Just. Üks näide: algul, kui kahekesi ollakse, tahab armunud naine mehe eest hoolitseda ja teeb tema eest kõik ära. See polegi raske, sest kahe täiskasvanu järelt pole vaja kuigi palju koristada, pole uneta öid jms. Kui aga on vaja lisaks hoolitseda ka mitme (väike)lapse eest, on naine pahane, et mees midagi ei tee. Ta ei teinud ju enne ka!

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 06.08 09:29; 06.08 12:44; 06.08 12:47; 06.08 12:53; 06.08 12:55; 06.08 12:57; 06.08 13:03; 06.08 21:06; 06.08 21:09; 06.08 21:43; 06.08 21:45; 06.08 21:47; 08.08 09:24; 08.08 09:38; 08.08 09:54; 08.08 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa sellest aru, miks paaridele, kes on aastaid koos elanud ja on ka ühised lapsed, rakendub ikka see ühekuuline mõtlemisaeg abiellumisel? Täna klassivenna abikaasa, kes viib abielu tseremooniaid läbi, rääkis kuidas tema poole pöördus üks paar abiellumissooviga. Paar oli elanud koos 30 aastat ja oli 4 ühist last. Kuna lähiajal on ühel osapoolel 50a juubel tulemas, leiti ka, et kui pidu, siis teha suurelt ja võiks ka abiellumise ka ära teha. Paraku tuli see abiellumise idee liiga hilja, juubelini vaid paar nädalat.
Minu arvates võiks ikka ühiste laste korral võimaldada abiellumist kasvõi kohe sünnitusmajast väljudes´, ilma igasuguse ooteajata.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei peaks seda iganenud ja vanamoodsaks traditsiooniks nagu siin on välja vahel toodud.

Üks võimalik vastus peitub selles lauses su enda postituses – osad inimesed peavad seda iganenud ja vanamoodsaks traditsiooniks ja see, et sina ei pea, ei pane neid oma elu muutma.

Lisaks unustatakse tihti ära üks võimalus. Nimelt on sellistes teemades alati juttu kaht sorti inimestest – need, kes tahavad abielluda, ja need, kes ei taha. Ja siis küsitakse põhjendusi, miks need teised ei taha. Tegelikult on ka veel vähemalt üht sorti inimesi – kes ei pea seda lihtsalt oluliseks. Nad ei ole abielu vastu, lihtsalt ei pea oluliseks, ei mõtle sellele, ei kaalutle plusse ja miinuseid, ei põhjenda oma otsust.

Väga täpselt sõnastatud. Mina olen just üks selline inimene- ma ei ole kunagi tundnud soovi abielluda, olen olnud kaks korda “kihlatud”, aga nii mina kui ka mehed teadsid mõlemal juhul, et see abieluni nagunii ei vii. Pigem nagu romantiline mäng.
Ei ole kunagi unistanud pulmadest, abielunaise staatusest, mehe varast vms. Saan endaga hästi hakkama ja kui keegi tahab minuga kodu ja elu jagada, siis suurepärane. Ma ei mõtle, kas oleks parem nii või teisiti – see teema on mulle täiesti ebaoluline. Samamoodi ei mõtle ma ka nt väikelaeva kapteni paberite tegemisest või relvaloa hankimisest- kes soovib, palun väga, aga mind ei huvita, pole minu teema.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult on ühise lapsega võimalik ilma ooteajata abielluda. Lisaks on põhjused nt sõjaajal teenistusse minek jms, neid lühendamist võimaldavaid tingimusi oli päris palju, mitte ainult laps vaid ka juba rasedus ise (arstitõendiga). Imelik tseremooniameister, kes asjast muhvigi ei tea. Perekonnaseisuametnik võib vabalt seda 30päevast ooteaega lühendada, oleks võinud ikka perekonnaseisuametnikult ja -ametist üle küsida, kes asjast ka midagi teab.

Mina ei saa sellest aru, miks paaridele, kes on aastaid koos elanud ja on ka ühised lapsed, rakendub ikka see ühekuuline mõtlemisaeg abiellumisel?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks mõned naised abielu üle tähtsustavad? Nagu abiellumine oleks suurim saavutus elus?!

Noh, minu arust ongi abiselu ja pereloomine SUURIM saavutus elus. Kanda seda ühist nime ja olla perekonnana täiesti üks.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 15:47; 13.08 13:42; 17.08 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meeste hulgas on abiellumise soovimatus mitu korda suurem kui naisterahvastel. See on kõikide rahvaste hulgas nii. Siin teemas mitmed alfaemased väidavad, et kui nende järjekordne peika elik pikaajaline eluarmastus peaks neile ootamatult abeiellumise ettepaneku tegema, nad vastikustundega kargaksid inimesest eemale ja nende tunded kahaneksid kui naasklit saanud täispuhutud kondoom. Kujutage ette. Suursugune naine ja äkki mingi rott tahab mitte kätt paluda vaid tema kätt otsast ära rebida. Mees, kes soovib oma elu kallimaga jäägitult siduda on nagunii jälk, salakaval olevus, kellest tuleb hoida nii kaugele kui jalad ulatuvad

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult on ühise lapsega võimalik ilma ooteajata abielluda. Lisaks on põhjused nt sõjaajal teenistusse minek jms, neid lühendamist võimaldavaid tingimusi oli päris palju, mitte ainult laps vaid ka juba rasedus ise (arstitõendiga). Imelik tseremooniameister, kes asjast muhvigi ei tea. Perekonnaseisuametnik võib vabalt seda 30päevast ooteaega lühendada, oleks võinud ikka perekonnaseisuametnikult ja -ametist üle küsida, kes asjast ka midagi teab.

Mina ei saa sellest aru, miks paaridele, kes on aastaid koos elanud ja on ka ühised lapsed, rakendub ikka see ühekuuline mõtlemisaeg abiellumisel?

Kui meie avaldusi sisse viisime, siis tundsin selle kohta huvi ja ametnik ütles, et tema pole andnud raseduse/laste korral lühendatud aega, sest see ei ole mingi hädaolukord. Tema on andnud, kui on nt missioonile minek või suur haigus vms.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 30.07 21:27; 31.07 00:45; 01.08 07:33; 06.08 13:46; 08.08 08:11; 10.08 13:29; 16.08 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtne on otsida vabandusi, miks ikka pole abielu vaja. Küll ei taha olla tähelepanu keskpunktis, siis mehel kole nimi ei tahagi seda, pole vaja jne.
Minu mees ütles hästi- soovin koos elada, soovin ka naiseks võtta ja soovin ka abikaasaks kutsuda!
Kui väidetavalt paber midagi ei muuda- aga las ta siis olla seal sahtlis olemas, leiba ta ka ei küsi.
Vabandusi otsivad need kes mingil põhjusel pole suhtes kindlad.

Minu jaoks abielu suhte loomulik käik. Ei sooviks küll olla suhtes mehega kes ei soovi abielluda.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 20:27; 13.08 07:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtne on otsida vabandusi, miks ikka pole abielu vaja. Küll ei taha olla tähelepanu keskpunktis, siis mehel kole nimi ei tahagi seda, pole vaja jne.

Minu mees ütles hästi- soovin koos elada, soovin ka naiseks võtta ja soovin ka abikaasaks kutsuda!

Kui väidetavalt paber midagi ei muuda- aga las ta siis olla seal sahtlis olemas, leiba ta ka ei küsi.

Vabandusi otsivad need kes mingil põhjusel pole suhtes kindlad.

Minu jaoks abielu suhte loomulik käik. Ei sooviks küll olla suhtes mehega kes ei soovi abielluda.

See juba täitsa jabur – inimene ei soovi abielluda, see tähendab, et “otsib vabandusi”.
Mis vabandusi sa otsid, et astronaudiks ei hakka? Või mis vabandusi sa otsid, et õlgedest kümnekordset maja ei ehita? Mis vabandusi sina otsid, et laupäeviti Raekoja Platsis joodeldamas ei käi?
Sinu jaoks on abielu suhte loomulik käik. Teise jaoks ei ole abielu suhte loomulik käik. Mõni väldib seda omadel põhjustel, mõne jaoks ei ole lihtsalt oluline.
Ja mis õigus sul on otsustada, kes on oma suhtes rohkem kindel või kes rohkem armastab? Seda ütleb ikka asjaosaliste enda süda.
Sama hästi ma võiks öelda, et sul on tingimata vaja abielluda, järelikult sa pole oma suhtes kindel; ei usalda piisavalt, et on vaja teine paberiga enda külge kinni siduda. Täpselt sama kaaluga (ja täpselt sama loll) argument.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.07 00:20; 08.08 11:06; 12.08 23:00; 13.08 08:43; 13.08 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtne on otsida vabandusi, miks ikka pole abielu vaja. Küll ei taha olla tähelepanu keskpunktis, siis mehel kole nimi ei tahagi seda, pole vaja jne.

Minu mees ütles hästi- soovin koos elada, soovin ka naiseks võtta ja soovin ka abikaasaks kutsuda!

Kui väidetavalt paber midagi ei muuda- aga las ta siis olla seal sahtlis olemas, leiba ta ka ei küsi.

Vabandusi otsivad need kes mingil põhjusel pole suhtes kindlad.

Minu jaoks abielu suhte loomulik käik. Ei sooviks küll olla suhtes mehega kes ei soovi abielluda.

See juba täitsa jabur – inimene ei soovi abielluda, see tähendab, et “otsib vabandusi”.

Mis vabandusi sa otsid, et astronaudiks ei hakka? Või mis vabandusi sa otsid, et õlgedest kümnekordset maja ei ehita? Mis vabandusi sina otsid, et laupäeviti Raekoja Platsis joodeldamas ei käi?

Sinu jaoks on abielu suhte loomulik käik. Teise jaoks ei ole abielu suhte loomulik käik. Mõni väldib seda omadel põhjustel, mõne jaoks ei ole lihtsalt oluline.

Ja mis õigus sul on otsustada, kes on oma suhtes rohkem kindel või kes rohkem armastab? Seda ütleb ikka asjaosaliste enda süda.

Sama hästi ma võiks öelda, et sul on tingimata vaja abielluda, järelikult sa pole oma suhtes kindel; ei usalda piisavalt, et on vaja teine paberiga enda külge kinni siduda. Täpselt sama kaaluga (ja täpselt sama loll) argument.

Ilmselt oled päris kibestunud, et sinuga abielluda ei taheta. Vanatüdrukuna elada ka ju tore. Pole vaja paberit määrida.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 20:27; 13.08 07:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtne on otsida vabandusi, miks ikka pole abielu vaja. Küll ei taha olla tähelepanu keskpunktis, siis mehel kole nimi ei tahagi seda, pole vaja jne.

Minu mees ütles hästi- soovin koos elada, soovin ka naiseks võtta ja soovin ka abikaasaks kutsuda!

Kui väidetavalt paber midagi ei muuda- aga las ta siis olla seal sahtlis olemas, leiba ta ka ei küsi.

Vabandusi otsivad need kes mingil põhjusel pole suhtes kindlad.

Minu jaoks abielu suhte loomulik käik. Ei sooviks küll olla suhtes mehega kes ei soovi abielluda.

See juba täitsa jabur – inimene ei soovi abielluda, see tähendab, et “otsib vabandusi”.

Mis vabandusi sa otsid, et astronaudiks ei hakka? Või mis vabandusi sa otsid, et õlgedest kümnekordset maja ei ehita? Mis vabandusi sina otsid, et laupäeviti Raekoja Platsis joodeldamas ei käi?

Sinu jaoks on abielu suhte loomulik käik. Teise jaoks ei ole abielu suhte loomulik käik. Mõni väldib seda omadel põhjustel, mõne jaoks ei ole lihtsalt oluline.

Ja mis õigus sul on otsustada, kes on oma suhtes rohkem kindel või kes rohkem armastab? Seda ütleb ikka asjaosaliste enda süda.

Sama hästi ma võiks öelda, et sul on tingimata vaja abielluda, järelikult sa pole oma suhtes kindel; ei usalda piisavalt, et on vaja teine paberiga enda külge kinni siduda. Täpselt sama kaaluga (ja täpselt sama loll) argument.

Ilmselt oled päris kibestunud, et sinuga abielluda ei taheta. Vanatüdrukuna elada ka ju tore. Pole vaja paberit määrida.

Oi, ma olen abielus olnud.
Mul on abielust algusest peale üsna ükskõik olnud, aga kuna mees nii kangesti tahtis, siis mõtlesin, et olgu, armastatud inimese soov on ju oluline. Ja kuna mul otseselt abielu VASTU ka midagi ei olnud, sai ära tehtud.
Kirjutan nüüd järjejutuna järgmised peatükid ka? Või miks minu isiklik elu sulle järsku oluliseks sai?
Selgeltnägijat ma enam mängida ei soovita, ilmselgelt sul selle jaoks annet ei ole.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.07 00:20; 08.08 11:06; 12.08 23:00; 13.08 08:43; 13.08 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandusi otsivad need kes mingil põhjusel pole suhtes kindlad.

Sama hästi ma võiks öelda, et sul on tingimata vaja abielluda, järelikult sa pole oma suhtes kindel; ei usalda piisavalt, et on vaja teine paberiga enda külge kinni siduda. Täpselt sama kaaluga (ja täpselt sama loll) argument.

Nõustun viimase kommenteerijaga. Abiellumine ei näita ei armastuse suurust ega seda kui kindel suhe on. Abiellutakse erinevatel põhjustel, vabalt elatakse ka erinevatel põhjustel. Ja vahel ei tule abiellumine isegi teemaks, sest kummalgi pole seda kiiksu, et “lapsest saati olen pulmadest unistanud”. Kui muud põhjust ka pole, siis see polegi oluline asi.

Ilmselt oled päris kibestunud, et sinuga abielluda ei taheta. Vanatüdrukuna elada ka ju tore. Pole vaja paberit määrida.

Nojah, mõnele on see ka hea põhjus, et teised ikka vanatüdrukuks ei peaks. 😀

Muide, ei ole kibestunud ega vanatüdruk, abielus olen.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.07 22:11; 31.07 15:27; 31.07 19:48; 01.08 00:58; 13.08 09:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei peaks seda iganenud ja vanamoodsaks traditsiooniks nagu siin on välja vahel toodud.

Üks võimalik vastus peitub selles lauses su enda postituses – osad inimesed peavad seda iganenud ja vanamoodsaks traditsiooniks ja see, et sina ei pea, ei pane neid oma elu muutma.

Lisaks unustatakse tihti ära üks võimalus. Nimelt on sellistes teemades alati juttu kaht sorti inimestest – need, kes tahavad abielluda, ja need, kes ei taha. Ja siis küsitakse põhjendusi, miks need teised ei taha. Tegelikult on ka veel vähemalt üht sorti inimesi – kes ei pea seda lihtsalt oluliseks. Nad ei ole abielu vastu, lihtsalt ei pea oluliseks, ei mõtle sellele, ei kaalutle plusse ja miinuseid, ei põhjenda oma otsust.

Huvitaval kombel on abielu igandiks pidajate arust mehe nimi lapsele auväärne traditsioon…

Esiteks – ma ei näe seost. Igaüks valib ise, milliseid traditsioone austab ja milliseid mitte.
Teiseks – minu tutvusringkonnas on mitmeid paare, kelle lastel on naise perekonnanimi. Ka abielus paare.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 07:58; 13.08 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui meie avaldusi sisse viisime, siis tundsin selle kohta huvi ja ametnik ütles, et tema pole andnud raseduse/laste korral lühendatud aega, sest see ei ole mingi hädaolukord.

Raseduse ajal vanasti just anti, sest tol ajal oli veel meeles see traditsiooniline mõttelaad, et abiellu sünnitamine on soliidsem kui abieluta lapse saamine. Nojah, võidad midagi (vabam suhtumine abiellu, see, et vallaslapse saaja ja tema laps ei saa mingeid kõõrdpilke), kaotad midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.07 21:19; 31.07 17:40; 31.07 20:01; 04.08 13:51; 13.08 11:26; 17.08 12:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka soovivad, lihtsalt neil on tüütu või ebamugav olla peol tähelepanu keskpunktis niiöelda “luubi all”. Samuti võib pulma mittesoovimise põhjus olla soov raha kokku hoida. Pidu ju tuleb kinni maksta. Mõni mees jälle pole seadustega kursis ja arvab, et see pole rahaliselt kasulik, aga saaks ju sõlmida lahusvaralepingu ja sel juhul ongi abieluleping ainult armastuse sümbol, mitte juriidiline leping.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui meie avaldusi sisse viisime, siis tundsin selle kohta huvi ja ametnik ütles, et tema pole andnud raseduse/laste korral lühendatud aega, sest see ei ole mingi hädaolukord.

Raseduse ajal vanasti just anti, sest tol ajal oli veel meeles see traditsiooniline mõttelaad, et abiellu sünnitamine on soliidsem kui abieluta lapse saamine. Nojah, võidad midagi (vabam suhtumine abiellu, see, et vallaslapse saaja ja tema laps ei saa mingeid kõõrdpilke), kaotad midagi.

Asjaolu, et alates avalduse sisse andmisest peab registreerimisega kuu aega ootama sarnaselt teistega, on ikka “suur” kaotus küll võrreldes selle võiduga, et vallaslastele ja nende emadele ka elada ja hingata antakse…

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.07 00:20; 08.08 11:06; 12.08 23:00; 13.08 08:43; 13.08 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka soovivad, lihtsalt neil on tüütu või ebamugav olla peol tähelepanu keskpunktis niiöelda “luubi all”. Samuti võib pulma mittesoovimise põhjus olla soov raha kokku hoida. Pidu ju tuleb kinni maksta. Mõni mees jälle pole seadustega kursis ja arvab, et see pole rahaliselt kasulik, aga saaks ju sõlmida lahusvaralepingu ja sel juhul ongi abieluleping ainult armastuse sümbol, mitte juriidiline leping.

Kas abielu on endale või teistele? Pidu ei ole kohustuslik. Ma tean vähemalt kahte paari, kes abiellusid ilma kisa ja kärata.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 15:47; 13.08 13:42; 17.08 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks paljud pereinimesed kunagi ei abiellu ja soovi lapsi kasvatada ühise nime all?

Kas mehed ei soovi abielluda, sest ehk terendab kunagi silmapiiril keegi parem?Varalahususe saab ju ka sõlmida,kui asi peaks olema näiteks hirmus varanduse jagamise ees tulevikus.Raha taha ka need asjad jääda ei saa, sest abiellumine iseenesest kulukas ei ole, kui just muidugi udupeent pidu ei soovi.

Inimesed kes olnud koos 10+ aastat, lapsed saanud ja vabaabiellu jäänud, miks ei ole te oma kõige kallimale jah sõna öelnud? See on ju ilus, kui teineteist armastatakse ja ei elata mugavuskooselus.

Ma ei peaks seda iganenud ja vanamoodsaks traditsiooniks nagu siin on välja vahel toodud.

Rääkige ????

Mina ei soovi ise. Mees on kaks korda meile perekonnaseisuametisse aja pannud, aga esimesel korral tuli tal üks koosolek vahele ja teisel korral ma selle päeva hommikul ei suutnud end nii vara üles ajada. 16a koos olnud, 3 last saanud ja tegelikult teeme seda ainult seetõttu, et legaalsed asjaajamised lihtsamad oleks. 16a jooksul mõni traditsioonilise abielu pooldaja jõuab 5x kokku-lahku käia erinevate kaaslastega, aga ometi on vabaabielu justkui patt meie riigis.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.08 18:06; 13.08 18:21; 17.08 22:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees on kaks korda meile perekonnaseisuametisse aja pannud, aga esimesel korral tuli tal üks koosolek vahele ja teisel korral ma selle päeva hommikul ei suutnud end nii vara üles ajada.

Mis aja teile mees on pannud? Abiellumisavalduste esitamiseks peavad mõlemad kohale minema. Abiellumisavalduse enda esitamiseks ei pea eraldi aega panema. Seega ikka koos panite aja ju, mitte et “mees pani”.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees on kaks korda meile perekonnaseisuametisse aja pannud, aga esimesel korral tuli tal üks koosolek vahele ja teisel korral ma selle päeva hommikul ei suutnud end nii vara üles ajada.

Mis aja teile mees on pannud? Abiellumisavalduste esitamiseks peavad mõlemad kohale minema. Abiellumisavalduse enda esitamiseks ei pea eraldi aega panema. Seega ikka koos panite aja ju, mitte et “mees pani”.

Kevadel oli vajalik konkreetne aeg kirja panna selleks, et saaks minna avaldusi sisse viima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.08 18:06; 13.08 18:21; 17.08 22:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni mees jälle pole seadustega kursis ja arvab, et see pole rahaliselt kasulik, aga saaks ju sõlmida lahusvaralepingu ja sel juhul ongi abieluleping ainult armastuse sümbol, mitte juriidiline leping.

Lahusvaraleping JA testament, et abikaasa ei päriks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 05.08 15:03; 05.08 17:37; 05.08 22:56; 06.08 08:51; 06.08 13:07; 06.08 14:17; 06.08 21:35; 06.08 21:45; 06.08 21:50; 07.08 11:27; 08.08 11:18; 13.08 19:46; 17.08 15:29; 17.08 20:32;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 166 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas mehed ei soovi abielluda?