Esileht Pereelu ja suhted Kas mehed ei soovi abielluda?

Näitan 16 postitust - vahemik 151 kuni 166 (kokku 166 )

Teema: Kas mehed ei soovi abielluda?

Postitas:

Ikka soovivad, lihtsalt neil on tüütu või ebamugav olla peol tähelepanu keskpunktis niiöelda “luubi all”. Samuti võib pulma mittesoovimise põhjus olla soov raha kokku hoida. Pidu ju tuleb kinni maksta. Mõni mees jälle pole seadustega kursis ja arvab, et see pole rahaliselt kasulik, aga saaks ju sõlmida lahusvaralepingu ja sel juhul ongi abieluleping ainult armastuse sümbol, mitte juriidiline leping.

Minul on nii õde kui vend abielus ja kumbki ei teinud pulmapidu, registreerusid, vend tegi koos naisega kauneid fotosid pulmapäeval. Ôde kutsus vanemad kohvikusse koogile. Kui mõlemale osapoolele sobib, pole mingit vajadust tähelepanu keskpunktis olla või ulmesummasid välja jagada.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 03.08 09:27; 06.08 07:31; 06.08 13:36; 06.08 15:16; 14.08 14:00; 17.08 18:30; 17.08 18:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui meie avaldusi sisse viisime, siis tundsin selle kohta huvi ja ametnik ütles, et tema pole andnud raseduse/laste korral lühendatud aega, sest see ei ole mingi hädaolukord.

Raseduse ajal vanasti just anti, sest tol ajal oli veel meeles see traditsiooniline mõttelaad, et abiellu sünnitamine on soliidsem kui abieluta lapse saamine. Nojah, võidad midagi (vabam suhtumine abiellu, see, et vallaslapse saaja ja tema laps ei saa mingeid kõõrdpilke), kaotad midagi.

Ja ega nad siis 8. raseduskuul ei avasta, et rase ollakse, oma 6-7 korda oleks jõudnud seda ühte kuud ära oodata…

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 30.07 21:27; 31.07 00:45; 01.08 07:33; 06.08 13:46; 08.08 08:11; 10.08 13:29; 16.08 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin abielus 9 aastat ja mehega koos 12a. Too mees tahtis abielluda, olime noored ja ma kartsin end siduda. Jäin rasedaks ja mees tegi ettepaneku kiirelt abielluda. Lükkasin tagasi, sest rasedana ei tahtnud abielluda. Kui olin sünnitanud ja koos lapsi kasvatasime, siis nägin, et ta on hea isa ja ta tegi uuesti ettepaneku ja nii abiellusimegi. Kahjuks kasvasime lahku ja ta muutus väga mugavaks ja laisaks. Lastele oli ikka hea isa, aga mehene oli ta lõpuks mulle ka laps. Läksime lahku, sest armusin teise.
Järgmise mehega tahtsin abielluda, sest mulle hakkas meeldima see pere mõte ja ühine nimi. Hirm abielu ees oli läinud ja see tundus loomulik. See mees ei olnud varem abielus olnud ja no väitis, et tahab minuga pere ja abielu jne. Kõik oli planeeritud ja kuupõev paigas, külalised kutsutud ning 1 kuu enne pulmi sain teada, et ta petab mind. Tühistasin ära. Küll palus andestust jne, andestasin aga abielluda temaga enam ei taha, kuigi paar korda aastas ikka võtab teema üles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teisel korral ma selle päeva hommikul ei suutnud end nii vara üles ajada.

???? Päriselt nii lihtsalt sülitadki armastatud mehe tunnetele? “Ah ma ei viitsi, ma tahan veel magada”, sisuliselt “keri pe**e, mind sinu soovid ei koti karvavõrdki”. Unelmate naine.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.07 00:51; 07.08 00:15; 17.08 01:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka soovivad, lihtsalt neil on tüütu või ebamugav olla peol tähelepanu keskpunktis niiöelda “luubi all”. Samuti võib pulma mittesoovimise põhjus olla soov raha kokku hoida. Pidu ju tuleb kinni maksta. Mõni mees jälle pole seadustega kursis ja arvab, et see pole rahaliselt kasulik, aga saaks ju sõlmida lahusvaralepingu ja sel juhul ongi abieluleping ainult armastuse sümbol, mitte juriidiline leping.

Minul on nii õde kui vend abielus ja kumbki ei teinud pulmapidu, registreerusid, vend tegi koos naisega kauneid fotosid pulmapäeval. Ôde kutsus vanemad kohvikusse koogile. Kui mõlemale osapoolele sobib, pole mingit vajadust tähelepanu keskpunktis olla või ulmesummasid välja jagada.

Täpselt. See on loll vabandus, et ei taha olla tähelepanu keskpunktis. Abiellumise ainus variant pole teha 100 inimesega pidu. Saab ka täitsa ilma peita.
Samamoodi rumal vabandus, et raha pole. Kui võtta eesmärgiks siis saba koguda, planeerida jne.
Kes on oma kaaslased kindlad ja soovivad ühist elu veeta ka ametlikult abielus olles siis leitakse võimalus.
Endal tutvuskonnas inimesi kellel mees/naine ei taha abielluda (erinevad suhteprobleemid, võlad jne) siis seltskonnas räägivad alati, et Mina ei taha abielluda, milleks paberit määrida või Praegu pole raha suure peo jaoks (nii räägitud juba 10a) jne.
Juba vanarahvas ütles, et Loll kes vabadusi ei leia 🙂
Mul õnneks on mees kes peab lugu traditsioonilisest perest ning abielu oli selle loomulik käik. Sobib meile mõlemale, pole kunagi olnud mingit pikemat vaagimist. Ka ei pidanud vajalikuks teatraalset kuulumist. Teema kerkis päevakorda ja otsustasime lihtsalt abielluda ja nii lihtsalt käiski. Veetsime selle päeva lähedastega ja väga ilus mälestus kõigile. Armas päev mida iga aasta tähistada ning kena vaadata ilusaid pilte albumis. Ka aastaid hiljem on pilte vaadates see mõnus ärevuse tunne meeles mis sel päeval valdas.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 20:48; 17.08 07:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka soovivad, lihtsalt neil on tüütu või ebamugav olla peol tähelepanu keskpunktis niiöelda “luubi all”. Samuti võib pulma mittesoovimise põhjus olla soov raha kokku hoida. Pidu ju tuleb kinni maksta. Mõni mees jälle pole seadustega kursis ja arvab, et see pole rahaliselt kasulik, aga saaks ju sõlmida lahusvaralepingu ja sel juhul ongi abieluleping ainult armastuse sümbol, mitte juriidiline leping.

See on kindlasti üks põhjustest.

Siinses teemas antud mõista, et vaikselt abiellumine ka ok. Väidetavalt, siis traditsioonulise peremudeli austamine. Kindel ikka?
Mis mõte on abielluda vaikselt ja nurga taga? Vaikselt ja nurga taga abiellumine pole kunagi TRADITSIOONILINE olnud.

Ja kui veel TRADITSIOONIDEST rääkida, siis traditsiooniliselt on mees perekonnapea ja toob raha koju, naine on lastega kodus jne. Teate küll kuhu see jutt läheb.

Aga kindlasti on mehi, kes tahavad abielluda.
Kel muidu jaksu pole, siis võetakse ka laene jne.

Et siis oleks suurem põhjus kokku jääda elulõpuni? Või päev, mida tähistada, sest muidu poleks?

Ma ei ole otseselt abielu vastane. Ma ei saa aru neist põhjustest, miks abiellutakse.
Abielusid samuti lahutatakse, seega ei näita see tugevamat armastust või suhet inimeste vahel, kui nendel, kes pole abielus.
Samuti lõpetatakse suhe, kui üks pooltest pole nõus abieluga.

Whaat?

Aga eks tuleb leida sarnase maailmapildiga inimene ja kõik on hästi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõte on abielluda vaikselt ja nurga taga? Vaikselt ja nurga taga abiellumine pole kunagi TRADITSIOONILINE olnud.

Abielu antavate õiguste ja kohustuste mõttes pole ju mingit vahet, milline oli abielu sõlmimine, kuni see on seaduslik. Abiellumise mõte võibki olla selles, et edaspidi oled avalikkuse silmis abielus selle isikuga ja teie lapsed on abiellu sündinud, mõnele on oluline võibolla see traditsioon, mitte traditsiooniline pulmapidu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.07 21:19; 31.07 17:40; 31.07 20:01; 04.08 13:51; 13.08 11:26; 17.08 12:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõte on abielluda vaikselt ja nurga taga? Vaikselt ja nurga taga abiellumine pole kunagi TRADITSIOONILINE olnud.

Abielu antavate õiguste ja kohustuste mõttes pole ju mingit vahet, milline oli abielu sõlmimine, kuni see on seaduslik. Abiellumise mõte võibki olla selles, et edaspidi oled avalikkuse silmis abielus selle isikuga ja teie lapsed on abiellu sündinud, mõnele on oluline võibolla see traditsioon, mitte traditsiooniline pulmapidu.

Aga avalikkust ei huvita see

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.07 16:03; 31.07 17:07; 31.07 20:40; 17.08 12:50; 17.08 16:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõte on abielluda vaikselt ja nurga taga? Vaikselt ja nurga taga abiellumine pole kunagi TRADITSIOONILINE olnud.

Abielu antavate õiguste ja kohustuste mõttes pole ju mingit vahet, milline oli abielu sõlmimine, kuni see on seaduslik. Abiellumise mõte võibki olla selles, et edaspidi oled avalikkuse silmis abielus selle isikuga ja teie lapsed on abiellu sündinud, mõnele on oluline võibolla see traditsioon, mitte traditsiooniline pulmapidu.

Aga avalikkust ei huvita see

Ma tegelesin kunagi matustega ja oli üks naine, kellel suri elukaaslane ära(koos olid väga pikalt olnud). Igaljuhul naisel ei olnud lahkunule mitte mingit õigust. Lahkunu ema korraldas kõik ja keelas naisel midagi teha. Naine tahtis Tallinnas teha matused, kuna kõik lahkunu tähtsamad inimesed elasid siin(kaasaarvatud nad ise), aga ema lasi ta viia Viljandisse, ning tal oli selleks täielik õigus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 15:47; 13.08 13:42; 17.08 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tegelesin kunagi matustega ja oli üks naine, kellel suri elukaaslane ära(koos olid väga pikalt olnud). Igaljuhul naisel ei olnud lahkunule mitte mingit õigust. Lahkunu ema korraldas kõik ja keelas naisel midagi teha. Naine tahtis Tallinnas teha matused, kuna kõik lahkunu tähtsamad inimesed elasid siin(kaasaarvatud nad ise), aga ema lasi ta viia Viljandisse, ning tal oli selleks täielik õigus.

Maetakse ikka sinna, kus matmiskoht on, mitte sinna, kus sa viimasena elasid, appi 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 05.08 15:03; 05.08 17:37; 05.08 22:56; 06.08 08:51; 06.08 13:07; 06.08 14:17; 06.08 21:35; 06.08 21:45; 06.08 21:50; 07.08 11:27; 08.08 11:18; 13.08 19:46; 17.08 15:29; 17.08 20:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõte on abielluda vaikselt ja nurga taga? Vaikselt ja nurga taga abiellumine pole kunagi TRADITSIOONILINE olnud.

Abielu antavate õiguste ja kohustuste mõttes pole ju mingit vahet, milline oli abielu sõlmimine, kuni see on seaduslik. Abiellumise mõte võibki olla selles, et edaspidi oled avalikkuse silmis abielus selle isikuga ja teie lapsed on abiellu sündinud, mõnele on oluline võibolla see traditsioon, mitte traditsiooniline pulmapidu.

Aga avalikkust ei huvita see

Ma tegelesin kunagi matustega ja oli üks naine, kellel suri elukaaslane ära(koos olid väga pikalt olnud). Igaljuhul naisel ei olnud lahkunule mitte mingit õigust. Lahkunu ema korraldas kõik ja keelas naisel midagi teha. Naine tahtis Tallinnas teha matused, kuna kõik lahkunu tähtsamad inimesed elasid siin(kaasaarvatud nad ise), aga ema lasi ta viia Viljandisse, ning tal oli selleks täielik õigus.

Ja see on kuidagi avalikkus? See on sitad ema-poja suhted. Või sa arvad, et sõbrad peavad otsustama, kus on matused ja plats? Või on raske Tallinnast Viljandisse sõita?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.07 16:03; 31.07 17:07; 31.07 20:40; 17.08 12:50; 17.08 16:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maetakse ikka sinna, kus matmiskoht on, mitte sinna, kus sa viimasena elasid, appi

Millisel tänapäeva noorel inimesel on matmiskoht? Mina küll ei peaks õigeks kui mind maetaks Saaremaale või Läti piiri äärde, kuhu kõik mu senised sugulased on maetud. Samas kui mees ja lapsed elavad edasi põhja-Eestis. Maru kaugel lastel tulevikus haudu hooldamas käia.

Aga kui õigus matmiskohta otsustada on peamine põhjus abiellumiseks, siis ei ole küll abiellumisel suurt mõtet.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 03.08 09:27; 06.08 07:31; 06.08 13:36; 06.08 15:16; 14.08 14:00; 17.08 18:30; 17.08 18:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naljaks on see, et kogu minu lapsepõlve isa väitis, et abiellumine on mingi mõttetu paber, et ega see ju kaaslasi koos ei hoia. Samas nüüd, mil minu mees ei soovi abielluda, on isast äkitselt suur abielupooldaja saanud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 03.08 09:27; 06.08 07:31; 06.08 13:36; 06.08 15:16; 14.08 14:00; 17.08 18:30; 17.08 18:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas kui mees ja lapsed elavad edasi põhja-Eestis. Maru kaugel lastel tulevikus haudu hooldamas käia.

Siis tuleb lastele korralduslik pool varem ära seletada. Mees nagunii abiellub uuesti ja saab maetud ilmselt oma viimase abikaasa kõrvale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 05.08 15:03; 05.08 17:37; 05.08 22:56; 06.08 08:51; 06.08 13:07; 06.08 14:17; 06.08 21:35; 06.08 21:45; 06.08 21:50; 07.08 11:27; 08.08 11:18; 13.08 19:46; 17.08 15:29; 17.08 20:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõte on abielluda vaikselt ja nurga taga? Vaikselt ja nurga taga abiellumine pole kunagi TRADITSIOONILINE olnud.

Abielu antavate õiguste ja kohustuste mõttes pole ju mingit vahet, milline oli abielu sõlmimine, kuni see on seaduslik. Abiellumise mõte võibki olla selles, et edaspidi oled avalikkuse silmis abielus selle isikuga ja teie lapsed on abiellu sündinud, mõnele on oluline võibolla see traditsioon, mitte traditsiooniline pulmapidu.

Aga avalikkust ei huvita see

Ma tegelesin kunagi matustega ja oli üks naine, kellel suri elukaaslane ära(koos olid väga pikalt olnud). Igaljuhul naisel ei olnud lahkunule mitte mingit õigust. Lahkunu ema korraldas kõik ja keelas naisel midagi teha. Naine tahtis Tallinnas teha matused, kuna kõik lahkunu tähtsamad inimesed elasid siin(kaasaarvatud nad ise), aga ema lasi ta viia Viljandisse, ning tal oli selleks täielik õigus.

Ma pakun, et see ema oleks sellest naisest üle sõitnud ka siis, kui nad abielus oleks olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 11:02; 17.08 20:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teisel korral ma selle päeva hommikul ei suutnud end nii vara üles ajada.

???? Päriselt nii lihtsalt sülitadki armastatud mehe tunnetele? “Ah ma ei viitsi, ma tahan veel magada”, sisuliselt “keri pe**e, mind sinu soovid ei koti karvavõrdki”. Unelmate naine.

Sai juba eelnevalt öeldud, et see on meie mõlema poolt puhtalt praktilistel kaalutlustel läbi käinud mõte. Abielu ei ole meie jaoks mingi püha asi ja tunnetega pole sel midagi pistmist. Tunded on meil niigi, kõigest jamast oleme läbi käinud samal ajal kui teised mitu kaaslast läbi käinud on. Mulle on neljas pulmas pruutkimp maandunud, kolm nendest pruutidest on ammu lahutanud ja üks lahutanud juba järgmisest abielust.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.08 18:06; 13.08 18:21; 17.08 22:15;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 151 kuni 166 (kokku 166 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas mehed ei soovi abielluda?