Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas meil mõni ettevõte tööle ka jääb?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 120 )

Teema: Kas meil mõni ettevõte tööle ka jääb?

Postitas:
Kägu

Ei saa küll aru, et kodukulud kodus töötades tõuseksid. Mille arvelt üldse? Püsikuluga internet oleks mul niikuinii ka enda tarbeks. Küte on ühtemoodi sees ööpäevaringselt. Et 15 minutiks päeva jooksul pliidi sisse lülitan, küll mingisugust erilist elektrikulu tõusu ei tähenda, sageli ei teegi sooja toitu, söön salatit vms külma rooga, ei viitsi keset päeva vaaritada.

Einoh, kui sinu tööks on näiteks kudumine ja teed seda 7-wattise pirni valgel, siis tõesti väga palju kulu juurde ei tule. Aga kui kasutad arvutit ja korralikku monitori või osades töödes isegi kahte, siis need ikka võtavad voolu. Oleneb arvutist ja monitorist, aga keskmiselt ehk nii 100 vatti tunnis võib ära tulla see kulu, mis teeb siis kilovatt tööpäeva kohta. Reeglina kodus sa ju ei lülita arvutit välja, kui vahepeal lõunal eemal oled. paarkümmend kilovatti kuus arvutile pluss lisavalgustus, ütleme kokku 25 kwh kuus ühe inimese kohta. So olenevalt, mis hinnaga elektrit saad  nii 5-7 eurot kuus. Pole just megasumma, aga midagi siiski.  See, kes siin 160-180-st  lisakulust rääkis, on minu jaoks ka müstika. No ok, neid oli kaks, mitte üks, no oletame, et 15 läheb kokku kahepeale elektrile ja lisavalgustusele. Aga rohkemat ei näe ka mina.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tohoh, kuidas see võimalik on? Pole reaalne. Pool aastat pole isegi kütet, kui nüüd arvestasite, et päeval küte väljas.

Pool aastat peaaegu oli jahutus. Nüüd suvel oli see ka tööpäeval sees ja ikka ronis temperatuur +28 peale. Muidu oli suviti tööajal loomulikult väljas. Meil on fixpakett, 4 aastat ja isegi ainult elektri arveid võrreldes näeb massiivset vahet. Mingeid muid muudatusi pole kahe viimase aasta jooksul juhtunud, ainult kodukontor ja isegi külmik on moodsama vastu vahetatud. Kohe saab kolm aastat seda paketti hinnatõusuta täis, kui elektrist räägime. Kütteks on meil õhk-soojuspumbad ja ahi ja kamin. Lisakütet saaks anda elektriradikatega. Arvestades, et vesi tuleb elektriga, siis ka iga tualetikülastus ja süvaveepumba töö võtab elektrit. Kui kaks inimest käivad 8 tunni jooksul kokku 6x WC, siis sa võid ju arvutada, palju keskmiselt võtab elektrit loputuskasti täitmiseks ja kätepesuks 6x päevas lisakäigud korda 22, mis on siis umbes 132 lisakorda WCd loputada ja käsi pesta igas kalendrikuus. Mõned nõudepesumasinatäied lisaks iga nädal pesta. Muidugi, pirnike siin, pirnike seal ka lisaks, marginaalne. Natuke pliidiga rohkem päeval toimetamist, veidi kohvi rohkem osta, üks elektripirn siin või seal lambis kabinetis vahetada – imeväikesed asjad, mis aga hoolimata väiksusest liituvad 🙂 Muidugi neid pisiasju on veel kümme kui mitte rohkem, mis lisanduvad. Suurim vahe on ikka küttes ja elektris. Näiteks homme näib tulevat nii külm ilm, et ilmselt teeme ahju tule. Esmalt töökohal töötades me tööajal ei kütaks kodus ahju :-), teiseks on sul aimu kui palju küttepuude hind tõusis ja kui palju seega kodutöö seda raha võtab ning kolmandaks, ka muu küte ehk siis õhksoojuspumbad oleksid päevaks madalamal temperatuuril, kui meid poleks kodus. Neljandaks oleks töötoas üldse väliste miinuskraadide puhul temperatuurirežiim +8, mida hoiab õhk-soojuspump. Kui aga väljas on +5, pole sedagi tööpäeval vaja, hoiab ise sees +13-14 ilma igasuguse kuluta. Aga nüüd vajab inimene seal töötamiseks ju minimaalselt +20 sinna kütta.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle 160-180 on ilmselt mingist sellisest töökohast, kus töötajatele töökohal näiteks lõunad välja tehakse. Neid firmasid jagub, kus oma töötaja maksab näiteks prae eest 1 või 1,5 eurot ja ülejäänu maksab kord päevas firma. Meil näiteks on soe söök küll kohvikus T-R tasuline, aga tasuta on iga päev juur- ja puuviljad, lisaks esmaspäeviti seljanka ja reedeti pannkoogid. Mehe töökohal on IT firmas hommikune puder ja päev otsa kantiinis näksid-võileivad-viljad ja lõunane supp kõik tasuta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurim vahe on ikka küttes ja elektris. Näiteks homme näib tulevat nii külm ilm, et ilmselt teeme ahju tule. Esmalt töökohal töötades me tööajal ei kütaks kodus ahju :-), teiseks on sul aimu kui palju küttepuude hind tõusis ja kui palju seega kodutöö seda raha võtab ning kolmandaks, ka muu küte ehk siis õhksoojuspumbad oleksid päevaks madalamal temperatuuril, kui meid poleks kodus. Neljandaks oleks töötoas üldse väliste miinuskraadide puhul temperatuurirežiim +8, mida hoiab õhk-soojuspump. Kui aga väljas on +5, pole sedagi tööpäeval vaja, hoiab ise sees +13-14 ilma igasuguse kuluta. Aga nüüd vajab inimene seal töötamiseks ju minimaalselt +20 sinna kütta.

Ma saan aru, et mingit vahet ei märka kuskil väikeses korteris elavad inimesed, kellel nagunii küte huugab omasoodu, oled kodus või sa ei ole. Aga mul on täpselt samuti suur maja, küte on reguleeritud nii, et kui kodus ei ole, on temperatuur madalam. Töötuba ei kütagi eriti, kui olen tööl. Kodus olles teen lisaks kaminasse tuld, päevaga kulub kott puid ära, mis on 5.50, praegu ostes rohkemgi veel. Mul on küll tööl käimine rahaline võit.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurim vahe on ikka küttes ja elektris. Näiteks homme näib tulevat nii külm ilm, et ilmselt teeme ahju tule. Esmalt töökohal töötades me tööajal ei kütaks kodus ahju :-), teiseks on sul aimu kui palju küttepuude hind tõusis ja kui palju seega kodutöö seda raha võtab ning kolmandaks, ka muu küte ehk siis õhksoojuspumbad oleksid päevaks madalamal temperatuuril, kui meid poleks kodus. Neljandaks oleks töötoas üldse väliste miinuskraadide puhul temperatuurirežiim +8, mida hoiab õhk-soojuspump. Kui aga väljas on +5, pole sedagi tööpäeval vaja, hoiab ise sees +13-14 ilma igasuguse kuluta. Aga nüüd vajab inimene seal töötamiseks ju minimaalselt +20 sinna kütta.

Ma saan aru, et mingit vahet ei märka kuskil väikeses korteris elavad inimesed, kellel nagunii küte huugab omasoodu, oled kodus või sa ei ole. Aga mul on täpselt samuti suur maja, küte on reguleeritud nii, et kui kodus ei ole, on temperatuur madalam. Töötuba ei kütagi eriti, kui olen tööl. Kodus olles teen lisaks kaminasse tuld, päevaga kulub kott puid ära, mis on 5.50, praegu ostes rohkemgi veel. Mul on küll tööl käimine rahaline võit.

Ju nii jah. Mina kaotan kindlasti 100 või pigem ka 180-200 eurot kodus töötamisega. Maja pole suur, 140 umbes köetavat, aga ikkagi temp päeval madalam, kui kodus ei olnud. Mõni tuba päris küttest maas terve töönädala – näiteks mehe töötuba, mis muidu toimib ka külaliste magamistoana. Enne E-R küte miinimumil, L siis kas tuli külalisi või ei, küte sisse ja päeva pärast välja. Nüüd terve nädal talvel sees, ainult öösel madalam.
Kui elaksin kahetoalises hruštšovkas, siis ilmselt jah, vahe poleks nii suur. Kuigi ka siis oleks see küsimus, et kui ma kord juba kodus olen, siis kuidas ma koolist tulnud algklasside lastele sooja sööki ei tee. Varem oli see loomulik, et näksisid midagi, kuni töölt tulin ja siis õhtusöögi tegin. Nüüd oleks pisut kõhe lasta neil köögis nukralt kaalikat hapukoore dipiga krõbistada, kui võiksin vabalt vähemalt kana multikeetjasse lükata (ja pärast mehele uuesti ahjus soojendada õhtusöögiks, mis teeb 2 küpsetust päevas ühe asemel). Eks paar aastat ja hakkavad ise pliidiga toimetama, siis see vahe kaoks.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naljakas on see kodust tootamise vastu vaidleja siin. Tundub kas mingite imelike kinnisideedega tyyp, kui mitte troll. Voi siis hoopis kontoriintrigaan, kelle toopold ahtaks jaanud?

Minu elu on kyll kodust tootamise voimalus palju paremaks teinud. See hoiab aega kokku, saan palju varem tooga pihta hakata ja pausi ajal trenni teha voi kodus midagi toimetada. Olen palju vahem vasinud. Kui tooandja ka seejuures kokku hoiab, ongi win-win olukord ju. Iialgi ei tootaks enam firmas, kes ei luba vahemalt 2-3 paeva nadalas kodust tood teha. Kuludes hoian ka kokku voi jaan nulli, sest hoian kokku bensiiniraha ja valjas soomise pealt. Kelle tooriieteks dress, transpordiks kondiaur, ja kodust voileib alati kaasas, need jah ei voida, aga kui palju selliseid on? Esimesena tuleb pahe ehk lasteaiakasvataja, kes elas toole lahedal ja soi koos lastega, aga lasteaias ei ole kodutoo paraku voimalik.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naljakas on see kodust tootamise vastu vaidleja siin. Tundub kas mingite imelike kinnisideedega tyyp, kui mitte troll. Voi siis hoopis kontoriintrigaan, kelle toopold ahtaks jaanud?

Einoh, minu meelest ta ei vaidle, et kodust töötamine halb oleks. Lihtsalt ei tohiks see muutuda kohustuseks, et firma teatab, et kõik peavadki kodus töötama. Inimesed on erinevaid. On neid, kelle jaoks on oluline tööl füüsiliselt kohal käia, seal suudab paremini keskenduda. Meil oli 15-inimesest meeskonnast 3 sellist, kes koroona ajal hädas olid ja esimesel võimalusel kontorisse tagasi läksid. Neile lihtsalt ei sobinud kodus töötamine. Ülejäänud töötavad siiani kodus, sest neile sobib. Ja see valik võikski jääda sellisena. Kes eelistab kodust töötada, töötab kodus ja lepib selle mõningase lisakuluga, mida kodus töötamine tekitab ning samas naudib võimalikku kokkuhoidu, mida kodus töötamine transpordi/lõunate/riiete arvelt toob. Ja kellele on keskendumiseks vaja kontoris käia, käib kontoris ja lepib selle lisakuluga, mis tuleb.

Mina kuulun nende hulka, kellele kodus töötamine väga hästi sobib. Pigem mõtlen hirmuga sellele, et äkki tööandja mingil hetkel tahab siiski kontoris käimise taas kohustuslikuks teha. Hetkel naudin 2.5 aastat juba seda aja ja raha kokkuhoidu (tööl käimine tähendas 40+40km päevas autoga), mis mul isiklikult koju jäämisega tekkis. Jah, mõningane elektri lisakulu on muidugi ka, aga see on pisiasi võrreldes kokkuhoitud bensiini ja töiste lõunatega.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurim vahe on ikka küttes ja elektris. Näiteks homme näib tulevat nii külm ilm, et ilmselt teeme ahju tule. Esmalt töökohal töötades me tööajal ei kütaks kodus ahju :-), teiseks on sul aimu kui palju küttepuude hind tõusis ja kui palju seega kodutöö seda raha võtab ning kolmandaks, ka muu küte ehk siis õhksoojuspumbad oleksid päevaks madalamal temperatuuril, kui meid poleks kodus. Neljandaks oleks töötoas üldse väliste miinuskraadide puhul temperatuurirežiim +8, mida hoiab õhk-soojuspump. Kui aga väljas on +5, pole sedagi tööpäeval vaja, hoiab ise sees +13-14 ilma igasuguse kuluta. Aga nüüd vajab inimene seal töötamiseks ju minimaalselt +20 sinna kütta.

Ma saan aru, et mingit vahet ei märka kuskil väikeses korteris elavad inimesed, kellel nagunii küte huugab omasoodu, oled kodus või sa ei ole. Aga mul on täpselt samuti suur maja, küte on reguleeritud nii, et kui kodus ei ole, on temperatuur madalam. Töötuba ei kütagi eriti, kui olen tööl. Kodus olles teen lisaks kaminasse tuld, päevaga kulub kott puid ära, mis on 5.50, praegu ostes rohkemgi veel. Mul on küll tööl käimine rahaline võit.

Ju nii jah. Mina kaotan kindlasti 100 või pigem ka 180-200 eurot kodus töötamisega. Maja pole suur, 140 umbes köetavat, aga ikkagi temp päeval madalam, kui kodus ei olnud. Mõni tuba päris küttest maas terve töönädala – näiteks mehe töötuba, mis muidu toimib ka külaliste magamistoana. Enne E-R küte miinimumil, L siis kas tuli külalisi või ei, küte sisse ja päeva pärast välja. Nüüd terve nädal talvel sees, ainult öösel madalam.

Kui elaksin kahetoalises hruštšovkas, siis ilmselt jah, vahe poleks nii suur. Kuigi ka siis oleks see küsimus, et kui ma kord juba kodus olen, siis kuidas ma koolist tulnud algklasside lastele sooja sööki ei tee. Varem oli see loomulik, et näksisid midagi, kuni töölt tulin ja siis õhtusöögi tegin. Nüüd oleks pisut kõhe lasta neil köögis nukralt kaalikat hapukoore dipiga krõbistada, kui võiksin vabalt vähemalt kana multikeetjasse lükata (ja pärast mehele uuesti ahjus soojendada õhtusöögiks, mis teeb 2 küpsetust päevas ühe asemel). Eks paar aastat ja hakkavad ise pliidiga toimetama, siis see vahe kaoks.

Ma nüüd tsiteerin iseennast, et vastata õhusolevatele mõtetele, et seda kirjutades põlgan kodukontorit. Loodan, et silmas peeti siiski mõnd muud eelkommenteerijat. Kõigest sellest olenemata ma lausa naudin kodukontorit. Vahepeal sooviti teha, et kaks päeva nädalas oleksid kõik kontoris. Peaaegu oleksin nutma hakanud 🙂
See aga ei tähenda ju ometigi, et ma olen pime kodus töötamisega kaasneva lisa rahakulu suhtes 🙂 Seda ei saa eitada, see ON OLEMAS.
See on täiesti olemas, mõnel suurem, mõnel vähem – aga ometi on kodukontor töökohal käimisest minu jaoks 1000000 korda parem.
Neil, kel kaob transpordikulu, on muidugi võimalik, et kulud hoopis vähenevad või vähemalt kulude kasv on minimaalne.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes eelistab kodust töötada, töötab kodus ja lepib selle mõningase lisakuluga, mida kodus töötamine tekitab ning samas naudib võimalikku kokkuhoidu, mida kodus töötamine transpordi/lõunate/riiete arvelt toob. Ja kellele on keskendumiseks vaja kontoris käia, käib kontoris

Sõbranna firmas tehti nii. Kes soovisid kontoris käia, tõid ametlikuks põhjenduseks, et parem keskenduda ja suurem produktiivsus, kui kodus pere juures. Töö selline, et suuremat infot omavahel jagada pole, igaüks toimetab oma asjadega. Firma maksis siis neile Worklandi töökohad. Põmst väiksem ruum, kus iseendale korralik internet, ülimugav tool, laud, valgus, vaikus, vesi jne – mõnus töötada, kui pere ei sega või kodus vähe ruumi. Paari kuu pärast olid nutuste silmadega töötajad ülemuse jutul, et ei sobi. Üksik on väga olla, igav. Tahaks lobajuttu ajada ja koos kohvimasinat kräunutada. Säh sulle soovi olla produktiivsem või paremini keskenduda.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule meeldib kontoris sellepärast rohkem, et seal ma söön vähem. Käin lõuna ajal suppi söömas, see on 2.50 ja see on kogu söök. Kodus tahaks palju sagedamini midagi näksida. Tööl on suur topeltmonitor, kodus väike läpakas, sellepärast ka osasid asju on tööl mugavam teha. Kuna tööandja pole otseselt öelnud, et minge koju kõik, vaid pigem tahab, et tööl käidaks, siis mulle koju vahendeid ei osteta. Samas ülemus ise on aina sagedamini kodukontoris sellest ajast peale, kui hakkas rääkima ökoloogilisest jalajäljest, et kuidas neil on nüüd ainult üks auto peres ja tema sõidab bussiga, nii tubli on. Aga seda bussiga sõitmise entusiasmi eriti kauaks just ei jätkunud, nüüd passib peamiselt kodus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodus tahaks palju sagedamini midagi näksida.

Jah, see on ka üks lisanduv kulu kodus. Kui ma näiteks kell 15 tööl tunnen, et tahaks midagi soolast 🙂 siis mõtlen, et ah, varsti kodus saan. Ja kodus kell 18 saangi. Kell 15 sama asja kodus mõeldes lähen külmkapi juurde ja teen endale võileiva ja kl 18 juba teise. Külmkapi uks paugub, sest figuurimuret pole, aga kodukontoris keegi ei näe, kas närid arvuti ees järjekordset ampsu või ei. Või kas see amps on terava lõhnaga kagu tomativõiku küüslauguga, ka keegi ei tea. Nii siis järjest see sent kukub. Ilmselt tuleks iseloom siis külla, kui kaal hakkaks tõusma, seni mõjuta see vaid rahakotti.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui suur lauaarvuti ja läpaka elektrikulu erinevus rahaliselt on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa pead seda elektrikulu vaatama masina enda pealt.
Mul oli aastaid läpakas. Nüüd on läpakas klaviatuuri altvalgustusega ja eraldi 32 tolli kuvar. Vahe on umbes 25%, sest pimedal ajal altvalgustus on hea.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõbranna firmas tehti nii. Kes soovisid kontoris käia, tõid ametlikuks põhjenduseks, et parem keskenduda ja suurem produktiivsus, kui kodus pere juures. Töö selline, et suuremat infot omavahel jagada pole, igaüks toimetab oma asjadega. Firma maksis siis neile Worklandi töökohad. Põmst väiksem ruum, kus iseendale korralik internet, ülimugav tool, laud, valgus, vaikus, vesi jne – mõnus töötada, kui pere ei sega või kodus vähe ruumi. Paari kuu pärast olid nutuste silmadega töötajad ülemuse jutul, et ei sobi. Üksik on väga olla, igav. Tahaks lobajuttu ajada ja koos kohvimasinat kräunutada. Säh sulle soovi olla produktiivsem või paremini keskenduda.

No ma ei tea. Meie kolmest, kes eelistasid kontoris töötada, on kaks nüüdseks mujal töötamas. Ja see üks käib kontoris edasi. Üksi. Nii et lobisemine ta kontoris käimise põhjus küll ei ole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata et 160-180 eurot kuus on kulud suuremad, kui mehega mõlemad kodukontorisse jäime.

Kas teil siis kütusekulult ei tulnud kokkuhoidu? Käisite jalgsi tööl? Mina tegin just arvutused-kuna põhiliselt vajan autot ainult tööl käimiseks(25 km üks suund), siis arvestades auto amortisatsiooni + hooldused, rehvid, kütuse, sain igakuiseks kuluks 700 eurot. Sellest ainuüksi töölkäimise kütus on 200 eurot kuus.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegin just arvutused-kuna põhiliselt vajan autot ainult tööl käimiseks(25 km üks suund), siis arvestades auto amortisatsiooni + hooldused, rehvid, kütuse, sain igakuiseks kuluks 700 eurot.

No kui autot ainult tööl käimiseks peetakse ja nii kaugel tööl käiakse, siis küll, aga teistel on autot ju muidu ka vaja ja amortisatsioon toimuks sellest hoolimata, kas käin tööl või ei käi tööl. Ja enamusel on töökoht ikka veidi lähemal kui 25 km.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegin just arvutused-kuna põhiliselt vajan autot ainult tööl käimiseks(25 km üks suund), siis arvestades auto amortisatsiooni + hooldused, rehvid, kütuse, sain igakuiseks kuluks 700 eurot. Sellest ainuüksi töölkäimise kütus on 200 eurot kuus.

Äkki siis vaataks mõne väiksema auto, mis ei võta üle 10 l sajale. Saaks kütuselt 100 eurot alla. Ja auto amortisatsioon mitusada eurot kuus? Ainult tööl käimise jaoks nii kulukat autot pidada, et kokku läheb 700 eurot on küll suht ulme. Siis tasuks tõesti ainult kodukontorit teha.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saa küll aru, et kodukulud kodus töötades tõuseksid. Mille arvelt üldse? Püsikuluga internet oleks mul niikuinii ka enda tarbeks. Küte on ühtemoodi sees ööpäevaringselt. Et 15 minutiks päeva jooksul pliidi sisse lülitan, küll mingisugust erilist elektrikulu tõusu ei tähenda, sageli ei teegi sooja toitu, söön salatit vms külma rooga, ei viitsi keset päeva vaaritada.

Einoh, kui sinu tööks on näiteks kudumine ja teed seda 7-wattise pirni valgel, siis tõesti väga palju kulu juurde ei tule. Aga kui kasutad arvutit ja korralikku monitori või osades töödes isegi kahte, siis need ikka võtavad voolu. Oleneb arvutist ja monitorist, aga keskmiselt ehk nii 100 vatti tunnis võib ära tulla see kulu, mis teeb siis kilovatt tööpäeva kohta. Reeglina kodus sa ju ei lülita arvutit välja, kui vahepeal lõunal eemal oled. paarkümmend kilovatti kuus arvutile pluss lisavalgustus, ütleme kokku 25 kwh kuus ühe inimese kohta. So olenevalt, mis hinnaga elektrit saad nii 5-7 eurot kuus. Pole just megasumma, aga midagi siiski. See, kes siin 160-180-st lisakulust rääkis, on minu jaoks ka müstika. No ok, neid oli kaks, mitte üks, no oletame, et 15 läheb kokku kahepeale elektrile ja lisavalgustusele. Aga rohkemat ei näe ka mina.

Töötan läpakaga ja see võtab 30W tunnis ning sageli laen seda hoopis öösel ja töötan üle poole päeva akuga ja panen arvuti kinni küll, kui selle juurest eemale lähen. Miks peaksin tööle jätma, sisselülitamine võtab ju 1-2 sekundit? Seega arvuti kulu kuus max 5kw.

Toas on mul valge, lampe päeval ei põleta ja kui ühe led pirni paneksingi tööle, siis see 4-5W kül kuus 25kwh kokku ei annaks.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki siis vaataks mõne väiksema auto, mis ei võta üle 10 l sajale. Saaks kütuselt 100 eurot alla. Ja auto amortisatsioon mitusada eurot kuus? Ainult tööl käimise jaoks nii kulukat autot pidada, et kokku läheb 700 eurot on küll suht ulme. Siis tasuks tõesti ainult kodukontorit teha.

Mu auto võtab 7 liitrit/100, pikad otsad 5l/100. Miks ulme? Auto pole mingi ulmekallis, tavaline 50 tuhat maksev. Vaata rehvide hindu-talvejooks 1000 eurot, hooldus 500 eurot jne. Kui garantii saab läbi, mingid andurid lähevad-1000 eurot jne.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata rehvide hindu-talvejooks 1000 eurot

Räägiti ju sellest, et sõidetakse ainult tööle ja tagasi. 50 km tööpäeviti sõitmine teeb 1000 km kuus, sellise läbisõiduga pole küll vaja igal talvel mingit jooksu osta. Ainult töölkäimiseks pole nii kulukat autot mõtet pidada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toas on mul valge, lampe päeval ei põleta ja kui ühe led pirni paneksingi tööle, siis see 4-5W kül kuus 25kwh kokku ei annaks.

Ok, su tööpäev on siis ainult üheksast kolmeni jah? See on ainus aeg praegusel ajal, kus on pisutki valgem. See tähendab tegelikult on praegu pidevalt pime, aga üheksast kolmeni on kottpimeduse asemel pigem hämarus.

Aga no edu sulle, loodan, et su silmad vastu peavad selle pidevale poolpimedas pisikese läpaka ekraani taga töötamisele. Kui ei pea, siis prillid on ikka väga suur kulu, mida sul vaja minema hakkab.

Muideks 30w tunnis annab kokku 4-5kwH kuu kohta eeldusel, et sa tõesti iga hetk, kui arvuti juurest ära lähed selle kinni paned, st sul tuleb arvutile  160-176 töötundi kuus. Pole just megakulu, aga sa ei saa öelda ka, et üldse kulu ei ole.

Mina ei pane arvutit pidevalt kinni, ma üldiselt organiseerin oma töö nii, et arvuti jääb mingeid suuremaid arvutusi vmt tegema siis, kui ise väikese tööpausi teen. Nii et kuus ei ole mul arvuti lahti mitte 168 tundi, aga pigem 180 tundi või nii. Ja lampidest on mul kaks laelampi, mõlemas 3 led-pirni. Jah, päris keskpäeval need lambid ei põle, piisab aknast tulevast valgusest. Aga enamus tööpäevast on novembris-detsembris ikka nii hämar, et ainult päevavalgusest ei piisa.

Ausalt öeldes see sinu vaidlus tundub juba ka selle ühest kanast nädal aega pere toitmisena – monitori ei kasuta, igal wc-s käigul panen arvuti korraks kinni ning lampi ei pane töö ajal ka aasta pimedaimal ajal põlema.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räägiti ju sellest, et sõidetakse ainult tööle ja tagasi. 50 km tööpäeviti sõitmine teeb 1000 km kuus, sellise läbisõiduga pole küll vaja igal talvel mingit jooksu osta. Ainult töölkäimiseks pole nii kulukat autot mõtet pidada.

Ei ostagi igal aastal, iga 3 aasta tagant nii suvekad kui talvekad. Sõidan ikka mujale ka, kui tööle, lihtsalt vähemal määral, vb 200-500 km kuus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei pane arvutit pidevalt kinni, ma üldiselt organiseerin oma töö nii, et arvuti jääb mingeid suuremaid arvutusi vmt tegema siis, kui ise väikese tööpausi teen. Nii et kuus ei ole mul arvuti lahti mitte 168 tundi, aga pigem 180 tundi või nii.

Kas keegi paneb arvuteid kinni? Meil tööl on kõigil lahti 24/7 kuude viisi. Läheb ise ju unne, kui ei kasuta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

as keegi paneb arvuteid kinni? Meil tööl on kõigil lahti 24/7 kuude viisi. Läheb ise ju unne, kui ei kasuta.

milleks see hea on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kaks inimest käivad 8 tunni jooksul kokku 6x WC

Kas kõhuprobleemid tervel perel või miks sa seal nii tihti käid?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurim vahe on ikka küttes ja elektris. Näiteks homme näib tulevat nii külm ilm, et ilmselt teeme ahju tule. Esmalt töökohal töötades me tööajal ei kütaks kodus ahju :-), teiseks on sul aimu kui palju küttepuude hind tõusis ja kui palju seega kodutöö seda raha võtab ning kolmandaks, ka muu küte ehk siis õhksoojuspumbad oleksid päevaks madalamal temperatuuril, kui meid poleks kodus. Neljandaks oleks töötoas üldse väliste miinuskraadide puhul temperatuurirežiim +8, mida hoiab õhk-soojuspump. Kui aga väljas on +5, pole sedagi tööpäeval vaja, hoiab ise sees +13-14 ilma igasuguse kuluta. Aga nüüd vajab inimene seal töötamiseks ju minimaalselt +20 sinna kütta.

Ma saan aru, et mingit vahet ei märka kuskil väikeses korteris elavad inimesed, kellel nagunii küte huugab omasoodu, oled kodus või sa ei ole. Aga mul on täpselt samuti suur maja, küte on reguleeritud nii, et kui kodus ei ole, on temperatuur madalam. Töötuba ei kütagi eriti, kui olen tööl. Kodus olles teen lisaks kaminasse tuld, päevaga kulub kott puid ära, mis on 5.50, praegu ostes rohkemgi veel. Mul on küll tööl käimine rahaline võit.

130m2 elamine ja ei lülita tõesti päeval kütet välja, pole seda iialgi teinud. Et siis õhtul külma kodusse tulla? Pealegi tulevad lapsed niikunii keset päeva koolist ja tahavad ka soojas kodus olla.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

milleks see hea on?

Meie IT mees ütles, et see on arvutile parem, kui sisse-väljalülitamine. Kodus lülitate ka läpakad välja? Pole seda praeguse läpakaga selle ostmise algusest 7 aastat tagasi kordagi teinud :O Mis mõte sellel oleks üldse?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodus olles teen lisaks kaminasse tuld, päevaga kulub kott puid ära, mis on 5.50, praegu ostes rohkemgi veel. Mul on küll tööl käimine rahaline võit.

Milleks see vajalik on ning kuidas täpselt tööga seotud? Mul on ka suur maja ja kamin, aga igapäevaselt sinna kindlasti tuld ei tee. PS: Kott puid maksab 10 eurot.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ok, su tööpäev on siis ainult üheksast kolmeni jah? See on ainus aeg praegusel ajal, kus on pisutki valgem. See tähendab tegelikult on praegu pidevalt pime, aga üheksast kolmeni on kottpimeduse asemel pigem hämarus.

Miks ainult praegust aega võtta aluseks, kui on kõige pimedam aeg üldse? Võib-olla hommikul tunnike põleb lamp kauem, aga rohkem küll vaja pole (päeval on siiski valge, kui kodus korralikud aknad). Samuti pole mul arvutiga töötamiseks vaja poolhämaras lambivalgust, venitab kl 16-17-ni välja küll ilma lisavalguseta. Ja nagu öeldud, see kulu on ka äärmiselt marginaalne.

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga no edu sulle, loodan, et su silmad vastu peavad selle pidevale poolpimedas pisikese läpaka ekraani taga töötamisele. Kui ei pea, siis prillid on ikka väga suur kulu, mida sul vaja minema hakkab.

Olen prille terve elu kandnud ja see pole minu jaoks tööga seotud lisakulu. Halvemaks pole aga nägemine läinud juba ammu, arvuti ekraan ja klaviatuur on valgustatud, ei vaja need lisavalgust.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 120 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas meil mõni ettevõte tööle ka jääb?