Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas meil mõni ettevõte tööle ka jääb?

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 120 )

Teema: Kas meil mõni ettevõte tööle ka jääb?

Postitas:
Kägu

Muideks 30w tunnis annab kokku 4-5kwH kuu kohta eeldusel, et sa tõesti iga hetk, kui arvuti juurest ära lähed selle kinni paned, st sul tuleb arvutile  160-176 töötundi kuus. Pole just megakulu, aga sa ei saa öelda ka, et üldse kulu ei ole.

No põhimõtteliselt ei ole see mingi kulu, 1,5-2€ kuus. Ei vääri ausalt öeldes märkimist.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ausalt öeldes see sinu vaidlus tundub juba ka selle ühest kanast nädal aega pere toitmisena – monitori ei kasuta, igal wc-s käigul panen arvuti korraks kinni ning lampi ei pane töö ajal ka aasta pimedaimal ajal põlema.

Pigem vastupidi. Tundub veider, et 2-5€ suurust lisakulu peldikus ja arvutiga keegi märkimisväärseks lisakuluks peab kodus töötades. See on just see, mille kohta ütlen endiselt, et ei saa aru, et tekiks mingi lisakulu, kuna tegu on niivõrd väikse summaga.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

milleks see hea on?

Meie IT mees ütles, et see on arvutile parem, kui sisse-väljalülitamine. Kodus lülitate ka läpakad välja? Pole seda praeguse läpakaga selle ostmise algusest 7 aastat tagasi kordagi teinud :O Mis mõte sellel oleks üldse?

Kui läpaka kaas kinni panna, siis see lülitub ju ise välja ja voolu ei tarbi. Sa pole 7 aastat oma läpaka kaant kordagi sulgenud?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pigem vastupidi. Tundub veider, et 2-5€ suurust lisakulu peldikus ja arvutiga keegi märkimisväärseks lisakuluks peab kodus töötades. See on just see, mille kohta ütlen endiselt, et ei saa aru, et tekiks mingi lisakulu, kuna tegu on niivõrd väikse summaga.

Seda enam, et võidad iga päev vähemalt tunni töölemineku-tulekuga, mis on keskmiselt 7,50 neto iga päeva kohta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui läpaka kaas kinni panna, siis see lülitub ju ise välja ja voolu ei tarbi. Sa pole 7 aastat oma läpaka kaant kordagi sulgenud?

Mina nii teengi, see pole välja lülitamine. Kaks eri asja ju. Tööl suure arvutiga sama-läheb magama, aga ei lülita välja. Paljud lülitavad väljalülitusnupust arvuti/läpaka välja.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes siin rääkis kaminale kuluvast lisarahast. No enamasti siin  ju kurdetakse ahiküttega majades, et elada ei kannata, kuna tuled töölt õhtul külma tuppa, siis hakkad kütma, sooja saad südaööl. Meil on palju küttevõimalusi, aga enamasti kütame siiski ahju ja pliidiga. Väga sobib ka seepärast kodus töötamine – panen ahju 10 paiku kütte ja elamine on lõunast  soe. Keegi ei tule koolist või töölt külma tuppa. Suuremates eluruumides on õhksoojuspump, see on päeval ikka madalamal temperatuuril, kuna seal ma tööajal ei käi nagunii. Kuu jooksul sõidaksin maha ca 800 km, kütusekulust olulisem on ajakulu. Lisaks söögitegu – ma ei peaks sellega alustama kell 6 õhtul. Saan pauside ajal kõik ettevalmistused teha ja lihtsalt kas ahju või multikeetja õigel ajal sisse lülitada. Minu jaoks on just see oluline, et õhtul poleks mingeid kohustuslikke tegevusi, siis olen juba piisavalt väsinud ja tahaks niisama olla. Mul ka mingeid suuri lisaekraane pole, läpakas ja telefon on töövahendid. Kohtvalgustus laua kohal ei ole mingi eriline kulu. Ja väga sobib, et ei pea kellapealt kuhugi minema, riidesse ja esinduslikuks sättima. Ka kokkuhoid mu meelest.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud lülitavad väljalülitusnupust arvuti/läpaka välja.

Läpakal kaas alla ja lülitab ise välja.
Nupust – miks?? Siis ta ju ei salvesta asju ära või mingi selline hoiatus oli juba arvutite algusaegadel.
Lülitamist saab ju klaviatuurilt teha.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Läpakal kaas alla ja lülitab ise välja.

No see sõltub ikka sellest, mida sa ise oled tal kaane kinnivajutamisega teha käskinud. Ma andsin ühele käsu välja lülitada, teisele mitte midagi teha. Arvutid ju ise ei mõtle.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pigem vastupidi. Tundub veider, et 2-5€ suurust lisakulu peldikus ja arvutiga keegi märkimisväärseks lisakuluks peab kodus töötades. See on just see, mille kohta ütlen endiselt, et ei saa aru, et tekiks mingi lisakulu, kuna tegu on niivõrd väikse summaga.

Ei pea märkimisväärseks kuluks. Seepärast töötangi vabalt kodus ning ei tee seda mitte pimedas, panen tuled põlema ja puha. Tean, et sellest tuleb paarieurone lisakulu, aga see ei ole probleem. Minu kommentaar oli inimesele, kes iga hinna eest töötab päevavalgusega, ehk venitab kella viieni ka novembris ilma lisavalgustuseta tööd teha. Et ikka saaks öelda, et tal ei ole lisakulu rohkem, kui see läpaka kulu. Minu jaoks täiesti absurdne kokkuhoid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui läpaka kaas kinni panna, siis see lülitub ju ise välja ja voolu ei tarbi. Sa pole 7 aastat oma läpaka kaant kordagi sulgenud?

Mina nii teengi, see pole välja lülitamine. Kaks eri asja ju. Tööl suure arvutiga sama-läheb magama, aga ei lülita välja. Paljud lülitavad väljalülitusnupust arvuti/läpaka välja.

Kaks eri asja, aga tulemus on sama, arvuti läheb puhkeasendisse ja ei tarbi voolu.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea märkimisväärseks kuluks. Seepärast töötangi vabalt kodus ning ei tee seda mitte pimedas, panen tuled põlema ja puha. Tean, et sellest tuleb paarieurone lisakulu, aga see ei ole probleem.

Jeerum, ega ma siis kulude kokkuhoiu pärast lampi põletamata ei jäta. Lihtsalt ei tunne vajadust selleks. Aga siis on hästi, kui oled minuga ühel nõul, et kodus töötamine ei tooda mingisugust märkimisväärset lisakulu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jeerum, ega ma siis kulude kokkuhoiu pärast lampi põletamata ei jäta. Lihtsalt ei tunne vajadust selleks. Aga siis on hästi, kui oled minuga ühel nõul, et kodus töötamine ei tooda mingisugust märkimisväärset lisakulu.

See, kui märkimisväärsed need kulud on, oleneb ju inimesest. Sulle ei too. Mulle toob veidi rohkem – kümme või veidi rohkem eurot kuus, sest mina kasutan valgust ja mul on lisamonitorid ja doc, et korralikult tööd teha. Ja sellele käole, kes küttega ka mängib, toob veel rohkem.

Ja ma küll ei suuda uskuda, et keegi praegu saab veel kella 4-5 vahel ilma lisavalguseta tööd teha. Aga olgu, sina saad, võtan teadmiseks, nii uskumatuna, kui see ka kõlab, et teed seda lihtsalt seepärast, et nii on tore, mitte ei tee seda selleks, et perekoolis seletada, kui vähe sul lisakulusid on 🙂

Mul töölaud otse akna all, aga ikka peab enamus päevast tuli põlema. Kui päev on selge, siis kindlasti kuni kella kümneni ja alates kella kolmest taas, sombuse päeva korral terve päeva.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Läpakal kaas alla ja lülitab ise välja.

No see sõltub ikka sellest, mida sa ise oled tal kaane kinnivajutamisega teha käskinud. Ma andsin ühele käsu välja lülitada, teisele mitte midagi teha. Arvutid ju ise ei mõtle.

Imelik, miks see kommentaar on küll miinuseid saanud? Nii ju ongi – iga arvuti teeb seda, mida ta on seadistatud tegema. Ka läpaka kaane sulgemisel on erinevad võimalused.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ma küll ei suuda uskuda, et keegi praegu saab veel kella 4-5 vahel ilma lisavalguseta tööd teha.

Mina jällegi ei suuda uskuda, miks seda lampi tingimata vaja on, kui ainsaks töövahendiks on arvuti, kus ekraan valge ja klaviatuur samuti.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelik, miks see kommentaar on küll miinuseid saanud? Nii ju ongi – iga arvuti teeb seda, mida ta on seadistatud tegema. Ka läpaka kaane sulgemisel on erinevad võimalused.

Välja lülitamine on välja lülitamine. Puhkeasend on muu. Paljud lülitavad välja. Siis lülitavad hommikul nupust sisse ja ootavad, kuni käivitub, sellest on jutt.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ma küll ei suuda uskuda, et keegi praegu saab veel kella 4-5 vahel ilma lisavalguseta tööd teha.

Mina jällegi ei suuda uskuda, miks seda lampi tingimata vaja on, kui ainsaks töövahendiks on arvuti, kus ekraan valge ja klaviatuur samuti.

Sest silmadele on halb olla pimedas ja vaadata seda ainsat valgustatud osa pimedusest. Päeval saan veel aru, kuigi mulle meeldib sombusel päeval ikka lisavalgustus ka. Aga õhtul 4-5 ajal on praegu ikka täiesti pime juba, päike loojub poole nelja paiku juba ja pärast seda on päris pime. Aga ok, vahet pole, lepime sellega, et sulle sobib ka pimedas töötada ja mulle mitte. Sulle sobib ainult läpaka ekraani vaadata, mul on vaja suuremaid monitore. Seega see, et sinul kulub ainult paar eurot, ei tähenda, et kõigil nii vähe kulub. Aga ilmselgelt oled sina siin selle võistluse  võitja, kelle kõige vähem lisakulusid (nii nagu see , kes ühe kanaga terve nädala peret toita suutis). Mina nii ei suud aja ei tahagi suuta, sest ei ole vaja sellist minu jaoks ekstreemset kokkuhoidu.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelik, miks see kommentaar on küll miinuseid saanud? Nii ju ongi – iga arvuti teeb seda, mida ta on seadistatud tegema. Ka läpaka kaane sulgemisel on erinevad võimalused.

Välja lülitamine on välja lülitamine. Puhkeasend on muu. Paljud lülitavad välja. Siis lülitavad hommikul nupust sisse ja ootavad, kuni käivitub, sellest on jutt.

Jah, ja sa võid oma arvuti seadistada erinevalt – ta võib kaane kinni vajutades sul puhkeasendisse minna, aga võib ka välja lülitada. Sõltub, kuidas see seadistatud on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, ja sa võid oma arvuti seadistada erinevalt – ta võib kaane kinni vajutades sul puhkeasendisse minna, aga võib ka välja lülitada. Sõltub, kuidas see seadistatud on.

Mis see siia puutub, mida kaane kinni panemine teeb? Kui lülitabki välja, siis milleks see vajalik on, oli küsimus?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis see siia puutub, mida kaane kinni panemine teeb?

Sest keegi kirjutas, et kui paned kaane kinni, siis arvuti ju lülitub ise välja. Või läheb puhkeasendisse. Selgitati, et ise ükski läpakas seda ei vali, mida teha. Ei nad lähe ilma vastava seadistuseta ei  puhkama ega lülita end välja.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest keegi kirjutas, et kui paned kaane kinni, siis arvuti ju lülitub ise välja. Või läheb puhkeasendisse. Selgitati, et ise ükski läpakas seda ei vali, mida teha. Ei nad lähe ilma vastava seadistuseta ei  puhkama ega lülita end välja.

Mina ei ole oma arvutil midagi seadistanud, läheb puhkeasendisse, kui panen kaane kinni.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selgitati, et ise ükski läpakas seda ei vali, mida teha. Ei nad lähe ilma vastava seadistuseta ei  puhkama ega lülita end välja.

Minu läpakas on ostetud koos tarkvaraga ja seda lülitamist ka ei ole mina talle pidanud seadistama. Minagi aja on puhkeasendis ja hiljem lülitub välja. Kohe nii tark ongi, lausa pk targutajatega võrdne!!

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei ole oma arvutil midagi seadistanud, läheb puhkeasendisse, kui panen kaane kinni.

Siis on see sul ilmselt tootja algseadistus selline. Keegi on talle selle käsu ikka eelnevalt  andnud. Minu viimane ei teinud algseadistuses midagi pärast kaane sulgemist. Mõni ei teegi, mõni lülitab end välja, mõni uinub. Iga kasutaja saab seda ise muuta vastavalt oma soovile.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu läpakas on ostetud koos tarkvaraga ja seda lülitamist ka ei ole mina talle pidanud seadistama. Minagi aja on puhkeasendis ja hiljem lülitub välja. Kohe nii tark ongi, lausa pk targutajatega võrdne!!

Mis tarkvaraga? Läpakas maksab nagunii mitu tuhat, kas mõni saab selle raha eest tühja kesta?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu läpakas on ostetud koos tarkvaraga ja seda lülitamist ka ei ole mina talle pidanud seadistama. Minagi aja on puhkeasendis ja hiljem lülitub välja. Kohe nii tark ongi, lausa pk targutajatega võrdne!!

No loomulikult ostad iga läpaka koos tarkvaraga, kuidas siis muidu? Aga see tarkvara ongi nii tark, et tuleb vastu kõikidele su soovidele, mida ise tahad teha. Minule ei meeldi, et peale kaane kinni vajutamist algul uinub ja siis lülitab end hoopis välja. Seadistasin ümber.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas teil siis kütusekulult ei tulnud kokkuhoidu? Käisite jalgsi tööl?

Jah. 15 min jalutada. 10 min reipal samul.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ok, su tööpäev on siis ainult üheksast kolmeni jah? See on ainus aeg praegusel ajal, kus on pisutki valgem. See tähendab tegelikult on praegu pidevalt pime, aga üheksast kolmeni on kottpimeduse asemel pigem hämarus.

Miks ainult praegust aega võtta aluseks, kui on kõige pimedam aeg üldse? Võib-olla hommikul tunnike põleb lamp kauem, aga rohkem küll vaja pole (päeval on siiski valge, kui kodus korralikud aknad). Samuti pole mul arvutiga töötamiseks vaja poolhämaras lambivalgust, venitab kl 16-17-ni välja küll ilma lisavalguseta. Ja nagu öeldud, see kulu on ka äärmiselt marginaalne.

kas kontoris töötate ka poolhämaras?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ok, su tööpäev on siis ainult üheksast kolmeni jah? See on ainus aeg praegusel ajal, kus on pisutki valgem. See tähendab tegelikult on praegu pidevalt pime, aga üheksast kolmeni on kottpimeduse asemel pigem hämarus.

Miks ainult praegust aega võtta aluseks, kui on kõige pimedam aeg üldse? Võib-olla hommikul tunnike põleb lamp kauem, aga rohkem küll vaja pole (päeval on siiski valge, kui kodus korralikud aknad). Samuti pole mul arvutiga töötamiseks vaja poolhämaras lambivalgust, venitab kl 16-17-ni välja küll ilma lisavalguseta. Ja nagu öeldud, see kulu on ka äärmiselt marginaalne.

kas kontoris töötate ka poolhämaras?

ja mida tööinspekstioon selliste töötingimuste kohta ütleks?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas kontoris töötate ka poolhämaras?

ja mida tööinspekstioon selliste töötingimuste kohta ütleks?

Kontoris ei tööta keegi poolhämaras, seal on alati täisvalgustus. Isegi, kui kohal on suures ruumis vaid 2 töötajat. Eks see ole ka üks põhjus, miks tööandjad soovivitavad kodus töötamist, kui see on vähegi võimalik. Kodus töötab igaüks nii nagu talle sobib. Ja TI ei saa midagi öelda. Mulle ei meeldi täisvalguses töötada, kõige parem on hämar tuba ja silmale sobiva heledusega ekraan. Seda saan ju ise sättida. Meeldib vahel ka täitsa pimedas ruumis arvutiga töötada. Eks see ole kokkuhoid küll tööandjale, aga siiski praegustes oludes vajalik ja ilmne energia kokkuhoid ka  üldiselt. Sest igaüks vastutab ise oma kulude eest. Tööandja kulu puhul ilmselt keegi ju ise energiat vabatahtlikult säästma ei kipu, pole tema asi.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas kontoris töötate ka poolhämaras?

ja mida tööinspekstioon selliste töötingimuste kohta ütleks?

Kontoris ei tööta keegi poolhämaras, seal on alati täisvalgustus. Isegi, kui kohal on suures ruumis vaid 2 töötajat. Eks see ole ka üks põhjus, miks tööandjad soovivitavad kodus töötamist, kui see on vähegi võimalik. Kodus töötab igaüks nii nagu talle sobib. Ja TI ei saa midagi öelda. Mulle ei meeldi täisvalguses töötada, kõige parem on hämar tuba ja silmale sobiva heledusega ekraan. Seda saan ju ise sättida. Meeldib vahel ka täitsa pimedas ruumis arvutiga töötada. Eks see ole kokkuhoid küll tööandjale, aga siiski praegustes oludes vajalik ja ilmne energia kokkuhoid ka üldiselt. Sest igaüks vastutab ise oma kulude eest. Tööandja kulu puhul ilmselt keegi ju ise energiat vabatahtlikult säästma ei kipu, pole tema asi.

no muidugi, töökeskkonnale esitatud nõuded ongi ju ainult kiusamiseks välja mõeldud. 🙂

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

täiesti uskumatut iba ajate arvutite energiarežiimide kohta. tavaliselt on vaikimisi seade, mis läpakate puhul teeb vahet sellel, kas juhe on taga või mitte. võite seadistada nii, et arvuti läheb kinni, kui kaas on kinni, ei lähe kinni, arvuti läheb sleepi, kui 15 minutit ei kasuta. võimalusi on ilmatuma palju.

millest aga peate aru saama: ARVUTI EI VALI ISE MITTE MINGIT SEADET. seadeid valivad inimesed. kui teie pole ise midagi muutnud, ei tähenda see ikka, et arvuti nii tark ja ise valis. see seade on tehase vaikimisiseade.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 120 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas meil mõni ettevõte tööle ka jääb?