Esileht Ajaviite- ja muud jutud kas meil on demokraatia?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 117 )

Teema: kas meil on demokraatia?

Postitas:
Kägu

Näitena ma tooksin väga ebapopulaarse alkoholiaktsiisi otsuse. Paaegu, aasta-paar hiljem eks ilmselgelt saab see otsus rahvalt väga negatiivse hinnangu, väidetavalt Eesti riigi majandusele on see suur põnts ja kõik väidavad end teadvat, et alkoholi kasutamine sellest ei lange, alkohoolikud käivad ikka Lätis jne. Samas pikaajalised uuringud analoogiliste otsuste tulemusena on siiski näidanud, et kõige efektiivsem viis alkoholi tarbimise vähendamiseks on läbi aegade olnud alkoholi hinna tõstmine. Viide
Samas seda, kas Eesti on ses osas erand või hakkab mingil hetkel meie alkoholitarbimine siiski vähenema, näme alles mõne aasta pärast, sest need protsessid on pika vinnaga. Ja kui kohe kiiresti otsustada, et hääletame need mehed maha, siis ei pruugigi teada saada, et tegelikult oleks see otsus toiminud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Näitena ma tooksin väga ebapopulaarse alkoholiaktsiisi otsuse. Paaegu, aasta-paar hiljem eks ilmselgelt saab see otsus rahvalt väga negatiivse hinnangu, väidetavalt Eesti riigi majandusele on see suur põnts ja kõik väidavad end teadvat, et alkoholi kasutamine sellest ei lange, alkohoolikud käivad ikka Lätis jne. Samas pikaajalised uuringud analoogiliste otsuste tulemusena on siiski näidanud, et kõige efektiivsem viis alkoholi tarbimise vähendamiseks on läbi aegade olnud alkoholi hinna tõstmine. Viide

Samas seda, kas Eesti on ses osas erand või hakkab mingil hetkel meie alkoholitarbimine siiski vähenema, näme alles mõne aasta pärast, sest need protsessid on pika vinnaga. Ja kui kohe kiiresti otsustada, et hääletame need mehed maha, siis ei pruugigi teada saada, et tegelikult oleks see otsus toiminud.

Alkoholi tarbimine langes ju ka enne aktsiisitõusu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 35 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Eks seal oma meetodid, et hinnata kas mingi faktor protsessi kulgu veel lisaks on kiirendanud või mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks seal oma meetodid, et hinnata kas mingi faktor protsessi kulgu veel lisaks on kiirendanud või mitte.

Kindlasti on see kiirendanud eesti turismi allakäiku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hetkeliselt jah, aga otsused tehakse ju pikaajalist hüvangut silmas pidades. Hetkel ei oska veel öelda, ehk andis see kõrvalproduktina positiivse tõuke, et panna meie turismisektor veidi pingutama ja leidma teist hooba, mis meile veidi kvaliteetsema turisti peale joomaturisti siia toob. Kas see aga nii läheb või ongi ainus, mis meil turistile pakkuda on, odav alkohol, seda me tegelikult näeme alles mõne aasta pärast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga korralda! Sa hakkaja tüüp ja nii sügeleb, no tee ära! Me lubame ja tuleme hääletama ka 🙂 aga ei luba, et tulemus sulle meeldiks…
Või oled Perekoolis ainult kange timukraat?

Oot, mismoodi, et mina, eraisik, korraldan rahvahääletuse? Sa ikka annad endale aru, mida sa räägid?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hetkeliselt jah, aga otsused tehakse ju pikaajalist hüvangut silmas pidades. Hetkel ei oska veel öelda, ehk andis see kõrvalproduktina positiivse tõuke, et panna meie turismisektor veidi pingutama ja leidma teist hooba, mis meile veidi kvaliteetsema turisti peale joomaturisti siia toob. Kas see aga nii läheb või ongi ainus, mis meil turistile pakkuda on, odav alkohol, seda me tegelikult näeme alles mõne aasta pärast.

Selleks ajaks on lõuna-eestis poed kinni pandud ja rahvas linnadesse kolinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jumal hoidku täieliku demokraatia eest, kus olulised asjad otsustatakse rahvahääletusel selliste rumalate poolt nagu teemaalgataja! Käepärane näide, mis sellest saab, on brittide Brexit. Briti ossid said oma tahtmist ja on nad nüüd õnnelikud?
Rahvas on tegelikult rumal. See lai rahvamass, kes teeb tuimalt oma igapäevast tööd, elu mõtte üle ei juurdle, sööb sardelle praekartuliga, peab homoseksuaale värdjateks ja kardab kõike teistsugust. Me kõik teame, mis saab, kui neile võim anda. Meie, eestlased, saime ka selle vilju 50 aastat “nautida”. Nüüd, kui me oleme oma riigi tagasi saanud, peaksime uuesti ennast madalalaubalise rahvamassi tahtele allutama???
Mina olen kõrgharitud laia silmaringiga ja pean ennast neist tüüpidest iga kell paremaks. Mina soovin, et valimisõigust ei antaks automaatselt igale täiskasvanud kodanikule. Soovin, et valimisõiguse saamiseks tuleks teha eksamid, kus kontrollitaks kodaniku silmaringi ja arusaama riigi toimimisest ning põhjuse-tagajärje seostest. Valimisõiguse saaksid ainult need, kes selle eksami läbivad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jumal hoidku täieliku demokraatia eest, kus olulised asjad otsustatakse rahvahääletusel selliste rumalate poolt nagu teemaalgataja! Käepärane näide, mis sellest saab, on brittide Brexit. Briti ossid said oma tahtmist ja on nad nüüd õnnelikud?

Rahvas on tegelikult rumal. See lai rahvamass, kes teeb tuimalt oma igapäevast tööd, elu mõtte üle ei juurdle, sööb sardelle praekartuliga, peab homoseksuaale värdjateks ja kardab kõike teistsugust. Me kõik teame, mis saab, kui neile võim anda. Meie, eestlased, saime ka selle vilju 50 aastat “nautida”. Nüüd, kui me oleme oma riigi tagasi saanud, peaksime uuesti ennast madalalaubalise rahvamassi tahtele allutama???

Mina olen kõrgharitud laia silmaringiga ja pean ennast neist tüüpidest iga kell paremaks. Mina soovin, et valimisõigust ei antaks automaatselt igale täiskasvanud kodanikule. Soovin, et valimisõiguse saamiseks tuleks teha eksamid, kus kontrollitaks kodaniku silmaringi ja arusaama riigi toimimisest ning põhjuse-tagajärje seostest. Valimisõiguse saaksid ainult need, kes selle eksami läbivad.

Mulle tundub, et ka suur osa tänapäeva “poliitilisest eliidist” mõtleb oma sisimas nii: rahvas on nagu loll lammas, kes vastu põtkib ega tea mis talle hea on. Valimised on aga vältimatu pahe, mis tuleb lihtsalt läbi teha, mõni meist vahetab teisega kohad ja ajame jälle tähtsat riigiasja isekeskis edasi.

Aga milleks seda süsteemi demokraatiaks kutsuda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui igaühe käest hakataks nõudma id-kaardiga hääletamist kõikides nendes küsimustes mis riigikogu päevakorrast läbi käib, kes siis üldse jõuab oma asjadega tegeleda enam. Muudkui tutvu eelnõudega ja nende seletuskirjadega. Paljud loobuksid hääletamisest, sest selleks ei jätku aega, võimalust, viitsimist. Sedasi saavad käputäis aktiviste vastu võtta otsuseid mis tegelikult ei ole enamuse huvi.

Kõige selle jama vältimiseks on mõeldud välja selline asi, nagu riigikogu. Igaüks valib riigikokku selle inimese, kes tema arvates tema vaateid kõige paremini esindab. Too inimene, riigikogulane, käib siis kohal, viib ennast kurssi, ja esindab oma valijaid hääletamisel.

Kui “sinu riigikogulane” teeb mingi jama otsuse, näiteks hääletab aktsiisitõusu poolt, siis tuleb järgmistel valimistel kedagi teist valida kes aktsiisitõusu maha hääletaks. Kui inimene ütleb, et ta üldse valis mingit suvalist nägu, sest reklaam avaldas muljet või too kinkis talle pastaka, või ei käinud üldse valimas, siis on ta lihtsalt loll. Sellistelt tuleks valimas käimise õigus üldse ära võtta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jällegi vaadkem pikaajalist perspektiivi, kas sellest kogukonna elujõulisus suurem on, kui seal säilib küll pood, aga tööealised mehed on seal poe ümber keset tööpäeva purjus on? Mina ei oska sellele veel vastata, mõne aasta pärast näeme, kas tulemus oli positiivne või negatiivne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui igaühe käest hakataks nõudma id-kaardiga hääletamist kõikides nendes küsimustes mis riigikogu päevakorrast läbi käib, kes siis üldse jõuab oma asjadega tegeleda enam. Muudkui tutvu eelnõudega ja nende seletuskirjadega.

Ei pea ju kõigis asjades rahvahääletust tegema. Näiteks 10 000 inimese soovi oleks selleks esmalt vaja. Kui see küsimus on 10 000 inimese jaoks oluline, siis on see kindlasti kogu ühiskonnale oluline asi.
Selliseid asju maksimaalselt paar tükki aastas, mis pole eriline koormus. Kusjuures, kui seisukohta ei oma, pole pädev või ei huvita, siis hääletama ei pea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jällegi vaadkem pikaajalist perspektiivi, kas sellest kogukonna elujõulisus suurem on, kui seal säilib küll pood, aga tööealised mehed on seal poe ümber keset tööpäeva purjus on? Mina ei oska sellele veel vastata, mõne aasta pärast näeme, kas tulemus oli positiivne või negatiivne.

Seda näevad juba praegu kõik peale sotside.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arvates oleks sellel kül demokraatiat süvendav mõju, kui riigikogu võtab mingi seaduse vastu, selle vastu kogutakse 10 000 allkirja ja sel juhul peab toimuma rahvahääletus kas ei või ja.
Paljudes riikides just nii asi ongi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui igaühe käest hakataks nõudma id-kaardiga hääletamist kõikides nendes küsimustes mis riigikogu päevakorrast läbi käib, kes siis üldse jõuab oma asjadega tegeleda enam. Muudkui tutvu eelnõudega ja nende seletuskirjadega.

Ei pea ju kõigis asjades rahvahääletust tegema. Näiteks 10 000 inimese soovi oleks selleks esmalt vaja. Kui see küsimus on 10 000 inimese jaoks oluline, siis on see kindlasti kogu ühiskonnale oluline asi.

Selliseid asju maksimaalselt paar tükki aastas, mis pole eriline koormus. Kusjuures, kui seisukohta ei oma, pole pädev või ei huvita, siis hääletama ei pea.

No aga miks see riigikogu mudel ei toimi siis? Kui mingi eelnõu sinu jaoks on eriliselt tähtis, siis helistad oma riigikogulasele, küsid üle, et kas ta ikka on hääletamise päeval kohal ja et kuidas ta kavatseb hääletada. Miks mitte? Lisaks, 1 hääl 101’st on palju suurem jõud kui 1 kodaniku hääl 10000-st.

Las ma arvan, sa ei mõelnud tegelikult eelmine kord valimas käies, et sinu häälest midagi sõltub. Aga sõltub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No aga miks see riigikogu mudel ei toimi siis? Kui mingi eelnõu sinu jaoks on eriliselt tähtis, siis helistad oma riigikogulasele, küsid üle, et kas ta ikka on hääletamise päeval kohal ja et kuidas ta kavatseb hääletada. Miks mitte?

Las ma arvan, sa ei mõelnud tegelikult eelmine kord valimas käies, et sinu häälest midagi sõltub. Aga sõltub.

No esiteks mingit “oma” riigikogulast ju enamusel inimestel ei ole. Esiteks ei pruugi partei sisse saada ja kui saab, siis ei pruugi hääletatu saada. Saab hoopis mingi sportlane või koomik, kes on nimekirjas ees;)

Please wait...
Postitas:
Kägu

No eile oli Ak’ s uudis, et riigikogus hakatakse arutama võimalust puudega inimeste armeeteenistusse saatmise üle (öeldi, et ule 10 inimese on avaldanud soovi armeesse astuda).

Kogu austusest puudega inimeste vastu – mina ei arva sellest ideest midagi ning olen sellel vastu. Kahjuks ei saa ma hääletada.

Riigikogus tekib ka huvitav olukord. Peaks nagu andma inimestele võimaluse oma tahtmist saada (demokraatia ju), samas võib hakata juhtuma õnnetusi kui võetakse armeesse inimesi kes kelle tervis ei vasta kauakehtinud nõuetele (ning kus tõmmatakse piir puudele – kas lampjalg, kurt, tumm või pime on kõik ühel pulgal).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Näiteks see asi, et homod saavad abielluda, kas pole mitte ükskõik kas nad panevad üksteisele peeru vahele paberiga või ilma. Kuidas see puutub üldse kellessegi teisesse kui ainult homodesse? Kui keegi arvab, et homo olemine on nüüd rohkem seaduslik ja noormehed-neiud hakkavad rõõmsalt homodeks, nii naiivne ei saa olla. Sugutung käib ikka kaugelt üle inimese kehtestatud seaduste.

Aga kui meil mingi kamp tahab homosid ahistada siis ma ei pea seda õigeks. Siis pean ikka hääletama, vastu. Aga ma ei viitsi mõttetustega tegeleda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Riigikogus tekib ka huvitav olukord. Peaks nagu andma inimestele võimaluse oma tahtmist saada (demokraatia ju), samas võib hakata juhtuma õnnetusi kui võetakse armeesse inimesi kes kelle tervis ei vasta kauakehtinud nõuetele (ning kus tõmmatakse piir puudele – kas lampjalg, kurt, tumm või pime on kõik ühel pulgal).

Meil ei ole armeed, meil on kaitsevägi.
Kaitseväes on erinevaid ülesandeid, neist suur enamus mitte ohtlikumad kui trepist alla kõndimine.
Minu seisukoha järgi peaks iga eesti inimene läbi tegema kaitseväeteenistuse jõukohaseid ülesandeid täites.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hetkest, mil eesti astus EL, on sama olukord nagu NL.

Seda kipuvad rääkima inimesed, kes NL (mitte 80. sula vaid päris õige nõukogude korra ajal) ajal alles mähkmetes olid, või “ei olnud veel plaaniski”.

No eile oli Ak’ s uudis, et riigikogus hakatakse arutama võimalust puudega inimeste armeeteenistusse saatmise üle (öeldi, et ule 10 inimese on avaldanud soovi armeesse astuda).

Kogu austusest puudega inimeste vastu – mina ei arva sellest ideest midagi ning olen sellel vastu. Kahjuks ei saa ma hääletada.

Aga see on ju tegelikult vabadus, kui inimene tahab ja kui on vähegi võimalik ja mõistlik sellised tingimused teha, et kes tahab kaitseväeteenistuse läbida, seda ka teha saaks, siis miks mitte? Samamoodi nagu seda tehti naistele.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga me ju juba allutame ja allumegi? 😀
Tarkpea!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda kipuvad rääkima inimesed, kes NL (mitte 80. sula vaid päris õige nõukogude korra ajal) ajal alles mähkmetes olid, või “ei olnud veel plaaniski”.

Eksid. Just vastupidi. Ära ei tunne need, kes olid sel ajal mähkmetes. Kõigil ülejäänutel (no ajupestud enamus välja arvatud) on täielik dežavüü.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga see on ju tegelikult vabadus, kui inimene tahab ja kui on vähegi võimalik ja mõistlik sellised tingimused teha, et kes tahab kaitseväeteenistuse läbida, seda ka teha saaks, siis miks mitte? Samamoodi nagu seda tehti naistele.

Naised saavad ajateenimise pooleli ka jätta, mehed mitte. See pole võrdne. Mina näen asja ikka nii, et kõik peavad võrdsed olema. On vahe kas lähed aastaks sõjaväkke või lähed kuniks tahtmist.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jajah, muidugi … 😀
Mulle meeldivad need teemad selle poolest, et neist selgub halastamatu kirkusega, mida on võimalik inimeste mõtlemisega teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jajah, muidugi … 😀

Mulle meeldivad need teemad selle poolest, et neist selgub halastamatu kirkusega, mida on võimalik inimeste mõtlemisega teha.

Tead mis asi on armee? Armee koosneb väeliikidest mis on vajalikud kõikidel erinevatel rinnetel tegutsemiseks ja ründamiseks: ründelennukid, sõjalaevad, allveelaevad, tankid, dessant merelt ja õhust, ballistiliste rakettide väeosad. Eestil midagi sellist ei ole ja ei saa ilmselt kunagi olema. Mõned väeliigid – jalavägi, tankitõrje, õhutõrje, miinitraalerid, pioneerid, suurtükid – see pole armee. Muidugi, tavaline tsiviilisik ei näe vahet.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas teemaalgataja väidab, et meil pole demokraatia?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas meil on turumajandus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga sina väidad, et on? Pärast kõike seda, mida sa loodetavasti oled siit teemast juba lugenud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jajah, muidugi … 😀

Tead mis asi on armee? Armee koosneb väeliikidest mis on vajalikud kõikidel erinevatel rinnetel tegutsemiseks ja ründamiseks: ründelennukid, sõjalaevad, allveelaevad, tankid, dessant merelt ja õhust, ballistiliste rakettide väeosad. Eestil midagi sellist ei ole ja ei saa ilmselt kunagi olema. Mõned väeliigid – jalavägi, tankitõrje, õhutõrje, miinitraalerid, pioneerid, suurtükid – see pole armee. Muidugi, tavaline tsiviilisik ei näe vahet.

Ahah, olgu. Sel juhul küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuid avaliku arvamuse küsitlused näitavad, et sa oled kõigis neis asjades vähemuses.

Palun viidet ja vähemalt 1000 inimesega rahvaküsitlust, viimase 3a jooksul, nagu mina juba uuringud sinu “valupunktide” ja rahva arvamuse ühtsuse ümberlükkamiseks tõin. Iniseda võib 25 korda igaüks, kuidas rahvas arvab ja rahvas arvab, mis on tegelikult ainult kujutlus tema peakses. PAlun viidet sellele rahva arvamusele siis, ajakohast ja esinduslikku ja valiidset ja mitte ekre ega saptk tellitud! Mina leidsin, aga sina ei leia selliseid, mis sulle meeldiksid. Järeldused?
Rändelepet muide ei saa rahvahääletusele panna, sest välislepinguid rahvahääletada ei luba meie oma põhiseadus. Rahvaküsitluse võib teha. JA ränderaamistikule vastuseis on päris selge, sellepärast seda ei ole veel vastu võetudki. Rändeleppele on vastu ka Isamaa lisaks Ekrele, Refist ja keskist ei saagi aru ja sotsid on poolt.
JA palun vasta küsimusele, mitte ära räägi aiaaugust.
Ja muidugi on meil turumajandus.
Ahh, peaks minema vaipu kloppima, sellest tegevusest on vähemalt kellelgi kasu…

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 117 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud kas meil on demokraatia?