Esileht Pereelu ja suhted Kas meil Tallinnas on kuskil kloorivaba basseini?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kas meil Tallinnas on kuskil kloorivaba basseini?

Postitas:

Lapsele väga meeldib ujumas käia, endal kahjuks lööb peale mõnda basseinikülastust välja klooriallergia. Lööb 40 palaviku ja hingamine on raskendatud. Olen võtnud allergiarohtu ja sain käia lapsega aga kuna nüüd olen lapseootel siis ei saa enam minna. On meil siin äkki kuskil kloorivaba basseini, kahju on last sellest ilma jätta ka ja üksi ta veel hakkama ei saa, on 3-aastane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.09 13:39; 18.09 15:47; 23.09 22:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas isa või vanaema ei võiks lapsega basseinis käia?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii isa kui vanaema käivad tööl ja mina päeval nagunii lapsega kodus siis tahaks päeval ära käia kõik ringid ja tunnid. Õhtul saab rahulikult perega aega veeta. Aga ega sellist basseini vist kahjuks pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.09 13:39; 18.09 15:47; 23.09 22:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Karta on, et selleks, et avalikus basseinis üldse mingitki puhtust oleks, peab seal ka kloor või muu mürk sees olema. Võib-olla on isa või vanaema nõus käima nädalavahetusel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult maailmas on küll kasutatud basseinide desinfitseerimiseks muid vahendeid kui kloori. Nt polüheksaniidi või osooniga rikastamist. Aga kuna need on suhteliselt kallid variandid, siis karta on jah, et basseinid on kõik klooriga,kuna see on lihtsalt kõige odavam variant bakterite massilise paljunemise vältimiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

2008 seisuga ei olnud Eestis kloorivaba basseini.
http://marekiasjad.blogspot.com/2008/01/klooriallergia-tmbab-ujumisele-kriipsu.html

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.09 20:18; 18.09 21:10; 22.09 16:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti kloorivaba vist pole. Samas, mu elukaaslane on nõrga immuunsussüsteemi tõttu väga tundlik kloori suhtes ning ütleb, et Kalevis on kõige hullem, aga Reval Spordi ja Pirita Topi bassein on talutavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Täiesti kloorivaba vist pole. Samas, mu elukaaslane on nõrga immuunsussüsteemi tõttu väga tundlik kloori suhtes ning ütleb, et Kalevis on kõige hullem, aga Reval Spordi ja Pirita Topi bassein on talutavad.[/tsitaat]Ma ei tea, kas see on kloor, aga Nõmme ujula mullivannis ei suuda mina olla, hakkan köhima ja lämbuma. Ujulas endas aga pole häda midagi. Mujal kuskil pole probleemi märganud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.09 20:18; 18.09 21:10; 22.09 16:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Karta on, et selleks, et avalikus basseinis üldse mingitki puhtust oleks, peab seal ka kloor või muu mürk sees olema. Võib-olla on isa või vanaema nõus käima nädalavahetusel?[/tsitaat]

Osooniga saaks sama töö ära teha. Kunagi küsisin oma õppejõult, kes selle tehnoloogia kohta loengut pidas, kas Eestis on mõni bassein ka, mida kloreerimise asemel osoneeritaks. Tema ütles, et ei tea küll.

Kloor mõjub hullemini nendes ujulates, kus ventilatsioon on kehv (ja madalad laed). Keegi mainis siin Kalevit. Seal on minu meelest kõige hullem kloorikamber see saunade juures olev mullikas. Üldiselt peab vist omal nahal katsetama, kas mõnes ujulas kannatab olla või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mul on ka Nõmme mullivannis halb hakanud-vist isegi mitu korda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Ma ei tea, kas see on kloor, aga Nõmme ujula mullivannis ei suuda mina olla, hakkan köhima ja lämbuma. Ujulas endas aga pole häda midagi. Mujal kuskil pole probleemi märganud. [/tsitaat]

Ûhinen. Sama tähelepanek!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole pmst nõus käima vannis, millest enne terve armee läbi on käinud, puhastatagu seda vett kuidas tahes…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui ma paar aastat tagasi pelgulinna perekeskuses käisin, siis minuarust seal räägiti, et neil on see bassein seal kloorivaba ja mingit muud moodi..uuri sealt..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartus on Aura veekeskuse osa osoonpuhastusega, seega enda poolt oskaks soovitada hoopis tihedamaid perepuhkuseid ülikoolilinnas!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tartus on Aura veekeskuse osa osoonpuhastusega, seega enda poolt oskaks soovitada hoopis tihedamaid perepuhkuseid ülikoolilinnas![/tsitaat]Kust sa selle info võtad? Mina loen Aura kodulehelt, et osoonpuhastust hindavad nad liiga kalliks ja ohtlikuks.
http://www.aurakeskus.ee/meist/kkk/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.09 20:18; 18.09 21:10; 22.09 16:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pelgulinna sünnitusmaja perekeskuse basseinis pole kloori … aga seal tilluke bassein.. samas 3aastasele paras ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pirital Naba eralasteaiast võiks ka uurida, arvan, et seal kloorivaba. Bassein ise suht pisike, aga kolmesele vast sobib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastuste eest, uurin neid nimetatud kohti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.09 13:39; 18.09 15:47; 23.09 22:31;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas meil Tallinnas on kuskil kloorivaba basseini?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.