Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas mina ei seegi VH-d, sest lapse isa pole eestlane?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kas mina ei seegi VH-d, sest lapse isa pole eestlane?

Postitas:

Olen kurb ja lausa masenduses, taotlesin VH-d, et oma last toita, sest mina teda reaalselt kasvatan, lapse isa ei ela Eestis ja pole isegi eestlane, suhted temaga on halvad, et mitte öelda puuduvad aga VH määramisel peab just töötav lapsevanem ehk siis lapse isa oma elukohariigist toetust taotlema. Nii mulle pensioniametist selgitati. Fakt on see, et lapse isa seda ei teeks, teda ei huvita mingid toetused- vaadaku ma ise, kuidas lapsega hakkama saan, eriti rahul oleks ta sellega, kui ma temalt raha \”kerjaksin\”, et last toita. Ja isegi kui ta saaks toetust, siis mis kasu oleks sellest mulle, mina seda raha ju ei näeks. Kas seadus ei kaitse eesti ema ja last?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis jama see veel on, loomulikult saad vanemahüvitist. äkki räägid sa millestki muust? Kui vana laps on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kusiks uuesti ule, kuna akki soovitati kusida nii oelda ule mehelt,kuna reaalselt kahest riigist ei saa taotleda toetust. Kas lapse sunnitunnistusele oled isa nime markind. Minu arust saad, kui oled eestisse registeerinud ning ei sa teisest riigist toetust k.a isa. Mine uuesti tatlema koik peaksid saama, isegi miinumit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa elad lapsega koos Eestis? Lapse sünd on Eestis registreeritud? Lapse isa on isana kirjas sünnitunnistusel?
Vanemahüvitis on ju mõeldud sellele vanemale, kes lapsega lapsehoolduspuhkusele jääb. Ja seda taotleb ikka see lapsevanem, kes lapsega koju jääb. Oled ikka kindel, et tegu on vanemahüvitise, mitte hoopis sünnitoetuse või igakuise lapsetoetusega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapsehoolduspuhkusel oled sina, siis saad ju sina VH, vahet pole, kes või kus on lapse isa. Kui enne lapse saamist töötasid, siis saad palga järgi, kui ei töötanud, siis saad miinimumi.

Tundub küll, et oled nagu pudru ja kapsad VH ja mingi toetuse segi ajanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga valesti oled asjast aru saanud.

Kui SINA, lapse EMA, elad Eestis, oled koos lapsega Eesti registris, lapsel ja sinul on eesti isikukood siis on sul õigus nii riiklikele peretoetustele kui VH-le.

Sulle püüti segitada, et KAHEST RIIGIST samaaegselt toetusi saada ei tohi st sa pead olema kindel, et SAMA LAPSEGA ei küsi lapse isa oma kodumaalt toetusi või ei küsi sina isa kodumaalt.

Täida rahulikult nii peretoetuste taotlus kui VH taotlus, isa olemasolu ega asukohariik ei puutu absoluutselt asjasse.

Ei pea ka Pensioniametisse kohale minema, tee interneti teel ära.

VH taotluse ja peretoetuste taotluse saad teha riigiportaalis või Pensioniametis kohapeal.
http://www.eesti.ee/est/algus

Linna sünnitoetuse elektrooniliselt või kohapeal linnavalitsuses – nii nagu vastavas linnas kord on.
—————————

NB!

riiklikke peretoetusi ja VH saab ka kuni 6k tagantjärele
st
aja asju!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kontrolli, kas kõik korras:

PABERIMAJANDUS PÄRAST LAPSE SÜNDI.
____________
Laps sünnib. Registreerid sünni.

*
HAIGEKASSA vaid siis, kui soovid saada lapsele Euroopa ravikindlustuskaart, saab ka interneti teel.
Kui kaarti pole vaja siis ravikindlustus tekib lapsel automaatselt st eraldi minna pole vaja…

TOETUSTEKS
Teed avaldused:
1) Pensioniametile 2 avaldust:

a) perehüvitiste avalduse
b)vanemahüvitise avalduse
kohapeal või internetis

Perehüvitiste avalduse
saab kas kohapeal (kaasa isikuttõendav dokument,lapse sünnikande väljatrükk võib olla või vähemalt tea tema isikukoodi ja teadma pead oma pangakonto numbrit)
või elektrooniliselt esitada.

a) Perehüvitiste avaldusega saad:
1. riiklik sünnitoetus 320 EUR(5000 EEK)
2. igakuine lapsetoetus 19,18 EUR (300 EEK) (I kuu eest päeva täpsusega)lapse sünnist täisealiseks saamiseni
3.edaspidi lapsehooldustasu 38,35 EUR(600 EEK)kuus(pärast vanemahüvitise lõppu kuni lapse 3a saamiseni)

kui vaja, siis
4. üksikvanema lapse toetus (kui lapsel isa pole) 19,18 EUR(300 EEK) kuus
jne
Peretoetused makstakse kuu algul käesoleva kuu eest.
Korraga teed avalduse kõigile peretoetustele, kuigi lapsehooldustasu algab alles VH lõpust.

b) vanemahüvitise avaldus
Kas kohapeal
või
internetis

Vanemahüvitis on eelmise kalendriaasta põhjal

alates rasedus-sünnituspuhkuse (dekreedi) lõpust või kui seda pole, siis lapse sünnist

Makstakse kuu algul eelmise kuu eest – maksepäevad on 8. ja 9. kuupäev (vastavalt piirkonnale)

Peretoetuste ja VH puhul:
Kui avalduse esitad ENNE 15.kuupäeva tehakse I väljamakse kindlasti JÄRGMISE KUU maksepäeval,
kui esitada pärast 15. siis on kohustus seda teha HILJEMALT ÜLEJÄRGMISE KUU maksepäeval

NB!
KOHALIKU OMAVALITSUSE st KOV (linna või valla) sotsosakonnale kohaliku sünnitoetuse avaldus.

ja
TÖÖANDJALE lhp avaldus tee kohe, ei pea ootama dekreedi lõppu!

—————————–
Kui on vaja välismaale sõita
kohapeal või posti teel või internetis
*avaldus ravikindlustuskaardi saamiseks
ja
kohapeal
*ID-kaardi või passi taotlemne
—————————

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas mina ei seegi VH-d, sest lapse isa pole eestlane?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.