Esileht Väikelaps Kas minna arsti juurde?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Kas minna arsti juurde?

Postitas:

Tere!

Olen siin pikalt mõelnud ja ei suuda ikka otsustada, kas minna lapsega arsti juurde või mitte. Nimelt jäi laps haigeks ning lasteaiast koju juba septembri kuus. Alguses nohu, palavik, hiljem köha. Köhima ta jäigi mitmeks kuuks. Käisime perearstil, saime erinevaid rohtusid, kuid köha ei kadunud. Enamasti köhis öösel, arst kahtlustas astmat. Ise seda ei uskunud ning ka Ventolin eriti ei aidanud. Kuna laps nii pikalt köhis, võtsin ta lasteaiast üldse ära ning panin aja allergoloog-pulmonoloogile. Aja saime alles veebruari lõpuks, kuigi helistasin juba sügisel.

Nüüdseks on asjad nii, et laps on juba paar nädalat täiesti terve, enam pole mingit köha. Samas ma siiani ei tea, mis selle köha põhjuseks võis olla, et ta pea pool aastat jubedalt köhis. Ja ma ei tea, kas oleks mõtet sellise terve lapsega nüüd mõne nädala pärast arstile minna, et nüüd veel tagantjärgi uurima hakata? Elame Tallinnast kaugel ja meile oleks see päris suur ettevõtmine. Lisaks on laps väga arg ja ei lase ennast korralikult läbi vaadata. Niisiis lapse rahu huvides ma pigem ei võtaks seda sõitu ette, kuid kui nüüd mõne kuu möödudes ma ta uuesti lasteaiaga harjutama viiksin (mida kahjuks ei saa vältida) ja ta jälle köhima hakkab, siis peab taas pikalt ootama, enne kui arstile saab. Kas teie läheksite last arstile näitama või mitte?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 16:02; 27.01 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järelköha võibki kesta oma 3-4 kuud, see on täiesti tavaline. Mul oma laps köhis sõimes käies 4k järjest ja kõik analüüsid olid korras,öeldigi,et järelköha.Ja arvata võib,et kui ta sul uuesti aeda läheb,eriti nüüd kus viiruseid väga palju on ,jääb ta sul varsti jälle haigeks. Teretulemast lasteaias käivate laste vanemate maailma 🙂 Lohutada võid ennast sellega ,et üldjuhul on lapsed teisel lasteaia aastal tervemad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Mine arstile igal juhul. Ka mina käisin oma pojaga samas vanuses just pikale veninud köha pärast. Saime diagnoosi bronhhiaalastma, mis avaldus sügisel-kevadel just niiskete ilmadega. Poeg sõi Singulairi tablette kaks aastat ja siiani ei ole kaua kestvaid köhasid olnud. Hetkel poeg saamas 7 a.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastamast! Otsustasin, et läheme siiski kohale ja räägime oma loo ära. Isegi, kui seal targemaks ei saa, on mul süda rahul, et ikkagi käidud ja räägitud.

Imelik tõesti, et ma alles veebruari lõpuks aja sain. Mõtlesin ka, et Eesti arstisüsteemis on asjad tõsiselt paigast ära. Laps on haige, aga arstile saab aja mitme kuu pärast, kui enam polegi midagi viga ja siis on hoopis imelik terve lapsega kohale minna. Eks näis, mis sellest käigust välja tuleb. Veelkord, tänud toetamast! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 16:02; 27.01 21:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Väikelaps Kas minna arsti juurde?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.