Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas minna dereeti või mitte – kuidas rahalise poolega on?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kas minna dereeti või mitte – kuidas rahalise poolega on?

Postitas:

Tere,
augustis on kolmanda lapse sünnitähtaeg ehk 21 august siis.
Olen endiselt tööpostil ja kuna olen iseenda tööandja, siis niiväga dekreeti ei kiirusta. Mõtlesin, et ei läheks üldse dekreeti, vaid otse lapsehoolduspuhkusele.
Aga kuidas rahadega on nii ühel kui teisel juhul. Kui läheks nüüd 30 päeva enne tähtaega dekreeti või kui ei läheks.
Peres kasvamas veel kaks last – 13 ja 11 aastased.
Kui vanemahüvitis läbi saan, kas siis hakkan saama peretoetust – mis summas? Kas vanemahüvitise perioodil saan kahe lapse pealt ikka peretoetust 120 euri?
Palun selgitage ????
Aitäh, kes viitsib ????

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.07 10:39; 21.07 10:54; 21.07 11:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja olen:
lugesin seda peretoetuste asja ja ikka aru ei saa. Kui perre sünnib kolmas laps, siis hakkan saama peretoetust 60+60+100 euri pluss vanemahüvitis? Või kolmanda lapse eest peretoetust ei saa, kuna olen lapsehoolduspuhkusel ja saan vanemahüvitist. Kui vanemahüvitis läbi saab, kuidas siis on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.07 10:39; 21.07 10:54; 21.07 11:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanemahüvitise seadus sätestab, et kui naisel on ÕIGUS dekreedile (ehk rasedus- ja sünnituspuhkusele) ja ta seda EI kasuta, siis esimesed kaks kuud saab ta vanemahüvitist töötasu alammääras ehk kui sa otsustad sünnituspuhkusele mitte jääda, siis sa kaotad hoopis rahas.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja olen:
ja kui ma lähen dekreeti, kas ma võin ikkagi edasi töötada ja endale näiteks miinimumpalka maksta?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.07 10:39; 21.07 10:54; 21.07 11:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, dekreedi ajal ei tohi töötada, see on olemuselt töövõimetusleht. Töötada võid vanemahüvitise saamise ajal.
Ja lapse sünnist alates hakkad saama lapsetoetust ka uue lapse eest + lasterikka pere toetus. Aga kui esimene saab 19 või enam ei õpi üldhariduskoolis, muutud 2-lapseliseks jne.
Lapsetoetusi ja lasterikka pere toetust makstakse lisaks vanemahüvitisele.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja olen:

ja kui ma lähen dekreeti, kas ma võin ikkagi edasi töötada ja endale näiteks miinimumpalka maksta?

Dekreet on sisuliselt haigusleht. Vanemahüvitise ajal võid töötada kõrvalt.

Minu meelest on kõige kasulikum minna dekreeti 30 päeva enne sünni tähtaega. Siis ei kaota sa rahaliselt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpsustan, et kui oled iseenda tööandja, siis keegi ei keela sul töötamist. Lihtsalt endale palka maksta ei tohi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti on tervise ja psüühika pärast mõistlik minna rsp-le st võtta 140p sünnituslehte. Kui tervis ok, siis alates 30p enne tähtaega.
Kui keeldud, “karistatakse” sind sellega, et 70p ei saa oma õiges suuruses VH vaid miinimumpalka! (§ 40. Vanemahüvitise suuruse arvutamise erisused p(2))

Rsp aja eest (kuupäevast kuupäevani) ei tohi saada palka, küll aga võid sel ajal saada kätte eelnevalt välja teenitud palka, eelneva perioodi eest tulemustasu või avanssi vms.

VH ajal võid töötada ja palka saada.

III lapse lapsetoetus (100/kuus) ja suure pere toetus (300/kuus) algavad III lapse sünnist st neid saad juba rsp(dekreedi) ajal ja saad ka VH ajal jne.

3-lapseline oled (ja saad +300) kuni vanima lapse 19a saamiseni ja/või kui saab 19a õppeaasta kestel siis õppeaasta lõpuni või kooli lõpetamiseni.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.07 11:54; 21.07 11:56; 21.07 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perehüvitiste seadus:
https://www.riigiteataja.ee/akt/130062020032
§ 40. Vanemahüvitise suuruse arvutamise erisused

(2) Kui rasedus- ja sünnituspuhkuse või sünnitushüvitise saamise õigust omav ema ei kasuta õigust rasedus- ja sünnituspuhkusele või sünnitushüvitisele, arvutatakse vanemahüvitise suurus esimese 70 päeva eest käesoleva seaduse § 37 lõigete 1–4 või käesoleva paragrahvi lõigete 3 ja 4 alusel, kuid vanemahüvitist ei maksta ühes kalendrikuus rohkem kui töötasu alammääras)

siit näed, et juhul kui loobud dekreedist saad esimesed 70p VH miinimumpalka!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.07 11:54; 21.07 11:56; 21.07 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja olen:

lugesin seda peretoetuste asja ja ikka aru ei saa. Kui perre sünnib kolmas laps, siis hakkan saama peretoetust 60+60+100 euri pluss vanemahüvitis? Või kolmanda lapse eest peretoetust ei saa, kuna olen lapsehoolduspuhkusel ja saan vanemahüvitist. Kui vanemahüvitis läbi saab, kuidas siis on?

VH käib koos peretoetuste saamisega. Peale lapse sündi hakkad saama VH + 1. lapse eest 60€, 2. lapse eest 60€, kolmanda lapse eest 100€ ja lisaks 300€ lasterikka pere toetust. Peale VH lõppu ei saa midagi enam, lapsehooldustasud kaotati ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpsustan, et pärast VH lõppu ei saa midagi JUURDE st midagi enamat kui seni, mitte et ei saa midagi- ikka saad edasi peretoetusi ( lapsetoetused 60+60+100 ja lasterikka pere toetus 300)

Peale VH lõppu ei saa midagi enam, lapsehooldustasud kaotati ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.07 11:54; 21.07 11:56; 21.07 14:38;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas minna dereeti või mitte – kuidas rahalise poolega on?