Esileht Pereelu ja suhted Kas minna kahe lapse vahel tööle?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Kas minna kahe lapse vahel tööle?

Postitas:

Augustis läheks esimene laps lasteaeda 2.4 aastne ja mina septembrist tööle. Leping juba tehtud. Nüüd on plaan suve jooksul uuesti rasedaks jääda 😛 Oletame, et jään augustis rasedaks ja sünnitaks aprill 2013. Samas saaks olla kodus ka aprill 2013 ni, siis saab esimene laps ka 3 aastaseks. Esimese lapse järgi enam emapalka vist ei arvestata aga samas, kui tööle läheks selle aasta septembris saaks tööl olla see aasta 4 kuud, mille järgi arvestatakse emapalka. Erilist vahet pole, hakkas vist ikka miinim. emapalka saama, kuna nii vähe tööl olin see aasta. Samas jälle saaks kuni dekreedini tööl olla ja teeniks palka, kuna praegu ei saa midagi.
Väga keeruline jutt sai, ei tea nüüd kas on mõtet tööle minna või ei. Kuidas teie tegutseksite palk on tööl natuke suurem kui miinimum.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läheks tööle, sest ei pruugi ju niipea st kohe rasedaks jääda…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööl käies saab palka, kodus olles mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa siis varem last planeerima ei hakanud, oleksid ju säilitanud varasema emapalga kui laste vanusevahe kuni 2a 6kuud.
Mina siis ootaksin teise lapsega natukene ja käikisin tööl, saaks korralikku palka ja siis hakkaksin teist last planeerima.

Endal mul laste vanusevahe 2a 2k, suurem saab kohe kohe 3seks ja läheb aeda. ARvestasime mehege nii, et laste vanusevahe jääks sinna 2a 6 kuu piirimaile siis ei kaotaks ka emapalgas, sest niikuinii oli kavas kaks last suht jutti saada. Kolmas ehk kunagi tulevikus….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui raha vaja oleks, läheks tööle. Kui töö meeldiks ja lapsele lasteaias ka meeldiks, läheks tööle. Muidu mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvitav lugeda, kuidas inimesed planeerivad oma lapsi, kuude/tähtkujude/emapalga järgi. ma arvan, et kuna ilmselt sul on mees, kes suudab sind ja teie esimest last üleval pidada, siis lase aga tema rahakotil edasi. mis mõtet on minna vahepeal tööandjat ärritama mõne töölkäidava kuuga?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma nüüd kah teenin miljon miinust, aga mõtlesin samuti, et tööandja on nagu eikeegi siin meie enesekeskses emapalgariigis. Muidugi on rasedate mittetolereerimine paha ja vuih ja kodanikuõigusi ahistav jne, aga ma sisimas ikkagi ei tahaks selliselt mõtleva töötaja tööandja olla. Siit see meestööjõu eelistamine ja ülemaksmine algab ja sellel on oma põhjused, nagu näha käesolevast teemast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kindlasti läheksin, selleks et hoida sidet töökohaga ja nagu vaheldus ka endale. kõige vähem muretseksin tööandja tunnete pärast. see võib segadust tekitada ainult väga väikeses firmas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]roosad tulbid kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma nüüd kah teenin miljon miinust, aga mõtlesin samuti, et tööandja on nagu eikeegi siin meie enesekeskses emapalgariigis. Muidugi on rasedate mittetolereerimine paha ja vuih ja kodanikuõigusi ahistav jne, aga ma sisimas ikkagi ei tahaks selliselt mõtleva töötaja tööandja olla. Siit see meestööjõu eelistamine ja ülemaksmine algab ja sellel on oma põhjused, nagu näha käesolevast teemast.[/tsitaat]

Ma ei tea, mis edasi tuleb, aga mina igatahes kiidan ja nõustun! Et sa ennast päris üksikuna ei tunneks :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]huvitav lugeda, kuidas inimesed planeerivad oma lapsi, kuude/tähtkujude/emapalga järgi. [/tsitaat]

Tähtkujude kohta ei tea, aga emapalga nüansse peaksid laste planeerimisel arvesse võtma küll kõik need, kes just püstirikkad pole. Mitme lapsega perekonna äramajandamine pole niisama lihtne.
See ei tähenda nüüd, et AINULT emapalga järgi laste planeerimine käiks, ikka muud tegurid tulevad ka arvesse, aga minu meelest on väga silmakirjalik väita, et emapalga suurus laste planeerimist üldse ei mõjuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga käi siis terve järgmine aasta ilusti tööl ning planeeri laps 2014. aasta kevadesse. 4-ks kuuks oleks tõesti natuke tobe tööle minna, kui eelnevalt pea 3-aastane paus on olnud ning kohe uus pikk eemalolek peale tuleb. Endale ka meeldiv vaheldus koduseinte vahelt natukeseks välja pääseda ning oma tööalaseid võimeid taastada/uuendada. Lastel on küll ükskõik, kas neil on 3 või 4 aastat vanusevahet – minul näiteks vennaga 2 aastat ning pole kunagi koos mänginud, ainult kaklesime. Minu lastel üle 4 aasta vanusevahet, alates teise lapse aastaseks saamisest mängivad väga ilusti koos ning on täiesti lahutamatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Miks sa siis varem last planeerima ei hakanud, oleksid ju säilitanud varasema emapalga kui laste vanusevahe kuni 2a 6kuud.
Mina siis ootaksin teise lapsega natukene ja käikisin tööl, saaks korralikku palka ja siis hakkaksin teist last planeerima.
Kolmas ehk kunagi tulevikus….[/tsitaat]
Teemaalgataja kirjutab: \”…palk on tööl natuke suurem kui miinimum\”.
Seleta nüüd uuesti, kuidas see pikem töölkäimine aitab \”korralikku\” palka teenida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väike märkus. Kui jääd rasedaks augustis, siis laps sünnib siiski alles mais, mitte aprillis. Tean omast kogemusest, minu mai lõpu laps on tehtud just augusti keskel/lõpu poole.
Pealegi rasestumine ei pruugi minna alati nii, et suts ja valmis. Isegi, kui see esimese lapsega oli nii, siis teisega võib-olla pole. Mõned proovivad rasestuda mitu aastat ja alles siis õnnestub, kusjuures viga pole kummalgi midagi. Seega mõistlik on minna siiski tööle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma läheks tööle, juba selle pärast et natuke muud mõtlemist saada, praegu oled 2a kodune olnud, varsti järgmisega. Ma usun et see vaheldus tuleb kasuks, aga rahaliselt pole vist vahet tõesti. Saaksid paar kuud lihtsalt raha

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan ka natuke ka tööandja peale mõelda. Oleneb ju, kus sa töötad? Kas kusagil suures ettevõttes, kus kaader niikuinii kogu aeg vahetub: nagu Maxim või mõni muu suur kaubakett? Või oled väikefirma sekretär, kus sinu asendaja lastakse sinu tööle tulles lahti, ja siis järgmisel kevadel on juhataja jälle lõhkise küna ees, hakaku asendajat otsima.
Võibolla tõesti lükkaksid lapsesaamise aasta edasi, käiksid aasta tööl ja planeeriksid lapse ntx kevadesse 2014?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Väike märkus. Kui jääd rasedaks augustis, siis laps sünnib siiski alles mais, mitte aprillis. Tean omast kogemusest, minu mai lõpu laps on tehtud just augusti keskel/lõpu poole.
Pealegi rasestumine ei pruugi minna alati nii, et suts ja valmis. Isegi, kui see esimese lapsega oli nii, siis teisega võib-olla pole. Mõned proovivad rasestuda mitu aastat ja alles siis õnnestub, kusjuures viga pole kummalgi midagi. Seega mõistlik on minna siiski tööle.[/tsitaat]
Mul ka aug lõpus \”tehtud\” laps sündis õigeaegselt mai teises pooles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina planeerin oma teise lapse ka nii, et ta sünniks umbes siis kui vanem laps on 3. tööle vahepeal ei lähe. enne koduseks jäämist poleks iial arvanud, et niivõrd naudin kodus olemist. sain esimese lapse võrdlemisi vanalt, olin üle 30. tööl hakkasin juba keskkooli kõrvalt käima ja olin kuni lapse sünnini lausa töönarkomaan. olin kindel, et pärast emapalga lõppu olen jälle tööl, aga tegelikult ei taha töö peale mõeldagi. olen tööandjate peale küllalt mõelnud ja töö esikohale pannud, nüüdsest on esikohal minu pere ja tööandja mured on teisejärgulised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peaksid mõtlema ka,et kui laps alustab lasteaias käimist.Kõigepealt harjutad nii kuu aega,siis tulevad haigused.Palju Sa saa reaalselt tööl käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teine laps on teie perele üldse jõukohane?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas minna kahe lapse vahel tööle?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.