Esileht Pereelu ja suhted Kas minna mehega üldse eraldi leiba?

Näitan 18 postitust - vahemik 91 kuni 108 (kokku 108 )

Teema: Kas minna mehega üldse eraldi leiba?

Postitas:

Üks on mölakas ja teine saamatu.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi ei ole ju selles, et teemaalgataja ei suuda ise poodi minna, saab küll. Teema oli, et vihma ja haige lapsega ei lähe. Kes paduvihmaga lapsega välja ronivad, et piima tuua- palju õnne. Aga probleem ju selles, et sellises mehes ei saa kindel olla. See tekitab ju viha ja pettumust ja ängistust. Et miks üks mees ei saa end nii palju pere nimel kokku võtta, et see kuramuse telefon lahti võtta poes ja vaadata mida vaja. Selle asemel ta toob jumal teab mida ja seletab ,et täna läks poes väike arve. No kui täiskasvanud mees nii kaugele ei oska mõelda, et täna ostmata asjad tuleb homme nagunii osta, ja raha kulub nagunii ära,siis jah. Aga võib olla asi selles hoopis, et teil ongi eraldi rahakotid ja ta lihtsalt loodab, et küll sa homme ise lähed ja kõik ära ostad ja temal jälle raha kokku hoitud?

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks on mölakas ja teine saamatu.

Yx on mölakas, nõus.

Aga kui ma hommikul (või päeva jooxul) mehega kokku lepin, et ta toob hapukoort, siis ma ei ole saamatu eeldades, et ta ka sõna peab või aegsasti teada annab, et täna poodi ei jõua. Naiivne ehk, kui sellest kujuneb Korduma Kippuv Kysimus, aga mitte saamatu. Teax ette, et ta ei too, saax ju ise käidud või asjad ymber mõeldud.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa kohe mitmest asjast aru.
Esiteks, tead sa yldse, mis tähendab “leivad eraldi kappi”? Väljend viitab rahalises mõttes eraldi toidul olemisele. See polnud teil ju probleem.
Aga arvestades, et sul leivad eraldi kapis tähendab, et igayks hoolitseb ise omale meelepärase toidu olemasolu eest, siis – muidu on 2km arutult pikk maa astuda poodi ja tagasi, aga kui oma kohvikoore või mango järele minek, siis pole kaugel?
2km on lyhike maa. Nii jala kui autoga. Ma käin koeraga iga päev 10 km, ka vihma ja tuulega. Eriti naeruväärne on rääkida raiskamisest kytusekulu näol teist korda 2×2 km poeringi tehes:))))
Ja planeerimisoskust sul ilmselgelt pole, ära syydista meest. Kodus pole peotäit suhkrut? Lambist saab selline toiduaine otsa? Varupakki pole varem valmis ostetud?
Aga sul on mitu varianti, kui tyhja vingumise lõpetad:
1. Jalutad ja tood ja planeerid. Ykski toiduaine ei saa minuti pealt otsa, kui planeerida suudad.
2. Võtad õhtul mehe auto ja käid poes ära v käite koos, kui sa lisaks 2km käimisele ka piimapakki tassida ei jaksa.
3. Juhilubade olemasolu on kyll tänapäeval nii elementaarne, et nende mitteomamine on eriti naeruväärne põhjus vinguda. Või siis kui see su põhimõte, elage sobivas kohas (linnas, pood lasteaed, kool, arst, kõik kõrvalmajas).
4. Mitte keegi ei sure maha, kui tänase asemel homme mangot syyakse:)

Lõpetuseks, kas oled väga noor või on teil väga värske lapsevanemateks olemisega suhe, et nii tyhja koha pealt draama tekitad. Probleemi pole ollagi.

Ise kirjutasid, et mees mitmes mõttes tore, ainus leivateenija esiteks, peab teid ylal ja super isa. Miks peaks tema olema lisaks ka veel see hapukoorepaki kuller, aru ma ei saa? Tee ise ka midagi!

Ja yhtlasi kellelegi kommijale, kes ytles et kui teemaalgataja mees oleks ratastoolis, siis seda ja teist. Teate, minu mees on ratastoolis ja pean ytlema, et teemaalgataja läheks siis päris hulluks:) Minu mees ei jahmerda mingite piimapakkide ja mangodega, ta ei jõua pooled äripäevad kojugi, kuna lendab mööda maailma ringi, rahvusvahelise ettevõtte omanik ja juht on. Tuhanded kilomeetrid, kui vaja, mitu korda nädalas.
Selles kontekstis naljakas, kui suur probleem on kellegi jaoks 2 km:) ja et see vorsti kojutoomine peab ilmtingimata mehe ylesanne olema:)

Meie jaoks on inimesed tähtsamad kui asjad. Kui mees kodus, siis ongi lastega ja minuga. Hindan seda aega ja olmeaskeldused hoian temast eemal. Peeglisse peab ka vaatama ju- tema 24/7 panustamine ärialaselt tagab mulle ja lastele elu, kus mitte millegi pärast muretsema ei pea.

Ōpitud abitus ei ärata kaastunnet.

+8
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.07 02:18; 05.07 02:28; 05.07 02:35; 05.07 02:40; 05.07 02:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan teemaalgatajast aru. Oletame mees jõuab 18.00 koju- tooks ta poest asjad,saaks hakata õhtusööki valmistama. Kui nüüd võtta ise auto ja minna poodi, nihkub söögitegemine palju hilisemale ajale. Lapsed ei jõua oodata ja hakkavad torisema, siis annad neile näksi ja kui lõpuks korralik õhtusöök valmis on- siis lastel isu kehv.

Räägi mehega veel- küsi, et mis tema põhjus on? Mingi põhjus tal peab olema, kas ei taha kulutada poes raha või aega? Vb ta ei taha peale tööd poodi minna (nt tööriietega) ja proovib seal võimalikult kiiresti läbi ajada. No see, et ei taha poes olles uuesti sinu saadetud smsi lugeda ei saa olla päris õige põhjus, kui mees naisest ja lastest lugu peab- siis see väike tegevus ei võta küll tükki küljest ära. Las ta põhjendab sulle oma teguviisi tagamaid ja siis saate juba koos edasi vaadata, kuidas lahendada mure nii, et teie mõlemad oleksite rahul.

Kui oma mehele kirjutan, et too palun: Või, sepik, leib. Siis tema helistab igakord üle, et milline sepik/ milline või/ milline leib ????

Kuule, sama päeva õhtusöögiks vajalikud asjad, eriti kui syya valmistatakse udupeente retseptide järgi, on normaalsel perenaisel ikka juba eelmisel päeval läbi mõeldud ja ostetud. Mehe kojujøudmine kell 18 samal päeval ei mängi rolli, naine võib hakata ju juba 16.00 kokkama kui soovi.

Teemaalgataja ise selles tylis ja kaoses syydi, sest midagi ette planeerida ei suuda.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.07 02:18; 05.07 02:28; 05.07 02:35; 05.07 02:40; 05.07 02:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan teemaalgatajast aru. Oletame mees jõuab 18.00 koju- tooks ta poest asjad,saaks hakata õhtusööki valmistama. Kui nüüd võtta ise auto ja minna poodi, nihkub söögitegemine palju hilisemale ajale. Lapsed ei jõua oodata ja hakkavad torisema, siis annad neile näksi ja kui lõpuks korralik õhtusöök valmis on- siis lastel isu kehv.

Räägi mehega veel- küsi, et mis tema põhjus on? Mingi põhjus tal peab olema, kas ei taha kulutada poes raha või aega? Vb ta ei taha peale tööd poodi minna (nt tööriietega) ja proovib seal võimalikult kiiresti läbi ajada. No see, et ei taha poes olles uuesti sinu saadetud smsi lugeda ei saa olla päris õige põhjus, kui mees naisest ja lastest lugu peab- siis see väike tegevus ei võta küll tükki küljest ära. Las ta põhjendab sulle oma teguviisi tagamaid ja siis saate juba koos edasi vaadata, kuidas lahendada mure nii, et teie mõlemad oleksite rahul.

Kui oma mehele kirjutan, et too palun: Või, sepik, leib. Siis tema helistab igakord üle, et milline sepik/ milline või/ milline leib ????

Kuule, sama päeva õhtusöögiks vajalikud asjad, eriti kui syya valmistatakse udupeente retseptide järgi, on normaalsel perenaisel ikka juba eelmisel päeval läbi mõeldud ja ostetud. Mehe kojujøudmine kell 18 samal päeval ei mängi rolli, naine võib hakata ju juba 16.00 kokkama kui soovi.

Teemaalgataja ise selles tylis ja kaoses syydi, sest midagi ette planeerida ei suuda.

Kui täiskasvanud mees ei suuda nimekirja järgi poes käia, siis ta võiks ennast selles vallas kas arendada või siis tunnistadagi, et ta ei oska seda ja et see peabki naise ülesanne olema. Aga tundub, et hetkel ei taha mees tunnistadagi, et midagi valesti on.

Ma pakun, et see mees on ammu aru saanud, mis valesti on. Ta jätab meelega mõne olulise komponendi toomata, et omakorda naisele selgeks teha, et see kaks kilomeetrit poodi ja samapalju tagasi on just paras tervislik jalutuskäik iga päev, ka väikese vihma puhul.

Minu arust ei taha seal peres naine tunnistada, et midagi on pisut valesti. Sellepärast siin on ka nii palju kommentaare stiilis – miks sa naine ise poodi ei lähe?

+1

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.07 02:18; 05.07 02:28; 05.07 02:35; 05.07 02:40; 05.07 02:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan teemaalgatajast aru. Oletame mees jõuab 18.00 koju- tooks ta poest asjad,saaks hakata õhtusööki valmistama. Kui nüüd võtta ise auto ja minna poodi, nihkub söögitegemine palju hilisemale ajale. Lapsed ei jõua oodata ja hakkavad torisema, siis annad neile näksi ja kui lõpuks korralik õhtusöök valmis on- siis lastel isu kehv.

Räägi mehega veel- küsi, et mis tema põhjus on? Mingi põhjus tal peab olema, kas ei taha kulutada poes raha või aega? Vb ta ei taha peale tööd poodi minna (nt tööriietega) ja proovib seal võimalikult kiiresti läbi ajada. No see, et ei taha poes olles uuesti sinu saadetud smsi lugeda ei saa olla päris õige põhjus, kui mees naisest ja lastest lugu peab- siis see väike tegevus ei võta küll tükki küljest ära. Las ta põhjendab sulle oma teguviisi tagamaid ja siis saate juba koos edasi vaadata, kuidas lahendada mure nii, et teie mõlemad oleksite rahul.

Kui oma mehele kirjutan, et too palun: Või, sepik, leib. Siis tema helistab igakord üle, et milline sepik/ milline või/ milline leib ????

Kuule, sama päeva õhtusöögiks vajalikud asjad, eriti kui syya valmistatakse udupeente retseptide järgi, on normaalsel perenaisel ikka juba eelmisel päeval läbi mõeldud ja ostetud. Mehe kojujøudmine kell 18 samal päeval ei mängi rolli, naine võib hakata ju juba 16.00 kokkama kui soovi.

Teemaalgataja ise selles tylis ja kaoses syydi, sest midagi ette planeerida ei suuda.

Kui täiskasvanud mees ei suuda nimekirja järgi poes käia, siis ta võiks ennast selles vallas kas arendada või siis tunnistadagi, et ta ei oska seda ja et see peabki naise ülesanne olema. Aga tundub, et hetkel ei taha mees tunnistadagi, et midagi valesti on.

Ma pakun, et see mees on ammu aru saanud, mis valesti on. Ta jätab meelega mõne olulise komponendi toomata, et omakorda naisele selgeks teha, et see kaks kilomeetrit poodi ja samapalju tagasi on just paras tervislik jalutuskäik iga päev, ka väikese vihma puhul.

Minu arust ei taha seal peres naine tunnistada, et midagi on pisut valesti. Sellepärast siin on ka nii palju kommentaare stiilis – miks sa naine ise poodi ei lähe?

+1

soovitan sul hakata kasutama toidu kullerteenust.

Kuidas sa võid!

Kõik ei ela tallinnates ja tartutes!

Pealegi, tahavad need 40€ tellimust, et midagi tasuta tuua.

Aga proovi ise, kui hakkad ntx süüa tegema ja siis selgub, et vahukoor on otsas. Ok, tellid selle ära, lubavad tuua. Teed süüa edasi – siis selgub, et sinep on kaaa otsas. Jälle hakka kulleriga tellima we?

Ei, saadad oma ohmakast mehele smsi.

Aga kuna too on juba kolm samateemalist sms-i sel päeval saanud, siis ka tema ei võta seda eriti tõsiselt.

Ja siis ütlebki, et homme toon, beibe…teik it iisi

Ohmakas ei ole sel juhul mitte mees, vaid üdisaamatu perenaine. Iisilt võiks seega teikida eelkõige teemaalgataja.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.07 02:18; 05.07 02:28; 05.07 02:35; 05.07 02:40; 05.07 02:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan teemaalgatajast aru. Oletame mees jõuab 18.00 koju- tooks ta poest asjad,saaks hakata õhtusööki valmistama. Kui nüüd võtta ise auto ja minna poodi, nihkub söögitegemine palju hilisemale ajale. Lapsed ei jõua oodata ja hakkavad torisema, siis annad neile näksi ja kui lõpuks korralik õhtusöök valmis on- siis lastel isu kehv.

Räägi mehega veel- küsi, et mis tema põhjus on? Mingi põhjus tal peab olema, kas ei taha kulutada poes raha või aega? Vb ta ei taha peale tööd poodi minna (nt tööriietega) ja proovib seal võimalikult kiiresti läbi ajada. No see, et ei taha poes olles uuesti sinu saadetud smsi lugeda ei saa olla päris õige põhjus, kui mees naisest ja lastest lugu peab- siis see väike tegevus ei võta küll tükki küljest ära. Las ta põhjendab sulle oma teguviisi tagamaid ja siis saate juba koos edasi vaadata, kuidas lahendada mure nii, et teie mõlemad oleksite rahul.

Kui oma mehele kirjutan, et too palun: Või, sepik, leib. Siis tema helistab igakord üle, et milline sepik/ milline või/ milline leib ????

Kuule, sama päeva õhtusöögiks vajalikud asjad, eriti kui syya valmistatakse udupeente retseptide järgi, on normaalsel perenaisel ikka juba eelmisel päeval läbi mõeldud ja ostetud. Mehe kojujøudmine kell 18 samal päeval ei mängi rolli, naine võib hakata ju juba 16.00 kokkama kui soovi.

Teemaalgataja ise selles tylis ja kaoses syydi, sest midagi ette planeerida ei suuda.

Kui täiskasvanud mees ei suuda nimekirja järgi poes käia, siis ta võiks ennast selles vallas kas arendada või siis tunnistadagi, et ta ei oska seda ja et see peabki naise ülesanne olema. Aga tundub, et hetkel ei taha mees tunnistadagi, et midagi valesti on.

Ma pakun, et see mees on ammu aru saanud, mis valesti on. Ta jätab meelega mõne olulise komponendi toomata, et omakorda naisele selgeks teha, et see kaks kilomeetrit poodi ja samapalju tagasi on just paras tervislik jalutuskäik iga päev, ka väikese vihma puhul.

Minu arust ei taha seal peres naine tunnistada, et midagi on pisut valesti. Sellepärast siin on ka nii palju kommentaare stiilis – miks sa naine ise poodi ei lähe?

+1

soovitan sul hakata kasutama toidu kullerteenust.

Kuidas sa võid!

Kõik ei ela tallinnates ja tartutes!

Pealegi, tahavad need 40€ tellimust, et midagi tasuta tuua.

Aga proovi ise, kui hakkad ntx süüa tegema ja siis selgub, et vahukoor on otsas. Ok, tellid selle ära, lubavad tuua. Teed süüa edasi – siis selgub, et sinep on kaaa otsas. Jälle hakka kulleriga tellima we?

Ei, saadad oma ohmakast mehele smsi.

Aga kuna too on juba kolm samateemalist sms-i sel päeval saanud, siis ka tema ei võta seda eriti tõsiselt.

Ja siis ütlebki, et homme toon, beibe…teik it iisi

Ohmakas ei ole sel juhul mitte mees, vaid üdisaamatu perenaine. Iisilt võiks seega teikida eelkõige teemaalgataja.

enamus siin teemas miskipärast arvab, et naine peabki 2km kaugusel poes käima ja vajalikud asjad tooma või siis naine mingu poodi siis, kui mees koju tuleb. täitsa saamatu naine kohe muidu ju, kui ei lähegi vankriga poodi.

nüüd küsin mina, et miks te arvate, et see ongi normaalne, et naine käib, teeb, ostab, toob ja mees tohibki selline sitapea olla?

mehel on täpselt samasugune KOHUSTUS pere ees!

muidu olete kanged seletama, et mehed ja naised on võrdsed ja kõik peavad võrdelst kodutöödesse panustama, aga nüüd on ikkagi millegipärast ainult naise asi poes käia.

mina jätaks mehe nälga mõni õhtu. söögu enda apelsine siis.

rabarberikiselli kotha oleks öelnud, et teen kohe, kui suhkrut tood. muidu tuleb see “lubatud homme” koju ja küsib, miks kisselli ei ole.

Ok, aga siis ajagu kodune eit ennast ka võrdselt mehega tööle raha teenima, arvan mina.
Ei ole ikka nii, et tööl käiv pereliige peab veel lisaks monitoorima toidukappide sisu ja jälgima mis otsas. See ikka koduse pereliikme rida.

+8
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.07 02:18; 05.07 02:28; 05.07 02:35; 05.07 02:40; 05.07 02:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mees käib linnas tööl, siis miks epood ei sobi? Toovad ka tööle toidukotid, drive inist? vôi toidukapist vôtab mees lihtsalt kotid oma autosse? Elagu nii maal, kui tahes, aga kui mees linnas töòl… (3 lapse ema, kes viimased 2 aastat tellib pea kõik toidud kulleriga vôi drive inist, st 2 x nädalas).
Kodus kapis on tagavara ka juhuks, kui tekib ootamatusi nt kasvôi pannkoogipulber, st lisad vaid vett ja ongi valmis, môni purgisupp vôi liha sügavkülmas. Pasta, ôli, sool ja suhkur, jahukott jmt on ju ka kapis? Ei pea ju tegema just seda sööki ja just täna, kui midagi on puudu.
Majanduslikus môttes on raiskamine igapäevane poeskäik ja emotsiooniostud/tuli isu tooted.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mees käib linnas tööl, siis miks epood ei sobi? Toovad ka tööle toidukotid, drive inist? vôi toidukapist vôtab mees lihtsalt kotid oma autosse? Elagu nii maal, kui tahes, aga kui mees linnas töòl… (3 lapse ema, kes viimased 2 aastat tellib pea kõik toidud kulleriga vôi drive inist, st 2 x nädalas).

Kodus kapis on tagavara ka juhuks, kui tekib ootamatusi nt kasvôi pannkoogipulber, st lisad vaid vett ja ongi valmis, môni purgisupp vôi liha sügavkülmas. Pasta, ôli, sool ja suhkur, jahukott jmt on ju ka kapis? Ei pea ju tegema just seda sööki ja just täna, kui midagi on puudu.

Majanduslikus môttes on raiskamine igapäevane poeskäik ja emotsiooniostud/tuli isu tooted.

Kuidas sul see teema nüüd kuu aega hiljem järsku meelde tuli?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Edasi liikuda…
Samas on nii andekas isa just pojale, leiutab mänge, poest ostetud poiste mänguasjad tuunib vingeks ringi, kui laev siis päris ankruga, ehitab ankru, et poja laev ära ei ujuks rannas. Tihti imetlen ta nutikust.
Ei saa ju nii, et liikuge aina edasi, mida ma teen selle perfektse meililugejaga, kes me lastele võõras.
Parem käin vaid ise poes ja mees järagu oma apelsine, tehtud toitu ikka jagan temaga.

Loomulikult. Ära kuula neid, kes pereelust lugu pidada ei oska. Tubli naine oled, ja küll ehk saad mehe kiiksust ka lahti. Pole olemas häiriva kiiksuta inimest.

Need “edasiliikujad” jäävadki edasi liikuma. Kuni enam kuhugi liikuda pole. Siis ei aita enam suur tahtmine ka midagi, lihtsalt pole järgmist, kelle juurde liikuda. Sured üksi oma suure õnne otsas, lapsed ilma peal laiali.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pistaks mehele paberil ostunimekirja näppu, kui see poodi läheb ja kui tulles neid asju pole, vabandusega stiilis “homme toon”, siis jätaks lapse/lapsed mehega ja läheks ise poodi tagasi, autoga, mis siis, et on õhtu või et bensiini kulub, käid nii paar korda ja küll ta õpib ja enam ei unusta, sest lõppkokkuvõttes on mugavam siis mitte unustada, samas kui praegu on mugavam just unustamise taha pugeda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa taevake, millist elu me teema siin elanud on omasoodu. Meie loos on paranemist, sest esimesi vastuseid luges ka mees ise ja ta ei taha gorilla olla.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 17.06 19:38; 17.06 19:49; 17.06 20:01; 17.06 20:11; 17.06 20:19; 17.06 20:24; 17.06 20:38; 17.06 20:43; 17.06 22:16; 20.06 23:41; 08.08 21:23; 08.08 21:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellega meenus mulle üks aastavahetus umbes 20 aastat tagasi. Sättisin kodus lauda ja avastasin, et see kõige lihtsam asi ehk kartulid olid otsas. Mees pani autole hääled sisse ja sõitis poodi, võttis kartulid. Oli juba üsna poe sulgemise eel, ehk kolmveerand tundi jäänud. Pood aga oli meil lähedal, võibolla 800 meetrit.

Tuli kartulitega koju aga mina olin vahepeal saanud telefonikõne, et vend lastega tahaks korraks läbi tulla. Saatsin mehe tagasi poodi, et toogu miskit kooki (me ise kumbki magusat ei söö) ja ka soolast juurde külmale lauale. Käis ära, astus esikusse ja ütles – nüüd võtaks küll pitsikese. Mina O-) aga meil ei ole alkoholi, me unustasime. Mees kihutas tagasi poodi, sai vahuveini ja kangema ka kätte.

Tuli koju ja ütles, et ta polnud ainus, kelle naine uusaastaõhtul jooksma pani. Kahe teise võõra mehega nad juba noogutasid ja naeratasid nukralt ent mõistvalt, kui kolmandat korda samal õhtul poes kokku said.

Ohjah, su mees on inimene. Ma pikemalt enam ei kirjuta. Oma valikud, omaviga.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 17.06 19:38; 17.06 19:49; 17.06 20:01; 17.06 20:11; 17.06 20:19; 17.06 20:24; 17.06 20:38; 17.06 20:43; 17.06 22:16; 20.06 23:41; 08.08 21:23; 08.08 21:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun aidake aru saada, kumb meist on loll sõna otseses mõttes. Olen väikese lapsega kodus, alati poodi ei jõua vankriga (auto mehe käes, kauplus 2km kaugusel). Saadan mehele sônumi, täna saatsin selge, suurte tähtedega kirjutatud sõnumi, palun too: piim, või, hapukoor, banaanid, mango jne.

Mees tuleb koju kohupiimakreemide ja võiga, küsin kus ülejäänu on, vastus “homme toon.” Ja nii on see olnud pea KOGUAEG, tahan vahel midagi retsepti jaoks, osad toob, osasid ei too. “Homme toon.” Hommikukohvile piima taas ei ole…

Mul on nii kõrini, saan aru, pole suurim probleem vôib olla, aga nutma ja vihale ajab, sest mees leiab, et mina ole loll, teen sääsest elevandi ja saab “homme” ka tuua. Leiab, et temal hoopis õigus minu peale vihastada ja vihastab ka.

Ma ei talu seda enam lihtsalt. Olen öelnud, teeme nii, et eraldi leivas ja hooltsen siis vaid ise asjade eest, et koju saaks. Selle peale justkui solvunud. Poes ta kunagi ei unusta, mis tal endal tuua vaja on. Põhirõhuga toob vaid endale sobivad, meeldivad asjad, eile näiteks hunniku apelsine, mida lapsele anda ei saa, allergia. Lapsele muud värsket ei toonud. Kui jõuan lapsega ise poodi ja ilm ilus, ei saja, sest jala minna pikk maa, siis loomulikult ostan ise, mis vaja.

Minu mehe jaoks tundub ulme avada poes minu saadetud sõnum uuesti ja lugeda, mis tuua palusin. Mälu tundub olematu.

Nii kõrini on saanud sellest “homme.” Kohvipiim homme, hapukoor homme…, vahel tahab, et süüa teen midagi erilist ja ei too vajalikke asju kôiki, toob pooled. Vastan: “süüa saab homme.”

Meeste jaoks ongi igasugused mangod ja kohupiimakreemid raske meelde jätta. Mees saab aru ainult lihtsamatest toitudest, nagu või ja vorst. Kui mehele öelda, et kohupiimakreemi tahaks, aga seda, mis ole maitsestatud ja on tuubis ja peaks olema Eestis tehtud, siis on tema aju juba infot täis ning kohvipiim ja hapukoor sinna enam ei mahu. Heal juhul mahuks piim ja koor, need on head lihtsad sõnad. Mangot aga õige mees ei tunne, arvab, et kas pesupulber või deodorant ja järelikult tuua ei oska. Mehe jaoks on ainsad puuviljad õun, apelsin ja banaan. Ülejäänu läheb juba keeruliseks. Üldse, mitut liiki puuvilja (näiteks õuna ja banaani) osta on ka liiga keeruline, sest ega mees ise puuvilja söö, tuleb ikka tagasi või ja vorstiga.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 01:00; 09.08 01:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan teemaalgatajast aru. Oletame mees jõuab 18.00 koju- tooks ta poest asjad,saaks hakata õhtusööki valmistama. Kui nüüd võtta ise auto ja minna poodi, nihkub söögitegemine palju hilisemale ajale. Lapsed ei jõua oodata ja hakkavad torisema, siis annad neile näksi ja kui lõpuks korralik õhtusöök valmis on- siis lastel isu kehv.

Räägi mehega veel- küsi, et mis tema põhjus on? Mingi põhjus tal peab olema, kas ei taha kulutada poes raha või aega? Vb ta ei taha peale tööd poodi minna (nt tööriietega) ja proovib seal võimalikult kiiresti läbi ajada. No see, et ei taha poes olles uuesti sinu saadetud smsi lugeda ei saa olla päris õige põhjus, kui mees naisest ja lastest lugu peab- siis see väike tegevus ei võta küll tükki küljest ära. Las ta põhjendab sulle oma teguviisi tagamaid ja siis saate juba koos edasi vaadata, kuidas lahendada mure nii, et teie mõlemad oleksite rahul.

Kui oma mehele kirjutan, et too palun: Või, sepik, leib. Siis tema helistab igakord üle, et milline sepik/ milline või/ milline leib ????

Kuule, sama päeva õhtusöögiks vajalikud asjad, eriti kui syya valmistatakse udupeente retseptide järgi, on normaalsel perenaisel ikka juba eelmisel päeval läbi mõeldud ja ostetud. Mehe kojujøudmine kell 18 samal päeval ei mängi rolli, naine võib hakata ju juba 16.00 kokkama kui soovi.

Teemaalgataja ise selles tylis ja kaoses syydi, sest midagi ette planeerida ei suuda.

Kui täiskasvanud mees ei suuda nimekirja järgi poes käia, siis ta võiks ennast selles vallas kas arendada või siis tunnistadagi, et ta ei oska seda ja et see peabki naise ülesanne olema. Aga tundub, et hetkel ei taha mees tunnistadagi, et midagi valesti on.

Ma pakun, et see mees on ammu aru saanud, mis valesti on. Ta jätab meelega mõne olulise komponendi toomata, et omakorda naisele selgeks teha, et see kaks kilomeetrit poodi ja samapalju tagasi on just paras tervislik jalutuskäik iga päev, ka väikese vihma puhul.

Minu arust ei taha seal peres naine tunnistada, et midagi on pisut valesti. Sellepärast siin on ka nii palju kommentaare stiilis – miks sa naine ise poodi ei lähe?

+1

soovitan sul hakata kasutama toidu kullerteenust.

Kuidas sa võid!

Kõik ei ela tallinnates ja tartutes!

Pealegi, tahavad need 40€ tellimust, et midagi tasuta tuua.

Aga proovi ise, kui hakkad ntx süüa tegema ja siis selgub, et vahukoor on otsas. Ok, tellid selle ära, lubavad tuua. Teed süüa edasi – siis selgub, et sinep on kaaa otsas. Jälle hakka kulleriga tellima we?

Ei, saadad oma ohmakast mehele smsi.

Aga kuna too on juba kolm samateemalist sms-i sel päeval saanud, siis ka tema ei võta seda eriti tõsiselt.

Ja siis ütlebki, et homme toon, beibe…teik it iisi

Ohmakas ei ole sel juhul mitte mees, vaid üdisaamatu perenaine. Iisilt võiks seega teikida eelkõige teemaalgataja.

enamus siin teemas miskipärast arvab, et naine peabki 2km kaugusel poes käima ja vajalikud asjad tooma või siis naine mingu poodi siis, kui mees koju tuleb. täitsa saamatu naine kohe muidu ju, kui ei lähegi vankriga poodi.

nüüd küsin mina, et miks te arvate, et see ongi normaalne, et naine käib, teeb, ostab, toob ja mees tohibki selline sitapea olla?

mehel on täpselt samasugune KOHUSTUS pere ees!

muidu olete kanged seletama, et mehed ja naised on võrdsed ja kõik peavad võrdelst kodutöödesse panustama, aga nüüd on ikkagi millegipärast ainult naise asi poes käia.

mina jätaks mehe nälga mõni õhtu. söögu enda apelsine siis.

rabarberikiselli kotha oleks öelnud, et teen kohe, kui suhkrut tood. muidu tuleb see “lubatud homme” koju ja küsib, miks kisselli ei ole.

Ok, aga siis ajagu kodune eit ennast ka võrdselt mehega tööle raha teenima, arvan mina.

Ei ole ikka nii, et tööl käiv pereliige peab veel lisaks monitoorima toidukappide sisu ja jälgima mis otsas. See ikka koduse pereliikme rida.

Kui naine on jäetud väikese lapsega koju nii, et tal autot pole, siis ei ole see naise enda süü, et poodi ei saa. Mees võib ju vabalt ise lapsega koju jääda, aga väga vähesed mehed tahavad seda. Kui naine tööle tagasi läheb, siis on mehel 8h tööpäev, naisel 8h + ühistranspordiga sõit + kodutööd ja laste eest hoolitsemine.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 01:00; 09.08 01:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mina lapsega kodus olin ja autota olin, sain maalt linnas ka poes käidud, enne vankriga kilomeeter bussini, pärast kilomeeter tagasi, bussi tõstsin lapse, vankri, kotid. Vahel tuli keegi appi, vahel tõstsin korda-mööda. Vajadusel laps kandelinas, et käed vabad oleks. Lisaks andsin ülenädalati mehele nädala toidu nimekirja kaasa, panin täpselt kirja, mitme grammises pakis osta tuleb ka. Ei näinud selles probleemi. Minu mehel ka ilma nimekirjata asjad meelde ei jäänud ja tema peas ei olnud olemas visiooni järgmisest toiduast, mida tegema hakatakse.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mul õnneks sellist probleemi ei ole. Mees saab nimekirjaga hakkama.
Aga saan asjast aru. Ma olen ise üsna põikpäine inimene ja kui mees tuleks koju ja oleks pooled asjad lihtsalt ”unustanud”, siis tal olekski valik, kas läheb uuesti poodi asjade järele või jääb ilma söögita.
Mis siis, et mul oleks poeni jalutada 10min ja autoga saaksin ka ära käia. Asi on põhimõttes. Kui mina suudan söögi planeerida, valmis teha ja kõik muu siis suudab tema poest nimekirja järgi need asjad ka tuua.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 91 kuni 108 (kokku 108 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas minna mehega üldse eraldi leiba?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.