Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kas minul ka sõnaõigust?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kas minul ka sõnaõigust?

Postitas:

Kui laps ei taha tulla 40.rasedusnädalaks kas siis mul ka on sõnaõigust kuna võiks esile kutsuda või nii?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ikka arst otsustab. Pealegi loetakse n.ö. ajalisteks lasteks ju need, kes sünnivad kuni 42. rasedusnädalani (kaasa arvatud) Nii et kui 40 nädalat täis saab, pole mõtet küll kohe esilekutsumist tahta, kui uuringud näitavad, et lapsega kõhus kõik hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen ka seekord natuke hirmul, et kui läheb ülekandmiseks nii nagu eelmine kordki, et mis kuupäeva loetakse viimaseks päevaks, mil peaks pisike ära sündima. UH-de ja arsti kalendri järgi on 10 päeva sünnitustähtajal vahet. Minu arvestus pereklubi kalkulaatori järgi, kus saab tsükli pikkus määrata, on aga nende kahe tähtaja vahel. Järgmine kord arstile minnes peakski dekreedi jaoks tähtaja paika panema. Ise kardan, et kui pannakse arsti järgi, siis raseduse ülekandmisel võib ju probleeme tekkida.

Aga tavaliselt hakatakse vist vahetult enne 42 nädala täitumist esile kutsuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina igal juhul nõuan oma sõnaõigust (ja seda ka arstiga räägitud–miks jnt) Minul nt. kaks eelnevat rasedust olnud probleemsed(määrimised, põletikud) sama ka kolmandaga hetkel (mitu määrimist, viimati 25+ ja nüüd juba teise bakteri ravi peal…) Kaks eelnevat last sündinud ise ajalisena(teine laps ka suht suur 4320), kuid veed väga rohelised mõlemiga olnud. Nii, et mina ei lase rasedust üle kanda. Eks lõpus usaldan sisetunnet ja loodan, et kõik ikka hästi on!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no tegelikult sa ikka void keelduda esilekutsumisele minemast. mind taheti saata esimese lapsega esilekutsumisele 41+1. Mingit pohjust selleks ei olnud . sunnitus hakkas ise pihta 41+3

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles mõttes on küll sõnaõigust, et vägisi keegi sul sünnitust esile kutsuda ei saa. Kui sa keeldud esilekutsumise rohtudest/vete avamisest, siis vägisi keegi seda ei tee.

Teistpidi, et kui ise soovid kiiremini esile kutsuda lasta, siis võib arst leida, et selleks pole vajadust ja mitte sind haiglasse saata. Aga enamus arst ikkagi kuulab raseda arvamust ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ja lapsega tasub ka \”läbi rääkida\” – ütleb üks mu tuttav. Tal olevat nii olnud, et oli mingi päev, mis talle kohe mitte kuidagi poleks sobinud lapsukese sünnipäevaks – ja pesamuna võttis teda kuulda 🙂 ja valis sündimise päeva ikka emmele sobivalt.
Enda esimene oli ka \”hea laps\” – viimasel visiidil arst arvas, et kui nädala lõpuks midagi ei toimu, siis esmaspäeval haiglasse ja… aga põnn sündis pühapäeva öösel 🙂
Arvan, et see on mingis mõttes psühholoogiline värk ka.[/tsitaat]
Mul neli last sündinud \”läbirääkimiste teel\” 🙂 Esimene sündis 43+0 hilisõhtul ise, järgmiseks hommikuks oli esilekutsumise paber…Teine sündis 40+0, tahtsin beebit naistepäevakingituseks- sündis poolteist tundi peale seda, ehk siis 9-ndal 1.33 🙂
Kolmandat ootasin lõpunädalatel ükskõik milliseks pühapäevaks, olin kuulnud, et sel päeval sündinud on kõige õnnelikumad. Laupäeva hilisõhtul 38+3 tulid veed plaksuga kodus ära ja beebi sündis pühapäeval 🙂
Neljas sündis 41+4. Just sel viimasel päeval, kui issi veel meiega sai olla, enam kauemaks ei saanud ta töö pärast meie juurde koju jääda, oli juba 37-ndast nädalast koos meiega, sest arstid arvasid, et kuna kõht vajus alla juba 32.ndl, siis ega ma kaua enam ühes tükis ei püsi. Aga võta näpust…
Ma üldiselt ei forsseeriks väga seda tulemist, kui on teada täpne rasestumise aeg. Arstid arvestavad üldjuhul vaid päevade järgi, kuid ma teadsin oma lapsi nö üle kandes täpselt, et tegelikult sündis mu esimene laps 41.ndl ja neljas 40+0. Seda siis ov järgi, sest olid väga pikad tsüklid enne rasestumist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui laps ei taha tulla 40.rasedusnädalaks kas siis mul ka on sõnaõigust kuna võiks esile kutsuda või nii?[/tsitaat]
Sul on õigus keelduda esilekutsumisest. Esilekutsumist nõuda ei ole. See on meditsiiniline protseduur, mida arstid teostavad siis kui on näidustus.

Umbes nagu pimesooleoperatsiooniga – saad keelduda kuid ei saa nõuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka läbirääkimised toimisid 🙂 täthtaeg oli 12.12.11, aga ema-isa soovisid kuupäeva 13.12.11, kuidagi armas tundus. Sünnitegevus algas kenasti 12.12 ehk tähtaja päeval, aga laps sündis 13.12 kell 00:13. Ma isegi vaatasin mingi 10 minti enne südaööd kella seinal ja mõtlesin ise ka, et ega ta vist enne südaööd ei ole nõus tulema, kuigi mul endal oli kuupäevast selleks hetkeks täiesti ükskõik. Eks see kella vaatamine üks väheseid selgeid momente oligi sünnituse viimastel tundidel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei tea kui hea mõte see küll on, aga vanasti kasutati esilekutsumiseks hiniini.
Kõigis toidupoodides on müügil toonik hiniiniga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma ei tea kui hea mõte see küll on, aga vanasti kasutati esilekutsumiseks hiniini.
Kõigis toidupoodides on müügil toonik hiniiniga.[/tsitaat]

Ühes E.Koogi(günekoloog) raamatus on kirjeldatud tõsielulist juhtumit, kuidas nii südamekahjustus saadi. Elusees ei soovita ise mingite asjadega proovida, see oleks sama, nagu nurga taga aborti teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kas minul ka sõnaõigust?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.