Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas mobiil ostes peab sellega kaasas olema eestikeelne juhend?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kas mobiil ostes peab sellega kaasas olema eestikeelne juhend?

Postitas:
Kägu

Ostsin hiljuti oma eakale isale nuputelefoni frog.ee lehelt. Kohale jõudes selgus, et telefon on poolakeelne ja ainus kaasas olev juhend samuti. Pika pusimise peale sain telefonist inglise keele kätte, aga paljusid asju ikka seadistada ei oska, sest pole manuaali. Küsisin poest, kas eesti-, inglis- või venekeelset manuaali, aga sain vastuseks, et neil pole. Tekkis küsimus, et kas meil saabki niimoodi tooteid müüa, et kaasas on ainult poolakeelne juhend?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ju siis saab müüa, kui sa ostsid 🙂
Jah, peab olema kaasas eestikeelne juhend, seda sa tead ju niigi.
Toksi guuglisse mark ja mudel + manual, kindlasti leiad ka ingliskeelse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui eestikeelne kasutusjuhend on müüja poolt muul viisil kättesaadavaks tehtud, näiteks nende kodulehel avaldatud, siis toote endaga ei pea kaasas olema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Tarbijakaitseameti lehel on kirjas, et eestikeelne juhend peab olema kaasas tehniliselt keerulistel kaupadel. Ma ei tea, kas mobiiltelefon käib selle alla.

Kaupluse kodulehel neil juhendit pole ja guugeldades ei suutnud ka leida selle mudeli oma. Kusjuures, tegemist on UK-s toodetud telefoniga. Aga kas on nii vana mudel või mis, aga ei leidnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jaa, loomulikult peab eestikeelne juhend olema. Kui müüja niisama ei anna, siis ähvarda Tarbijakaitsega ja ole valmis oma ähvardus ka täide viima. Firmad kardavad seda. Ainult anna siis veidi aega firmale see juhend sulle kättesaadavaks teha. (Mina ise tõlgin vahel tehnikavidinate kasutusjuhendeid, aga vahel on töö kõrvalt see üsna aeganõudev)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minuarust on see levinud probleem juba mitu aastat. Kunagi vaidlesin Euronicsiga sellel teemal, pesumasinal oli ingliskeelne juhend + ei olnud veel päris sama mudeli oma.

Ilmselt kuna valdav osa juba valdab mingit muud keelt, mis on juhendites olemas, siis neil on odavam vaielda kui laste juhendeid tõlkida ja koopiaid teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmselt kuna valdav osa juba valdab mingit muud keelt, mis on juhendites olemas, siis neil on odavam vaielda kui laste juhendeid tõlkida ja koopiaid teha.

See firma, millele mina olen tõlkinud, on ka üsna tuntud Eestis ja tema eelistab tarbijale ikkagi eestikeelse juhendi pakkuda, kui Tarbijakaitsega jändama hakata. Ei ole see tõlketeenus midagi nii kallis. Ja sellele, kes tõlgib, ei ole ju mingeid nõudeid. Ei pea olema tuntud ja kallis tõlkefirma, võib kasvõi sama poe kassapidaja või firma sekretär muu töö kõrvalt seda teha või odava raha eest mõni teine teenusepakkuja.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minuarust on see levinud probleem juba mitu aastat. Kunagi vaidlesin Euronicsiga sellel teemal, pesumasinal oli ingliskeelne juhend + ei olnud veel päris sama mudeli oma.

said juhendi?
mulle tõlkis euronics mõni aasta tagasi juhendi, mida neil seni polnud 🙂 analoogse masina oma anti eestikeelsena kaasa, aga kuna kõik asjad ei klappinud ja mina oma nõudmisest ei taganenud, siis umbes nädalaga lasti ära tõlkida 🙂
kusjuures ma olevat selle 2 a jooksul, mis nad niimoodi müünud on, esimene, kes õiget nõudis. paraku piirdu minu inglise keele oskus nö igapäevasuhtlusega, tehnilist keelt ei oska

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sain ingliskeelse, st palusingi kas eesti-, inglis- või venekeelset. Kuna ma inglise keelt ise väga hästi valdan, siis peab vist lausa õnne tänama, et mõni kassapidaja seda ära ei tõlkinud. 😀

Please wait...
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas mobiil ostes peab sellega kaasas olema eestikeelne juhend?