Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas mõnel töökohal on mobiil tööandja poolt?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 61 )

Teema: Kas mõnel töökohal on mobiil tööandja poolt?

Postitas:
Kägu

Osta siis normaalne telefon mitte mingi saast, kuhu teist sim-kaartigi sisse panna ei saa.

Iphone ongi normaalne telefon. Pole mul vaja mingit teist SIM-i ja telefoni välja ka ei lülita.

Kas saast maksab 1300? Sul endal miski kahetonnine?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälle see ülbik-kägu siin, kes teab, kuidas on ainuõige käitumine. Seekord siis seletab kõigile, et ainuõige on töö- ja erakõnesid eraldi kõnekaardil hoida. Aga tead, ei ole alati nii. Minul on töötelefon, so nö motivatsioonipaketi osa. Meil on telefonilimiit, mulle piires firma mu telefoniarved maksab. See limiit on piisav, et saan rahulikult seda telefoni kasutada erakõnedeks ja internetis käimiseks. Miks ma peaksin eraldi kaarti kasutama? Sinna tööle minnes tööandja kohe pakkus, et toob mu eranumbri sinna üle. St see ongi tavaline praktika meil, et inimesed ei pea oma erakõnede ja muu telefoni kasutuse eest ise maksma. Mõistlik tööandja on ses osas ka, et mingit mu vabal ajal mulle helitamsit ei ole. seega saan rahulikult telefoni 24*7 sees hoida ning era-ja töötelefon on koos, samal numbril.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen kommunikatsiooni/sotsiaalmeedia spetsialist ja anti tööloha poolt küll telefon.

Kasutan siiski piltide tegemiseks enda oma kuna mul on parem mudel ja parem kaamera.
Ettevõtte inimesed kellel vaja saavad ca 300€ eest omale muidu telefoni valida ja kui keegi vahetub, siis eks liiguvad ühelt teisele. Kuna minu ametikohal vaja pilte jms teha, siis osteti mõned aastad tagasi iphone. See mudel on aga juba 3-4 aastat vana ja nii palju paremad võimalused juba praegu. Enda isiklik mul 3 mudelit uuem. Nüüd juba neljaski väljas.

Kuna aga tol hetkel kui see osteti oli see ettevõtte jaoks äärmiselt suur erand, et nii kallis telefon ühele inimesele lubati osta, siis on selline tunne, et selle vana mudeliga peab nüüd terve elu olema ja hirmsasti tänulik olema sellise erakordse võimaluse eest. Aasta alguses kuidagi läbi lillede öeldi ka, et oi ei see oli ikka nii kallis telefon, uuemat ei saa. Tore muidugi ja aitäh, aga mu töö kvaliteet kannataks väga kui mul endal poleks paremat võimalust. Lihtsalt piinlik oleks kuidagi teha keskpäraselt kui saab paremini. Aga kuna ma ei viitsi vaielda, siis teen tööasju enda isikliku telefoniga. Töötelefonis ainult töömeil ja kasutan kõnede tegemiseks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See mudel on aga juba 3-4 aastat vana ja nii palju paremad võimalused juba praegu. Enda isiklik mul 3 mudelit uuem.

Minu arust I Phone’i kaamerad pole viimaste mudelitega eriti palju paremaks läinud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust I Phone’i kaamerad pole viimaste mudelitega eriti palju paremaks läinud.

Muidugi on. 13 on juba väga hea, ostan järgmisel nädalal 14 ära-see veel parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kindlasti ei soovi kahte telefoni ega ka mitte 2 kaardiga mudelit (see jätab väga vähe valikuid). Eelistan isiklikku, teenin piisavalt ja ettevõtte mobla pole mulle mingi motivatsioon. Kohustus hoopis.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi on. 13 on juba väga hea, ostan järgmisel nädalal 14 ära-see veel parem.

Nii I’Phone 11 kui 13 ikka 12 MP, 14Pro juba tõesti 48, siin on vahe sees. 13 ei ole märgatavalt parem kui varasemad mudelid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

olen tootmisfirmas ja tel. firma poolt, tel, valin ise, aga mõistlikkuse piirides

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on tööandja poolt antud telefon tööl st. õhtul koju kaasa ei võta. Ja ülemused teavad, et töövälisel ajal ma tööd ei tee.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kaks eraldi telefoni, töö ja isiklik.
See oli minu eelistus, sest ei pea mõistlikuks isiklikku numbrit kasutada – lihtsam on tulevikus töökohta vahetades töönumber tagasi anda kui hiljem isiklikult hakata seletama, et ma ei tööta enam seal jne.
Töötelefonil on hääl peal õhtul 18ni ja meil kõik teavad, et hiljem ma enam kõnedele ei vasta. Mõnel kolleegil on ka isiklik number olemas erakorralisteks juhtudeks, kui mind on vaja kindlasti kätte saada.
Meil on ka väljaspool tööaega töötamise mentaliteet väga juurdunud, isegi olen seda pikalt viljelenud, aga viimastel aastatel ise piire kehtestama hakanud ning nüüd teatakse, et õhtuti ja nädalavahetustel ma reeglina tööd ei tee. On mõned erandid, kui peab kiirelt mõnele olukorrale reageerima, aga siis üldiselt alati viisakalt antakse ette märku. Nii pole probleemi.

Algul kartsin suhtumist, kui 24/7 kättesaadav pole, aga praegu vaatan, et üldiselt seda pigem tunnustatakse ning peetakse oluliseks oskust töö ja eraelu vahel tasakaalu leida. Tööl olen selle võrra produktiivsem.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka pigem ei taha seda tööandja mobiili ega numbrit. Lauatelefon on suunatud mulle mobiilile, kui peaksin kontorist väljas olema, aga ainult töötundidel. Ise ma praktiliselt ei pea kellelegi helistama. Alguses tööandja pakkus mingit vana nuputelefoni, sellest keeldusin, et pole tarvis. Nüüd siiski pakub kuni 1000 eurot nutika eest, mis peaks vastu pidama vähemalt 3 aastat ja mille pean tagastama, kui lahkun. Ma mõtlen seda asja veel.

Mul on kaks aparaati. Enda oma – kasutan ainult erakõnede jaoks. Töötelefon – ainult tööasjade jaoks. Reede õhtul kell 17.30 hääletuks ja sahtlisse ning enne esmaspäeva välja ei võta. Terve puhkus ka ainult sahtlis. Kolleegid ega ülemused ei teagi, et mul on teine number ka ja teine telefon.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osta siis normaalne telefon mitte mingi saast, kuhu teist sim-kaartigi sisse panna ei saa.

Iphone ongi normaalne telefon. Pole mul vaja mingit teist SIM-i ja telefoni välja ka ei lülita.

Kas saast maksab 1300? Sul endal miski kahetonnine?

Mul on selline, kuhu saab kaks sim kaarti panna, mis see hind siia puutub? Sinu probleem on puuduvas funktsioonis, mitte madalas hinnas.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks ja sama telefon enamusel nii töö-kui erakõnede jaoks.

No see on küll jabur komme ja mina ei usu, et see on nii “enamusel”. Võibolla siis kui töötatakse kuskil ema-ja-poeg väikeettevõttes, kus kõik töö ja eraelu on omavahel põimunud, ja/või tehakse tööasjadeks paar kõne harva.

Enamusel ikka on konkreetne töötelefon – nii nagu vanasti olid lauatelefonid igaühe kabinetis, siis nüüd on need lauakad asendunud nutitelefonidega. Ja nii nagu kasutati lauatelefoni (koju kaasa ei võetud ja kõnesid enda kodutelefonile ei suunatud) kasutatakse nüüd mobiili ainult töötelefonina.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on selline, kuhu saab kaks sim kaarti panna, mis see hind siia puutub? Sinu probleem on puuduvas funktsioonis, mitte madalas hinnas.

Mul olid kahe kaardiga telefonid juba 2007. Tegemist oli Samsungiga. Minu teada Iphonel pole.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No see on küll jabur komme ja mina ei usu, et see on nii “enamusel”. Võibolla siis kui töötatakse kuskil ema-ja-poeg väikeettevõttes, kus kõik töö ja eraelu on omavahel põimunud, ja/või tehakse tööasjadeks paar kõne harva. Enamusel ikka on konkreetne töötelefon – nii nagu vanasti olid lauatelefonid igaühe kabinetis, siis nüüd on need lauakad asendunud nutitelefonidega. Ja nii nagu kasutati lauatelefoni (koju kaasa ei võetud ja kõnesid enda kodutelefonile ei suunatud) kasutatakse nüüd mobiili ainult töötelefonina.

Ei tea midagi. Meil on tuntud ettevõte, minul maksab telefoni ettevõte, töötan kontoris ja oma nr. klientidele ei anna-helistagu lauatelefonile, kui vaja. Müügiesindajatel on samuti oma nr. ettevõtte kasutuses, üks telefon kasutuses nii era-kui töökõnedeks. Normaalne inimene pärast 17.00 tööpäevadel ja nädalavahetustel ei helista. Kui vahest mõnel tõesti midagi juhtub, siis elab üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeval on 2 sim kaardiga telefonid. Töökaardi lülitad välja tööpäeva lõppedes.

Iphone on ka 2 simiga nüüd?

Osta siis normaalne telefon mitte mingi saast, kuhu teist sim-kaartigi sisse panna ei saa.

kaks sim-kaardi pesa ei ole aastal 2022 enam küll mingi näitaja, töönumber on e-sim ja korras. mingit kahte telefoni ei viitsiks iialgi kaasas kanda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No see on küll jabur komme ja mina ei usu, et see on nii “enamusel”. Võibolla siis kui töötatakse kuskil ema-ja-poeg väikeettevõttes, kus kõik töö ja eraelu on omavahel põimunud, ja/või tehakse tööasjadeks paar kõne harva. Enamusel ikka on konkreetne töötelefon – nii nagu vanasti olid lauatelefonid igaühe kabinetis, siis nüüd on need lauakad asendunud nutitelefonidega. Ja nii nagu kasutati lauatelefoni (koju kaasa ei võetud ja kõnesid enda kodutelefonile ei suunatud) kasutatakse nüüd mobiili ainult töötelefonina.

Ei tea midagi. Meil on tuntud ettevõte, minul maksab telefoni ettevõte, töötan kontoris ja oma nr. klientidele ei anna-helistagu lauatelefonile, kui vaja. Müügiesindajatel on samuti oma nr. ettevõtte kasutuses, üks telefon kasutuses nii era-kui töökõnedeks. Normaalne inimene pärast 17.00 tööpäevadel ja nädalavahetustel ei helista. Kui vahest mõnel tõesti midagi juhtub, siis elab üle.

see ilmselt sõltub väga palju tööst. ma töötan inimestega ja ei suudaks ealeski ära hallata seda, kui nad helistaksid mulle mu eranumbrile.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahes viimases töökohas on küsitud, et kas tahan oma telefoninumbriga ettevõtte alla liikuda (tööandja maksab arve teatud määras) või siis antakse mulle eraldi töönumber. Telefon niikuinii tööandja poolt ja kahe SIMi võimalusega.

Eelistasin varianti, et töönumber on eraldi ning ei kasuta ka kahe SIMkaardi võimalust. Mulle meeldib, et töövälisel ajal saan töötelefoni füüsiliselt ära panna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamusel ikka on konkreetne töötelefon – nii nagu vanasti olid lauatelefonid igaühe kabinetis, siis nüüd on need lauakad asendunud nutitelefonidega. Ja nii nagu kasutati lauatelefoni (koju kaasa ei võetud ja kõnesid enda kodutelefonile ei suunatud) kasutatakse nüüd mobiili ainult töötelefonina.

Ikka käib kaasas, eriti kui tahtmine hommikul kodukontorit teha (nt avastan, et tõbiseks hakkan jääma). Siis kohe probleem kui töötelefon/tööarvuti tööjuurde jäänud, mitte pole kodus kaasas.

Aga endal on oma telefon, firma maksab okei palka, aga number liikus ettevõtte alla ja neti+kõned maksab tööandja kinni. Tavaline praktika, kel rohkem klientidega suhtlemist (klienditeenindus) on küsinud eraldi töötelefoni ja töönumbri. Müügiinimesed huvitaval kombel on isegi oma isikliku nriga üle tulnud.
Aga kui nüüd tagantjärgi uuesti saaks valida oleks siiski ka ikkagi eraldi sim/töötelefoni võtnud. Ei meeldi see, et isiklik nr netis ja kodukal üleval ripub. Haigeks jäädes ei saa ju suunata ka kellelegi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töölt anti eraldi telefon (selline keskmine). Kõnesid on harva ja töövälisel ajal neile ei vasta, täna just helistati 10min enne tööpäeva algust ja helistasin siis 10min hiljem tagasi. Puhkusele ka telefoni kaasa ei võta, sel ajal jookseb aku isegi tühjaks mul seal laual. Ainus olukord, kus ma võtan töötelefoni endaga kaasa, et saaks meile lugeda ja zoomi, on siis, kui pean tööajal isiklikke asju ajama (arstil käima vms, siis on hea vahepeal silm peale visata asjadele).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainus olukord, kus ma võtan töötelefoni endaga kaasa, et saaks meile lugeda ja zoomi, on siis, kui pean tööajal isiklikke asju ajama (arstil käima vms, siis on hea vahepeal silm peale visata asjadele).

See on küll tõesti suur vastutulek sinu poolt, et kui tööajal isiklikke asju ajad, siis oled nii suuremeelne, et oled nõus töötelefoni kaasa võtma ja vahepeal ka seda vaatama. On ikka töötajad tänapäeval.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ainult töötelefon. Iga kahe aasta tagant saaks valida uue telefoni 300 € ulatuses. Kui kallimat soovin, siis vaheraha maksan omast taskust. Olen vahetanud nii kahe kolme aasta tagant. Telefoni arve suurust ei tea juba aastaid, tööandja maksab. Enamus kõnesid tehakse mulle tööajal, ise teen samuti tööajal. Mõned üksikud kõned õhtul nädalas ei ole minu jaoks probleem vastata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on küll tõesti suur vastutulek sinu poolt, et kui tööajal isiklikke asju ajad, siis oled nii suuremeelne, et oled nõus töötelefoni kaasa võtma ja vahepeal ka seda vaatama. On ikka töötajad tänapäeval.

Arstil käimise ajal ei pea tõesti tööd tegema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ainult töötelefon. Iga kahe aasta tagant saaks valida uue telefoni 300 € ulatuses. Kui kallimat soovin, siis vaheraha maksan omast taskust. Olen vahetanud nii kahe kolme aasta tagant. Telefoni arve suurust ei tea juba aastaid, tööandja maksab. Enamus kõnesid tehakse mulle tööajal, ise teen samuti tööajal. Mõned üksikud kõned õhtul nädalas ei ole minu jaoks probleem vastata.

Telekommi töötaja

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Telefoni arve suurust ei tea juba aastaid, tööandja maksab.

Enamikel on see nii. Mul viimased 22 aastat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Telefoni arve suurust ei tea juba aastaid, tööandja maksab.

Enamikel on see nii. Mul viimased 22 aastat.

Olen ise raamatupidaja, seetõttu tean summat küll. Tööandja telefon ja kaart, ühtki piirangut pole. 20 aasta jooksul olen ostnud vist vaid 5 telefoni, kõik firmale. Piiriks oli 2 aastat tagasi 1000 eurot. Kasutan enamasti just internetti, loen seadusi enda ja ka tööandja huvides, osalen netikoolitustel.  Tööaalaselt suhtlen vast 5-6 korda päevas. Tšekkide pildistamise ning otse raamatupidamisprogrammi suunamise äppi kasutan ca 3 korda nädalas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen kommunikatsiooni/sotsiaalmeedia spetsialist ja anti tööloha poolt küll telefon.

Kasutan siiski piltide tegemiseks enda oma kuna mul on parem mudel ja parem kaamera.

Ettevõtte inimesed kellel vaja saavad ca 300€ eest omale muidu telefoni valida ja kui keegi vahetub, siis eks liiguvad ühelt teisele. Kuna minu ametikohal vaja pilte jms teha, siis osteti mõned aastad tagasi iphone. See mudel on aga juba 3-4 aastat vana ja nii palju paremad võimalused juba praegu. Enda isiklik mul 3 mudelit uuem. Nüüd juba neljaski väljas.

Kuna aga tol hetkel kui see osteti oli see ettevõtte jaoks äärmiselt suur erand, et nii kallis telefon ühele inimesele lubati osta, siis on selline tunne, et selle vana mudeliga peab nüüd terve elu olema ja hirmsasti tänulik olema sellise erakordse võimaluse eest. Aasta alguses kuidagi läbi lillede öeldi ka, et oi ei see oli ikka nii kallis telefon, uuemat ei saa. Tore muidugi ja aitäh, aga mu töö kvaliteet kannataks väga kui mul endal poleks paremat võimalust. Lihtsalt piinlik oleks kuidagi teha keskpäraselt kui saab paremini. Aga kuna ma ei viitsi vaielda, siis teen tööasju enda isikliku telefoniga. Töötelefonis ainult töömeil ja kasutan kõnede tegemiseks.

Nii kaua, kui Sa neid sots meedia pilte oma telefoniga teed paremat ei saagi. Töö on ju tehtud. Tee töötelefoniga kehvad pildid ja näed kui kiiresti liigutama hakatakse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

olen ettevõtja ja mu telefoniarve (koos netiga) on 6 eurot…  Telefon 5 aastat vana.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Telekommi töötaja

Tegelikult töötan hulgikaubanduses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

olen ettevõtja ja mu telefoniarve (koos netiga) on 6 eurot…  Telefon 5 aastat vana.

Ikka eriti odav. Mul maksab ettevõte ja on umbes 50 eurot kuus koos parkimisega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 61 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas mõnel töökohal on mobiil tööandja poolt?