Esileht Koolilaps kas mõni ongi kohe “laagrilaps” ja mõni mitte

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: kas mõni ongi kohe “laagrilaps” ja mõni mitte

Postitas:

meie poisi sõbraks on naabripoiss, mõlemad 11 aastased. naabripoiss käib igal suvel laagrites, ta ongi kohe selline “laagrilaps” nagu ema ütleb. minu last saada või väevõimuga, mingil juhul pole ta nõus laagrisse minema. kodus ta ka midagi asjalikku ei tee. temale lihtsalt ei sobi see kambas elamine, koos magamine ja teised lapsed ei mõju inspireerivalt. peangi nüüd leppima sellega, et poiss on norus, ainuke sõber laagris ja nii palju toredat jääb tal suvel olemata.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 14:29; 01.07 23:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui talle ei tundu laagris olemine tore, siis tal ei jää ju ka midagi toredat olemata. las ta olla nii, nagu tahab siis. puhkus on puhkamiseks. mõtle, kui sa tahaks puhkusel nt terrassil raamatut lugeda ja saadetakse selle asemel kuulitõukelaagrisse vms.

+27
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

peangi nüüd leppima sellega, et poiss on norus, ainuke sõber laagris ja nii palju toredat jääb tal suvel olemata.

Kui ta ise ei tahtnud laagrisse, mida tal siis nüüd norutada on? Kõik ei pea ometi täpselt tema moodi olema. Ja pealegi kestavad enamik laagreid ju vähe aega, enamasti nädala, mõnikord harvem kaks, seega peaks jõudma ka sel suvel ka sõbraga veel tegutseda, nii kaua tehku siis neid tegevusi, mis on rohkem omaette tegemiseks, või leidku veel sõpru. Või on sel sõbral väga jõukad vanemad ja poiss terve suve ainult erinevate laagrite vahet tormabki?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 14:56; 01.07 14:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mõtle, kui sa tahaks puhkusel nt terrassil raamatut lugeda ja saadetakse selle asemel kuulitõukelaagrisse vms.

Jah, kuigi vahel on jälle vaja oma mugavustsoonist välja tulla ja uusi asju proovida, et avastada enda jaoks midagi veel toredat, mida muidu poleks ju kogenudki. Aga kahjuks on raske ennustada, kas laagrisse minek nõuab ainult väikest kohanemist ja osutub sellisele lapsele siis ikkagi nauditavaks või on tegu pigem tema jaoks paraja ja pideva piinaga.

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 14:56; 01.07 14:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mõni ongi kohe “laagrilaps” ja mõni mitte

Täpselt nii ongi. Minu vend käis teismelisena mõned korrad ja iga kord saatis koju kirju, et tooge mind ära koju, sest üldse ei meeldi. Mina läksin esimest korda pärast esimest klassi ja mulle nii väga meeldis, et koju jõudes palusin emal pea pisarsilmil hankida veel samaks suveks teine tuusik veel – nii väga meeldis. Edaspidi käisin igal suvel laagris kuni 14. eluaastani. Mulle kohutavalt meeldis see laagrielu.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnele tõesti ei sobi. See norus olemine on sinu silmis (ei tee midagi asjalikku ja/või on liialt ekraanis) või lapse silmis (et vajab tegevusteks siiski sõbra seltskonda, mitte küll suurt punti lapsi).
Mu laps ka pole laagris käia, aga samas pole tema jaoks probleem ka üksi toimetada. Kui tõesti pidavat sõbras seltskonda ei vaja, vaid aeg-ajalt lõbustusi, omaealistega tegevust, siis vahel annab neid ju ise korralda, organiseerida, ei pea selleks kindlasti laagris käima.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti on mõni “laagrilaps” ja mõni mitte. Enda lapsepõlvest mäletan, et laulukoori või rahvatantsurühmaga tuli paar korda aastas laagris käia ja see oli minu jaoks kohutav piin! Mulle absoluutselt ei sobinud see kambakesi koos magamine, öised lollitamised jne. Õnneks ei tulnud mu vanemad iial mõttele mind veel täiendavalt mingisse suvelaagrisse saata. Selleks polnud muidugi ka vajadust, sest suved veetsin vanavanemate juures maal ja seal oli tegevust niigi küll.

Nüüd näen enda laste pealt, et nemadki ei ole mingid “laagrilapsed”. Ja tõesti, ma ei hakkaks iial neid selleks sundima. Võibolla on sellevõrra endal rohkem mõtlemist, et neil vaheajal ka sisulist tegevust oleks ja ilmselt olekski lihtsam nad mingil perioodil kuskile ära saata, kus keegi teine selle eest hoolitseb (vanavanemate varianti meil enam pole paraku), kuid laagrid tõesti pole meie rida ja ma ei põe sellepärast. Õnneks lapsi mitu ja omavahel neil igav ei ole.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, laias laastus on nii vist tõesti. Muidugi on muid faktoreid ka- kas on oma “punt” laagris nagu spordilaagrite puhul tihti on; kuidas aeg sisustatud jne.
Minu poeg on nüüd 13, esimest korda käis laagris peale 1.klassi ja oli seal nagu hädapasun. Järgmised aastad olid paremad, otseselt koju ei tahtnud. Sel aastal aga sõber tal laagrisse ei läinud ja tema ka mitte, ei tahtnud.
Tütar on 9 ja samuti läks laagrisse peale 1.klassi. Tal oli nii lõbus, et polnud aega helistadagi. Sel aastal palus kohe esimesel võimalusel jälle kirja panna, trennis enne lepiti veel teistega kokku, mida kaasa võtta jne. Nüüd on tagasi ja jälle oli väga rahul. Aga ta on vennast palju seltskondlikum ja iseseisvam muidu ka.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 18:08; 01.07 20:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps ka ei taha üldse minna. Kaks korda on käinud, mõlemal korral helistas ja nuttis iga päev, et tooge mind ära. Sel aastal hakkasime uuesti laagrist rääkima, siis hakkas kohe täiesti hüsteeriliselt nutma, et ei taha. Mulle endale lapsena ka ei meeldinud, siis olid need laagritingimused muidugi palju hullemad kui praegu, elasime telgis sajakesi koos, pesta sai järves jne, aga mõnele meeldis ka siis väga.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 18:22; 01.07 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu õde oli laagrilaps. Vanasti olid kuu pikkused nn vahetused. Mu õde oli vahel 2 vahetust järjest. Mina seevastu vihkasin laagris olemist. Paaril korral sokutati, aga nutsin ennast külastuspäeval koju. Kui endal vanem laps hakkas ajama, et tahab laagrisse, siis kartsin et ta ei tea kuhu end segab ja et kindlasti kurvastab seal kohutavalt. Tuli välja, et kurvastas laagrist koju tulles. Käis ligi 10 aastat vist igal suvel. Noorem keeldub minemast isegi nn linnalagrisse. Kahel korral “on pidanud olema” 2 päevases tantsulaagris enda trenniga ja hull kauplemine ja sms pommitamine minu suunas. 1 kord sebis endale imekombel ise laagri, sõbrad läksid ja mingi popp laager oli. Noo siis ka sada korda päeva tuli messengeri virinat, et kui jube seal on. Istuks parema meelega ûksi kodus, täpselt nagu ma ise omal ajal.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 19:55; 01.07 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, laias laastus on nii vist tõesti. Muidugi on muid faktoreid ka- kas on oma “punt” laagris nagu spordilaagrite puhul tihti on; kuidas aeg sisustatud jne.

.

See oma punt vôib laguneda laagris, sest osad tahavad teistega ka suhelda????

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 19:55; 01.07 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, loomulikult. Minu tütre laagrites on kohe esimesel päeval komplekteeritud ka võistkonnad, mis jäävad samaks kogu nädalaks ja seal siis lapsed segamini, et omavahel suhtleksid ka võõramad. Kui samast treeninggrupist on tüdrukuid 5-6, siis pole probleem kui osad suhtlevad uute tuttavatega, osad siis pigem vanadega. Mõlemal aastal on ka minu laps uusi tuttavaid leidnud. Pigem ongi võibolla raskem variant kui laagrisse lähevad kaks sõpra, kellest üks tahaks teistega suhelda aga teine klammerdub sõbra külge.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 18:08; 01.07 20:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed on laagrilapsed, ühel aastal käis noorem laps kolme laagris ja meelsasti. Aga oli ka üks laager, kuhu sai ta liiga noorelt pandud -seal ei meeldinud.
See suvi on 2 laagrit kindlasti.
Nad on läinud üksi, ilma sõpradeta v.a. hobiga seotud laager.
Kui sõber ees läheb, siis oleks ju lihtsam ka oma lapsel kaasa minna. Iial ei oleks mul olnud aega laste päevi sisustada nii nagu laagrites.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sõber ees läheb, siis oleks ju lihtsam ka oma lapsel kaasa minna. Iial ei oleks mul olnud aega laste päevi sisustada nii nagu laagrites.

Minu laps ei taha isegi sõbraga minna. Ei ole vaja päevi ka sisustada, võib täiesti vabalt üksi kodus istuda. Olen püüdnud rääkida, et seal tehakse toredaid asju, otsinud erinevaid variante välja, ikkagi ei meeldi ja minna ei taha. Linnalaagrisse läheb.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 18:22; 01.07 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mõni ongi kohe “laagrilaps” ja mõni mitte

Täpselt nii ongi. Minu vend käis teismelisena mõned korrad ja iga kord saatis koju kirju, et tooge mind ära koju, sest üldse ei meeldi. Mina läksin esimest korda pärast esimest klassi ja mulle nii väga meeldis, et koju jõudes palusin emal pea pisarsilmil hankida veel samaks suveks teine tuusik veel – nii väga meeldis. Edaspidi käisin igal suvel laagris kuni 14. eluaastani. Mulle kohutavalt meeldis see laagrielu.

Minu arust sõltub see “laagrilaps” olemine rohkem just konkreetsest laagrist ja seltskonnast. Mina käisin lapsena igal suvel laagris, mõnikord lausa mitu korda. Ja kogemusi oli ülilahedast nii viletsani, et palusin end varem koju viia. Koju läksin varem kahel korral, laagrit väga-väga nautisin kolmel korral. Mingit keskteed ei mäleta, et oleks olnud.

Aga teemaalgataja laps võiks siis minna samasse laagrisse, kuhu naabripoiss? Nii ei saa? Või see ei loe?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heameel teada et mu laps pole ainuke erak ja tõepoolest eksisteeribki selline “laagrilapse” tüüp. Näib et rohkem vist tüdrukute seas.
Naabripoisiga koos laagrisse ka ta ei taha, pigem ootab selle 10 päevakest ära:)

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 14:29; 01.07 23:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda laagrivärki saab ju ka harjutada. Minu laps on 10 a ja eelmine aasta oli ta 2-päevases laagris, see aasta läheb 4-päevasesse. Ja on tema huviringilaager, aga mitu rühma on koos, nii et on nii tuttavaid kui võõramaid lapsi. Minu laps ka sellest vaimustuses ei ole, aga ikka harjutame seda laagrivärki. Kindlasti ei tohiks nt spordilaagrisse saata last, kellele sport ei meeldi. Teema võiks ikka meelepärane olla + mõned tuttavad näod ees (juhendajad või lapsed).

Kui mõte laagerdamisest üldse ei meeldi, siis nädala või kahe pikkusesse üleni võõraste inimestega laagrisse tõesti kohe saatma ei peaks. Ja aitab seegi, kui enne tutvuda laagrikavaga, teha asjade nimekiri jne.

Kui ma lapsele ütlesin, et panin ta laagrisse kirja, siis ka esimese asjana muutus kurvaks ja proovis nuttu tagasi hoida. Aga siis millalgi hiljem samm-sammult tutvustasin, kuidas ja millal sinna minek, kus kogunetakse, kes teda viib ja toob, mida nad seal teevad, kus ööbivad, kes õpetajatest kaasas on jne. Et kui lõpuks laager käes on, ei ole see situatsioon ja olukord võõrad vaid juba natuke tuttavad.

Aga üksioleku kohta – minu lapsele meeldib, kui sõbrad või sugulased külas on, aga meeldib ka üksi olla – vaadata oma videosid, vahepeal midagi näksida ja annan talle ja kohustuslikke ülesandeid (nt lugeda). Natuke vaidleb ja vingub, aga see käib asja juurde. Ja rutiin ja nõudmised siiski sisendavad lapsele turvatunnet.

Kõige tähtsam on koguda ka ühiseid positiivseid suvemälestusi. Ise olen enamuse suvest tööl, aga õhtud ja nädalavahetused on vabad, on ka väike puhkus. Tööpäevadel helistame korra või paar. Kõige tähtsam on, et laps tunneks end hoitud ja armastatuna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 8 a poiss ei ole ka üldse laagrilaps. Ütleb, et ei taha, ei meeldi ja kõik. Enam ei sunni ka. Käib suviti maal ja mängib nende sõpradega, kes parasjagu linnas on.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen alati kõik laagrid lastega eelnevalt läbiarutanud, et kuhu ja kui kauaks. Laagrid on ju erinevad, seega peaks laager lapsele huvi pakkuma. Noorem laps käis aastaid ühes ja samas laagris, leidis sealt palju sõpru, kellega ka hiljem suhtles. Vanem käis oma hobilaagrites ja n.ö. võõrasse laagrisse minna ei tahtnud. Kindlasti ei oleks last sundinud minema.
Ise käisin pioneerilaagris ja minule tundus see nõme – vara üles, pesema, rivistus jne. Meeldis olla maal, tegime sõbrannadega ise laagri – päevakava, köögi toimkond jne. Palju põnevam oli.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu laps käis ühe korra põnevuse mõttes. Ei nutnud, sai hakkama, aga ütles, et elusees enam ei lähe ja minu arust on see ok. Kui tal seal tore ei ole, siis milleks saata.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil peres tütar läheb hea meelega laagritesse. Selleks suvekes oli ka mitu laagrit plaanitud.osad lükkusid nüüd augusti . Poisid aga ei taha kuhugile.
Ise ma ka lapsena ei olnud mingi eriline laagerdaja.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei ole kunagi sellist küsimust isegi olnud, sest lastel on alati olnud mingid praktiliselt kohustuslikud laagrid hobidega seoses. Näiteks on 14-aastasel tütrel sel suvel 4 laagrit, millest kaks on spordilaagrid (käib kahes trennis, kummalgi laager) ja kaks on seotud veel kahe hobiga. Igas laagris siis tuttav seltskond, kellega pikalt koos tegutsetud on. Õnneks on meie lapsed neis hobilaagrites alati rõõmuga käinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul võtab sisseelamine aega. Koguaeg on nii olnud. Ma ei tahtnud minna laagrisse, aga pärast oli isegi kahju kui see läbi sai.
Nüüd mulle ka meeldib olla rohkem kodus, kui reisida.
See on tekitanud minus küsimusi. Kas olla oma mugavustsoonis ja eluga rahul. Või peaks kogema enamat. Kuigi ebamugavamat, hirmutavamat, aga ka uut ja midagi huvitavat ja teistmoodi kui mu igspäevane elu.
Ma ei tea kas neid võib võrrelda. Või võrrelda laste laagrit nt mingi hobilaagriga täiskadvanuna. Nt välismaal oleva keelelaagriga. Mina sinna ei läheks. Õpin kodus. Aga ehk just peaks. On uued kogemused, elamused. Muidugi mulle meeldib olla kodus kõige rohkem. Ja kui miski mulle meeldib, kas peab seda asendama mittemeeldivaga?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kuulitõukelaager oli hea 😀 😀 😀
Aga teemaalgatajale. Natuke on vahe sellel, kas laps PÄRISELT ei taha, või on tal lihtsalt mingid hirmud vms. St, kas ta on proovinud ja teab, et talle ei meeldi?

Mul on tütar selline. Enne kuskile minekut on jube sõda. Ja kui tagasi tuleb, on ülirahul.’
Tegelikult olen ma ise alati samasugune olnud. Juba lapsena mõtlesin vabandusi, et klassikaaslaste sünnipäevale mitte minna. Aga kui käisin, siis nautisin täiega. Hiljem õppisin ennast üle saama nendest loobumise hetkedest.

Aga tõesti, kui lapsele üldse ei meeldi, siis ei näeks probleemi.

…Ja veel… mu täiskasvanud poeg oli sõpradega arutanud teemat ja tuli välja, et sõjaväes oli lihtsam neil, kel oli laagrikogemus olemas. Just see 20-kesi ühes toas elamine ja päevakava jms.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sõber ees läheb, siis oleks ju lihtsam ka oma lapsel kaasa minna. Iial ei oleks mul olnud aega laste päevi sisustada nii nagu laagrites.

Minu laps ei taha isegi sõbraga minna. Ei ole vaja päevi ka sisustada, võib täiesti vabalt üksi kodus istuda. Olen püüdnud rääkida, et seal tehakse toredaid asju, otsinud erinevaid variante välja, ikkagi ei meeldi ja minna ei taha. Linnalaagrisse läheb.

Missuguses(millega tegeletakse) laagris ta käib?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Koolilaps kas mõni ongi kohe “laagrilaps” ja mõni mitte