Esileht Pereelu ja suhted kas mu abikaasa on alkohoolik?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: kas mu abikaasa on alkohoolik?

Postitas:

Oletame, et teie mees on 3-4 päeva nädalas joobes. See tähendab sisuliselt pool aastast, pool täiskasvanuelust.  Ei ole küll vägivaldne ega halb, aga siiski saab olekust ja kõnemaneerist aru, et purjus. Kas teid häiriks? Tulete töölt koju, juba saate aru, et inimene pole kaine. Teie meelest on ta alkohoolik, tema enda meelest õllesõber.  Õllekogused on suured.  Mitu ühist last.

Mida teeksite?

Palju muud ei kirjelda, püüan anda faktid, et saada objektiivsemaid vastuseid. Sõimu peale ei ärritu.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.07 17:59; 02.07 18:10; 02.07 18:27; 04.07 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See tähendab sisuliselt pool aastast, pool täiskasvanuelust.

Selleks peab olema kuskil keldris töötav eraettevütja, et saaks lubada endale hommikust õhtuni juua täis olemist. Lihksalt klientide jaoks telefonis küll on, aga muidu on “objektil” ja ainult nii on see võimalik.
Seega, nagu su mees liialdab, teed seda ka sina oma tekstiga.

Aga mis puutub küsdimusse, et kas alkohoolik – muidugi on.
Me kindlasti alustaks 24/7 näägutamisega, sest praktika näitab, et see aitab kõige paremini meeste alkolembuse vastu.
Pea 98% meestest on näägutamise peale joomise maha jätnud.

+3
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.07 18:08; 02.07 23:15; 03.07 14:35; 03.07 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei pea olema hommikust õhtuni, minu tööpäevad on märksa pikemad ja minu koju jõudmise hetkeks on tema juba pikalt kodus olnud. Proovisin just lakoonilise info anda, et mitte liialdada, aga juhtus nagu alati – kägu teab paremini  😀

+18
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.07 17:59; 02.07 18:10; 02.07 18:27; 04.07 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks ta ise arvab, et suudaks, aga lihtsalt pole vajadust tema arvates. Praegu on suvi, talvel on nädalavahetused reedest pühapäevani. Ma võiksin mõista nädalavahetust, kui see oleks paar-kolm õlut, mitte täis ja nõks tagasi.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.07 17:59; 02.07 18:10; 02.07 18:27; 04.07 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, on küll alkohoolik!

Lahutaks!

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks asi on, et jah, ta on alkohoolik – aga hoopis olulisem on see, et mida sa mõtled sõna “joobes” all. Kas tema käitumisest on aru saada, et on alkoholi tarbinud, kas alkoholil on teie elule mingid mõjud? Miks ma küsin – kuni on tegu tipsutajaga, siis alkohoolik võib ta ju olemuselt olla, aga kui suudab hoida olukorda sellisena, et alkoholitarbimine kuidagi teisi ei mõjuta, seni pole nagu põhjust lahutada.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 21:35; 03.07 00:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt see on veidi naljakas soovitus, aga miks mitte panna nt kuu aja jooksul kirja umbes, mis päeval kui palju jõi ja siis küsida 1) perearstilt, moda ta sellistest numbritest arvab, 2) mehelt endalt samuti. Loodetavasti ta ei ärritu selle peale, kuigi sõltuvuses olev inimene võib ärrituda küll, kui talle tema sõltuvust mainitakse.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt see on veidi naljakas soovitus, aga miks mitte panna nt kuu aja jooksul kirja umbes, mis päeval kui palju jõi ja siis küsida 1) perearstilt, moda ta sellistest numbritest arvab, 2) mehelt endalt samuti. Loodetavasti ta ei ärritu selle peale, kuigi sõltuvuses olev inimene võib ärrituda küll, kui talle tema sõltuvust mainitakse.

Teemaalgataja, ära palun seda küll tee, et täiskasvanud mehe eest tema perearstiga rääkima hakkad. See oleks ikka ülim solvang.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 21:35; 03.07 00:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See tähendab sisuliselt pool aastast, pool täiskasvanuelust.

Selleks peab olema kuskil keldris töötav eraettevütja, et saaks lubada endale hommikust õhtuni juua täis olemist. Lihksalt klientide jaoks telefonis küll on, aga muidu on “objektil” ja ainult nii on see võimalik.

Seega, nagu su mees liialdab, teed seda ka sina oma tekstiga.

Aga mis puutub küsdimusse, et kas alkohoolik – muidugi on.

Me kindlasti alustaks 24/7 näägutamisega, sest praktika näitab, et see aitab kõige paremini meeste alkolembuse vastu.

Pea 98% meestest on näägutamise peale joomise maha jätnud.

Vale vastus, ei aita näägutamine. Enamasti lõpeb selline asi sellega, et mees hakkab veel rohkem jooma ja jäetakse lõpuks naise poolt maha.

TA-le: jah, su mees on alkohooliku teises staadiumis. Kui nii edasi läheb, siis lõpuks pole tal enam ühtki õhtut kus ta poleks auru all. Ning lõpuks jõuab ta sinna punkti, kust enam allapoole langeda pole võinalik. St ta enam muust ei mõtlegi kui uuest pudelist. Teda ei koti ei sina, ei lapsed, ei joomaaastatega alko tarvis kogunenud võlad jne. Ta müüks kasvõi su enda koos lastega maha kui selle eest pudeli saaks.

Kuna ma ise olen endine alkohoolik, siis tean väga hästi millest räägin. Minul lõppes see sellega, et sattusin lõpuks vanglasse pidevate alkoholi varastamise katsete pärast. Kui välja sain,läksin rehabilitatsioonikeskusesse ning samuti lasin endale ampulli panna. Ma tegelt ise usun, et mind ei aidanud sellest põrgust välja mitte niivõrd rehabilitatsioonikeskus ega ampull vaid just see, et leidsin endale naise, keda ma lõpuks ei tahtnud enam kaotada, kellega ma lõpuks tundsin, et tema ongi see tõeline. Muidugi oli mul ka enne naisi olnud, kuid nad olid kõik mind maha jätnud. Eks see armuvalu oli ka see, mis joomist süvendas pidevalt

Nüüd on meil naisega 2 poega ja tütar ning ma töötan energeetikuna. Pitsi pole tõstnud juba ca 10 aastat. Ja ega ei isuta ka. Saan vabalt kõik peod ja koosviibimised nii ära peetud, et ei pea keelt kastma. Teised võivad minu nähes võtta küll, mul ei tekita see mingeid emotsioone.Alkohoolik jääb alati alkohoolikuks, isegi kui ta pole juba 20 aastat pitsi tõstnud. Piisab sellest, kui korra tõstab ja kõik läheb sealt edasi kus 20a tagasi pooleli jäi.

Pikk jutt küll, kuid moraal on see – alati saab viinakuradist jagu, kui on piisavalt tahtmist! Sina pead valitsema pudelit, mitte pudel sind.

 

+16
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.07 00:45; 03.07 01:26; 03.07 10:51; 03.07 12:20; 03.07 15:16; 04.07 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind väga häiriks. Alkoholijoobega kaasneb mu jaoks nt see, et inimese peale ei saa loota, mõttemaailm muutub töntsiks, tekib see tunne, et mina pean tema eest vastutama.
aga küsimus on: kas sind häirib?

see, kui mees ise ütleb, et võib iga kell maha jätta, ei ole argument. Iga sõltlane võib nii rääkida.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind väga häiriks. Alkoholijoobega kaasneb mu jaoks nt see, et inimese peale ei saa loota, mõttemaailm muutub töntsiks, tekib see tunne, et mina pean tema eest vastutama.

aga küsimus on: kas sind häirib?

see, kui mees ise ütleb, et võib iga kell maha jätta, ei ole argument. Iga sõltlane võib nii rääkida.

Kõik sõltlased ütlevad nii, et võivad päeva pealt lõpetada. Ja võivadki, kui on piisavalt tahtejõudu pigutada. Kahjuks enamusel seda ei ole. Mõeldakse, et “ah mis see on ega siis hullemaks ikka enam ei lähe.. paar õlli ju võib, ega see minuga midagi tee” jne. Tegelikult teeb, kuid ise sellest kohe aru ei saa. Iga joodud pudel aind süvendab sõltuvust. Mida varem alustada loobumisega, seda lihtsam on seda teha. Aga siin jõuame jälle sinna millest just enne kirjutasin – ei lõpetata sest mõeldakse et “ah mis see paar pudelit ikka teeb, dee on normaalne ju.. ega must padujoodikut küll ei saa” jne. Ei teadvustata endale probleemi õigel ajal.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.07 00:45; 03.07 01:26; 03.07 10:51; 03.07 12:20; 03.07 15:16; 04.07 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga katse alkohoolikuga tema sõltuvusest rääkida ongi näägutamine. Kui ei taha näägutada, pead laskma tal juua.

Minul lõppes see sellega, et sattusin lõpuks vanglasse pidevate alkoholi varastamise katsete pärast.

Mingit eriti kallist viskit üritasid varastada või? Ma arvasin, et teatud summast alates üldse on oht vanglasse sattuda, alkohoolikud tavaliselt ei ole nii pirtsakad. Samas muidugi oleks tore küll, kui varastele oleks karmimad karistused. Aga muidu oli alkohooliku mõttelaadist rääkiv jutt seal kommentaaris õige küll. Ja tööl käia ja alkohoolik olla saab väga edukalt. Ma tean inimest, kes suri maksatsirroosi ja käis elu lõpuni (peaaegu, päris lõpus oli juba töövõimetu, aga see aeg oli ca kuu) tööl. Muidugi maksatsirroos ei tule iga kord ainult alkoholist, aga ütleme nii, et alkohol oli ikkagi tema elus tugevalt olemas kogu aeg.

Üldiselt on alkohoolikuna alkoholiga elamiseks kaks meetodit: tsüklijoodik ja igal õhtul käpp maha (või oleneb töögraafikust). Igal õhtul käpp maha tüüp saab tööl käia, kui joob kiiresti purjujäämiseks vajaliku koguse ja siis läheb mõistlikul ajal magama. Hommikuks (või millal iganes tööaeg algab) on juba piisavalt adekvaatne, et saab alkoholiraha teenima minna. Teine variant on hakata jooma ja siis juua, kuni tuleb tunne, et rohkem pole enam võimalik. Need kaovad päevadeks või nädalateks ära, joovad end vahel päris hullu seisundisse ja siis ilmuvad tagasi. Nendel tavaliselt on vaja mõistvamat ülemust, kui nad just ei suuda nädalavahetusele ja muudele vabadele hetkedele oma tsükleid ajastada. Algul võivad sellised joodikud isegi ju rohkem kained püsida, aga ka neil kipuvad tsüklite vahed järjest väiksemaks jääma.

Ja seda, et ma võin iga kell ära lõpetada, ajavad kõik sõltlased, ka need, kes juba pidevalt täis on ja võdisevad hommikuti või millal iganes nad peatäie järel ärkavad.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 06:55; 27.07 23:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, su abikaasa on alkohoolik ilma igasuguse kahtluseta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, minu arvates on ka alkohoolik.

Ma pean ka oma eksmeest alkohoolikuks. Tema joob ainult üks kord nädalas, ühel päeval nädala lõpus. Aga siis tõmbab nii et maa must. Ta ei võta mõned õlled, vaid palju selle ühe õhtu jooksul… Kord lugesin purgid kokku – 16. Joob end alati pea mäluauku ja siis muutub vägivaldseks ja hakkab imelikke asju tegema. Õnneks, autoga sõitma ei lähe kunagi, aga kõike muud imelikku võis alati oodata.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga katse alkohoolikuga tema sõltuvusest rääkida ongi näägutamine. Kui ei taha näägutada, pead laskma tal juua.

Minul lõppes see sellega, et sattusin lõpuks vanglasse pidevate alkoholi varastamise katsete pärast.

Mingit eriti kallist viskit üritasid varastada või? Ma arvasin, et teatud summast alates üldse on oht vanglasse sattuda, alkohoolikud tavaliselt ei ole nii pirtsakad. Samas muidugi oleks tore küll, kui varastele oleks karmimad karistused. Aga muidu oli alkohooliku mõttelaadist rääkiv jutt seal kommentaaris õige küll. Ja tööl käia ja alkohoolik olla saab väga edukalt. Ma tean inimest, kes suri maksatsirroosi ja käis elu lõpuni (peaaegu, päris lõpus oli juba töövõimetu, aga see aeg oli ca kuu) tööl. Muidugi maksatsirroos ei tule iga kord ainult alkoholist, aga ütleme nii, et alkohol oli ikkagi tema elus tugevalt olemas kogu aeg.

Üldiselt on alkohoolikuna alkoholiga elamiseks kaks meetodit: tsüklijoodik ja igal õhtul käpp maha (või oleneb töögraafikust). Igal õhtul käpp maha tüüp saab tööl käia, kui joob kiiresti purjujäämiseks vajaliku koguse ja siis läheb mõistlikul ajal magama. Hommikuks (või millal iganes tööaeg algab) on juba piisavalt adekvaatne, et saab alkoholiraha teenima minna. Teine variant on hakata jooma ja siis juua, kuni tuleb tunne, et rohkem pole enam võimalik. Need kaovad päevadeks või nädalateks ära, joovad end vahel päris hullu seisundisse ja siis ilmuvad tagasi. Nendel tavaliselt on vaja mõistvamat ülemust, kui nad just ei suuda nädalavahetusele ja muudele vabadele hetkedele oma tsükleid ajastada. Algul võivad sellised joodikud isegi ju rohkem kained püsida, aga ka neil kipuvad tsüklite vahed järjest väiksemaks jääma.

Ja seda, et ma võin iga kell ära lõpetada, ajavad kõik sõltlased, ka need, kes juba pidevalt täis on ja võdisevad hommikuti või millal iganes nad peatäie järel ärkavad.

Ei pea selleks kallist viskit varastama. Piisab ka sellest, kui regulaarselt vargusega vahele jääd. Alguses tehakse trahvid, hiljem aga pannakse kinni kui ikka ei lõpeta.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.07 00:45; 03.07 01:26; 03.07 10:51; 03.07 12:20; 03.07 15:16; 04.07 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See alkohoolik, kes siin oma kogemusest kirjutab, on tüüpiline näide alkohooliku mõttemaailmast. On kaht sorti inimesi, sisemise ja välimise kontrollikeskmega. Ühed arvavad, et nad ise saavad mõjutada seda, mis nendega toimub, teised toovad põhjuseks alati välised tegurid. Nagu see alkohoolik, jättis sellepärast joomise, et leidis õige naise, aga muidu jõi, sest kõik jätsid ta maha. Seda ei nimeta kordagi, et ta enda käitumine oli põhjuseks, miks ta maha jäeti. Tean mitut alkohoolikut, kelle joomise tõttu on kooselu purunenud, naisel saab villand. Ja siis hakatakse veel rohkem jooma, sest naine ju jättis maha. Kohtusin ka ise mehega, kes mulle pidevalt helistab, et näe, kui hakkame koos olema, siis ma muudan ennast. Kui suur on tõenäosus, et joodik unelmate naise leiab? See on kaduvväike. Samamoodi on kaduvväike võimalus, et istud kodus, jood ja siis ootad, et su elus muutub midagi paremaks. Aga neid inimesi iseloomustabki see, et kogu aeg on ootus, et keegi teine midagi teeb. Seesama mees ütles mulle, et kui koos oleme, siis otsid mulle ravi ja ma saan üle sellest. Suurem osa naisi ei taha sellist meest endale, keda peab poputama ja potitama hakkama. Väga sage on ka see, et süüdistatakse naist, et sina ajasid mind närvi, läksime tülli, sellepärast olen purjus jne, jne. Mitte iial ei võta selline inimene ise vastutust.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See alkohoolik, kes siin oma kogemusest kirjutab, on tüüpiline näide alkohooliku mõttemaailmast. On kaht sorti inimesi, sisemise ja välimise kontrollikeskmega. Ühed arvavad, et nad ise saavad mõjutada seda, mis nendega toimub, teised toovad põhjuseks alati välised tegurid. Nagu see alkohoolik, jättis sellepärast joomise, et leidis õige naise, aga muidu jõi, sest kõik jätsid ta maha. Seda ei nimeta kordagi, et ta enda käitumine oli põhjuseks, miks ta maha jäeti. Tean mitut alkohoolikut, kelle joomise tõttu on kooselu purunenud, naisel saab villand. Ja siis hakatakse veel rohkem jooma, sest naine ju jättis maha. Kohtusin ka ise mehega, kes mulle pidevalt helistab, et näe, kui hakkame koos olema, siis ma muudan ennast. Kui suur on tõenäosus, et joodik unelmate naise leiab? See on kaduvväike. Samamoodi on kaduvväike võimalus, et istud kodus, jood ja siis ootad, et su elus muutub midagi paremaks. Aga neid inimesi iseloomustabki see, et kogu aeg on ootus, et keegi teine midagi teeb. Seesama mees ütles mulle, et kui koos oleme, siis otsid mulle ravi ja ma saan üle sellest. Suurem osa naisi ei taha sellist meest endale, keda peab poputama ja potitama hakkama. Väga sage on ka see, et süüdistatakse naist, et sina ajasid mind närvi, läksime tülli, sellepärast olen purjus jne, jne. Mitte iial ei võta selline inimene ise vastutust.

Jah, jäi mainimata. Vabandan. Aga nii oligi, tänu sellele, et jõin jäeti maha ja see ajas veel rohkem jooma. Viha iseenese vastu. Tekkisid ka mõtted, et nagunii on kõik pees, milleks enam üldse pingutada, läheb nagu läheb.

Ja ma ei ole kordagi tahtnud väita, et teised mu joomises süüdi olid. Võimalik, et väljendasin veidi valesti ja mõni võib nii välja lugeda.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.07 00:45; 03.07 01:26; 03.07 10:51; 03.07 12:20; 03.07 15:16; 04.07 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vale vastus, ei aita näägutamine. Enamasti lõpeb selline asi sellega, et mees hakkab veel rohkem jooma ja jäetakse lõpuks naise poolt maha.

Ei usu küll, et see oleks vale vastus.

Sest miks muidu 90% naisi just seda meetodit kasutavad? Kõik need tuhanded naised ju ometigi ei saa eksida…
Või arvad tõesti nii julgelt, et nad käituvad kõik valesti?

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.07 18:08; 02.07 23:15; 03.07 14:35; 03.07 15:31;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Vale vastus, ei aita näägutamine. Enamasti lõpeb selline asi sellega, et mees hakkab veel rohkem jooma ja jäetakse lõpuks naise poolt maha.

Ei usu küll, et see oleks vale vastus.

Sest miks muidu 90% naisi just seda meetodit kasutavad? Kõik need tuhanded naised ju ometigi ei saa eksida…

Või arvad tõesti nii julgelt, et nad käituvad kõik valesti?

Näägutamisel ja näägutamisel on vahe, seda pidasin silmas. Kui naine pidevalt näägutab et “kuradi joodik mida sa jood koguaeg..” jne, siis see teeb asja just hullemaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.07 00:45; 03.07 01:26; 03.07 10:51; 03.07 12:20; 03.07 15:16; 04.07 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui naine pidevalt näägutab et “kuradi joodik mida sa jood koguaeg..” jne, siis see teeb asja just hullemaks.

Ok, näägutamisel ja näägutamisel on tõesti vahe.

Aga milline oleks siis see “õige” näägutamine, mis tõesti toimiks? S.t. teeks asja hoopis paremaks.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.07 18:08; 02.07 23:15; 03.07 14:35; 03.07 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näägutamine ei aita niikuinii. Ma ei tea mitte ühtegi juhust, kus näägutamine päriselt aidanud oleks. Ükskõik, mis küsimuses. Inimesed lihtsalt ei ole kuigi muutumisaltid.

Aidata võib fakti ette panemine, et kui asi nii jätkub, siis naine lahkub. Aga sel juhul peab olema valmis oma ähvardust täide viima.

Samas päris alkohooliku puhul ei aita see ka – suguvõsas meil üks joodik sai arstidelt uudise, et kas hakkab kaineks või sureb poole aastaga maha ning isegi see ei motiveerinud.. jõigi end surnuks..

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

siin ühe meesterahva kirjutisest (aitäh talle) saab kinnitust minu veendumus – joodik laseb suhte raisku alkoholi pärast ja alles pärast põhjas käimist võtab end uue naise pärast kokku. Mul on nii kahju, et lapsed ja see nn karussellisõitu kaasa tegev naine saavad kogu selle jama, hiljem siis uus naine saab selle hea ja ilusa elu lõpuks.

leinan oma purunenud unistusi ja eelkõige on mul kahju lastest. Nii kuradi kurb on.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.07 17:59; 02.07 18:10; 02.07 18:27; 04.07 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis elad siis sellise ludriga, kindlasti on ta ka ülekaaluline pekirull kellel käed nagu sardellid ja lõust higine ja loppis, pluss veel alamõõduline noks. Võta enda noor kena treenitud mees kes teeb sinuga imesi

+1
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mis elad siis sellise ludriga, kindlasti on ta ka ülekaaluline pekirull kellel käed nagu sardellid ja lõust higine ja loppis, pluss veel alamõõduline noks. Võta enda noor kena treenitud mees kes teeb sinuga imesi

Mina tean just alkohoolikud omadest aegadest, kes olid kõhnad kui piitsavarred. Sest enamus alkohoolikuid ei söö joomaperioodidel tavaliselt mitte midagi või siis väga vähe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.07 00:45; 03.07 01:26; 03.07 10:51; 03.07 12:20; 03.07 15:16; 04.07 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah on joodik. Sellisega olen koos elanud ja ütleks, et kõige nõmedam aeg elus.

Mehega midagi rääkida ei ole, kui keegi külla tuleb, siis häbene silmad peast, sest mees on jälle napsune ja ajab segast juttu.

Jäi ta kõigist sõpradest ilma ja ka osa minu sõpradest kaugenesid, sest ei tahtnud ühes seltskonnas viibida.

Õnneks suutsin lahutada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustuseks räägiks mehega ja küsiks kas ta saab ise aru, et ta liialdab alkoholiga. Sest seda ta kindlasti teeb. Minu jaoks on vastus – kas on alkohoolik v mitte sõltuvuses mehe käitumisest.
Kui eitab et joob üldse nii sageli sõltumata kogusest, või kui salaja joob siis on kindlasti alkohoolik
Kui talt küsida kas ta ise on märganud ja ta ütleb, et paar õlut õhtul on ju ikka OK, siis oleks aeg ilmselt mainida, et ei ole OK sest saa jääd purju ja see häirib mind ja lõhub meie suhet.
Kohe lahutama ja lahku kolima ma ei tormaks – kui ma seda meest ikka armastan, siis ma annaks talle võimaluse ennast korrigeerida või siis teha teadlik valik alkohol või meie suhe.
Kui mees teatab, et need alkopudelid on talle tähtsamad kui suhe (see vestlus peaks toimuma kui ta on kaine) ja ta ei muutu. Siis on sinu valik, kas lepid või loobud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kaasa muutus minu koondamise järgselt totaalselt: tema liisis auto ja mina seda kasutada ei või, küll aga pean maksma elusasemelaenu ja muud kulud. Nüüd küll töömail tagasi, aga endiselt ei tohi ma TEMA autot kasutada.

Võtangi reedel saunas kaks õlut rohkem, sest vingatsit pole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen kunagi aastaid tagasi siia väga sarnase pealkirjaga teema teinud.

Ainult et minu mees jõi iga päev, olles nn funktsioneeriv alkohoolik – väliselt polnud midagi aru saada, vägivaldseks ei muutunud, aga iga päev koju tulles oli pits kanget alkoholi esimene asi (üks pits ei jäänud reeglina ainukeseks). Väljaspool kodu hinnatud sõber, ettevõtja ja musterisa.

Rääkida üritasin korduvalt, tavaliselt tunnistas ise ka, et see pole okei, aga rääkimisel oli alati lühiajaline mõju, maksimaalselt paar nädalat.

Mis tegin?
Läksin lõpuks lahku, olles aastaid sellist kooselu elanud. Praeguseks lahutusest möödas üle 3 aasta ja ei kahetse.
Minu jaoks oli oluline, et lapsed ei kasvaks üles keskkonnas, kus peavad igapäevast alkoholitarbimist normaalseks nähtuseks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma elasin koos alkohoolikuga umbes pool aastat. Muidugi ta ise probleemi ei näinud, ja kuna tal peres kõik joodikud, siis arusaadav ka – tema jaoks normaalne nähtus. Sai räägitud, et asi tõsine, võttis ennast käsile – mõneks päevaks. Siis läks jälle edasi. Eks algul muidugi hoidis ennast tagasi ka natuke, aga mingi hetk hakkas välja lööma kui ikka hommikul 10ks poe juurde venitas ennast ja ca 10 purki ära rabas. Nii kõik vabad päevad. Lisakoht oli tal ka, sinna jõudis aga ikka alles siis kui põhikohast saadud palk oli kõrist alla läinud juba. Lõpuks kui ütlesin, et aitab, siis läks veel ülbeks, sihilikult tõmbas ennast pudelist härga täis ja hakkas mõnitama ja terroriseerima. Minu oma kodus! Nii et paljastusid sellised küljed mida algul poleks osanud kahtlustadagi. Seda enam, et põhikoht riigi palgal ja sellise töö peal inimene peab suutma teatud piiri pidada. Oli neidki hommikuid kus läks tööle mitte veel täiesti kainena. Nüüdseks on ta mul ka telefonis igalt poolt ära blokeeritud kuna sõimamine ja mõnitamine jätkus seda kanalit pidi – tema vildakas arusaam kuidas naist tagasi võita… Igatahes on üks küla pramott juures, kuna kuuldavasti sumiseb ta koos omasugustega poe juures. Hea oli, et õigel ajal minema saatsin. Kuigi oleks võinud märke varem näha ja üldse mitte selle reha otsas sõtkuda.

Aga, positiivsest noodist – tuttav lõi pere koos paadunud joodikuga, kes ühel päeval võttis ennast kokku ja peale seda kuni surmani mitukümmend aastat tilkagi ei võtnud. Seega saab ka nii.

Ise olen pigem tipsutaja, lõuna Euroopa kultuuri pooldaja ja hea meelega võtan klaasi veini õhtusöögi kõrvale. Palavate ilmadega ei ütle õllest ära, kuigi suht pirts olen ja ainult paar teatud sorti sobivad. Kui neid pole siis küll loobun. Hea meelega joon ka alkovaba õlut, see on mugav lahendus kui vaja nt sõita õhtul. Vahel läheb kangemat ka, aga seda ikka suht harva ja mitte omaette, vaid siis kui mingi istumine on. Olen vahel ise mõelnud, et kas on probleem, samas olen teinud perioode, kus ei joo ja ei ole probleemi tekkinud, saab ilusti. Pigem mõjutab kui kõrval keegi liiga palju joob, tekib vastumeelsus ja siis ei tahagi üldse. Eriti nõme kui mul on kogu aeg kodus erinevat alkoholi olnud, aga siis mingi joodiku pärast enam ei ole. No ma ei saa aru – see, et on, ei tähenda, et peab ära kaanima kohe ju ????

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kaasa muutus minu koondamise järgselt totaalselt: tema liisis auto ja mina seda kasutada ei või, küll aga pean maksma elusasemelaenu ja muud kulud. Nüüd küll töömail tagasi, aga endiselt ei tohi ma TEMA autot kasutada. Võtangi reedel saunas kaks õlut rohkem, sest vingatsit pole.

Ilmselgelt on peres kummalgi oma auto. Sul varasemalt siis autot polnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Pereelu ja suhted kas mu abikaasa on alkohoolik?