Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas mul on õigus töötuskindlustushüvitisele?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Kas mul on õigus töötuskindlustushüvitisele?

Postitas:

Olin kahe järjestikuse lapsega pea 5a kodus ja läksin hiljuti tööle tagasi (noorem laps on nüüd 3a täis). Kahtlustan, et ees on ootamas koondamine. Kas mul on õigus saada töötuskindlustushüvitist?
Kahtlema paneb see lause töötukassa lehel:
Hüvitisele on õigus kui
*teil on töötuna arvelevõtmisele eelnenud kolme aasta jooksul vähemalt 12 kuud töötuskindlustusstaaži

Aitäh, kes oskavad vastata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 00:05; 05.08 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, on.
Lapse kasvatamine on võrdsustatud tööga.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.tootukassa.ee/content/toetused-ja-huvitised/tootuskindlustusstaazi-arvestamine

Kui olite töötuna arvelevõtmisele eelnenud kolme aasta jooksul rasedus- või sünnituspuhkusel, lapsehoolduspuhkusel või lapsendaja puhkusel ning seetõttu ei ole teil 12 kuu pikkust töötuskindlustusstaaži, liidetakse puhkusel oldud aeg töötuskindlustusstaaži leidmise perioodile.

Näiteks kui tulite töötuna arvele 2020. aasta jaanuari alguses, peab teil üldjuhul olema ajavahemikus 2017. aasta veebruarist kuni 2020. aasta jaanuarini vähemalt 12 töötuskindlustusstaaži kuud. Kui aga olite 2018. aasta veebruarist kuni 2019. aasta novembri lõpuni (22 kuud) rasedus- ja sünnituspuhkusel ning lapsehoolduspuhkusel, pikeneb töötuskindlustusstaaži leidmise periood 22 kuu võrra ehk 12 töötuskindlustusstaaži kuud peavad jääma ajavahemikku 2015. aasta aprillist kuni 2020. aasta jaanuarini.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan!

Kas oskate ka öelda, mille järgi sellisel juhul hüvitist arvutatakse? Miinimumi järgi või siis lhp-le eelneva töötasu järgi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 00:05; 05.08 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvesse lähevad viimasele kolmele töötamise kuule eelnenud üheksal töötamise kuul makstud tasud, millelt on kinni peetud töötuskindlustusmakse.

https://www.tootukassa.ee/content/toetused-ja-huvitised/huvitise-suurus-ja-selle-arvutamine

Ja kui töötuskindlustushüvitis alla selle hüvitise miinimummäära jääb, saab miinimummäära järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas mul on õigus töötuskindlustushüvitisele?