Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas mul on õigus töötuskindlustushüvitisele?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kas mul on õigus töötuskindlustushüvitisele?

Postitas:

Tere.

Olukord: Minu tööleping praeguse tööandjaga lõpeb 30. juunil minu algatusel (andsin lahkumisavalduse). Olen selles asutuses töötanud viimased 11 aastat. Kuna lähen töölt ära omal soovil, siis ei ole mul õigust töötuskindlustushüvitisele.
Kui aga juulist lähen hooajatööle (näiteks paariks kuuks Salvestisse kurke purki toppima – see lihtsalt näide) ja tööandja sõlmib minuga tähtajalise töölepingu ja see lõpeb augustis. Kas peale selle tähtajalise töölepingu lõppemist on mul õigus töötuskindlustushüvitisele?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei pea paari kuud töötama, mul üks tuttav töötas vaid paarnädalat ja sai ka töötuskindlustushüvituse. seaduse järgi peaks lausa 1st päevast piisama.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas peale selle tähtajalise töölepingu lõppemist on mul õigus töötuskindlustushüvitisele?

Jah, siis on.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.

Olukord: Minu tööleping praeguse tööandjaga lõpeb 30. juunil minu algatusel (andsin lahkumisavalduse). Olen selles asutuses töötanud viimased 11 aastat. Kuna lähen töölt ära omal soovil, siis ei ole mul õigust töötuskindlustushüvitisele.

Kui aga juulist lähen hooajatööle (näiteks paariks kuuks Salvestisse kurke purki toppima – see lihtsalt näide) ja tööandja sõlmib minuga tähtajalise töölepingu ja see lõpeb augustis. Kas peale selle tähtajalise töölepingu lõppemist on mul õigus töötuskindlustushüvitisele?

jah, on õigus, aga selle ajutise töö leidmine praegusel ajal on väga raske, sest isegi sinna, kuhu vanasti keegi ei tahtnud, on praegu kümneid tahtjaid.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 10:24; 16.05 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ajutise töö leidmine praegusel ajal on väga raske, sest isegi sinna, kuhu vanasti keegi ei tahtnud, on praegu kümneid tahtjaid.

Ometi on tööportaalid neid pakkumisi täis.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ajutise töö leidmine praegusel ajal on väga raske, sest isegi sinna, kuhu vanasti keegi ei tahtnud, on praegu kümneid tahtjaid.

Ometi on tööportaalid neid pakkumisi täis.

pakkumisi ikka on, aga kui vanasti oli kehvematesse kohtadesse paar tahtjat kui sedagi, siis praegu on kümneid ja sadu tahtjaid ühele kohale.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 10:24; 16.05 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piisab jah ka ühest päevast või kasvõi ühest tunnist. Peaasi, et on tähtajaline leping.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.tootukassa.ee/content/toetused-ja-huvitised/tootuskindlustushuvitis

Teil on õigus töötuskindlustushüvitisele, kui:

olete töötuna arvele võetud;
olete esitanud töötuskindlustushüvitise avalduse;
teil on töötuna arvelevõtmisele eelnenud kolme aasta jooksul vähemalt 12 kuud töötuskindlustusstaaži;
te ei ole viimaselt töö- või teenistuskohalt lahkunud enda algatusel (välja arvatud töölepingu seaduse § 37 lg 5, § 91 lg 2 ja § 107 lg 2 nimetatud juhtudel), kokkuleppel tööandjaga (töölepingu seaduse § 79) või enda süülise käitumise tõttu (töölepingu seaduse § 88 lg 1 p 3-8, avaliku teenistuse seaduse § 94).
Näiteks on teil õigus saada töötuskindlustushüvitist, kui:

teid koondati;
asutus likvideeriti;
tööleping lõppes katseajal;
tööandja ütles töölepingu üles töötaja pikaajalise töövõimetuse tõttu;
teie tähtajaline tööleping lõppes;
teie võlaõiguslik leping (nt töövõtuleping) lõppes jms

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav töötas 5h Goworkabitis. Pakkis ajakirju.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav töötas 5h Goworkabitis. Pakkis ajakirju.

kas leping oligi tehtud 5h-ks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.

Olukord: Minu tööleping praeguse tööandjaga lõpeb 30. juunil minu algatusel (andsin lahkumisavalduse). Olen selles asutuses töötanud viimased 11 aastat. Kuna lähen töölt ära omal soovil, siis ei ole mul õigust töötuskindlustushüvitisele.

Kui aga juulist lähen hooajatööle (näiteks paariks kuuks Salvestisse kurke purki toppima – see lihtsalt näide) ja tööandja sõlmib minuga tähtajalise töölepingu ja see lõpeb augustis. Kas peale selle tähtajalise töölepingu lõppemist on mul õigus töötuskindlustushüvitisele?

jah, on õigus, aga selle ajutise töö leidmine praegusel ajal on väga raske, sest isegi sinna, kuhu vanasti keegi ei tahtnud, on praegu kümneid tahtjaid.

No mismõttes raske leida? Osad põllumehed ju kurdavad, et tööjõudu pole. Läheb teemaalgataja paariks nädalaks põllule maasikaid või kurke korjama ja saabki õiguse töötuskindlustushüvitisele + kena jume ja võibolla valutavad õlad ning põllumehel on üks põhjus vähem ukrainlasi taga nutta.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.

Olukord: Minu tööleping praeguse tööandjaga lõpeb 30. juunil minu algatusel (andsin lahkumisavalduse). Olen selles asutuses töötanud viimased 11 aastat. Kuna lähen töölt ära omal soovil, siis ei ole mul õigust töötuskindlustushüvitisele.

Kui aga juulist lähen hooajatööle (näiteks paariks kuuks Salvestisse kurke purki toppima – see lihtsalt näide) ja tööandja sõlmib minuga tähtajalise töölepingu ja see lõpeb augustis. Kas peale selle tähtajalise töölepingu lõppemist on mul õigus töötuskindlustushüvitisele?

jah, on õigus, aga selle ajutise töö leidmine praegusel ajal on väga raske, sest isegi sinna, kuhu vanasti keegi ei tahtnud, on praegu kümneid tahtjaid.

No mismõttes raske leida? Osad põllumehed ju kurdavad, et tööjõudu pole. Läheb teemaalgataja paariks nädalaks põllule maasikaid või kurke korjama ja saabki õiguse töötuskindlustushüvitisele + kena jume ja võibolla valutavad õlad ning põllumehel on üks põhjus vähem ukrainlasi taga nutta.

Nad ei taha makse maksta ja lepingut teha.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ajutise töö leidmine praegusel ajal on väga raske, sest isegi sinna, kuhu vanasti keegi ei tahtnud, on praegu kümneid tahtjaid.

Ometi on tööportaalid neid pakkumisi täis.

pakkumisi ikka on, aga kui vanasti oli kehvematesse kohtadesse paar tahtjat kui sedagi, siis praegu on kümneid ja sadu tahtjaid ühele kohale.

Milleks selline jutt? Müüjaks ei soovi endiselt mitte keegi tulla. Palk on väike ja päevad pikad. Töötan poes (mitte toidupood) ja olen kursis, kuidas juhataja on juba ligi kuu otsinud ühte müüjat lisaks. Paljud saadavad CV, aga lõpuks pole keegi huvitatud. Kohe tööle olid nõus asuma kaks venelannat aga kumbki ei rääkinud sõnagi eesti keelt, ülejäänud, kes vestlusele tulevad, on öelnud- ma veel mõtlen, sain parema pakkumise, suvel ei soovi täiskohaga töötada, ei suuda nii pikalt seista jne. jne.
Nüüd sai jubataja kokkuleppele ühe tuttava 17 a koolitüdrukuga, aga tema saab töötada vaid sügiseni. Parem ikka kui mitte midagi, kui tal vaid tahtmist ja viitsimist jätkub.
Siin PKs räägitakse mingist tohutust töötute armeest, kes kohe on valmis täie innuga igale tööle asuma. Reaalsus on see, et 650 euro eest arvele ei ole Tallinnas endiselt võimalik töötajat leida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võin tulla. Lisatööks täitsa ok ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas mul on õigus töötuskindlustushüvitisele?