Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Ilu Kas muti kingad?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 152 )

Teema: Kas muti kingad?

Postitas:
Kägu

Kui Jennifer Lopez paneks siin lingitud sandaalid jalga, oleks tema ka mutt.

Kui soovite midagi ilusat, tuleb kanda kinga. Kui soovite midagi mugavat, tuleb kanda tennist/tossu. Kinnise ninaga tagant avatud sussid on rannajoone läheduses lubatud variant.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See teeb mutilikuks, kui üritada midagi kenamaks teha kui ta on. Mugav sandaal ei ole ilus jalanõu. Ilus rihmik ei ole kõndides mugav. Need kaks kokku pannes on tulemus mutilik.

Võta kõige robustsemad matkasandaalid, miks karjuvad ‘mul on moest ükskõik’ või võta rihmikud (mite sandaalid!) millega ei saa ilma villideta mitut kilomeetrit kõndida.

Või siis tõesti tossud, nagu ülal soovitati. Tennised pole mugavad ja võivad olla mutilikud.

+1
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

See muti-ja vanamehevärk sõltub ikka jalast ka. number 41 kõrge ja lai jalg vs 36 kitsas jalg näevad ju erinevad välja.

+2
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

See muti-ja vanamehevärk sõltub ikka jalast ka. number 41 kõrge ja lai jalg vs 36 kitsas jalg näevad ju erinevad välja.

Eip, pole vahet. Mul ongi see ilus kitsas nrc36 jalg, mutiking on mutiking.

+6
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Selline king, nagu TA postituses, on just noorte seas praegu pop. Kes seda vanainimese kingaks sõimab, on ilmselt ise 50+

0
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen suveks siit ostnud pikemaks ringitrampimiseks, sest mul on selg veidi haige ja nende kandmine kuidagi mõjub hästi. Kannan kodus ka. Varbavahekad teinekord nii mugavad pole, aga tavalised on küll nagu padjal kõnniks. Mägedesse nendega muidugi ei läheks, pigem linna-ranna teema.

https://www.fitflop.com/eu/en/shop/womens-sandals-eu

sellel lehel on tõesti ilusaid kingi, hea teada, et mugavad ka.

aga muide, Ecco teeb ka nõõd krokse https://ee.ecco.com/et-EE/product/5643380902/ECCO-COZMO-SLIDE-W

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilusaid on seal alati, aga vaatan, et hetkel hinnad väga laes. Kuid neil on tihti sooduspakkumisi ja transport tasuta. Mul on mõned vanemad sellelt lehelt tellitud sandaalid juba ca 10 aastat vastu pidanud – tald ei vaju ära ja pealsed korras, kuigi käin nendega palju, kõik puhkused-trepid-kruusateed-linnad nendega läbi teinud. Kahesajaga aga küll ei ostaks uut paari, tavaliselt saab alla saja kätte nahast pealsega sandaali sealt. Need kõige madalamad ei ole nii mugavad, keskmine kõrgus on parim, ca 5 cm või umbes nii.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui keegi ütleb birkenstock siis ilmselt enamusel kangestub esimesena see arizona plähv. Birkenstockil on ka palju “viisakamaid” mudeleid https://www.aboutyou.ee/p/birkenstock/platu-kumba-7652123
Kusjuures sellised kiilkontsaga birkid on mul ühed kõige mugavamad sandaalid olnud, palju parem kõndida kui madalal kannal ja sai reisil iga päev ca 30 000 sammu tehtud https://www.birkenstock.com/it-en/lana-natural-leather-black/4044477090634.html

Timberlandid on samuti mugavad, aga pikka maad jala käiale võiks kand “pehmem” olla https://sportland.ee/product/timberland_chicago_riverside_sandals_for_women_tb0a24r80011

Igasugu klassikalisema lõikega mudeleid on päris palju
https://www.aboutyou.ee/p/tamaris/sandaal-9159441
https://www.aboutyou.ee/p/mustang/rihmik-9375634

Aga minu jaoks algab mugavus 100% kannast ja kannataga peab rihm olema.

+6
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

arizona plähv

Mis asi see veel on?

0
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

arizona plähv

Mis asi see veel on?

Arizona on mudel, plähv on kõnekeeles (murdes?) plätu.

+7
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Need mustad lööbakad on ju ka õudsad. Siis juba tõesti parem roosad bling-blingid.

+3
-10
Please wait...
Postitas:
Kägu

Birkenstockil ka roosad olemas 🙂

+4
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle meeldivad Brickenstockid 100x enam kui siin lingitud mutiplähvid. Seega igale oma ja iga asjale leidub kandja.

+7
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on sellised Riekerid. Ülimugavad. Ka mutiohtlikus eas juba, 53.a.

Päris kenad kingad. Sobivad kõigile, east sõltumata.

Jubedad ???? tasuta ka ei kannaks.

Ilusad. Mina kannaks meelsasti.

+6
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

minule meeldivad Birkenstocki plätud väga, aga need mis ei ole nahast tallaga – see tald läheb mustaks ja higiseks ju?

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

minule meeldivad Birkenstocki plätud väga, aga need mis ei ole nahast tallaga – see tald läheb mustaks ja higiseks ju?

Birkenstocki taldadel on tihti korgi peal vastu talda siiski seemis, sama värvi mis kork.

Vähesed tallad püsivad ilusad, ka nahk kulub ja samuti läheb mustaks ja saab higiseks nahast tald. Lahtise jalanõuga ikka koguneb talla alla tänavatolmu jne.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

arizona plähv

Mis asi see veel on?

Plätu juba on kõnekeel.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

arizona plähv

Mis asi see veel on?

Plätu juba on kõnekeel.

Jah, aga plätu öeldakse ka konkreetse tüübi kohta, iga sandaal ei ole plätu. Plähviks sai kutsutud plätud isegi natuke “halvustavalt”, nö odavamat-kehvemat plätut, mida lihtne varbaotsa lükata, et korra uksest välja minna vmt.

+2
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

arizona plähv

Mis asi see veel on?

Plätu juba on kõnekeel.

Jah, aga plätu öeldakse ka konkreetse tüübi kohta, iga sandaal ei ole plätu. Plähviks sai kutsutud plätud isegi natuke “halvustavalt”, nö odavamat-kehvemat plätut, mida lihtne varbaotsa lükata, et korra uksest välja minna vmt.

No pole keegi seda plähvi varem kuulnud. Plätud olid juba nõuka-aja oranžid kummist varbavahed.

+4
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, need ongi need kuulsad mutikingad.

+11
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

arizona plähv

Mis asi see veel on?

Plätu juba on kõnekeel.

No pole keegi seda plähvi varem kuulnud. Plätud olid juba nõuka-aja oranžid kummist varbavahed.

Keegi? Pane googlesse. See, et SA pole kuulnud ei tähenda, et see poleks kusagil kasutusel olnud.

No vot, ma tean, et plätud on kõik (kummi) jalaotsa lükatavad jalanõud, mil peal nö üks rihm ja kannal kinnitus puudub. Nt rannaplätu.

Isegi siin kasutusel plätu https://www.weekendshoes.ee/naistele/platud-sandaalid.html

ÕS plät’u <16> argi sauna- v rannajalats

Ma polegi vastupidist väitnud, täiesti võimalik, et plähv-plähvid on vaid mingis konkreetses piirkonnas levinud olnud.

+4
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, need ongi need kuulsad mutikingad.

Mutt on rääkinud. Kindlasti mugavad, ega sa neid ju muidu ei kannaks.

+3
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

TA olen.

Keegi, kes mind teema alguses tahtis lohutada ja kallistada – no see on armas, aga ma siiski nii ebakindel ja õnnetu inimene ei ole, et mind peaks lohutama. Tegelikult täitsa tore, et selline arutelu tekkis. Ja see mu eesmärk natuke ka oli. Saab jälle tõdeda, et nii palju, kui on inimesi, nii palju on ka maitseid.

Meeldib, et on pakutud palju erinevaid variante. Siinkohal tuleb siiski tõdeda, et riidest, nailonist, kunstnahast Hiina jalatsid ja laadakaup ei ole minu teema. Esiteks, need ei ole mugavad. Teiseks nailonis ja kunstnahas jalg ei hinga. Lirtsuvad jalad on välistatud.

Leidsin ühed, mis mulle väga meeldivad, aga kahjuks ei ole minu numbrit. Sellised.

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellised.

+3
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellised.

Need on ilusad ja elegantsed.

+5
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Timberlandid on samuti mugavad, aga pikka maad jala käiale võiks kand “pehmem” olla https://sportland.ee/product/timberland_chicago_riverside_sandals_for_women_tb0a24r80011

Mul on need Timberlandid (küll pruunid) ja megarahul nendega. Olen nendega reisil käinud ja kannatab ilusti terve päeva ringi trampida 🙂

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellised.

Soovitan suuruse meeldetuletus panna, mõnikord veab (päris kiiresti).

Mul on need Timberlandid (küll pruunid) ja megarahul nendega. Olen nendega reisil käinud ja kannatab ilusti terve päeva ringi trampida ????

Mul on need mustad, aga mul tundlik ja valutab selg+sabakondi piirkond ja ma pikkadeks kõndimisteks ikka vääga valiv, pigem olgu “kole”. See rohkem selline kleit selga+sandaalid jalga poodi-randa-kohvikusse vmt. Pikale kõndimisele ta lihtsalt ei saa olla jalale mugavaim lahendus – seal lihtsalt pole piisavalt kanda, mis põrutusi neelaks.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellised.

Eip. Aga kui midagi muud pole jalga panna, kannatab poes ära käia.

+1
-9
Please wait...
Postitas:
Kägu

#4191394: Sellised. Need on ilusad ja elegantsed.

Ma võtaks siis juba pigem need … kuldsed jätaksin slaavlastele 🙂

+1
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

https://www.coolshoes.com/less-is-more.html

Minul on sellised, nagu siin keskmisel pildil.

+3
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 152 )

Esileht Ilu Kas muti kingad?