Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas muudate suhtumist kolleegi, kui tema sooritus paraneb?

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Kas muudate suhtumist kolleegi, kui tema sooritus paraneb?

Postitas:
Kägu

Vahetasin töökohta aasta tagasi. Töö on vastutusrikas, aga meeldib mulle, headel tingimustel on mul selleks ka oskused ja kogemused olemas. Tagasi vaadates aga näen, et töökohavahetus tuli halval ajal, mul olid isiklikus elus raskused (abielulahutus) ja olin vanal töökohal läbipõlenud. Nii et uueks alguseks ei olnud hea pinnas.

Pingutasin, tegin vigu, nutsin, pingutasin veel rohkem, tegin veel rohkem vigu, sain kolleegidelt etteheiteid ja nõutuid pilke – kuni sain mõned kuud tagasi koos psühhiaatriga aru, et mul on depressioon. Hakkasin käima teraapias ja saama ravi ning mu seisund hakkab paranema.

Tunnen nüüd, et suudaksin tööd jälle piisaval tasemel teha, aga mis mind enim närib, on süütunne ja kahetsus. Selline tunne on, et olen selles töökohas juba kõigi silmis “loll, laisk ja lohakas” ja selle mulje parandamine näib nii keeruline. Nagu peaks nüüd kolm korda enam pingutama, et olnud heastada, aga selleks mul veel energiat pole. Inimesed on minuga sõbralikud, keegi otseselt ei süüdista, aga on fakt, et mind heaks töötajaks nad pidada ei saa. Otsene juht teab, et mul olid tervisemured, detaile ei tea.

Nüüd on mul tekkinud selline tunne, et pean jälle hakkama uut tööd ostima, kus saaksin puhtalt lehelt alustada, sest praegusel kohal tõestada, et ma tegelikult saan hakkama, näib mulle ülejõukäiv. Aga samas pole ka põgenemine hea. Ja uude kohta sisseelamine oleks samuti stressirohke… Ja kas ma saaks üldse midagi sobivat lähiajal.

Uurin, mis te ise sellises olukorras teeks? Ja kuidas te suhtuks oma kolleegi, kes on jätnud teile laisa ja saamatu mulje – kui sooritus paraneb, kas muutuks ka teie arvamus?

See on suur ettevõte ja puutun kokku väga paljude inimestega, nii et kõigile seletama hakata, et olin depressioonis, ei näi õige. Esiteks liiga isiklik, teiseks mõjub nagu eneseõigustus. Aga kuidagi peab siit edasi minema.

+10
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on suur ettevõte ja puutun kokku väga paljude inimestega, nii et kõigile seletama hakata, et olin depressioonis, ei näi õige. Esiteks liiga isiklik, teiseks mõjub nagu eneseõigustus. Aga kuidagi peab siit edasi minema. Rate this item:Submit Rating00

See ongi eneseõigustus! Tööl käiakse tööd tegemas ja kedagi ei huvita kolleegi nõrk tervis, haige laps või isikliku elu probleemid. Eriti kui need juba pikka aega töötegemist segavad.

+9
-25
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sisseelamiperiood võibki olla raske – ükskõik, mis põhjusel ja alguses võibki vigu tekkida rohkem. Kogemuega tuleb ka vilumus, ei näe absoluutelt põhjust uut tööd otsida vaid ilmselt kolleegid vaatavadki, et hakkasid taipama, elasid sisse, tekkis vilumus ja muutud oma töös heaks.

+27
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sisseelamiperiood võibki olla raske – ükskõik, mis põhjusel ja alguses võibki vigu tekkida rohkem. Kogemuega tuleb ka vilumus, ei näe absoluutelt põhjust uut tööd otsida vaid ilmselt kolleegid vaatavadki, et hakkasid taipama, elasid sisse, tekkis vilumus ja muutud oma töös heaks.

Tahan lisada, et kui peale katseaega lahti ei lastud jusiis need vead nii hullud polnud ja sinus on potentsiaali nähtud!

+32
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen eluaeg nii mõelnud, et iga hommik on uus algus ja kõik on alati võimalik. Seega pole ka kunagi vigade tõttu üleliia põdenud. Kõik teevad vigu, ja targad õpivad neist ning see teeb nad paremaks.

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks vastus oleneb paarist asjast.

Kui vana oled? Kui suur on umbes palganumber? kas tegemist oli lihtsama tööga? Lihtsam töö on näiteks Kalevi kommivabrikus assortiikarpide täitmine kommidega või Saku õlletehases pudelitele siltide kleepimine.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et sa mõtled praegu lihtsalt üle ????

Kui on suur ettevõte, siis vaevalt keegi isegi igapäevaselt mõtleb sinule ja su kunagisele sooritusele. Igaüks ajab oma rida.

Mina sinu asemel ei läheks kuhugi, vaid töötaks rahulikult edasi ja näitaks, et oled tegelikult tubli ja väärtuslik töötaja. Ja mingeid põhjendusi ka tooma ei hakkaks kui just keegi otse ei küsi. Aga ma sain aru, et ega keegi ei küsigi, sa ise ainult arvad endast väga halvasti.

Pea püsti ja ole tubli ????

PS! Ka mina olen olnud kunagi alustades totaalne käpard, saamatuse pärast salaja nutnud, kolleegide nöökeid kuulanud jne … ja aasta pärast juhataja parem käsi.

+27
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks vastus oleneb paarist asjast.

Kui vana oled? Kui suur on umbes palganumber? kas tegemist oli lihtsama tööga? Lihtsam töö on näiteks Kalevi kommivabrikus assortiikarpide täitmine kommidega või Saku õlletehases pudelitele siltide kleepimine.

Ma ei tea küll, kuidas vastus neist asjaoludest oleneb, aga faktid: olen kolmekümnendates, palganumbriga olen rahul (mujale minnes ei pruugi nii head saada), töö on vastutusrikas spetsialistitöö, ei ole lihttöö.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötan ühes ettevõttes juba aastaid. Mitu kolleegi on vahepeal “soperdanud” või olnud laisk ja lohakas. Kui nad on aja jooksul end parandanud, ma ka näen seda ju. Ning jah: olen muutnud suhtumist. Olen koosolekutel öelnud, et kiidan Mari. Ta on viimasel ajal nii tubli olnud vms.

Meil kõigil on raskeid aegu. Ma küll ei leia, et peaksid töökohta vahetama.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust pole ka mingit mõtet töökohta vahetada, kui just oled selle töö selgeks saanud. Muidu hakka teisest kohas jälle otsast peale ja oled seal algaja käpard. Meil tulevad inimesed tööle ja vähemalt aasta läheb, kui saab nendega arvestama hakata ja kõik peavadki seda normaalseks. Pigem suhtutakse halvasti nendesse, kes kohe alla annavad ja minema jooksevad. Tõeliselt head töötajad on alles need, kes on viis aastat töötanud.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rahune! Tee lihtsalt oma tood edasi nii hasti, kui oskad, aga ara puhkamist ja pause unusta.

Tervise ega vigade kohta – olid need siis ehtsad voi sinu enda ette kujutatud – mitte kellelegi mitte yhtegi sona ega isegi vihjet. Ainus, kellega void seda teemat mooda minnes puudutada, on ylemus aastavestlusel, kui teil selline on.

Ainult nii on sul lootust, et sind voetakse tulevikus tosiselt, ja voib-olla isegi edutatakse. Hakates aga nyyd mineviku asjade yle kellama, ei ole sul seda lootust mitte kunagi. Ara seleta ega ara kaeble (kuninganna Elisabeth II).

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea küll, kuidas vastus neist asjaoludest oleneb, aga faktid: olen kolmekümnendates, palganumbriga olen rahul (mujale minnes ei pruugi nii head saada), töö on vastutusrikas spetsialistitöö, ei ole lihttöö.

Kolmekümnendad- siis on rohkem lootust uut töökohta saada kui kuuekümne aastasel. Palgaga oled rahul ja oled spetsialist. Siis tööta aga edasi. Mina olen enda jaoks pannud paika sellised asjad töö puhul. Töö peab olema kutsumus, töö peab meeldima (ei lähe vastikustundega tööle). Palk peab olema sind rahuldav. Töökollektiiv peab olema normaalne, kas just suured sõbrad, aga pingeid inimeste vahel olla ei tohiks tööl. Et saad kõigiga vabalt suhelda kui vaja on. Töötingimused peavad olema head ehk soe kontor (kui oled kontoriinimene), viisakas ametiauto, võimalus vajadusel omi asju ajada, ilma et peaks kõigile aru andma (kus käisid, miks käisid), normaalne ülemus, kes ei ela sul iga päev seljas.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogu see probleemipüstitus võib ka ainult sinu peas eksisteerida, et teised tohutult midagi märganud on ja sinu vigade üle arvet peavad. Kindlasti ära hakka ennetavalt midagi seletama depressioonist ja muudest tervisemuredest. Ammugi siis veel ennetavalt töölt lahkuma. Vabalt võib olla nii, et teised ei saaks arugi, mis suuri probleeme sa ise oma töös arvad nägevat.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, mina muudan oma arvamust inimeste suhtes jooksvalt, vastavalt sellele, kuidas nad käituvad. Elu aeg pean meeles ja suhtun ettevaatlikult ainult sellistesse inimestesse, kes on käitunud ootamatult agressiivselt, jõhkralt, hoolimatult, kedagi kiusanud. Selliste inimeste puhul jään küll alatiseks ebakindlaks ja hoian võimalusel eemale.

Aga see, et kellegi töö läheb ajaga paremaks (või siis hoopis halvemaks), on normaalne. Igaühel võib elus ette tulla madalseise, ka see on arusaadav. Enamusel meist on oma deemonid, keda ohjata, oma nõrkused ja raskused elus. Mõnel lihtsalt veab, et see ei paista avalikult välja. Kuni ühel hetkel ikkagi paistab. Olen näinud mitut toredat, tarka, head inimest omaenda silme ees täiesti teiseks muutumas, depressioon teeb seda, küllap on muidki põhjuseid. Pole mingit mõtet jääda kinni mingis hetkes kujunenud arvamuse juurde, kui inimene on ilmselgelt muutunud ja käitub juba pikemat aega teisiti, kui seni – olgu see muutumine siis paremuse või halvemuse poole.

Kui oled oma töökohaga rahul, jää paika. Inimesed esiteks ei pruugi tõesti üldse neid asju nii teravalt tajuda, nagu sina. Tüüpiliselt oleme hõivatud ikka rohkem iseenda kui teiste üle mõtlemisega. Inimesed ka unustavad igapäeva elu väikseid seiku, nagu kellegi töösooritus, pigem kiiresti, kui uued kogemused peale tulevad. Suures firmas inimesed vahetuvad, senised töötajad lahkuvad, tulevad uued, on ehk ka valikut, kellega suhelda rohkem, kellega vähem. Leia vähehaaval inimesi, kellega sul on isiklikult hea klapp, algata väikseid vestlusi, saa paremini tuttavaks, loo sidemeid. Aja oma asja just nii hästi kui oskad ja suudad. Ole enda heatahtlik ja toetav, nii enda kui ka teiste suhtes. Tegele jätkuvalt oma vaimse tervisega. Meeldiv, sobiv, hästi tasustatud töö on oluline komponent, mis aitab vaimset tervist korras hoida. Kõik läheb hästi.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kuidas te suhtuks oma kolleegi, kes on jätnud teile laisa ja saamatu mulje – kui sooritus paraneb, kas muutuks ka teie arvamus?

Ikka jah. Lisaks muudele ametitele olen õps ja seda juhtub noortega päris sageli, et senine looder võtab end käsile ja hakkab õppima. Põhikoolis juhtub see tavaliselt 8. või 9. klassis.  Ja muutubki õpetajate suhtumine, õpilast isegi kiidetakse, et on end käsile võtnud. Miks siis täiskasvanutel töö juures peaks teistmoodi olema? Kui näiteks on keegi pikalt haige, võibolla mitte haiguslehel, aga lihtsalt haige ja peab ravimeid võtma, mis muuhulgas töövõimet või täpsust mõjutab, siis teadvustatakse, et põhjus on haiguses ja ravimites ning antakse palju rohkem andeks kui tervetele. Muidugi loodetakse, et kolleeg paraneb ja suudab jälle paremini töötada.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et on suur vahe, kas vigu tehakse laiskusest ja soovimatusest areneda või nt kogenematusest/muudel isiklikel põhjustel. Usun, et sinu kolleegid nägid sinu pingutusi ja kui oled nüüdseks sisse elanud ja oma kohal pädev, vaevalt keegi algusaja apsakaid enam tagantjärgi pahaks paneb.

Omast kogemusest – tööandjana mind huvitaski inimese soov ja tahe oma tööd hästi teha, see oli välja alati paista ja kui vahel läks ka kauem, et kõik sujuks, oli tähtis siiski nö suurem eesmärk. Ise aga alluv olles olen samuti kunagi ka päris pikalt vigu teinud, aga proovinud end mitte süüdistada, vaid endale aega andnud. Siiani on alati kõik lõpuks paika loksunud ning ka kolleegid, kes algselt võisid samuti pahased ja tüdinud olla minu vigade parandamisest ja ōpetamisest, suhtuvad minusse hästi.

Loodan, et saad endaga rahu teha ja oma tööd nautida. Põhjust vahetuseks ju tegelikult pole ja kellelegi midagi selgitada pole mõtet.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kuidas te suhtuks oma kolleegi, kes on jätnud teile laisa ja saamatu mulje – kui sooritus paraneb, kas muutuks ka teie arvamus?

Ikka jah. Lisaks muudele ametitele olen õps ja seda juhtub noortega päris sageli, et senine looder võtab end käsile ja hakkab õppima. Põhikoolis juhtub see tavaliselt 8. või 9. klassis. Ja muutubki õpetajate suhtumine, õpilast isegi kiidetakse, et on end käsile võtnud. Miks siis täiskasvanutel töö juures peaks teistmoodi olema? Kui näiteks on keegi pikalt haige, võibolla mitte haiguslehel, aga lihtsalt haige ja peab ravimeid võtma, mis muuhulgas töövõimet või täpsust mõjutab, siis teadvustatakse, et põhjus on haiguses ja ravimites ning antakse palju rohkem andeks kui tervetele. Muidugi loodetakse, et kolleeg paraneb ja suudab jälle paremini töötada.

Lillkapsamutt jälle teab sõna öelda

0
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ja kuidas te suhtuks oma kolleegi, kes on jätnud teile laisa ja saamatu mulje – kui sooritus paraneb, kas muutuks ka teie arvamus?

Ikka jah. Lisaks muudele ametitele olen õps ja seda juhtub noortega päris sageli, et senine looder võtab end käsile ja hakkab õppima. Põhikoolis juhtub see tavaliselt 8. või 9. klassis. Ja muutubki õpetajate suhtumine, õpilast isegi kiidetakse, et on end käsile võtnud. Miks siis täiskasvanutel töö juures peaks teistmoodi olema? Kui näiteks on keegi pikalt haige, võibolla mitte haiguslehel, aga lihtsalt haige ja peab ravimeid võtma, mis muuhulgas töövõimet või täpsust mõjutab, siis teadvustatakse, et põhjus on haiguses ja ravimites ning antakse palju rohkem andeks kui tervetele. Muidugi loodetakse, et kolleeg paraneb ja suudab jälle paremini töötada.

Lillkapsamutt jälle teab sõna öelda

Ahsoo. Ma ei teadnudki, et mulle on lausa eraldi hüüdnimi siin pandud. Tea, kuidas küll sellise hüüdnime sain? Keegi teab, et ma tõesti söön lillkapsast? Siin foorumis pole lillkapsastest küll iial kirjutanud ja ega ma tegelikult väga sagedasti sõna ei võtagi.

Aga tore, et vähemalt ühe inimese päeva sain paremaks teha ja anda põhjust sõnavõtuks.

Teemaalgatajale on siin juba head nõu jagatud. Kui töö meeldib, siis pole põhjust vahetada. Kui suudad edaspidi tööl paremini toimida, on suurepärane. Ei pea üldse seletama, miks tegid vigu ja mis mured sul olid. Kõigil on halvemaid ja paremaid aegu ja keerukamal tööl on normaalne, kui esimesel aastal juhtub vigu või ei oska.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kuidas te suhtuks oma kolleegi, kes on jätnud teile laisa ja saamatu mulje – kui sooritus paraneb, kas muutuks ka teie arvamus?

Ikka jah. Lisaks muudele ametitele olen õps ja seda juhtub noortega päris sageli, et senine looder võtab end käsile ja hakkab õppima. Põhikoolis juhtub see tavaliselt 8. või 9. klassis. Ja muutubki õpetajate suhtumine, õpilast isegi kiidetakse, et on end käsile võtnud. Miks siis täiskasvanutel töö juures peaks teistmoodi olema? Kui näiteks on keegi pikalt haige, võibolla mitte haiguslehel, aga lihtsalt haige ja peab ravimeid võtma, mis muuhulgas töövõimet või täpsust mõjutab, siis teadvustatakse, et põhjus on haiguses ja ravimites ning antakse palju rohkem andeks kui tervetele. Muidugi loodetakse, et kolleeg paraneb ja suudab jälle paremini töötada.

Lillkapsamutt jälle teab sõna öelda

Ahsoo. Ma ei teadnudki, et mulle on lausa eraldi hüüdnimi siin pandud. Tea, kuidas küll sellise hüüdnime sain? Keegi teab, et ma tõesti söön lillkapsast? Siin foorumis pole lillkapsastest küll iial kirjutanud ja ega ma tegelikult väga sagedasti sõna ei võtagi.

Aga tore, et vähemalt ühe inimese päeva sain paremaks teha ja anda põhjust sõnavõtuks.

Teemaalgatajale on siin juba head nõu jagatud. Kui töö meeldib, siis pole põhjust vahetada. Kui suudad edaspidi tööl paremini toimida, on suurepärane. Ei pea üldse seletama, miks tegid vigu ja mis mured sul olid. Kõigil on halvemaid ja paremaid aegu ja keerukamal tööl on normaalne, kui esimesel aastal juhtub vigu või ei oska.

jah lillkapsamutt, sära ja tõuse

0
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kurat, mingi haige inimene reostab kõik teemad ära.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen oma töökohas see loll, laisk ja lohakas, nimelt tulevad noored peale ning on kuradima targad, tohutu töövõimega jne. Ülemus on samasugune. Teen oma tööd mugavas tsoonis, sokutan keerulisemad asjad noortele, teatud piirides olen kompetentne ning suudan jätta ka targa mulje. Samas imetlen noorte kolleegide tööd tegemist. Kõik ei peagi olema targad ja töökad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on suur ettevõte ja puutun kokku väga paljude inimestega, nii et kõigile seletama hakata, et olin depressioonis, ei näi õige. Esiteks liiga isiklik, teiseks mõjub nagu eneseõigustus. Aga kuidagi peab siit edasi minema. Rate this item:Submit Rating00

See ongi eneseõigustus! Tööl käiakse tööd tegemas ja kedagi ei huvita kolleegi nõrk tervis, haige laps või isikliku elu probleemid. Eriti kui need juba pikka aega töötegemist segavad.

Kahjuks see nii on jah. Igaüks peab oma probleemid ise lahendama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on suur ettevõte ja puutun kokku väga paljude inimestega, nii et kõigile seletama hakata, et olin depressioonis, ei näi õige. Esiteks liiga isiklik, teiseks mõjub nagu eneseõigustus. Aga kuidagi peab siit edasi minema. Rate this item:Submit Rating00

See ongi eneseõigustus! Tööl käiakse tööd tegemas ja kedagi ei huvita kolleegi nõrk tervis, haige laps või isikliku elu probleemid. Eriti kui need juba pikka aega töötegemist segavad.

Kahjuks see nii on jah. Igaüks peab oma probleemid ise lahendama.

Miks kahjuks. See on ju mõistlik ja normaalne. Lähed kellegi kutsel peole – ei kuku seal halama ja kurba elu kurtma. Lähed tööle – sama asi. Bussis – sama asi.

Mured ja probleemid on ju kaks erinevat asja üldse. Probleemide lahendamiseks on asjapulgad, kelle poole pöörduda ja/või kelle teenuse eest maksta. Kurtmiseks on üldse parim aeg siis, kui probleem on lahendatud. Kui alustada kurtmisest, siis probleem võib jäädagi rippuma. Kurtmiseks, raskuste väljendamiseks ja halaks on ka olemas asjapulgad ning lähedased, igatahes mitte töökaaslased. sama muredega välja arvatud juhul, kui mure ongi tööalane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kuidas te suhtuks oma kolleegi, kes on jätnud teile laisa ja saamatu mulje – kui sooritus paraneb, kas muutuks ka teie arvamus?

Ikka jah. Lisaks muudele ametitele olen õps ja seda juhtub noortega päris sageli, et senine looder võtab end käsile ja hakkab õppima. Põhikoolis juhtub see tavaliselt 8. või 9. klassis. Ja muutubki õpetajate suhtumine, õpilast isegi kiidetakse, et on end käsile võtnud. Miks siis täiskasvanutel töö juures peaks teistmoodi olema? Kui näiteks on keegi pikalt haige, võibolla mitte haiguslehel, aga lihtsalt haige ja peab ravimeid võtma, mis muuhulgas töövõimet või täpsust mõjutab, siis teadvustatakse, et põhjus on haiguses ja ravimites ning antakse palju rohkem andeks kui tervetele. Muidugi loodetakse, et kolleeg paraneb ja suudab jälle paremini töötada.

Muidugi suhtumine paraneb, aga see võtab aega. See ei käi nädalaga. Pigem poole aastaga. Peamine on mitte ise seda kuidagi teemaks võtta, et “varem ma ehk näisin teile laisk…” vms vaid ignoreerida, nagu minevikku poleks olnudki. Kui keegi teine mainib midagi a la “sa oled palju tublim nüüd”, ära hakka punastama ja teda tänama heade sõnade eest. Nooguta kergelt, kui sedagi, naerata imeväike naeratus ja liigu edasi. Iga meeldetuletus sellest, et sa kunagi ei töötanud hästi, tuletab seda taas kolleegidele meelde ja sellele keskendumine oleks väga vale. Suhtumise muutmiseks nad peavad selle perioodi peaaegu et unustama.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära üle mõtle. Arvan ka, et kui sinu tööga oleks väga suuri probleeme, siis oleks sind juba katseajal või selle lõppedes lahti lastud.

Ja kui nüüd sooritus paraneb, siis seda ei pea varasema depressiooniga selgitama, see lihtsalt paraneski – loomulikel põhjustel.  Mõnel inimesel ongi sisseelamine raskem, võib öelda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas muudate suhtumist kolleegi, kui tema sooritus paraneb?