Esileht Koolilaps Kas muusikakoolis käivad lapsed on tavakooli muusikatunnist vabastatud?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )

Teema: Kas muusikakoolis käivad lapsed on tavakooli muusikatunnist vabastatud?

Postitas:

Selline küsimus ongi.
Kui laps õpib muusikakooli teises astmes, kas mõnes koolis on laps üldhariduskooli muusikatunnist vabastatud?

+2
-25
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.10 23:46; 02.10 08:44; 07.10 07:55; 07.10 13:53; 07.10 22:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline küsimus ongi.

Kui laps õpib muusikakooli teises astmes, kas mõnes koolis on laps üldhariduskooli muusikatunnist vabastatud?

Ma küll ei saa aru miks peaks. Muusikakoolis õpib ta kindlasti hoopis midagi muud kui üldhariduskoolis.

+28
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole kunagi kuulnud, et oleks.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui käib trennis, on kekast vabastatud? Lapsele õigeid ringe valides saaks siis koolipäeva oluliselt lühemaks teha.

+31
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult võiks olla. Seda hüütakse individuaalseks lähenemiseks ja optimaalseks ajakasutuseks. Meil ei ole vaja inimesi, kes istuvad lihtsalt mingid tunnid täis, sest on ette nähtud. Iseasi, kas see on tänapäeva Eesti haridussüsteemis teostatav.
Ja mis puutub muusikakooli, siis seal tundides nad vist ei laula?

+12
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult võiks olla. Seda hüütakse individuaalseks lähenemiseks ja optimaalseks ajakasutuseks. Meil ei ole vaja inimesi, kes istuvad lihtsalt mingid tunnid täis, sest on ette nähtud. Iseasi, kas see on tänapäeva Eesti haridussüsteemis teostatav.

Ja mis puutub muusikakooli, siis seal tundides nad vist ei laula?

Ja mis see vabastatud laps siis samal ajal koolimajas teeks? Nt muusika on 3-s tund. Istub lihtsalt koridoris ja ootab, et teistel saaks läbi see tund, mis talle tegelikult kõige rohkem meeldiks ja milles ta on väga tugev?

+32
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult oli mu küsimus selles, et kas kusagil koolis on muusikakooli II astme lapsed muusikatundidest üldhariduskoolis vabastatud, mitte MIDA TE IDEEST ARVATE?

A no las olla.

Aga võin lihtsalt uudishimutsejatele ka vastata. On kohti, kus muusikakool ja tavakool asuvad kõrvuti majades ja lapsed saaksid oma erialapilli sel ajal harjutada, mõnel juhul saaks minna erialatundi või…õppida järgmiseks päevaks oma õppimisi, lugeda kohustuslikku kirjandust.
Muusikakooli solfedžo osas peavad nad ka laulma (seda on 2 tundi nädalas), lisaks muusikakooli koor, muusikalugu.
Ehk 1 tund versus 5-6 tundi.Muusikakooli lastel on muusika tunnis lihtsalt pisut igav ja see tundub ajaraiskamisena.

Aga ma tean, et on olemas koole, kus selline süsteem toimib imeliselt hästi. Seega…muidugi võite kommida ja oma arvamust avaldada, a tegelikult oli mul ikka päris küsimus ka.

+8
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.10 23:46; 02.10 08:44; 07.10 07:55; 07.10 13:53; 07.10 22:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult oli mu küsimus selles, et kas kusagil koolis on muusikakooli II astme lapsed muusikatundidest üldhariduskoolis vabastatud, mitte MIDA TE IDEEST ARVATE?

A no las olla.

Aga võin lihtsalt uudishimutsejatele ka vastata. On kohti, kus muusikakool ja tavakool asuvad kõrvuti majades ja lapsed saaksid oma erialapilli sel ajal harjutada, mõnel juhul saaks minna erialatundi või…õppida järgmiseks päevaks oma õppimisi, lugeda kohustuslikku kirjandust.

Muusikakooli solfedžo osas peavad nad ka laulma (seda on 2 tundi nädalas), lisaks muusikakooli koor, muusikalugu.

Ehk 1 tund versus 5-6 tundi.Muusikakooli lastel on muusika tunnis lihtsalt pisut igav ja see tundub ajaraiskamisena.

Aga ma tean, et on olemas koole, kus selline süsteem toimib imeliselt hästi. Seega…muidugi võite kommida ja oma arvamust avaldada, a tegelikult oli mul ikka päris küsimus ka.

No algses postituses seda IDEE küsimust ei olnud.
Aga seal mõnes kohas peaks ju saama õpetajaga kokkuleppeid teha. Mingit üleüldist korda ei saa ju juurutada, enamasti ikka pole tavakool ja muusikakool kõrvuti.
Väga paljudel lastel on mõnes tunnis igav, on lapsi kes tegelevad kunstiga, kes teevad kõvasti sporti või kasvõi tegelevad süvendatult matemaatikaga.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.10 09:30; 05.10 23:33; 07.10 09:33; 07.10 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei tea sellist kooli, individuaalseid erandeid ikka tehakse, aga seda mitte vabastuse vaid IÕK näol.
Nt muusikaklassides on instrument vaikimisi kohustuslik, aga osad õpivad ainult pilli, osad käivad muusikakoolis. Koolitund on ikka ühine.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult oli mu küsimus selles, et kas kusagil koolis on muusikakooli II astme lapsed muusikatundidest üldhariduskoolis vabastatud, mitte MIDA TE IDEEST ARVATE?

Aga see ju ei olnud see, mida sa küsisid 🙂

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul käivad 2 last muusikakoolis ja mitte lihtsalt huviringina, vaid ikkagi päris muusikakoolis, kus lisaks erialapillile (ja lisapillile) veel ka 2x nädalas solfitunnid. Tavakooli muusikatunnis ongi neil igav, kõike teavad, kõike oskavad. Muusikakooli ruumid on samas hoones, kus koolis käivad.
Aga kuigi teoreetiliselt võiks jah saada huviharidusega mõned üldhariduskooli tunnid asendada, siis meie pole isegi kaalunud. Küll aga oleme ühel õppeaastal asendanud ühe kehalise tunni trenni arvelt muu tegevusega (meil oli keset päeva seda ühte tundi vaja lapsega mujal käimiseks). Selleks oli eraldi avaldust ja kooli juhtkonna heakskiitu tarvis.

Aga muusikatunde on ju nii vähe ja mis nad keset päeva koolis selle asemel teeksid? Pilli ei saa ka harjutada keset päeva, sest see segaks teiste tunde, muusikakooli ruumid on ju koolipäeva ajal lukus. Muusikaõpetaja siiski annab neile mitmesuguseid huvitavaid lisaülesandeid. On juhtunud, et laps koos mingi muu aine õpetajaga asendab muusikaõpetajat – saadab teiste laulmist näiteks. Või tutvustab oma pilli. Lapsed ise käivad ka hea meelega muusikatundides.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 10:47; 06.10 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ma tean, et on olemas koole, kus selline süsteem toimib imeliselt hästi. Seega…muidugi võite kommida ja oma arvamust avaldada, a tegelikult oli mul ikka päris küsimus ka.

oot, kui sa tead, et selline asi toimib, miks sa siis küsid, kas selliseid koole on? ilmselgelt on siis ju, kui juba sina neid tead.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 02.10 11:58; 02.10 12:01; 03.10 20:10; 04.10 11:17; 05.10 20:48; 05.10 23:32; 12.10 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul käivad 2 last muusikakoolis ja mitte lihtsalt huviringina, vaid ikkagi päris muusikakoolis, kus lisaks erialapillile (ja lisapillile) veel ka 2x nädalas solfitunnid. Tavakooli muusikatunnis ongi neil igav, kõike teavad, kõike oskavad.

mul on ka kaks last muusikakoolis käinud, kuid seda küll ei saanud öelda, et nad kõike tavakooli muusikatunnis õpetatavat teadnud oleks – nt kaljuste relatiivsest jo-le-mi süsteemist ei teadnud nad midagi ja ei saanud üldse aru, miks selline asi olemas peaks olema.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 02.10 11:58; 02.10 12:01; 03.10 20:10; 04.10 11:17; 05.10 20:48; 05.10 23:32; 12.10 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul käivad 2 last muusikakoolis ja mitte lihtsalt huviringina, vaid ikkagi päris muusikakoolis, kus lisaks erialapillile (ja lisapillile) veel ka 2x nädalas solfitunnid. Tavakooli muusikatunnis ongi neil igav, kõike teavad, kõike oskavad.

mul on ka kaks last muusikakoolis käinud, kuid seda küll ei saanud öelda, et nad kõike tavakooli muusikatunnis õpetatavat teadnud oleks – nt kaljuste relatiivsest jo-le-mi süsteemist ei teadnud nad midagi ja ei saanud üldse aru, miks selline asi olemas peaks olema.

Mina olen seda jo-le-mi süsteemi ka muusikakooli solfi tunnis õppinud. Sellele pühendati 1-2 tundi, ma mäletan ka emotsiooni, et milleks sihukest jama vaja on. Kui seda koolis õpetama hakati, tundus see veel mõttetum. Mul on absoluutne kuulmine, mind tohutult häirib, kui laule ei laulda õiges helistikus. Tuttavat laulu ma vales helistikus laulda ei suuda. Kui tundmatut pala vales helistikus õpetatakse, ei saa hiljem enam õiges laulda.

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samamoodi võiks siis ju kunstikooli lapsed kunstist vabastada ja trenni lapsed kehalisest 😉 Kui jaburaks võib minna…

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 15:13; 04.10 20:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapse koolil on koostöö muusikakooliga nii, et muusikakooli lastel on sel ajal, kui teistel on muusikatund, solfedžo. Tavamuusikatunnis nad ei käi. Laulda saavad piisavalt, sest koorilaul on muusikakooli omadel kohustuslik.
Oma kooliajast mäletan, et paar klassikaaslast, kes käisid kergejõustikutrennis, mingil perioodil kehalisetunnis ei osalenud. Treener, kes oli ühtlasi meie kehaliseõpetaja, ei lubanud. Ja klassiõde, kes käis muusikakoolis, ei pidanud muusikatunnis käima, õpetajaga oli mingi kokkulepe.
Nii et kõik on võimalik. Suhtlemise küsimus. Kui lapsel muusikatunnis tõesti igav on, räägi õpetajaga.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole kindlasti vabastatud.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ujumistrennis käiv laps on kooliujumisest vabastatud. Ujumise arvestuse tegi esimesel tunnil ära. Ta käib siiski vahel kohal, sest talle meeldib ujuda ja lisaks meeldib talle milleski hea olla- õpetaja laseb tal ujumisharjutusi ette näidata jne. Tavalistes kehalisetundides loomulikult käib.
Muusikakooli lapsed minu teada käivad meil muusikatundides kohal. Seal võibolla ka see hindamise teema- tunnistusele vaja hinne ju välja panna ja kuidas seda teha kui laps tunnis ei osale?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

VHK-s on. Kui laps õpib muusikakoolis, siis ta nn tavamuusikatundides ei käi. Ja kui tal on kehalise tunni ajal trenn (füüsiline, mitte nt male), siis saab kokkuleppele, et trenn asendab seda tundi.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 09:55; 05.10 20:43; 05.10 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui käib trennis, on kekast vabastatud? Lapsele õigeid ringe valides saaks siis koolipäeva oluliselt lühemaks teha.

Aga lapsed, kes spordivad kõrgemal tasemel, kui hobitrenn, saavadki vabastuse.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

VHK-s on. Kui laps õpib muusikakoolis, siis ta nn tavamuusikatundides ei käi.

kas see kord kehtib ainult vhk muusikakoolis käivatele lastele või mistahes muusikakooli puhul? ja mida need lapsed siis muusikatunni ajal teevad? kõigil klassidel ei saa ju parima tahtmise juures muusika viimane tund olla.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 02.10 11:58; 02.10 12:01; 03.10 20:10; 04.10 11:17; 05.10 20:48; 05.10 23:32; 12.10 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See süsteem on ainult siis, kui laps õpib VHK muusikakoolis.
Muudel juhtudel käib tavamuusikaõpetuses. Õpetajad on erinevad, igaüks õpetab midagi, igast tunnist on midagi õppida. Ma ei ole isegi mõelnud, et muusika osas tavakoolist võiks puududa.
Minul üks laps käib Tallina muusikakoolis ja tal on muusikakool 5 päeval nädalas (eriala, solf, orkestrid, lisapill, muusikalugu) lisaks.
Vahel väsib kuid üldiselt jõuab kõike.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu isa, kui tuli lapsena Siberist, oli vabastatud vene keele tundidest nii koolis, kui ülikoolis.
Laps õppis 3 aastat muusikakoolis, laulis ka kooris -ei olnud sugugi koolis viieline muusikas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 10:15; 04.10 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See süsteem on ainult siis, kui laps õpib VHK muusikakoolis.
Muudel juhtudel käib tavamuusikaõpetuses. Õpetajad on erinevad, igaüks õpetab midagi, igast tunnist on midagi õppida. Ma ei ole isegi mõelnud, et muusika osas tavakoolist võiks puududa.

aga miks siis vhk muusikakooli õpilastel ei ole iga õpetaja tunnist midagi õppida, kui teiste muusikakoolide lastel on? kuidas lastele selgitatakse seda, et ühe muusikakooli lapsed ei pea käima muusikatunnis, aga teised epavad?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 02.10 11:58; 02.10 12:01; 03.10 20:10; 04.10 11:17; 05.10 20:48; 05.10 23:32; 12.10 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

põhikooli- ja gümnaasiumiseadus annab sellise võimaluse, et muusikatunnist ja ka kehalisest saab vabastuse, kui laps käib muusikakoolis või teeb tipptasemel/koormusel trenni. tõenäoliselt kehtib sama ka kunstikoolis käimise kohta. minu laps ei käi seetõttu (nädalas 5x trennis) juba mitu aastat kooli kehalises, paljud muusikakoolis käivad/käinud lapsed muusikatunnis. istuvad sel ajal nt raamatukogus ja tegelevad oma asjadega, nt õpivad muid aineid. lapsevanem teeb selleks koolile avalduse ning kool vormistab lapsele IÕK muusikakooli või trenni arvestamisena. tunnistusel pole see aine neil hindeline, vaid lihtsalt arvestatud.

§ 6. Õppe korraldamise põhimõtted
Õppe korraldamisel lähtuvad riik, koolide pidajad ja koolid järgmistest põhimõtetest:
3) kool lähtub oma tegevuse korraldamisel riiklikes õppekavades väljendatud ühiskonna ootustest, õpilaste vajadustest ja huvidest, arvestades võimaluse korral õpilaste ja vanemate ettepanekuid ja piirkonna eripära;
4) õpilaste vajadusi ja huve arvestatakse kooli õppekava kujundamisel ning individuaalsete õppekavade rakendamisel.
https://www.riigiteataja.ee/akt/13332410?leiaKehtiv

miks teemaalgatajat sellise küsimuse pärast miinustatakse, ma ei saa küll aru. kui ise ei tea seadusest tulenevaid võimalusi, siis ei tasu küsijat seetõttu lolliks pidada, et lugeja ise ka ei tea ja selline võimalus veider tundub. osadel koolidel on see tavapraktika ja elementaarne lähenemine. minu jaoks tundub imelik, et kõik koolid sellist võimalust ei paku

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.10 11:25; 06.10 08:57; 07.10 07:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabastusel on siis mõte, kui tund on esimene või viimane, sest kuhu siis need vabastatud lapsed tunni ajaks pannakse? Kui laps on koolis, siis kool vastutab tema eest. Näiteks tunnist ärasaatmisel antakse laps üle sotsiaalpedagoogile, mitte ei lasta kooli peale hulkuma.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 10:15; 04.10 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minumeelest on selline vabastus väga kummaline. Muusikas pole ju ainult laulude ja nootide õppimine. Omal kohal on ka ajalugu, heliloojad, silmaring, arutelud…
Ja mis saaks muusikat armastaval lapsel selle vastu olla? Kui koormus on liiga suur, siis peaks vb hoopis enda muusikakooli tunnid üle vaatama.

Sama kunstiga.
Trennilaps teeb jällegi hea meelega ka koolis trenni. Ja miks ainult tipud vabastada? Paljud teevad sporti 5-6 korda nädalas omalõbuks.

Ja seda isegi ei hakka välja tooma, et need tunnid on hea vaheldus ja puhkus ajule.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 15:13; 04.10 20:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

VHK-s on. Kui laps õpib muusikakoolis, siis ta nn tavamuusikatundides ei käi.

kas see kord kehtib ainult vhk muusikakoolis käivatele lastele või mistahes muusikakooli puhul? ja mida need lapsed siis muusikatunni ajal teevad? kõigil klassidel ei saa ju parima tahtmise juures muusika viimane tund olla.

Meil on see süsteem koostöös kohaliku muusikakooliga. Muusikakoolis käivatel lastel on muusikatunni ajal oma tasemele vastav tund (sisuliselt muusikakooli solfedžo). Väga mõistlik lahendus. Eriti väikse lapse jaoks on suur asi, kui 3 tundi nädalas koormust vähem. Ja tõsi ju on, et muusikakooli lastel ei ole tavataseme muusikatunnis mitte midagi teha, ka minul polnud, kui omal ajal koolis käisin. Täiesti mahavisatud aeg. Tänulikud olid vaid klassikaaslased, kellele tunnikontrolle teha vihtusin, jõudsin ikka 10 tk valmis samal ajal, kui igaüks enda omaga pusis :D.

Meie koolis arutatakse ka samasugust võimalust kehalise kasvatuse osas. Kui laps näiteks iga päev mingisugust koolivälist trenni teeb, siis on ilmselt suht mõttetu veel kooli kehalises käia. Tunniplaani saab vastavalt sättida, et kehaline oleks viimane tund. Aga selline lähenemine on väiksemate ja avatuma mõõteviisiga koolide privileeg.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.10 22:44; 07.10 06:31; 07.10 14:29; 07.10 16:39; 13.10 00:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See süsteem on ainult siis, kui laps õpib VHK muusikakoolis.

Kui VHK-s õppiv laps on musikaalne, siis ta õpibki Vanalinna muusikakoolis ja need tunnid on integreeritud tunniplaani. Ca pooled lapsed klassis õpivad muusikakoolis ja pooled mitte ning neil, kes muusikakoolis ei käi, on tunniplaanis oma muusikatunnid + folklooritund (rahvalaulud) ning muusikakoolis käijatel on nende tundide ajal muusikakooli solf ja muusikaajalugu. Keegi ei hakka oma musikaalset last peale koolipäeva veel mujale muusikakooli vedama, kui on võimalus need tunnid koolipäeva sees ära teha.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 09:55; 05.10 20:43; 05.10 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See süsteem on ainult siis, kui laps õpib VHK muusikakoolis.

Kui VHK-s õppiv laps on musikaalne, siis ta õpibki Vanalinna muusikakoolis ja need tunnid on integreeritud tunniplaani.

Keegi ei hakka oma musikaalset last peale koolipäeva veel mujale muusikakooli vedama, kui on võimalus need tunnid koolipäeva sees ära teha.

minu laps läks nt arsise kellade kooli, mis on ka õppekavaga muusikakool, juba lasteaias. ilmselgelt ei oleks ma teda lihtsalt sellepärast, et ta vhk-sse sisse sai, sealt ära võtma ja mingit muud instrumenti õppima pannud. see oli lihtsalt vahemärkuse korras sinu väitele, et kõik vhk-s käivad musikaalsed lapsed käivad vhk muusikakoolis.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 02.10 11:58; 02.10 12:01; 03.10 20:10; 04.10 11:17; 05.10 20:48; 05.10 23:32; 12.10 15:38;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )


Esileht Koolilaps Kas muusikakoolis käivad lapsed on tavakooli muusikatunnist vabastatud?