Esileht Kodunurk Kas need suured apelsinid on magusad?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Kas need suured apelsinid on magusad?

Postitas:

https://barbora.ee/toode/apelsin-valencia-suur-1-kl-kg

Väiksed olid küll hapud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.11 00:09; 16.11 13:35; 16.11 15:25; 16.11 17:17; 05.12 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga kahtlane pood on see. Läti apelsinid. Loodusime, millest keegi midagi ei tea. Apelsin tahab päikest :):) Vaevalt Lätis kasvanud apelsinid magusad olla saavad.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Navel(ina) on tavaliselt olnud kindla peale minek – magus ja mahlane.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.11 09:25; 16.11 13:49; 16.11 17:02; 16.11 19:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nabaapelsinid (navel) on jah alati magusad, sellest on kuskil ametlikult kirjutatudki.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nabaapelsinid (navel) on jah alati magusad, sellest on kuskil ametlikult kirjutatudki.

Mis nabad, need on ju Apelsin VALENCIA? Ei ole Maximas nabasid. Nende väiksed mudelid olid jubehapud.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.11 00:09; 16.11 13:35; 16.11 15:25; 16.11 17:17; 05.12 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nabaapelsinid (navel) on jah alati magusad, sellest on kuskil ametlikult kirjutatudki.

Mis nabad, need on ju Apelsin VALENCIA? Ei ole Maximas nabasid. Nende väiksed mudelid olid jubehapud.

Vaevalt siis suuremadki mausamad on, tegu ju sama sordi, lihtsalt suuruse järgi eraldi sorteeritud apelsinidega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.11 09:25; 16.11 13:49; 16.11 17:02; 16.11 19:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nabaapelsinid (navel) on jah alati magusad, sellest on kuskil ametlikult kirjutatudki.

Mis nabad, need on ju Apelsin VALENCIA? Ei ole Maximas nabasid. Nende väiksed mudelid olid jubehapud.

Nabaapelsin on koondnimetus sellistele apelsinidele, millel on justkui naba. Samamoodi on ka mahlaapelsinid. Sordinimetused võivad olla erinevad. Väikestest mudelitest ma ei tea midagi, äkki need on liiga toorelt ära korjatud? Klassikaline nabaapelsin on suur ja magus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna tahan e-poest osta, siis ma nende nabasid ei saa katsuda. Miks minu teema siia surnukuuri toodi kus keegi midagi asjalikku öelda ei oska? Ma ei tee apelsinide ajaloo uuringut, et suva kui ehk mõni vastus mitme kuu pärast laekub.

0
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.11 00:09; 16.11 13:35; 16.11 15:25; 16.11 17:17; 05.12 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna tahan e-poest osta, siis ma nende nabasid ei saa katsuda. Miks minu teema siia surnukuuri toodi kus keegi midagi asjalikku öelda ei oska?

VALENCIAD ON HAPUD

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.11 09:25; 16.11 13:49; 16.11 17:02; 16.11 19:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks siis mulle nabadest jutustate, mingeid nabasid ei ole seal müügil.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.11 00:09; 16.11 13:35; 16.11 15:25; 16.11 17:17; 05.12 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks siis mulle nabadest jutustate, mingeid nabasid ei ole seal müügil.

Inimesed heasoovlikkusest ju. Tahad magusaid apelsine, sulle juhatatakse, millised on magusad. Maxima ei ole ainus pood maailmas.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks siis mulle nabadest jutustate, mingeid nabasid ei ole seal müügil.

Mis sul viga on? Nii imelikku ja seosetut juttu ajad.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks siis mulle nabadest jutustate, mingeid nabasid ei ole seal müügil.

Eeldasime jah, et sinu soov oli saada magusaid apelsine, mitte lihtsalt teada, kas Valencia on hapud. Kahju, et sul Maximast paremat valikut polegi (seda sa algul ei maininud)

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.11 09:25; 16.11 13:49; 16.11 17:02; 16.11 19:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

e-selveris ja e-coopis on küll üks ja sama pilt, kuid on öeldud, et pilt on illustreeriv, seega jah, sealt ei saa aru. küll on aga juurde kirjutatud, et üks on navelina, st nabakas, teisele mahlaapelsin.  Kuna on teada, et nabakas on alati magus, siis mine ja osta nabakas, mitte mahlakas. Mahlakad ei kõlbagi söömiseks, need on mõeldud mahla pressimiseks.

Nabakas on enam-vähem selline

https://1.bp.blogspot.com/_l7D5SuzfWf8/SOiCRJd2eiI/AAAAAAAABI0/oNvUeNXkc9U/s320/Navel.JPG

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

e-selveris ja e-coopis on küll üks ja sama pilt, kuid on öeldud, et pilt on illustreeriv, seega jah, sealt ei saa aru. küll on aga juurde kirjutatud, et üks on navelina, st nabakas, teisele mahlaapelsin. Kuna on teada, et nabakas on alati magus, siis mine ja osta nabakas, mitte mahlakas. Mahlakad ei kõlbagi söömiseks, need on mõeldud mahla pressimiseks.

Ma olen küll mahlaapelsine söögiks ostnud, head magusad ja mahlased.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see on nii, kuidas juhtub. Neid on ehk vaid tülikas koorida – nahk ei taha seljast hästi maha tulla 🙂

Ja no mahlased muidugi – kuidas saab kirjade järgi mahlaapelsin mittemahlane olla 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulin just Selverist. Ostsin Navelinasid. No enam hapum ei saa üks apelsin ollagi ????

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen tihtilugu vaadanud, et poodides need tootesildid pannakse üsna suvaliselt välja. Kui  silt on juba valmis ja hind klapib, siis suva, mis seal sordiks kirjas on. Kas on tegelikult ka nabaapelsin, pead ise vaatama. Päris tihti on sordiks märgitud nt Navel (vm naba-apelsini sort), aga pole mingit naba. Samuti vastupidi – Valencia kirjaga on nabakad müügis. Mõnikord on ka täitsa segiläbi kõiki.
Ja eks ikka sõltub ka, kus apelsin kasvanud on. Valencia võib ka mõnikord üsna magus olla.

 

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 19:20; 17.11 19:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võin siit Lõunast öelda, et korralikud apelsinid veel valmis pole. Kohe, kohe saavad, kannatage veel natuke. Sama kehtib mandariinide kohta.

Eks igal aastaajal ju midagi on, sõltub sordist, aga kõige paremad on ikka detsembri keskpaigast alates.

Mahlaapelsin on ikka mahla jaoks mõeldud, kes see hull neid süüa püüab?

 

 

 

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 19:27; 17.11 20:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mahlaapelsin on ikka mahla jaoks mõeldud, kes see hull neid süüa püüab?

Oi, ära räägi! Olen käinud Türgis kasvandustes palju kordi ja just mahlaapelsinid olid kõige mõnusamad – ülimahlased ja ka magusad! Me ei koorinud, lõikasine sektoriteks ja sõime sisu.
Mu Aafrika mandri sõber räägib, et nemad lapsepõlves uuristasid augu sisse ja pigistasid kogu mahla suhu. Või lõikasid neljaks ja sõid. Muud apelsinid põlgasid ära, ainult mahlasorte pidasid heaks 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 19:20; 17.11 19:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, ära räägi! Olen käinud Türgis kavandustes palju kordi ja just mahlaapelsinid olid kõige mõnusamad – ülimahlased ja ka magusad! Me ei koorinud, lõikasine sektoriteks ja sõime sisu.

Mu Aafrika mandri sõber räägib, et nemad lapsepõlves uuristasid augu sisse ja pigistasid kogu mahla suhu. Või lõikasid neljaks ja sõid. Muud apelsinid põlgasid ära, ainult mahlasorte pidasid heaks ????

[/quote]
Mahlaapelsine on kehv koorida jah. Meie üldiselt põlgame magusad mahlaapelsinid ära, kui vahel harva peaks juhtuma, et võrgutäis magus on. Tavaliselt ei juhtu.

Mul on endal mitut sorti lauaapelsinid, mõned mandariinipuud ja sidrunid, ausalt öeldes ei jõua ära oodata, millal mandariinid valmis saavad 🙂

Poest on aastaringselt küll midagi võtta, aga hooajaväliselt ikka kehvad, eriti kevadel.

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 19:27; 17.11 20:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Barbora on käinud Perekooli lugemas, nimi VALENCIA on kadunud ja Päritoluriik:Läti

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.11 00:09; 16.11 13:35; 16.11 15:25; 16.11 17:17; 05.12 00:03;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Kodunurk Kas need suured apelsinid on magusad?