Esileht Beebi ja mitmikud Kas neid enda tehtud püreesid tohib sügavkülmutada?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kas neid enda tehtud püreesid tohib sügavkülmutada?

Postitas:

Tere!

Mõtlesin, et uurin targematelt järgi – tean, et kartulit ei ole mõtet sügavkülmutada, aga kas nt lillkapsa, brokkoli, suvikõrvitsa ja pirnipüreed tohib sügavkülmutada? Ma teeks väiksed portsud valmis, lihtsalt sellel nö proovimise-katsetamise perioodil ei kujuta ette 1 teelusikatäie püree valmistamist 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 17:04; 15.01 17:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka tohib püreestatud köögivilju ja puuvilju külmutada (v a kartul, see ei sobi).
Kindlasti püreeritult vaid köögivili/puuvili+keeduvedelik kui vaja st ilma õli lisamata või rpa lisamta!

Mina külmutasin näiteks jääkuubikurestides, sealt valasin minigrip kotti ja siis sügavkülma.

Nüüd võtan mis vaja: täna 2 lillkapsakuubikut+1 kõrvitsakuup, homme 2 suvikõrvitsa oma +1 porgand…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 17:09; 15.01 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud! Panen siis paja tulele!
Ja jääkuubikureste mul ka juba varutud 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 17:04; 15.01 17:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks kartulit ei või külmutada, nt läbi sõela aetud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kartul muudab struktuuri, läheb teraliseks+ajab vett välja ja kohati muutub magusaks(nagu külmavõetud kartul).

Kartulikuubikute keetmine värskelt, et muule juurde segda võtab vaid u 5 minutit ka

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 17:09; 15.01 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul kuubikute resti käepärast pole, siis külmutan püree külmutamiseks mõeldud kilekotis. Koti sisuga laotan õhukeselt lamedalt sügavkülma, siis hiljem sealt mugav parajaid kilde murda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin kunagi Norras lapsehoidja ja seal pereema keetis valmis püree juurikatest, kartulist, lihast ja pani selle siis väikestesse purkidesse- nendesse, milles poepüreed müüakse ja siis sügavkülma ja keetis ta ikka korraliku potitäie. Laps sõi seda küll isuga hiljem.
Ise veel poisile püreed ei anna, aga kavatsen samamoodi teha, kuna seal peres kokku 5 last ja kõikidele niimoodi süüa tehtud ja kõik ka tublid, terved lapsed kasvanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kas neid enda tehtud püreesid tohib sügavkülmutada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.