Esileht Ilu ja tervis Kas nii algab menopaus?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Kas nii algab menopaus?

Postitas:

Kuidas teil menopausi algus on olnud? Mul on suhteliselt ootamatult äkki päevad asendunud imepisikese veritsusega, juba teist korda. Kas see võib olla menopaus või on midagi muud viga? Olen 50. Eelmisel kuul arvasin, et närvidest, koroona ja värk, mul ennegi närvidest nii olnud. Aga nüüdseks olen ma täiesti maha rahunenud, pole enam närviline – aga ikkagi oli päevade asemel ainult natuke määrimist. Sealjuures on mõlemal korral see veritsus väga õigel ajal alanud, seekord lausa täpselt 28 päeva peale eelmist (selline on mu tsükkel viimastel aastatel ka olnud). Kuidagi äkki juhtus see kõik, arvasin, et kuidagi tasapisi kaovad päevad.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 22:33; 26.04 13:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teil menopausi algus on olnud? Mul on suhteliselt ootamatult äkki päevad asendunud imepisikese veritsusega, juba teist korda. Kas see võib olla menopaus või on midagi muud viga? Olen 50. Eelmisel kuul arvasin, et närvidest, koroona ja värk, mul ennegi närvidest nii olnud. Aga nüüdseks olen ma täiesti maha rahunenud, pole enam närviline – aga ikkagi oli päevade asemel ainult natuke määrimist. Sealjuures on mõlemal korral see veritsus väga õigel ajal alanud, seekord lausa täpselt 28 päeva peale eelmist (selline on mu tsükkel viimastel aastatel ka olnud). Kuidagi äkki juhtus see kõik, arvasin, et kuidagi tasapisi kaovad päevad.

No kuidagi ei tea, sest mina olen 36 ja minu päevad on aastaid juba vaid natuke punakat või pruuni lima… st päevade eritis on selline paks ja tuleb põhiliselt välja vaid wc punnitades (kui teed nt paksemat häda). Piisab vaid pesukaitsest. Paljudele naistearstidele räägitud, keegi nagu ei taju probleemi. Lapsed on olemas. St ma tahan öelda, et sinu määrimine võib olla mis iganes, ei pruugi olla menopaus, imepisikest või ebatavalist veritsust on igaühel. Menopaus on siis, kui aasta aega pole päevi olnud.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah nii see just algab. Mul algas nii. Ja nüüd pole päevi olnud juba 10 kuud. Saan paari kuu pärast 50

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul algas 50-aastaselt öise higistamisega. Siis olid päevad üks kord lühemad ja väiksema vereeritusega kui tavaliselt. Siis paar kuud vahet ja mõned kuumahood. Siis unetuse periood. Siis päevad iga paari nädala tagant. Siis kolm kuud vahet ja kuumahood. Siis ärevuse periood. Nüüd juba 10 kuud ilma päevadeta ja väikesed kuumahood. Olen 53.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mul ei ole mingeid kuumahooge ega higistamist ega erilist ärevust ega unetust olnud. Küll on viimastel aastatel päevad olnud vererohkemad kui varem, isegi arstil käisin seepärast, tõenäoliselt põhjuseks väike müoom.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 22:33; 26.04 13:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väike veritsus paari kuu tagant. Vahest nägu kuumab ja õhetab. Öösiti esineb ka sellist rähklemist ja teen akna lahti nagu õhupuudus oleks. Täiesti lambist tuleb mõnikord selline ärevus sisse. Õnneks on kõike möödukalt, kuid tellisin siiski iherbist mingeid vitamiine.
n50

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 15:49; 27.04 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väike veritsus paari kuu tagant. Vahest nägu kuumab ja õhetab. Öösiti esineb ka sellist rähklemist ja teen akna lahti nagu õhupuudus oleks. Täiesti lambist tuleb mõnikord selline ärevus sisse. Õnneks on kõike möödukalt, kuid tellisin siiski iherbist mingeid vitamiine.

n50

mida tellisid ja kas mingit mõju ka on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väike veritsus paari kuu tagant. Vahest nägu kuumab ja õhetab. Öösiti esineb ka sellist rähklemist ja teen akna lahti nagu õhupuudus oleks. Täiesti lambist tuleb mõnikord selline ärevus sisse. Õnneks on kõike möödukalt, kuid tellisin siiski iherbist mingeid vitamiine.

n50

mida tellisid ja kas mingit mõju ka on?

Nagu oleks jah. Praegu võtan Black Cohosh kapsleid:
https://www.iherb.com/pr/Natural-Factors-WomenSense-Menopause-Black-Cohosh-Extract-40-mg-90-Vegetarian-Capsules/2525

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 15:49; 27.04 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks igal inimesel algab erinevalt, aga jah veritsuse vähenemine võib üks tunnus olla.
mul algas ka vähema veritsusega, siis hakkasid päevade vahed pikenema, alguses iga paari kuu tagant, siis üle 3-4 kuu ja niimoodi on viimased paar aastat olnud, olen 53.
kuumahooge ei ole olnud, higistamist ka mitte ja muid vaevusi ka pole täheldanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul vastupidi. Uputas iga kuu, siis paar kuud pausi ja jälle uputas. Rauavarud kadusid ja kadusid. Tehti analüüs ja selgus, et menopaus algab jah. Rauatabletid ei aidanud. Nii uputas. Lõpuks pandi hormoonspiraal. Nüüd normis. Paaril kuul kerge määrimine. Paar kuud üldse vaikus. Eks näis kaua. Vanust 47

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 09:10; 29.04 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul vastupidi. Uputas iga kuu, siis paar kuud pausi ja jälle uputas. Rauavarud kadusid ja kadusid. Tehti analüüs ja selgus, et menopaus algab jah. Rauatabletid ei aidanud. Nii uputas. Lõpuks pandi hormoonspiraal. Nüüd normis. Paaril kuul kerge määrimine. Paar kuud üldse vaikus. Eks näis kaua. Vanust 47

Kes rauavaeguse analüüsi tegi – pere- või naistearst või …?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mõlemad, lõpuks käisin ka hematoloogi juures. Mul jamas nii ligi aasta. ei saanud ega saanud normi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 09:10; 29.04 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks igal inimesel algab erinevalt, aga jah veritsuse vähenemine võib üks tunnus olla.

mul algas ka vähema veritsusega, siis hakkasid päevade vahed pikenema, alguses iga paari kuu tagant, siis üle 3-4 kuu ja niimoodi on viimased paar aastat olnud, olen 53.

kuumahooge ei ole olnud, higistamist ka mitte ja muid vaevusi ka pole täheldanud.

täpselt, igaühel on see erinev. Veritsus kadus minul peale paari kuud täielikult.
Olen hakanud öösiti ärkama ja vahel ei jää enam magama. Higistanud olen paar korda, ka kuumahood on õnneks siiani väga harva, aga ju-be-dad. Süda taob nagu sepahaamriga, kohutavalt palav, nägu ja kõrvad kuumavad ja jalust võtab nõrgaks. Kestab ca 5 min ja siis kaovad kõik eelpoolloetletud vaevused. 53 olen.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pääsesin suht kergelt. Mingeid kuumahooge higistamisega ei olnud.Vahel öösiti oli natuke rohkem palav kui tavaliselt.
Päevad jäid harvemaks, kuni lõppesid. Ainus murelik asi oli südame rütmihäired. Perearst kirjutas Betaloci ja aasta pärast oli kõik jälle korras.
Mina olen ilmselt menopausi kergelt üleelanu.
Seksiga ka probleeme pole. Ma mõtlen tupekuivust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul vastupidi. Uputas iga kuu, siis paar kuud pausi ja jälle uputas. Rauavarud kadusid ja kadusid. Tehti analüüs ja selgus, et menopaus algab jah. Rauatabletid ei aidanud. Nii uputas. Lõpuks pandi hormoonspiraal. Nüüd normis. Paaril kuul kerge määrimine. Paar kuud üldse vaikus. Eks näis kaua. Vanust 47

Milline analüüs tehakse menopausi alguse kindlaks tegemiseks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tegi naistearst selle analüüsi. Ju saab ka perearsti käest küsida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 13:49; 03.05 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline analüüs tehakse menopausi alguse kindlaks tegemiseks?

arsti juures tehakse vereprooviga.
aga võid ka ise testi osta ja teha https://tervisetestid.ee/tooted/menopausi-kiirtest

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline analüüs tehakse menopausi alguse kindlaks tegemiseks?

arsti juures tehakse vereprooviga.

aga võid ka ise testi osta ja teha https://tervisetestid.ee/tooted/menopausi-kiirtest

Huvitav, miks see nii kallis on? Ja ega selle teadmisega ju midagi peale hakata ei ole, vaevused käivad ikka omasoodu edasi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, miks see nii kallis on? Ja ega selle teadmisega ju midagi peale hakata ei ole, vaevused käivad ikka omasoodu edasi.

Kahju jah, et nii kallis. Aga ma saan aru, et seal on neli testi. Ehk siis, kui esimene test on negatiivne, kuid sümptomid jätkuvad, siis soovitatakse kolme kuu pärast uuesti testida.

Ma ei tea, kas sain õigesti aru.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 13:49; 03.05 18:34;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Ilu ja tervis Kas nii algab menopaus?