Esileht Veebikonstaabel Kas nii ikka võib LS rikkuda?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Kas nii ikka võib LS rikkuda?

Postitas:
Kägu

Eravärvides ja erariietes autojuht oli oma sõiduki parkinud ühe väga käidava avaliku asutuse sissepääsu teele. Sellise tegevusega oli autojuht füüsiliselt sulgenud võimaluse liikluseks. Antud kohas oli ka kollase pideva joontega arusaadavalt joonitud parkimise keelamine.

Tegin foto ning küsisin juhilt, et kas ta tõesti ei näe neid kollaseid jooni? Vastus oli midagi \”teostame menetlust\” laadset (ei kuulnud hästi) ja vilksamisi avas ketiga kaelas rippuva rahakotitaolise esememe, mille vahel vist paistis sõna politsei.

Ok, menetlege, küsisin, et aga te ju näete, et siin teel liiguvad hulgi invaliidid jne, et kuidas nemad peavad liikuma, kui teie siin nii olete tee kinni parkinud. Vastust ei tulnud, liigutusest võis aimata õlakehitust.

Autojuhi südametunnistus hakkas vist piinama ning ca 5min möödudes otsustas ta auto mujale parkida (ega kaugele ei pidanudki, 10m eemal oli parkla ja täitsa pargitav). Asjaolude tõttu viibisin kauem \”sündmuskohal\” ning sellest autost ei väljunud ega sisenenud keegi 15 min jooksul.

Kas sellistel ettekäänetel võibki liikluse võimatuks parkida? Saan aru, kui oleks olnud mingi ilmselge üheselt arusaadav aktsioon nagu näiteks \”kõik puhuvad\” vmt …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
andero-

RE: Kas nii ikka võib LS rikkuda?

Tere

Eravärvid ning erariided viitavad pigem kriminaalpolitseinikule. Selline käitumine viitab tõesti sellele, et seal midagi teostati. Mida täpselt teostati ei oska öelda. Suure tõenäolsusega oli antud olukorras politseinikul õigus kinni parkida tee, võimalik et tuldi kedagi kinni pidama ning see 5 min hiljem hõigati maha, et isik on suunda muutnud vms ent paluti piirkonda ootele jääda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: Kas nii ikka võib LS rikkuda?

No kui on oht, et pätt põgeneb autoga, siis on loogiline, et võimalik põgenemistee tõkestatakse füüsiliselt.
Täiesti võimalik, et pätt nägigi eemalt teetõket ja sellepärast pätt sinna ei tulnudki ja teemaalgataja rõõmuks ei toimunudki tulevahetust.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: Kas nii ikka võib LS rikkuda?

Kogu see komejant toimus PERH ees Mustamäel. Kuna seal on ka ümberehitus hetkel siis niigi umbes teed põgenemisena kasutada ei saa, kui just lennukiga ei kavatse põgeneda.
Tegelane istus masinas ja vaatas pealt oma tekitatud ummikut, invaliidid kargasid kohe otsa sõitvate autode eest teiste sõidukite varju. Vene keeles on sellise miilitsa tegevuse kohta hea ütlus: sila jest, uma ne nada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
andero-

RE: Kas nii ikka võib LS rikkuda?

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kogu see komejant toimus PERH ees Mustamäel. Kuna seal on ka ümberehitus hetkel siis niigi umbes teed põgenemisena kasutada ei saa, kui just lennukiga ei kavatse põgeneda.
Tegelane istus masinas ja vaatas pealt oma tekitatud ummikut, invaliidid kargasid kohe otsa sõitvate autode eest teiste sõidukite varju. Vene keeles on sellise miilitsa tegevuse kohta hea ütlus: sila jest, uma ne nada.[/tsitaat]

Järgnev kirjutis puhtalt oletuste pinnalt ja mitte tõsieluline. Pakun lihtsalt välja ühe versiooni, miks ka ummik võib olla hea. Vahest tuleb lihtsalt mõelda väljaspool \”kasti\”
Asutakse kinni pidama relvastatud kahtlusalust. Oletatakse et ta võib põgeneda autoga ja tema üheks liikumissuunaks võib olla PERH, kus ümberehituste tõttu on liiklus häiritud ja aeglane.
v1: Kinnipidamisel kargab kahtlustatav autosse ja asub sõitma PERH-i suunas, keerates sellele kitsale ja üsna umbes tänavale, kus vaheldumis autod ja jalakäijad. Keset tänavat avastab ta, et on ennast \”kinni\” sõitnud. Selleks pääsemiseks ta üritab sealt läbi pressida, vigastades autosid ja jalakäijaid või hülgab auto ja võtab mõne jalakäija pantvangi.

v2: Kinnipidamisel kargab kahtlustatav autosse ja asub sõitma PERH-i suunas, avastades, et mingil põhjusel on sellele tänavale tekkinud ummik ja liiklus ei toimi kihutab ta sellest tänavast mööda.

Nagu ma ütlesin on see pelgalt hetkel minu ettekujutuse vili miks võiks politsei käituda nii, nagu ta hetkel käitus. Politsei töö ei ole alati nii must ja valge nagu seda on radariga kiiruse mõõtmine ja seejärel rikkujale materjalide vormistamine. Minu kunagine õppejõud Urmas Krüger on 12.09.2012 avaldatud arvamusloos kirjutanud: \”Kriminaalpolitsei töö on inim­saatusi mõjutav peen oskustöö.\” Seega tõesti ei mina ega ega Teie ei tea täpselt miks konkreetne tänav sellel hetkel tõkestati, kuid teades kriminaalpolitseinike töökoormust siis usun siiralt, et keegi seda omaks lõbuks ei teinud.
Aga alati on õigus soovi korral esitada kaebus sisekontrollibüroole, kes selgitab väljas, kas ja miks oli konkreetne tegevus konkreetselt sellel ajahetkel selle tänaval vajalik.

0
0
Please wait...

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Veebikonstaabel Kas nii ikka võib LS rikkuda?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.