Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas nii peabki olema, olen lapsehoolduspuhkusel, mul on 2a7k ja 1a laps?!

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kas nii peabki olema, olen lapsehoolduspuhkusel, mul on 2a7k ja 1a laps?!

Postitas:
Kägu

Hakkasin oma pangaväljavõtteid vaatama, et laste rahasi tuleb mul nii, vanemahüvitis(see on siis see, mida palga järgi makstakse) ja siis eraldi on peretoetus ja see on mul summas 38,36 eurot. Kas ma peretoetust vanema lapse pealt(2a7k) peale selle 19 euri rohkem ei peaks midagi saama. Ise arvasin millegi pärast , et saan väiksema pealt 19 euri millegagi, sest vanemahüvitis veel kestab. Suurema pealt arvasin ise, et saan 19 euri millegagi ja siis veel mingi summa 38 või midagi sellist, sest vanema lapsega on mul vanemahüvitis ju läbi. Ei teagi , miks nii arvasin, oli nagu kõrva jäänud, et kui vanemahüvitis 1 lapsega läbi saab, siis kuni tema 3 aastaseks saamiseni saab mingit summat veel peale selle 19 euri.

Kuidas see asi siis ikkagi on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
kohalik

RE: Kas nii peabki olema, olen lapsehoolduspuhkusel, mul on 2a7k ja 1a laps?!

Ei, ei pea.

VH ajal ei maksta lapsehooldustasu ühelegi lapsele.
Mitte et vaid sellele ei saa, kellega saad VH.
Saadki vaid lapsetoetust
I laps 19,18
II laps 19,18

0
0
Please wait...

Postitas:
kohalik

St
lapsehooldustasud lisanduvad kui VH läbi saab.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

selge pilt, tänud 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vabandust, et teemat risustan, aga küsin ka kohe siis, et kui palju peaks lasteraha olema peale vh-d, kui mul on üks laps 9a, teine 6a ja kolmandal siis saab vh läbi?

tänud!

0
0
Please wait...

Postitas:
zensus

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vabandust, et teemat risustan, aga küsin ka kohe siis, et kui palju peaks lasteraha olema peale vh-d, kui mul on üks laps 9a, teine 6a ja kolmandal siis saab vh läbi?

tänud![/tsitaat]

I laps lapsetoetus 19,18
II lapse lapsetoetus 19,18 + lapsehooldustasu 19,18 (kui lisaks kuni 3-aastasele on ka 3-8-aastane laps)
III laps lapsetoetus 57,54 + lapsehooldustasu 38,35 (kuni 3-aastaseks saamiseni)

Kokku 153,43

0
0
Please wait...

Postitas:
triinps

[small]zensus kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

I laps lapsetoetus 19,18
II lapse lapsetoetus 19,18 + lapsehooldustasu 19,18 (kui lisaks kuni 3-aastasele on ka 3-8-aastane laps)
III laps lapsetoetus 57,54 + lapsehooldustasu 38,35 (kuni 3-aastaseks saamiseni)

Kokku 153,43[/tsitaat]

see on nii kummaline, et kolme lapsega saab 153.-, aga kahe lapsega saan 38 sentidega. Tohutu vahe ikka. Lihtsalt nendin fakti… 😀

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mmmh ma küsiks ka siis,et kui mul esimene laps on 5 aastane siis tema pealt saan 19,18 ja teine laps on mul 1,3 aastane ja varsti saab VH-s läbi siis kui palju saan mina?
Mäletan,et esimesega oli kyll nii et kui VH-s läbi sai siis sain ma 300kr pluss siis 600kr kokku sain kuus 900 kr,kas nyyd eurodega ei peaks teise lapse puhul ka olema,seda siis kuni 3 eluaastani?;)

0
0
Please wait...

Postitas:
zensus

[tsitaat]Mmmh ma küsiks ka siis,et kui mul esimene laps on 5 aastane siis tema pealt saan 19,18 ja teine laps on mul 1,3 aastane ja varsti saab VH-s läbi siis kui palju saan mina?
Mäletan,et esimesega oli kyll nii et kui VH-s läbi sai siis sain ma 300kr pluss siis 600kr kokku sain kuus 900 kr,kas nyyd eurodega ei peaks teise lapse puhul ka olema,seda siis kuni 3 eluaastani?;)[/tsitaat]

I laps lapsetoetus 19,18 + lapsehooldustasu 19,18 (kui lisaks kuni 3-aastasele on ka 3-8-aastane laps)
II laps lapsetoetus 19,18 + lapsehooldustasu 38,35 eur (kuni 3-aastaseks saamiseni)

Kokku 95,89 eur

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]zensus kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

I laps lapsetoetus 19,18

Kokku 153,43[/tsitaat]
mul lapsed 8a +8a +5a ja saan sama summa

0
0
Please wait...

Postitas:
kohalik

Toetusi on 2

1. LAPSETOETUS, mida saavad kõik lapsed sünnist kuni 16a(edasiõppimisel 19a) saamiseni

I laps 19,18
II 19,18
III 57,54
IV 57,54
V jne 57,54
kuus
Igal ajal, ka siis kui saad VH

ja

2. LAPSEHOOLDUSTASU
mis algab alles VH lõpust ja kui ema saab mõne lapsega VH siis ei maksta seda ka teistele lastele

alla 3a laps 38,35 kuus
ja
kui peres on alla 3a lapsi või vähemalt 3 last
saab ka
3-8a laps (8a kuni I kl lõpuni) lapsehooldustasu 19,18/kuus

st
vaata laste arvu, vaata kas saad VH ja vaata laste vanustning
saadki teada, mida ja kuidas

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ok kui ma nyyd õigesti aru saan,siis esimene laps 5 aastane ja teine 1.3 aastane,nagu eelmises kirjas mainisin siis kui mul VH ära lõppeb siis saan I lapse kohta 19,18 ja II lapse kohta 19,19 pluss 38,35???
oeh et see peab niii keeruline ja segane olema;)

0
0
Please wait...

Postitas:
zensus

[tsitaat]ok kui ma nyyd õigesti aru saan,siis esimene laps 5 aastane ja teine 1.3 aastane,nagu eelmises kirjas mainisin siis kui mul VH ära lõppeb siis saan I lapse kohta 19,18 ja II lapse kohta 19,19 pluss 38,35???
oeh et see peab niii keeruline ja segane olema;)[/tsitaat]

I laps 19,18 + 19,18
II laps 19,18 + 38,35

0
0
Please wait...

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas nii peabki olema, olen lapsehoolduspuhkusel, mul on 2a7k ja 1a laps?!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.