Esileht Kodunurk Kas nõudepesumasinaga pestud nõusi loputate?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Kas nõudepesumasinaga pestud nõusi loputate?

Postitas:

Kas tuleks nõud igaksjuhuks üle loputada, et keemiat külge ei jääks?

0
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei, masin ise loputab ju. ja kuivatab ka – see on peamine point, et üldse seda masinat kasutada.

+20
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.10 21:10; 30.10 19:00; 04.11 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, loomulikult mitte. Kui on väga suur keemiafoobia, võib ju masinaga teist korda ilma vahendeid lisamata üle pesta. Ise seda küll vajalikuks ei pea.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 10:27; 29.10 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis on üldse nõudepesumasina mõte, kui hakata pestud ja kuivatatud nõusid uuesti üle loputama ja kuivatama? sel juhul võiks need ju juba käsitsi kohe ära pesta.

+31
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 11:01; 30.10 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keemiafoobik ma pole, aga pean tunnistama, et käsitsi pestud nõud on minu arust “puhtamad”. Ja näiteks hommikukohvi kruusi pesen ma eranditult käsitsi, sest ma ei tea, kas mul hommikul on haistmismeel tavalisest tundlikum või, aga masinas pestud kruusil on mingi pesuvahendi kerge lõhna aimdus juures ja see segab mul nautimast esimese hommikuse kohvi lõhna.

+7
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 13:01; 29.10 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keemiafoobik ma pole, aga pean tunnistama, et käsitsi pestud nõud on minu arust “puhtamad”. Ja näiteks hommikukohvi kruusi pesen ma eranditult käsitsi, sest ma ei tea, kas mul hommikul on haistmismeel tavalisest tundlikum või, aga masinas pestud kruusil on mingi pesuvahendi kerge lõhna aimdus juures ja see segab mul nautimast esimese hommikuse kohvi lõhna.

Siis tasub pesuvahendit vahetada. Mõni haiseb ikka kaunis vängelt.

+21
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 13:18; 30.10 15:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keemiafoobik ma pole, aga pean tunnistama, et käsitsi pestud nõud on minu arust “puhtamad”. Ja näiteks hommikukohvi kruusi pesen ma eranditult käsitsi, sest ma ei tea, kas mul hommikul on haistmismeel tavalisest tundlikum või, aga masinas pestud kruusil on mingi pesuvahendi kerge lõhna aimdus juures ja see segab mul nautimast esimese hommikuse kohvi lõhna.

Siis tasub pesuvahendit vahetada. Mõni haiseb ikka kaunis vängelt.

Kas keegi soovitaks head masinpesuvahendit nõudele? Olen kasutanud vahelduva eduga Finishit ja Somatit geelina, sekka neid öko-bio tablette ka erinevailt firmadelt, aga esimesed kaks haisevad ja tabletid jätavad kareda kihi nõudele. Olengi üsna nõutu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 13:01; 29.10 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna mu masin jättis mingi aeg nõusid mustaks, st et nõudele jäid mõnikord sellised heledad triibud, siis hakkasin puhta ja vee all niisutatid köögirätikuga taldrikuid enne toidu serveerimist üle pühkima. Millegipärast jäi see mõneti kilplaslik liigutus mulle nii külge, et teen seda siiamaani. Kui joon vett, siis klaasi võttes ka loputan selle vee alt läbi ja alles siis lasen vee sisse. Enne kasutamist pühin üle ka näiteks potid. Eks see paras “mongindus” on…

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 14:46; 29.10 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nende öko tablettidega on minu kogemus selline, et pikal kasutamisel muutub masin lõpuks seest limaseks. Sama ka pesumasina puhul. Vahepeal kasutasin neid mitte ökosid ja ökosid vaheldumisi. Vast nädalas korra pesin siis vängema kraamiga. Mõned inimesed kasutavad pulbrit ja ütlevad, et on paremad kui tabletid, sest saab parajalt ise doseerida.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 14:46; 29.10 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keemiafoobik ma pole, aga pean tunnistama, et käsitsi pestud nõud on minu arust “puhtamad”. Ja näiteks hommikukohvi kruusi pesen ma eranditult käsitsi, sest ma ei tea, kas mul hommikul on haistmismeel tavalisest tundlikum või, aga masinas pestud kruusil on mingi pesuvahendi kerge lõhna aimdus juures ja see segab mul nautimast esimese hommikuse kohvi lõhna.

Siis tasub pesuvahendit vahetada. Mõni haiseb ikka kaunis vängelt.

Kas keegi soovitaks head masinpesuvahendit nõudele? Olen kasutanud vahelduva eduga Finishit ja Somatit geelina, sekka neid öko-bio tablette ka erinevailt firmadelt, aga esimesed kaks haisevad ja tabletid jätavad kareda kihi nõudele. Olengi üsna nõutu.

Soovitan proovida vahend ise teha:
https://siiltrambibpeenras.wordpress.com/2015/02/16/tee-ise-noudepesuvahend-noudepesumasinasse/ – seda kiidavad üllatavalt paljud! Aga eks see, kas toimib, või oleneda natuke ka masinast ja sellest, kui määrdunud nõud sisse pannakse. Mina ise ei kasuta toitudes liha, st otsest liharasva nõudel pole (aga õlised on paljud küll – nendel toimib sooda hästi), nii et tean, et soovitus ei pruugi kõigil toimida. Aga proovige! Kui seda vahendit ei peaks masin ära loputama, on see kehale täiesti ohutu ega lõhna. Mingeid tablette ei viitsi üldjuhul vormida, ikka lusikaga vahend sisse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panen vahendit lihtsat üsna vähe. Neid geele nii umbes viiesendise suuruse pläraka jagu. Ei haise midagi ja nõud saavad puhtaks ikka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 10:27; 29.10 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas vee puhastamiseks (või siis reostumise vältimiseks) kemikaale ei kasutatagi? Et pesuvahendi kemikaali pesete maha teise kemikaaliga ja loodate saada kemikaalivaba olukorra?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutan vaid pulbrit ja soola. Minuarust jätab loputusvahend mingi imeliku lõhna ja keemiatunde. Tablette ei kaduta kuna mul väike, 50 cm masin.
Ostan Prismast nende omabrändi pulbrit ja finishit olen ka ostnud.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 07:48; 04.11 20:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei loputa.
Meil väga hea masin ja nõud on väga puhtad ning puudub mingi kõrval-aroom.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina kasutasin aastaid pulbrit+soola+loputusvahendit. eelmise vana masina puhul oli kõik ligi 10a ok. aga kui see õhtule läks, siis uues masinas (Indesit) hakkasid samade vahendite puhul ilmnema 2 probleemi: tiivikute avad ummistusid väga kiiresti ära ning nõud jäid valgete triipudega.
siis ostsin prooviks Fairy tablette (4 in 1 vist?), nendega toimis see uus masin suurepäraselt ja nüüd juba pool aastat vaid Fairyga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan ainult tablette, kas Finish või Somat või Froshi. Soola ega mingeid muid vahendeid ei pane kunagi. 4-6 nädala tagant, kui meelde tuleb, teen masinale puhastusvahendiga pesu. Nõud on alati puhtad, triipudeta. Nõusid ei loputa- ei enne ega ammugi mitte pärast masinast võtmist. Mingit vahendi lõhna ühegi tabletiga ei ole tundnud, kuigi mul tundlik nina. Rasvafiltri pesen iga kord pärast masina tühjendamist kraani all puhtaks. Masin 13 aastat vana, töötab laitmatult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõik need 2 või 3 või 4 ühes unusta ära. pane pesuvahendit väga vähe, loputusaine reguleeri minimaalse peale ja ei mingit haisu. aeg-ajalt tee ka lihtsalt masina puhastustsükkel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loll küsimus, kas lisaks vedelale pesugeelile peaksin veel midgai lisama? Mis loputusaine?
Kuhu ma neid üldse valan?
Hetkel valan pesugeeli niisama uksele natike :S

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on nõudepesumasin hakanud pärast aastatepikkust tablettidega töötamist nõudma soola. On küll tabletifunktsioon kogu aeg sees, aga ikka nõuab. No ja eks ta siis saab ka.

Aga selle kohta, et sooda ja sool ja sidrunhape – proovi üldse ilma mingi vahendita pesta, ainult palja veega, ja tõenäoliselt saavutad sarnase tulemuse. Ma olen vahel pesnud päris ilma mingi vahendita, kui tabletid otsa on saanud, ja ajab ka läbi, kuigi klaasidele kipub lubjasetet jääma. Aga ma elan ka kareda veega kandis. Ma saaks aru, kui sooda oleks pesusahtlis (eemaldab rasva) ja sidrunhape loputussahtlis (pehmendab vett, et ei jääks lubajplekke, kuigi ma ei tea, kas järvevett kasutavas pealinnas see üldse probleem on).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 13:18; 30.10 15:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loll küsimus, kas lisaks vedelale pesugeelile peaksin veel midgai lisama? Mis loputusaine?

Kuhu ma neid üldse valan?

Hetkel valan pesugeeli niisama uksele natike :S

sa masina kasutusjuhendit oled kindlasti juba lugenud?

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 11:01; 30.10 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi soovitaks head masinpesuvahendit nõudele? Olen kasutanud vahelduva eduga Finishit ja Somatit geelina, sekka neid öko-bio tablette ka erinevailt firmadelt, aga esimesed kaks haisevad ja tabletid jätavad kareda kihi nõudele. Olengi üsna nõutu.

Realiseerimiskeskuses on müügil hea ja soodne öko geel GreenClean. olen juba mitu korda sealt ostnud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.10 21:10; 30.10 19:00; 04.11 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutan TriBiuo nõudepesuasina tablete Nõud saavad ilusti puhtaks. Mingit haisu küll ei jää.
Sool on ka eraldi lisatud – see pole ju mingi keemia otseselt. Meil tohutult kare vesi ka.

Finishit ja Faryt ei kannata need jätavad küll vastiku lõhna külge nõudele….

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige parem viis vältida keemia külgejäämist ja sealjuures hoida oma masina eluiga, on pesta alati kõige pikema ja kuumema tsükliga. Nõud kriuksuvad puhtusest ja masinasse ei jää pesujääke, nii et masin kestab kaua aastaid. Suurem elektrikulu saab tehtud kuhjaga tasa masina pika elueaga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tuleks nõud igaksjuhuks üle loputada, et keemiat külge ei jääks?

muidugi loputa kõik nõud alati üle.

ja kõik pesu loputa ka alati üle.

sest mine sa neid tänapäeva imesid tea, sa rüga ikka nagu ennemuiste.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie iga kord ei panegi tabletti. Tegelikult mees enamasti ei pane, mina siis jälle panen, sest kogu aeg ilma pestes kipuvad nõud ikka mustaks jääma. Loputusvahend ja sool on alati masinas, neid vajab masin ka tablettide puhul ju.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keemiafoobik ma pole, aga pean tunnistama, et käsitsi pestud nõud on minu arust “puhtamad”. Ja näiteks hommikukohvi kruusi pesen ma eranditult käsitsi, sest ma ei tea, kas mul hommikul on haistmismeel tavalisest tundlikum või, aga masinas pestud kruusil on mingi pesuvahendi kerge lõhna aimdus juures ja see segab mul nautimast esimese hommikuse kohvi lõhna.

Ma pole kunagi aru saanud, mis maitsest ja lõhnast masinas pestud nõude puhul räägitakse. Mul on väga terav lõhna- ja maitsemeel. Mul on kokkupuuteid olnud mitme erineva nõudepesumasinaga. Aga sellise probleemiga ei ole kokku puutunud. Arvan, et sa teed nõudepesul ise mingi vea. Doseerid vahendit liiga palju ja pesed lühikese ja leebe programmiga?

Mina pesen peaaegu alati kõige pikema ja tugevama programmiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie iga kord ei panegi tabletti. Tegelikult mees enamasti ei pane, mina siis jälle panen, sest kogu aeg ilma pestes kipuvad nõud ikka mustaks jääma. Loputusvahend ja sool on alati masinas, neid vajab masin ka tablettide puhul ju.

minuteada nõudepesumasina tablettide mõte ongi selles, et ei pea eraldi soola, pulbrit ja lopustusvahendit panema. Vaid piisab tabletist.
minu masinal on eraldi režiimid: selline kus peab panema soola, pulbrit ja loputusvahendit (ma ei pane ja põleb punane tuli seetõttu) ja teine režiim mis eeldab, et paned tableti kus kõik 3 sees on.
Või tehakse ka selliseid tablette kus vaid pesuaine, et te soola ka lisaks masinasse topite?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 07:48; 04.11 20:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie iga kord ei panegi tabletti. Tegelikult mees enamasti ei pane, mina siis jälle panen, sest kogu aeg ilma pestes kipuvad nõud ikka mustaks jääma. Loputusvahend ja sool on alati masinas, neid vajab masin ka tablettide puhul ju.

minuteada nõudepesumasina tablettide mõte ongi selles, et ei pea eraldi soola, pulbrit ja lopustusvahendit panema. Vaid piisab tabletist.

minu masinal on eraldi režiimid: selline kus peab panema soola, pulbrit ja loputusvahendit (ma ei pane ja põleb punane tuli seetõttu) ja teine režiim mis eeldab, et paned tableti kus kõik 3 sees on.

Või tehakse ka selliseid tablette kus vaid pesuaine, et te soola ka lisaks masinasse topite?

soola peab igal juhul panema, kõikide tablettide puhul.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.10 21:10; 30.10 19:00; 04.11 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie iga kord ei panegi tabletti. Tegelikult mees enamasti ei pane, mina siis jälle panen, sest kogu aeg ilma pestes kipuvad nõud ikka mustaks jääma. Loputusvahend ja sool on alati masinas, neid vajab masin ka tablettide puhul ju.

minuteada nõudepesumasina tablettide mõte ongi selles, et ei pea eraldi soola, pulbrit ja lopustusvahendit panema. Vaid piisab tabletist.

minu masinal on eraldi režiimid: selline kus peab panema soola, pulbrit ja loputusvahendit (ma ei pane ja põleb punane tuli seetõttu) ja teine režiim mis eeldab, et paned tableti kus kõik 3 sees on.

Või tehakse ka selliseid tablette kus vaid pesuaine, et te soola ka lisaks masinasse topite?

Loputusvahendi võid lisamata jätta. Küll aga peaks lisaks tabletile olema masinas soola. Vähemalt juhul, kui sa oma masinast hoolid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teistele hoiatuseks. Olen pesnud igasugu vahenditega, nii öko-šmöko kui ka tugeva keemiaga, aga midagi hullemat kui Mayeri all in one nõudepesugeel ei ole küll seni leidnud. Ma olen tagasihoidlik doseerija, aga ükskõik kui väikese tilga seda vahendit lisan, ei suuda ma pärast masina avamist köögis olla- hais on hingemattev, silmad jooksevad vett. Esiti arvasingi, et kogemata läks palju, aga pärast kolmandat korda selle Mayeriga pesu rändas pudel prügikasti. Ja sellel on nii põhjamaade lugemärk kui ka Ecolabel EU ökomärgis. No andke kannatust, selliste märkidega tootest ootaks midagi muud kui vänget keemiahaisu.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Kodunurk Kas nõudepesumasinaga pestud nõusi loputate?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.