Esileht Ilu ja tervis Kas odraivast jäänud punnist saab lahti?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Kas odraivast jäänud punnist saab lahti?

Postitas:
Kägu

Sümptomid on juba kuskil poolteist nädalat tagasi kadunud. Algul oli laug väga paistes ja valus. Perearsti kirjutatud retseptiravimiga sain lõpuks probleemist jagu. Silm ise on aga ikka vormist väljas ja ei paista ka midagi muutuvat. Kas kellelgi on selline kogemus olnud ja oskab mingeid soovitusi jagada?

Ma ei oska pilti siia lisada, aga siin on link

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kas odraiva läks lõhki ja mäda tuli välja? kui mitte, siis on jama jah, kapseldub ära ja jääb kõva tükk. selleks, et mäda välja tuleks, peab seda õrnalt masseerima, ka kuldsõrmusega hõõrumine jm taolised rahvatarkused annavad sama efekti. aga seda ikka kohe alguses, kui protsess käib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See retseptiravim panigi sul mädaprotsessi seisma ja nüüd “ei idane, ei mädane” see silm! Oleks võinud kasutada rahvaravi meetodeid, hõõruda sooja sõrmuse või hõbelusikaga (lihtsalt peal hoida, “hõõru” tähendab lihtsalt liiguta peal edasi-tagasi), soe kuiv massaaz on odraiva puhul parim, oleks mädapaise ära küpsenud ja välja tulnud. Kompressid ongi mõttetud. Kõige parem on hõõruda sõrmus/hõbelusikas vastu villast riiet soojaks ja panna kuiv lusikas silmale (hõbelusika kumerus on just paras silmaauku, vanaema-ema hõõrusid alati sõrmusega). Odraiva on alati valus katsuda, see pole mingi põhjus seda mitte ravida. Loomulikult ei õnnestu paistes ja valutavad silmalaugu tagurpidi keerata, seda pole nii ka vaja retsida, ise ütlesid, et ei saanud masseeridagi.
Nüüd on kaks võimalust, kas ee põletik mingi aja pärast ägeneb uuesti ja jätkub või jääbki selline paksend, mingi aja võib loota, et imendub ära, aga pigem kipub kapselduma.
“Kuiva silma tekkele aitavad kaasa ka lauäärepõletikud, mis omakorda põhjustatud muudest mõjudest (keskkond, ravimid, haigused). Näiteks halaasion ehk rahetera on silmalau servas asuva ja limakihti tootva Meibomi näärme ummistus ja põletik. Tagajärjeks odraivaga sarnane moodustis (odraiva läheb tavaliselt nädalaga üle). Rahetera on aga sügavamal, põletik on kapseldunud. Nägemist see muidu ei kahjusta, küll aga siis, kui paikneb kohas, kus hakkab sarvkesta kuju moondama. Rahetera võib aja jooksul ise kaduda, aga lahti saab sellest ka kas lahustava süsti või operatsiooni abil.”

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Laug oli niisamagi väga valus, seda ei saanud isegi õrnalt puutuda, rääkimata hõõrumisest. Vähe oli puudu, et silm oleks täiesti kinni paistetanud ja nädal aega pidin sellisena oma asju ajama. Ainus, mida teha sain, olid soojad kompressid ja nende kasu oli täpselt null. Siis pöördusingi perearsti poole. Mul aga ei tekkinud lau peale mingit valget osa nagu netis olevate piltide pealt võib leida, ripsmepiiril oli hoopis mingi imepisike punn, aga ei olnud aru saada, kas need olid ühenduses omavahel või ei, sest kõik oli ühtlaselt paistes. Ei suutnud laugu ümber ka keerata, et sinna alla vaadata, kuigi püüdsin. Nüüd, kus valu pole, otsustasin seda uuesti proovida ja no ei saa mina selle keeramisega hakkama, aga mida ma selle käigus avastasin, oli see, et sama pisike punnike on uuesti tekkinud ripsmete äärele. Ei tea, kas sellest, et ma enne kullaga nühkisin? Igatahes proovin edasi hõõruda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See ongi Sul rahetera ehk halaasion, odraiva ei lõpe kunagi nii. Ajapikku võib see punn taas minna punaseks ja põletikuliseks ja siis avaneda. Võib jääda kõvaks tükiks. Sinu asemel pöörduksin silmaarsti tasulisse vastuvõttu, saad adekvaatsemat abi.
Minu halaasion ilmus ülalaule talvel, nüüd juuni lõpus on ees operatsioon, see lihtsalt ei lähe kusagile. Põletikusalv ei tee muhvigi. Ok vbl jah punetust enam pole.Raheterad kipuvad korduma, kuid enamasti taanduvad nad ise.
PS op on tasuline, sest see on hk meelest lihtsalt esteetiline probleem. Eks ta on ka, kui inimestega töötama peab. Maksab pisut üle 100 euro.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rahetera ei alga niimoodi, rahetera lihtsalt tekib tasahilju, ei valuta, ei paisteta, lihtsalt on ja ära ka ei lähe kiirelt. Odraiva on see, mis valutab ja paistetab, siis küpseb, tekib “pea” ja mäda jookseb välja ning ongi korras. Kui odraiva põletik ravimitega alla suruda, lähebki põletik sügavamale, mitte pinna poole nagu odraiva mäda. Rahetera on limanäärme ummistus/põletik, odraiva lauserva rasunäärme uumistus, põhimõtteliselt vistrik lauserval.
https://www.kliinikum.ee/et/infovoldikud/haigused/41-infovoldik/943-halaasion-ehk-rahetera
https://www.silmalaser.ee/halaasion-ehk-rahetera
https://www.itk.ee/uudised/koik-uudised/2014/6/odraiva-ja-rahetera-mis-need-on-ja-kuidas-ravida

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ei oli halaasion lauääre vistrik. Loe ikka ise ka neid linke. Enamasti algab rahetera vaikselt, aga vahel ka ägedalt, nagu teemaalgatajal. Ja harva ei avane ta ise ega imendu, nagu teemaalgatajal. Ja minul. Ma ei vehi siin mingite linkidega, olen lihtsalt silmaarsti vastuvõtul käinud. Teemaalgataja mingu ka. Ps pikalt kapseldunud halaasion võib ka punetavaks ja põletikuliseks minna. Minul vahepeal läks, hetkel panen veel salvi kolm korda päevas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma käiks siis igaks juhuks ikka silmaarstil ära, saaks täpsemalt teada, mis probleem on

Please wait...
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Ilu ja tervis Kas odraivast jäänud punnist saab lahti?