Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas oleks naiivne….

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kas oleks naiivne….

Postitas:
Kägu

loota, et kolides Suurbritanniasse ja seal tööle saades teenida vähemalt 2000 naela kuus?!

Lihtsalt unistan 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Kas oleks naiivne….

Unistada võib alati. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]loota, et kolides Suurbritanniasse ja seal tööle saades teenida vähemalt 2000 naela kuus?!

Lihtsalt unistan :-)[/tsitaat]

Kõik on suhteline siin ilmas.
Kui sinu jaoks pole olnud probleem jõuda Eestis 2000.- eurose kuupalgani, siis pole sinu jaoks mingi teema ka UK-s sellise palgani jõuda.
Eestis on kordades lihtsam haljale oksale jõuda kui piiri taga, ma ei väsi kordamast.
Sõltub ka, mida sul UK tööturule pakkuda on. Kõrgeima kvalifikatsiooniga kirurg konkreetselt teenib kordades niipalju kui sinu poolt unistatu. Tõsi, vaja enne vaeva näha – UK-s tuleb teha uuesti mitmed arsti eksamid, kuna nad ei tunnista EU arstidiplomit.
Unistada ju võib, aga nende teostamine sõltub ikka ainult sinust endast.
Hamburgeripakkijana ei ole selline töötasu ja unistus sellest reaalne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mida sa muidu ka teha oskad? oleneb mille eest t2psemalt sa siin 2000 naela kuus saada soovid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

tuttav elab seal ja saab 2500 kuus, aga elavad 3-kesi väikses korteris, ei mingit privaatsust – kuna eluaseme kulud on suured. Käisin suvel seal külas – ausalt – 30.a. tahan, et mul oleks oma WC, mitte ei peaks seda jagama teistega.

Please wait...
Postitas:
kaarel

sa võid saada ka 3000 ja enam naelase palga, miks ainult unistada 2000. unista ikka suurelt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]tuttav elab seal ja saab 2500 kuus, aga elavad 3-kesi väikses korteris, ei mingit privaatsust – kuna eluaseme kulud on suured. Käisin suvel seal külas – ausalt – 30.a. tahan, et mul oleks oma WC, mitte ei peaks seda jagama teistega.[/tsitaat]
Ise elan siin ja mehega kahepeale saame sellist palka aga WC on majas 3:)
Ma ei saa aru kuidas on Eestis sellist raha kergem teenida kui UK’s? 2000 on tavalise õpetaja/ töölise palk kuid mis see Eestis on?!?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sa natuke unistustest kaugemale tahad jõuda, siis hakka CV-sid saatma ja aktiivselt tööd otsima ja seda siis juba Eestist. Ma elan Inglismaal ja oleme mehega juba väsinud nendest Eestist tulnud õnneotsijatest, kes ilmuvad kohvriga kohale ja loodavad, et keegi neid nüüd majutab ja töö ka neile otsib. Kui sa välismaale niimoodi tööle lähed siis sa lööd läbi ainult juhul kui sa mingit tööd ei karda ja oled valmis alustama kõige madalamalt pulgalt. Võimakas inimene kes tööd ei karda jõuab ruttu kõrgele. Parim näide oli üks meie tuttav, üksik naisterahvas, kes alustas firmas sekretärina(Eestis oli tal palju kõrgem positsioon) ja praegu on tippspetsialist ja saadeti just lepingulisele tööle Dubaisse. Ma arvan, et ta teenib ikka väga hästi. Samas ta on väga hakkaja ja seltsiv ja võib kasvõi öö otsa üleval olla ja tööd rabada.
Eluasemekulud on muidugi suured. Üürihinnad tõusevad kogu aeg kuna noored ei jõua omale enam isiklikku maja osta. Ei ole midagi erilist 2-toalise korteri eest 1000 naela kuus maksta, kesklinnas muidugi veel rohkem. Ja kui sul laps kaasas on, siis ära üldse unistagi haljale oksale jõudmisest. Lapsehoidmistasud on nii kõrged, et paljud naised, kes tahavad tööle tagasi minna, töötavad paar esimest aastat lausa tasuta. Kogu raha läheb lapsehoidjale-lasteaiale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii… olukord meil selline, et kui Eestist ära minna, siis arvatavasti peaks esialgu üksi minema ning mees ja lapsed jääksid siia. Aga iga kuu peaksin suutma saata koju 1000 EUR, et kõik toimiks nii, nagu praegugi ja oleksid arved makstud, lapsed riides-söödud, ühele lapsele lapsehoidja palgatud, kuna lasteaeda kohta veel pole saanud.

Ja siis põhimõtteliselt 2000 naela olekski see summa, mis minimaalselt peaks palka kätte saama, et saata osa raha koju ning nibin-nabin seal koha peal ka ära elada nii odavalt kui võimalik (üürikortereid veidi uurisin… aga seda ei oska arvatagi, palju nt söögiraha kuluks kuus).

Eestis olin enne laste saamist suht haljal oksal ning kui masu polnud, teenisin praeguses rahas 1400 EUR kuus kätte. Nüüd aga ühes töökohas koondatakse, teises kohas saab peatselt leping läbi ning ei tahagi sinna tagasi kandideerida, sest paras ussipesa on see…ja ongi kõik – hetkel teenin kokku ca 1000 EUR kätte ja ma pole rahul.

Eestis ma tunnen ka et ei jõua enam rabada kümnel kohal, et vähegi normaalset palka saaks. Tahaks muidugi saada oma erialasele tööle välismaal, aga need Eesti ülikoolide diplomid on vist täiesti kasutud välismaal. Arst ma pole, aga tervishoiu valdkonnaga seotud küll (mitte aga praktilise meditsiini poole pealt).

Nii et mõtlen, pean plaani…kas oleks üldse reaalne?! Asi alles mõtlemisjärgus, kuna hakkasin sellele teemale alles eelmisel nädalal mõtlema ja pole veel nii palju infot otsida jõudnud. Seega andke andeks, kui osa asju reaalsusest väga mööda on 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas oleks naiivne….

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.