Esileht Ilu ja tervis Kas oleksite tige ja kas mul on õigus(hamba eemaldamine lapsel ilma minu nõusolekuta)?

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Kas oleksite tige ja kas mul on õigus(hamba eemaldamine lapsel ilma minu nõusolekuta)?

Postitas:

Laps on 8 aastane ja on käinud hambaid parandamas viimased korrad üksi. Kui on olnud auk, plomm ära tulnud jne, siis on laps üksi läinud arsti juurde. Usaldasin arsti ja tedasin, et ta ei tee suuremaid otsuseid ilma minu nõusolekuta ja läbi arutamisteta. Seekord oli siis arsti juurde mineku põhjuseks korduvalt ära tulnud plomm ja lisaks oli üks tükk lahti. See hammas ei valutanud, ainult see lahtine kild segas. Tegu oli tagumise viienda purihambaga. See mis vahetub umbes 11 aastaselt. Arvasin, et arst võtab lahtise tüki ära ja paneb uue plommi. Või siis ehitab selle hamba plommiga üles. Tean kindlalt, et seda oleks saanud teha. Hambal oli ju suurem osa alles ja valu ei teinud. Põletiku ei olnud seal. Ütlesin lapsele veel, et kui tahab tõmmata, siis ei lase ta seda teha. Laps siis läks üksi arstile ja arst ütles, et selle hamba tõmbame välja. Laps ütles, et ei. Arst ütles, et tõmbame küll ja tegi ruttu süsti ära hakkas hammast kangutama. Väike laps oli ehmatanud ja ei julgenud vastu hakata. Nüüd on siis nii, et hammas tõmmatai välja liiga vara. Arst vist oli nii rumal, et ei teadnud seda, et ei tohi piimakaid liiga vara eemaldada. Kui mitu aastat enne jäävhamba tulekut piimahammas välja tõmmata, siis ei mahu enam sellele kohale jäävhammas tulevikus tulema. kõrvalolevad hambad nihkuvad tühjale kohale. Mina pean nüüd hakkama tasulise ortodondi juures lapsega käima ja kohahoidja laskma panna jne. Jama kui palju ja tasulist jama. Mina leian, et arst ei oleks tohtinud tõmmata lapse hammast ilma minu nõusolekuta välja. Kui tema ei olnud suuteline seda hammat säilitama kohahoidjana kasvõi, siis ma oleks läinud teise arsti juurde. Kas mul on õigus? Või teen tühjast probleemi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.05 08:51; 01.05 11:00; 01.05 11:57; 03.05 07:26; 03.05 09:14; 03.05 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tean kindlalt, et seda oleks saanud teha.

Arst vist oli nii rumal, et ei teadnud seda, et ei tohi piimakaid liiga vara eemaldada. [/tsitaat]

Kohe nii rumal arst, ei jaga miskit piimahammastest ega midagi? Ma usun, et ta siiski teab, mida teeb, küllap ta on seda õppinud ja ka praktiseerinud.

Mind paneb imestama, et 8-aastaselt on nii palju auke, et tuleb korduvalt arsti juures käia. Tasub lapse toidulaud üle vaadata, et ei ole liialt magusat ega söögiaegade vahelist näksimist. Samuti korralik hambapesu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei aita see arsti vahetamine. Paraku ongi mõni hammas selline pudedavõitu, mis plommi sees pidada ei taha. Mul endal oli üks selline jäävhammas, millest pärast korduvat parandamist paljas kest alles jäi.

Tüüpiline teema, et arstid ei tea midagi. Küllap nad ikka teavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes ei seisa plomm sees? Korralikult pandud plomm seisab sees. Aga see selleks. Minu lapsel tõmmati välja oluline hammas minu nõusolekuta. Ma ei oleks lubanud seda teha, oleksin teise arsti nõusolekut ka küsinud. See hammas oli väga oluline kohahoidjana suus. Nüüd on veel suured probleemid selle tühja kohaga. Kui ortodondil ei lase kohahoidjat panna, siis on suus hiljem ruumipuudus. Arst ei tohi otsustada minu eest selliseid asju, et kas eemaldab hamba või mitte. See hammas ei valutanud ja ei olnud tegu elupäästva asjaga. Selliseid asju ilma vanema loata ei tohi teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.05 08:51; 01.05 11:00; 01.05 11:57; 03.05 07:26; 03.05 09:14; 03.05 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa siis ise lapse hambaid ei ravi, kui nii tark oled. Ja kuidas nii targa ema lapsel nii noorelt nii palju hambaauke on?

Masendavad on need end maailmanabaks pidavad inimesed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.05 11:38; 01.05 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ka ei saa aru, miks laps arsti juurde saadeti. teinud hamba ise korda ja asi vask!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nomuidugi, perekooli kägu on targem kui hambaarst. Tead, hambaarstid ei eemalda hambaid ilma tungiva vajaduseta, pigem nad lapivad niikaua kui vähegi võimalik. Ju hambaarst hindas hamba olukorda selliseks, et pidas vajalikuks see siiski eemaldada. Sinu silmale võis hammas tõepoolest näida tervena, aga hambaarst nägi mõrasid ja mikropragusid, mis ulatusid allapoole igemepiiri ja see hammas oleks nagunii varsti juureni maha lagunenud. Minu lapsel ka muudkui lapiti ja lapiti ühte hammast kuni ühel päeval lasteaias lagunes see hammas kildudeks. Lihtsalt pidevast lappimisest oli see hammas muutunud nii pudedaks et vajus lihtsalt laiali, olgugi et pealevaadates oli tegemist praktiliselt terve hambaga, milles on lihtsalt väike auk.
Jäävhamba mahtumise ja mittemahtumise probleem on väga individuaalne ja praegu sellel teemal paanitseda pole küll mõtet. Mul endal eemaldati purihammas 5aastaselt, hambumusega mingeid probleeme pole kunagi olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et siis teie lastega tegutsevad arstid nii nagu heaks arvavad ja teilt luba mitte millekski ei ole vaja küsida. Üks arst ütleb lapsele, et on vaja jalg eemaldada ja ta võib seda teha. Teil ju suva ja arsti peab pimesi usaldama. Sest jalg on ju nii katki ja luud parandada enam ei saa. Teise arsti arvamust vaja ei ole ja ka Teie nõusolekut pole vaja. Arstid on ju kõik nii targad!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.05 08:51; 01.05 11:00; 01.05 11:57; 03.05 07:26; 03.05 09:14; 03.05 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumal küll – arst tõstis sind vägisi ukse taha või? Jala kohta toodud näide on kohatu, jutt käib piimahambast! Ja tõesti usaldan raviprotseduurides arsti, mitte isehakanud tarkpäid, kes kõike kõige paremini teavad. Endiselt jääb arusaamatuks, et miks sa üldse lapse arsti juurde saatsid, kui arst nii loll on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.05 11:38; 01.05 12:06;
To report this post you need to login first.

Minu lapsel oli sama lugu, et need alumised purihambad olid niivõrd lagunenud, et ei pidanud plommi kinni. Arst otsustas välja tõmmata ja nõustusime.
Ortodondi patsiendid oleme niikuinii.
Ilmselt sattusid nüüd teise arsti juurde, kes Sind hirmutas ja koha hoidmisest rääkis. Minu laps näiteks saab kohe 9 ja mingit kohahoidmist ei ole vaja, sest need (jääv)purihambad juba kasvavad (põhjus, miks plommid sees ei püsinud, oli ka see, et piimahambal ei ole olulist juurt ja minu lapsel oli jäävhammas kohe igeme all ootamas).

Tegelikult kaariese- ja potentsiaalse põletikukolde eemaldamine lapsel, kellel on aktiivne jäävhammaste kasvuaeg, ei ole nii laitmist väärt tegu, nagu võib tunduda. Mõelda on vanematel vaja ka sellele, MIKS on nii väikse lapse hambad nii tohutult lagunenud. Mina oma lapse puhul olen küll mõelnud ja soovitan Sullegi- kaaries on nakkushaigus, muide. Ja käi edaspidi alati oma lapsega arstil kaasas. Ma ei kujuta ettegi, et laseksin lapsel üksi minna, juba seepärast, et tuimestuse tõttu võib laps olla uimane või tekkida võib allergiline reaktsioon.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äge kasutaja, Lenin77. Kommentaar ka asjalik, tark mees ikka. Pealgi suur lastesõber, millest taas tunnistust saime.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vähem paanikat.
mu tütar 21, just, loed õigesti kakskümmend üks. purikas tõmmati välja viieselt, kõik hambad tulid oma õigetele kohtadele. arst ütles vaid, et jälgime ja et
KUI peaks midagi nihkuma, SIIS võtame midagi ette. sul laps juba nii vana, et jäävhammaste alged ju kõik olemas?
pliks just luges mu vastust ja lubas oma pärlireast pildi sulle teha:))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on ka kummaline laps üksinda arsti juurde saata ja siis pärast kisa tõsta. Läinud siis kaasa. See tunnike oma lapse jaoks on ikka võimalik leida.
Selle üksinda saatmisega sa ju andsidki otsustamisõiguse ja vastutuse ära. Siis pole õigust kisa teha enam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutad, teemaalgataja, et lausa ütlesid lapsele, et ärgu lasku hammast välja tõmmata. Sa ise teadsid,et selline võimalus on olemas, aga ikka ei läinud ise kaasa. Kas sa tõesti arvasid, et kui arst ütleb, et tõmbame välja, siis 8-aastane ütleb, et ega ikka ei tõmba küll ja paneb suu kinni?
Kummaline ema oled. On veel mitmeid kohti kuhu last saates mõtle hoolega läbi, kas ta suudab enda eest seista või pead ikka selle aja ja viitsimise leidma ja kaasa minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on lapsest kahju. Esiteks saadetakse ta üksi hambaarstile, ülesandega, mis ei ole talle eakohane – öelda arstile, et hammast ei tohi välja tõmmata. Arst tõmbab. Laps läheb koju, saab ema käest õiendada, et miks sa lasid. Kindlasti leierdab ema seda lugu kõigile tuttavatele ja laps tunneb kogu aeg, et tema oli süüdi ja ei saanud arsti takistamisega hakkama. Siis lähevad nad tasulisele ortodondile ja laps tunneb jälle, et kogu ema pahameel ja raha raiskamne on sellepärast, et tema lasi tõmmata.

Ma olen teoreetiliselt nõus, et hammast poleks tohtinud ilma ema nõusolekuta puutuda.
Nüüd aga esiteks tee lapsele selgeks, et see, et tal hammas välja tõmmati, on konkreetselt sinu süü, et sind kohal polnud ja teiseks võta arstile kõne ja küsi selgitust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina nii rumala arsti juures ei käi, kes ei suuda ilma ortodondita otsustada, kas võib hammast välja tõmmata või mitte.
Ja teiseks, mina olen oma 11-aastast last saatnud 1 (ÜHE) korra üksinda hambaarstile, kui mul tõesti polnud võimalik temaga kaasa minna. Olgu öeldud, et mul on 3 last ja lugematul hulgal hambaarstil käike.
Olen nõus eelkõnelejaga, et lapsele on vaja kohe selgitada, kuidas EMA SÜÜL tõmmati lapsel hammas välja ja et laps oli väga tubli. Uskumatult tubli laps, kes käib kogu aeg üksi hambaid parandamas. Meie käime tõesti isegi tooliga sõitmas (kontrollimas) ikka ja alati koos.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 21:20; 03.05 11:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jagan teemaalgataja nördimust, sest minu 8-aastasel lapsel tõmbas kooli hambaarst niimoodi ühe piimahamba välja, kuigi olime just ortodondiga kokku leppinud, et las see hammas olla suus. Nüüd ongi tulemus käes: teised hambad on nihkunud selle puuduva hamba koha peale ja ma ei kujuta ette, kuhu see jäävhammas siis tulema peaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole last süüdistanud ja tuttavatele ei leierda seda teemat. Ma pole turumutt! Minu 8aastane pole nii saamatu, et peaksin tal kätt hoidma ja tooliga sõitmas käima. Käib koolis üksi, tuleb üksi, läheb trenni üksi, õue mängima ilma minuta jne. Ma ei kasvata mingit saamatut nannipunni oma pojast. Hambaarstil käisin kuni 8 aastaseks saamiseni temaga kaasas. Nüüd oskab ta sinna üksi minna ja toolile ka istuda. Üki olen julgenud ta sinna saata sellepärast, et usaldasin arsti. Siiani küsiti isegi logisevate esimeste piimakakate kohta luba. Midagi ei tehtud ilma minu loata. Arvasin ka seekord, et pannakse uus plomm. Vana oli korduvalt ära tulnud. Arst kunagi ütles, et see ongi piimakate viga, et plommid ei püsi. Hamba eemaldamise kohta ütlesin igaks juhuks, et ära lase tõmmata. Nüüd on aga nii, et hammas tõmmati ilma minu loata välja. Vahet pole, mis seisus hammas oli. Ilma vanema loata ei tohi arst hamba eemaldamist ette võtta. Vahet pole milline see hammas oli. Kui lapsel polnud eluohtliku seisundit, siis ei oleks tohtinud ilma minu loata hammast eemaldada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.05 08:51; 01.05 11:00; 01.05 11:57; 03.05 07:26; 03.05 09:14; 03.05 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ah mida sa ulud siis, helista arstile ometi ja küsi selgitust.[/tsitaat]Sina muidugi vaataksid vaikides kõrvale. Laseksid kõrvad longu ja lööksid käega. Mina nii ei tee. Miks peaksin ma arstile helistama? Tean, et sealt tuleb hülgemöla vastu. Arstid ju ei tee kungi midagi valesti. Ajan asja hoopis teisiti. Tean, et arst käitus väga valesti ja nüüd tegutsen ka vastavalt. Olen juba targematega suhelnud ja saanud kinnitust, et mul õigus asja edasi ajada….. Alla 16 aastase lapse puhul teeb tervist puudutava otsuse lapsevanem. Lapsevanem otsustab millal, kuidas, kus ja kas tõmmata hammas välja. Sain sellise vastuse ja edasised soovitused mida teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.05 08:51; 01.05 11:00; 01.05 11:57; 03.05 07:26; 03.05 09:14; 03.05 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Sina muidugi vaataksid vaikides kõrvale. Laseksid kõrvad longu ja lööksid käega. Mina nii ei tee. Miks peaksin ma arstile helistama? Tean, et sealt tuleb hülgemöla vastu. Arstid ju ei tee kungi midagi valesti. Ajan asja hoopis teisiti. Tean, et arst käitus väga valesti ja nüüd tegutsen ka vastavalt. Olen juba targematega suhelnud ja saanud kinnitust, et mul õigus asja edasi ajada….. Alla 16 aastase lapse puhul teeb tervist puudutava otsuse lapsevanem. Lapsevanem otsustab millal, kuidas, kus ja kas tõmmata hammas välja. Sain sellise vastuse ja edasised soovitused mida teha.
[/tsitaat]
Äkki käiksid siis ühekorraga ka psühhiaatri juures ära.
Kummaline, kuidas inimesed püüavad oma vastutust, kohustusi ja tegematajätmisi alati teiste kaela ajada…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui 8-aastast last üksi hambaarstile ei lase, vaid lähed ise kaasa, siis kasvab temast saamatu nannipunn? Kas mõtled üldse, mida suust välja ajad? Kas tead, et mitmes riigis võetaks sul sellise seisukoha tõttu vanemlikud õigused ära? Ei arva, et väikelinnas peaks lapse koolist tooma ja viima käekõrval, kuid hambaarstil, mis on vapraimalegi väikesele inimesele hirmutav käik, ei saada küll ükski normaalne vanem lapsi üksinda. On muidugi hädaolukordi ja kui järjekord on kuudepikkune, oleks halvem alternatiiv lasta aeg raisku, aga pidevalt üksi? Ja teadmisega, et \”ära lase välja tõmmata\”?
Mulle üldse ei meeldi inimesed, kes ise midagi ei tee (lapsega kaasas ei ole, koosolekutel sõna ei võta jne.), kuid hiljem ainult tänitavad ja kaebavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 21:20; 03.05 11:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui 8-aastast last üksi hambaarstile ei lase, vaid lähed ise kaasa, siis kasvab temast saamatu nannipunn? Kas mõtled üldse, mida suust välja ajad? Kas tead, et mitmes riigis võetaks sul sellise seisukoha tõttu vanemlikud õigused ära? Ei arva, et väikelinnas peaks lapse koolist tooma ja viima käekõrval, kuid hambaarstil, mis on vapraimalegi väikesele inimesele hirmutav käik, ei saada küll ükski normaalne vanem lapsi üksinda. On muidugi hädaolukordi ja kui järjekord on kuudepikkune, oleks halvem alternatiiv lasta aeg raisku, aga pidevalt üksi? Ja teadmisega, et \”ära lase välja tõmmata\”?
Mulle üldse ei meeldi inimesed, kes ise midagi ei tee (lapsega kaasas ei ole, koosolekutel sõna ei võta jne.), kuid hiljem ainult tänitavad ja kaebavad. [/tsitaat]
Ma võtan vägagi sõna koosolekul kui vaja on 🙂 Ja kui nüüd kuuled, et mu laps käib Tallinna kesklinnas üksi koolis, õues, trennis jne, siis kukud vist pikali ja minestad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.05 08:51; 01.05 11:00; 01.05 11:57; 03.05 07:26; 03.05 09:14; 03.05 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma võtan vägagi sõna koosolekul kui vaja on 🙂 Ja kui nüüd kuuled, et mu laps käib Tallinna kesklinnas üksi koolis, õues, trennis jne, siis kukud vist pikali ja minestad.[/tsitaat]

Jah, me oleme kõik neid hüsteerilisi silmaklappidega sõnavõtjaid oma laste koosolekutel näinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen teemaalgataja poolt ja soovitan tal leida võimalus ortodondiravi selle hambaarsti käest välja nõuda.

See, et keegi on mingi eriala inimene, ei tähenda, et ta oleks selles erialas väga pädev. Näiteks käib meie pere ühe meie linnas väga populaarse hambaarsti juures. Kui mu lapsel piimahamba asemel jäävhammast ei kasvanud, siis ta lohutas, et pole hullu, küll kasvab, mõnel võtabki aega. Tegelikult ei kasvanud ja teised hambad nihkusid selle hamba koha peale. Terve kaar nihkus koha pealt ära. Kui lõpuks ortodondi juurde läksime, oli ravi palju pikaajalisem kui kohe minnes oleks olnud. Kui hiljem oma hambaarstile rääkisin, et lapsel oli küll, jah, piiahammas, aga selle koha peal jäävhamba alget ei olnudki, siis tema tegi suured silmad, et pole sellisest asjast kuulnudki. Etskae nalja! Aga plommipanijana on väga osav, midagi ei ole öelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Sina muidugi vaataksid vaikides kõrvale. Laseksid kõrvad longu ja lööksid käega. Mina nii ei tee. Miks peaksin ma arstile helistama? Tean, et sealt tuleb hülgemöla vastu. Arstid ju ei tee kungi midagi valesti. Ajan asja hoopis teisiti. Tean, et arst käitus väga valesti ja nüüd tegutsen ka vastavalt. Olen juba targematega suhelnud ja saanud kinnitust, et mul õigus asja edasi ajada….. Alla 16 aastase lapse puhul teeb tervist puudutava otsuse lapsevanem. Lapsevanem otsustab millal, kuidas, kus ja kas tõmmata hammas välja. Sain sellise vastuse ja edasised soovitused mida teha.
[/tsitaat]

Tore, et sa ise ka aru said, et kus sina vea tegid! Sa pead ju järelikult alati oma alla 16 aastase lapsega arsti juures kaasas olema. Mida see õnnetu arst siis tegema peab, ta ei tohiks ju ka plommi panna ja puurida hammast, kui sind juures pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

loen ja loen seda teemat ja lihtsalt uskumatu, milline mõni ema on. Kui hoolimatu. mida sa kiitled, et saadad lapse üksi kuhu iganes,on see mõni saavutus? Lapsest tuleks hoolida, teda julgustada (mitte sellega, et teda üksi ei tea kuhu saadad). Jah, sa ei pea ta liivakasti ääres passima, aga… on siiski teatud olukorrad, kus lapsevanema kohalolek on vajalik, eriti veel 8aastase puhul. Ära võta oma last, kui täiskasvanut, ta ei ole veel seda ja tal on sind vaja… ehk kunagi julgeb ta seda sulle ettegi heita, et sa nii ükskõikne ja hoolimatu oled. Sa pead teda toetama, mitte üksi \”sõtta saatma\”.
Kahju su lapsest, kes on ju kõigest laps!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mhhh – Eesti inimeste viga on see, et meditsiinist ja ehitusest teavad kõik ise kõike kõige paremini

Ja kui tookord arst oleks last kuulanud ja hammast mitte välja tõmmanud ( ma kahtlustan ,et see hammas juba loksus ja loksuvat hammast enam ei parandata) ja ka mitte uut plommi pannud, siis oleks sa siia halama tulnud, et laps pidi ilmaasjata hambaarsti juures käima. Ja kujutate ette – ometi hammas katki ja mitte kui midagi ei tehtud!
Ja selle asemel, et arstiga rääkida ja selgitust küsida, on vaja kohe kusagil kõrgemal midagi ajada? ja kuidas sa, andke andeks, usaldad arsti oma lapse kallale, kelle suust sinu sõnu mööda ainult hülgemöla tuleb????? Probleem on ju siis su enda valikutes, eksole

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Ilu ja tervis Kas oleksite tige ja kas mul on õigus(hamba eemaldamine lapsel ilma minu nõusolekuta)?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.