Esileht Beebi ja mitmikud Kas olen lootusetu kanaema?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Kas olen lootusetu kanaema?

Postitas:

Nii, tembeldage mind nüüd kõik kanaemaks. Mul on esimene laps ja tahaksin teada teiste kogemusi, kas hormoonid möllavad ja see on normaalne või olengi liiga ninnunännutaja.
Beebi on hetkel 2-kuune. Ees on jõulud, aastavahetused. Seega ka esimesed jõulupeod koos beebiga. Tean juba paari pidu, kus tuleb kokku 20-30 sugulast, kes kõik juba praegu valmistuvad beebi väntsutamiseks. Ei, ma ei kujuta endale ette, et mu beebi on maailmanaba. Maailmanaba on ta vaid minu jaoks. Lihtsalt paljud sugulased juba ütlevas et oi siis saab väntsutada. Ma küll viisakalt proovin selgitada, et mingit väntsutamist ei tule aga ilmselt pean ikkagi lõpuks oma kurjema emalõvi poole mängu panema.
Nimelt ma ei taha anda oma beebit kellelegi sülle. Ei taha, et ta käiks käest kätte nagu vaagnatäis sooja toitu. Ma tean, et sugulased solvuvad. Ma ei saa nii ka, et näed sina võid võtta ja sina ei või. Beebil ju uus keskkond ja uued inimesed, ja tunneksin end palju paremini kui ta avastaks seda kõike minu sülest.

Kas ma olen isekas, püüdes oma beebit vaid endale hoida? Või kaitsen ma oma tita privaatsust ja turvatunnet?
Ma olen hetkel sisemises vastuolus iseendaga. Sisetunne ütleb, et peaksin hoidma teda enda juures ja teised saavad ju teda vaadata, paitada. Samas ei tahaks terve suguvõsa ees totakas kanaema näida.

Ilusat jõuluootust ja positiivsust südametesse!

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 16:31; 12.12 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks kõlad küll kanaemana ja ma siiralt ei uau et kõik 20-30 inimest tahavad teda sülle võtta.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veidi pingutad üle. Natuke mõnele lähemale sugulasele(tädid, onud, (vana)vanavanemad) võiks küll sülle anda.
Ja see ütlus, et “oi nüüd saab VÄNTSUTADA”, seda reaalselt paljud tegelikult ei viitsigi teha.
2-kuune enamuse ajast nagunii magab. Magamise ajal ei laseks isegi mina, kui mitte ülim kanaema, last segada.
Pealegi saad ju pausi pidamiseks alati uuesti uinakut, söötmist, mähkmevahetust jne ettekäändeks tuua, kui täitsa vältida üritust ei saa.

Ahjaa ja see ka, et enne kui laps sülle küsitakse, palu käed ära pesta. See on elementaarne viisakus aga paljud unustavad selle.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, mida sa tunned, on täiesti ok. Vahel võib täiesti nii olla, et värske ema ei soovi oma imikut kellelegi anda. Aga see läheb üle.
Siiski, normaalsed inimesed ei kraba teiste imikuid sülle (või küsivad enne viisakalt luba).

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa tean mida sa tunned, mul sai laps 9- kuuseks ja ikka ei taha teda kellelegi anda. Kellele kes teda ninnu nännutab või musitab. Mulle lihtsalt see ei istu. Lähme siis mehe ema juurde ja too kukub kohe musitama ja oii sa oled nii kallis. Iga teine sõna on kallis.
Ja siis nûûd arvaku et miks me tema pool kãia ei taha. Oleme ka talle otsa öelnud et ta oma nunnutamise ja musitamisega liiale.ei läheks aga ikka sama seis alati!
Minu ema mängib lapsega normaalselt, kuskilt otsast ei tule mingeid musitamisinega midagi.
Ma ei tea kas see kanaemadus mul ûle ka läheb või mitte.

+4
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 22:13; 30.12 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

u

Täitsa tean mida sa tunned, mul sai laps 9- kuuseks ja ikka ei taha teda kellelegi anda. Kellele kes teda ninnu nännutab või musitab. Mulle lihtsalt see ei istu. Lähme siis mehe ema juurde ja too kukub kohe musitama ja oii sa oled nii kallis. Iga teine sõna on kallis.

Ja siis nûûd arvaku et miks me tema pool kãia ei taha. Oleme ka talle otsa öelnud et ta oma nunnutamise ja musitamisega liiale.ei läheks aga ikka sama seis alati!

Minu ema mängib lapsega normaalselt, kuskilt otsast ei tule mingeid musitamisinega midagi.

Ma ei tea kas see kanaemadus mul ûle ka läheb või mitte.

Minul täpipealt sama ???? Laps ka sama vana. Ainult et mul mehe ema kipub mind õpetama ja tahaks ise nii hirmsasti mu last kasvatada.
Ma olen siiamaani arvanud et ma olen vist ainuke imelik inimene, et selliselt tunnen.
9 kuud olen mõelnud, mis seisund see mul on. Nüüd tean, et kanaemadus

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tundsin lapse esimestel elukuudel täpselt samamoodi, ma arvan, et see on loomulik. Reaalsuses küsiti last sülle palju vähem kui ma kartnud olin, enamik inimesi olid väga viisakad ja otseselt vaielda mul kellegagi ei tulnud.

Osa aega sa ju toidad teda ja ilmselt ta ka magab palju, aga kui “väntsutajad” ise teda sülle küsima tulevad, võid täiesti ausalt öelda, et tahad teda praegu veel ainult endale hoida. Ja sul on selleks tuline õigus! Sinu beebi ju!

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.12 08:31; 13.12 01:52; 14.12 19:36; 09.01 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.
Kõigepealt tahan teile aitäh öelda, sest ma tunnen nüüd, et mul on õigus neid tundeid tunda. Varem arvasin, et küllap ma olen imelik ja kade, et mulle ei meeldi selline väntsutamine. Samamoodi see, et mehe isa minu pisipreilit suule tahab musitada. See on minu jaoks täiesti vastuvõetamatu. Olij ise loll, et viimane kord justkui keele alla neelasid. Olin lihtsalt niivõrd jahmunud. Kuna mees ka teist nägu ei teinud, siis vist vahtisingi lihtsalt suurte silmadega. Järgmine kord ei ole enam selline tossike.
Ma tõesti tahangi oma beebit hetkel vaid endale hoida. Kui beebi on issiga, siis on süda täiesti rahul, aga kedagi teist ma hetkel beebit näppimas näha tõesti ei kannata.
Vähemalt tean nüüd, et ma pole ainus nende tunnetega ja julgen järgmine kord nende tunnete puhul ka koheselt tegutseda. Ilmselt olengi siis natuke egoist ja topin oma tillukese beebi endale kõhukotti nendeks üritusteks, kust keegi teda katsuma ja rabama tulla ei saa.
Eks esimest korda emaks saanud noor naine ikka usub, et mitmekordsed vanemad ja elunäinud inimesed tunnevad, kust jooksevad piirid, aga küllap vist mitte.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 16:31; 12.12 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks mõtled üle. Inimesed teevad nalja selle väntsutamise teemal, keskmin eestlane ei taha võõrast last sülle.
Sa võid väntsutajate nimekirjast kohe maha tõmmata kõik meesisendid, eriti nooremapoolsed, ning alla 30aastased lastetud naised, kes ei oska titega mitte midagi peale hakata ja kardavad teda katki teha nagunii 😀

Kui sa tahad last ainult endale hoida, siis mina soovitan sul mitte osaleda nendel üritustel

tegelikult saba sul endal olema lihtsama, kui sa ikka lubad vanaemal ja mõnel tädil/onul last süles hoida, saad ise natuke teistega lobiseda.

Ongi nii, et pead õppima lahti laksma. Kui sa seda praegu ei tee, ei oska sa ka 2 aasta pärast lasta lapsel iseseisvuda. tean inimesi, kes veel 3aastaseid panevad beebikiiku, sest ei julge lasta iseseisvuda lapsel, 10aastasele lapsele helistavad iga 2 h järel, et mida ta ikka koolis teeb jne.

Pisikud saab laps nagunii, kui ta sellises suures seltskonnas on. vahet pole, kas võetakse sülle või mitte.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti normaalne oledja see, kas soovid last kellelegi anda või ei, on täiesti sinu otsus. Kui tunned, et ei taha, siis see on normaalne ja normaalne on ka anda, kui laps nõus. 2-kuuse musitajatele aga ütle julgelt pahasti, sest see ei ole normaalne. Imikule on näiteks lihtlabane ohatis eluohtlik. Imiku immuunsüsteemile piisab täiesti õhus leiduvatest bakteritest ja viirustest, ei ole vaja kuidagi ekstra neid lisada.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on täiesti normaalne nähtus sinu poolt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.
Eks esimest korda emaks saanud noor naine ikka usub, et mitmekordsed vanemad ja elunäinud inimesed tunnevad, kust jooksevad piirid, aga küllap vist mitte.

Aja jooksul läheb lihtsalt meelest ära. Nüüd, kus mu beebi on suurem, annan ta rõõmuga kõigile sülle ja naudin ise vabadust süüa kasutades kahte kätt, ajada inimestega juttu jne. Selle aja peale kui mu laps kooli läheb või täiskasvanuks saab, ei ole ilmselt enam üldse meeles kui habras mul endal esimestel kuudes pärast lapse sündi olla oli ja kui kaitsev ma tema suhtes olin. Mina tundsin selgelt kui ühel hetkel hormoonid paika loksusid (laps oli siis kuskil 3-kuune), aga need hormoonid on ilmselt looduse poolt paika pandud, et beebit (läbi ema) ohtude eest kaitsta.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.12 08:31; 13.12 01:52; 14.12 19:36; 09.01 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulik on tunda oma tite suhtes kaitsereaktsiooni. Samuti on loomulik, et enamik inimesi siiski tahab korra tite nägu ka näha ja arutada, et kelle moodi ta ikka on… Aga raudselt ei taha kõik 20-30 inimest teda väntsutada, seda enam, kui laps karjuma hakkab, siis antakse ruttu emme sülle tagasi. 😉

Paar meelespidamise punkti:
1) nagu öeldud, kui keegi titte sülle tahab, küsi, kas käed on pestud
2) ise ei krabata võõrast last sülle, ikka peab küsima; kui keegi tuleb niisama võtma, siis küsi “Kas tahad hoida?” Ehk saab aru, et niisama ei võeta.
3) kindlasti keela musutamine ära – laps saab kohe teiste käest igasugused nakkused, lisaks veel suus elutsevad pahalased, mis hiljem tekitavad kaariest ja igemepõletikku ja jumal teab mida
4) kui tahad veidi rahu, siis ütledki, et laps peab nüüd veidi rahu ja vaikust saama, et muidu on ta pärast väga viril ja ärkab öösel mitu korda jne – siis antakse andeks, kui lapsega eemale tõmbud
5) katsu siiski jätta inimestele muljet, et sul on ikkagi hea meel, et teistele su laps meeldib, mitte nii nagu minu üks sugulane, kes tõesti nagu emalõvi hoidis oma last oma käte vahel ja hetkekski käest ei pannud, pigem nälgis ise söögilaua ääres
6) kui sul endal tite hoidmisest on käed väsinud ja tahad rahulikult süüa, on ju tegelikult tore, kui inimesed, keda sa võid usaldada, natuke aega lapsega mängivad (kahekuune on muidugi liiga tillu veel, see suurt ei sahmerda, aga siiski)

Ära muretse, peaasi, et paned oma reeglid paika, mida titega teha ei tohi.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu meelest on nii tore kui sõbrad-sugulased tahavad minu lastega tegeleda, neid hoida ja sidet luua.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.12 16:47; 14.12 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu eespool tegelikult öeldud sai, siis kasuta kandelina. Laps saab rahulikult magada ja võimalikud väntsutamise ajad on piiratud.

Musitamine on kole tõesti.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.12 11:08; 02.01 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu meelest on nii tore kui sõbrad-sugulased tahavad minu lastega tegeleda, neid hoida ja sidet luua.

Üldjoontes olen sinuga nõus, aga samas leian, et mitte midagi ei juhtu, kui nad selle 2-kuusega kohe “sidet ei loo” ja mõned kuud veel ootavad.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.12 08:31; 13.12 01:52; 14.12 19:36; 09.01 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu meelest on nii tore kui sõbrad-sugulased tahavad minu lastega tegeleda, neid hoida ja sidet luua.

Üldjoontes olen sinuga nõus, aga samas leian, et mitte midagi ei juhtu, kui nad selle 2-kuusega kohe “sidet ei loo” ja mõned kuud veel ootavad.

Muidugi ei juhtu 🙂 Mina ei ole oma laste puhul näinud põhjust vanavanemaid, sugulasi ja sõpru keelata, pigem vastupidi. Kui teemaalgatajat või ükskõik millist teist ema see häirib, siis saab selgelt öelda, omaenda sugulased ja perekond ikkagi ju. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.12 16:47; 14.12 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen selline kanaema,et kahekuuse lapsega küll 20 inimesega peole ei läheks. Emana tuleb panna lapse huvid esikohale, mis peaks olema sellise ürituse kasutegur beebile? Kas arvad, et ta naudib väntsutamist? Mul õnneks on normaalsed sugulased, kui laps väike oli, ei eeldanud keegi, et peaksin teda kasutama tsirkuseahvina seltskonna lõbustamiseks. Sellises vanuses on ju ka paljud vaktsiinid veel tegemata, viiruste hooajal beebi nii suurde seltskonda vedada, kindlasti mitte. Muidugi, kui oled hädas probleemiga, et lootsid, et pärast lapse sündi läheb elu edasi samamoodi nagu varem, siis on keeruline.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole kl teemaalgataja aga kas see kunagi üle ka läheb?
Lähme siis vanaema poole(mehe ema)
Ja ta ainult kukub musitama mu last ja iga teine sõna armas ja kallis jne. Sul on issi jalakesed, issi silmaf jaa nii edasi. See loetelu liiga pikk.
Nii villand sellest. Ema nagu ei märgata üldse. Ainult issi ja tema laps.
Jube lihtsalt. Sinna vanaema juurde ei taha üldse minnagi. Ainult mingi ninnunännutamine alatasa. Laps saab juba 10 k. Endiselt käib tibu ette ja kalli taha ja musi vahepeal jne. See viskab tõsiselt kopa ette.
Ma ei tea , kas ma ootan siit teilt mingit vastust või mitte aga lihtsalt pidin selle endast välja saama.
Ja kusjuures oleme mehega oelbud et pole vaha nunnutada ja musitada. Aga see oli täpselt nagu haneselga vesi.

+3
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 22:13; 30.12 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole kl teemaalgataja aga kas see kunagi üle ka läheb?

Lähme siis vanaema poole(mehe ema)

Ja ta ainult kukub musitama mu last ja iga teine sõna armas ja kallis jne. Sul on issi jalakesed, issi silmaf jaa nii edasi. See loetelu liiga pikk.

Nii villand sellest. Ema nagu ei märgata üldse. Ainult issi ja tema laps.

Jube lihtsalt. Sinna vanaema juurde ei taha üldse minnagi. Ainult mingi ninnunännutamine alatasa. Laps saab juba 10 k. Endiselt käib tibu ette ja kalli taha ja musi vahepeal jne. See viskab tõsiselt kopa ette.

Ma ei tea , kas ma ootan siit teilt mingit vastust või mitte aga lihtsalt pidin selle endast välja saama.

Ja kusjuures oleme mehega oelbud et pole vaha nunnutada ja musitada. Aga see oli täpselt nagu haneselga vesi.

See on ikka küll kole lugu, kui vanaema oma lapselast nii väga armastab, et tahab teda nunnutada…

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sama teema. Pudikeelt ma ei salli, aga seal muud ei kuulegi. Lisaks kui palun midagi lapsega mitte teha, siis argumendid, et näe pojaga tegime temaga on kõik korras on alati kohal… võeh.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.12 11:08; 02.01 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tita magab oma voodis, siis nad võivad ju üle viodiääre vaatamas käia. Osad kas ei mäleta, missugune oli 2kuune tita ja tegelikult ei julgegi hoida jne, ära kõike nii sõnasõnalt ka võta. Küll nad aasta kahe pärast jõuludel väntsutavad!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ikka väga pinges oled. Kui sa nii kramplikult jätkad, siis nt kasvõi lasteaeda minek saab teile mõlemale väga raske olema. Sa ise oled see, kes liialt lapse küljes kinni on. Uus keskkond tekitab niisamagi stressi, kui kodus on klammerduv ja ei tea mida kartev ema, siis laps ei harju ealeski ära. Ära tee lapse elu keeruliseks, ürita oma kompleksidest üle saada.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.01 00:14; 04.01 00:20; 04.01 00:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.

Kõigepealt tahan teile aitäh öelda, sest ma tunnen nüüd, et mul on õigus neid tundeid tunda. Varem arvasin, et küllap ma olen imelik ja kade, et mulle ei meeldi selline väntsutamine. Samamoodi see, et mehe isa minu pisipreilit suule tahab musitada. See on minu jaoks täiesti vastuvõetamatu. Olij ise loll, et viimane kord justkui keele alla neelasid. Olin lihtsalt niivõrd jahmunud. Kuna mees ka teist nägu ei teinud, siis vist vahtisingi lihtsalt suurte silmadega. Järgmine kord ei ole enam selline tossike.

Ma tõesti tahangi oma beebit hetkel vaid endale hoida. Kui beebi on issiga, siis on süda täiesti rahul, aga kedagi teist ma hetkel beebit näppimas näha tõesti ei kannata.

Vähemalt tean nüüd, et ma pole ainus nende tunnetega ja julgen järgmine kord nende tunnete puhul ka koheselt tegutseda. Ilmselt olengi siis natuke egoist ja topin oma tillukese beebi endale kõhukotti nendeks üritusteks, kust keegi teda katsuma ja rabama tulla ei saa.

Eks esimest korda emaks saanud noor naine ikka usub, et mitmekordsed vanemad ja elunäinud inimesed tunnevad, kust jooksevad piirid, aga küllap vist mitte.

Ma see kägu, kes lasteaia teemasse võttis. Selles osas olen ma küll täiesti sinuga ühel meelel. No kurat, last suule musitada. Ma isegi ei tee seda kummagi oma lapsega. See reegel mul juba peale esimese lapse sündi paika pandud. Piirid peavad olema jah, neid ületada ei tohi.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.01 00:14; 04.01 00:20; 04.01 00:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole kl teemaalgataja aga kas see kunagi üle ka läheb?

Lähme siis vanaema poole(mehe ema)

Ja ta ainult kukub musitama mu last ja iga teine sõna armas ja kallis jne. Sul on issi jalakesed, issi silmaf jaa nii edasi. See loetelu liiga pikk.

Nii villand sellest. Ema nagu ei märgata üldse. Ainult issi ja tema laps.

Jube lihtsalt. Sinna vanaema juurde ei taha üldse minnagi. Ainult mingi ninnunännutamine alatasa. Laps saab juba 10 k. Endiselt käib tibu ette ja kalli taha ja musi vahepeal jne. See viskab tõsiselt kopa ette.

Ma ei tea , kas ma ootan siit teilt mingit vastust või mitte aga lihtsalt pidin selle endast välja saama.

Ja kusjuures oleme mehega oelbud et pole vaha nunnutada ja musitada. Aga see oli täpselt nagu haneselga vesi.

Korralikud kompleksid sul. Mis sa oled oma lapse peale kade, et sa ise tähelepanu keskpunktis pole ja keegi ei kiida, et oiii need ilusad silmad on küll emalt saadud. ???? Täiesti tähtsusetu asi, mida hinge võtta.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.01 00:14; 04.01 00:20; 04.01 00:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on issi jalakesed, issi silmaf jaa nii edasi. See loetelu liiga pikk.

Nii villand sellest. Ema nagu ei märgata üldse. Ainult issi ja tema laps.

Kui palju haridust su ämmal on? Tundub ebaviisakas harimata naisterahvas. Kanaema su partnerile siiani. Sa käi rohkem oma pere juures, ämmaga kohtuge harva.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.01 12:41; 06.01 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole kl teemaalgataja aga kas see kunagi üle ka läheb?

Lähme siis vanaema poole(mehe ema)

Ja ta ainult kukub musitama mu last ja iga teine sõna armas ja kallis jne. Sul on issi jalakesed, issi silmaf jaa nii edasi. See loetelu liiga pikk.

Nii villand sellest. Ema nagu ei märgata üldse. Ainult issi ja tema laps.

Jube lihtsalt. Sinna vanaema juurde ei taha üldse minnagi. Ainult mingi ninnunännutamine alatasa. Laps saab juba 10 k. Endiselt käib tibu ette ja kalli taha ja musi vahepeal jne. See viskab tõsiselt kopa ette.

Ma ei tea , kas ma ootan siit teilt mingit vastust või mitte aga lihtsalt pidin selle endast välja saama.

Ja kusjuures oleme mehega oelbud et pole vaha nunnutada ja musitada. Aga see oli täpselt nagu haneselga vesi.

Kuuled aga kui oleks tegemist su enda ema käitumisega siis sa küll nii ei räägiks. Suu peale musitamised pole jah hügieeniline et seda tuleb ikka ära hoida aga keda ta veel peaks su lapses nägema kui ikka oma pojakest. Sinu ema näeb sind su lapses. Ärge te kanaemad olge ülekohtused oma ämmade äiade ja sugulaste suhtes, alati annab last ainult endale hoida ja solvujad lihtsalt peavad leppima. Mis teha.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole kl teemaalgataja aga kas see kunagi üle ka läheb?

Lähme siis vanaema poole(mehe ema)

Ja ta ainult kukub musitama mu last ja iga teine sõna armas ja kallis jne. Sul on issi jalakesed, issi silmaf jaa nii edasi. See loetelu liiga pikk.

Nii villand sellest. Ema nagu ei märgata üldse. Ainult issi ja tema laps.

Jube lihtsalt. Sinna vanaema juurde ei taha üldse minnagi. Ainult mingi ninnunännutamine alatasa. Laps saab juba 10 k. Endiselt käib tibu ette ja kalli taha ja musi vahepeal jne. See viskab tõsiselt kopa ette.

Ma ei tea , kas ma ootan siit teilt mingit vastust või mitte aga lihtsalt pidin selle endast välja saama.

Ja kusjuures oleme mehega oelbud et pole vaha nunnutada ja musitada. Aga see oli täpselt nagu haneselga vesi.

ma arvan, et peaksid tegelema nende tunnetega.
kas sul oli õnnelik lapsepõlv? kas sind hoiti ja nunnutati?
kui mitte siis, see on sinu jaoks võõras tunne ja sulle võivad olla omased tunded, kus sind lükati ära ja jäeti tähelepanuta.
Lapsi musitatakse peredes, kus armastatakse üksteist. nendes peredes on hea sisekliima ja üksteisest hoolitakse, isegi kui vahel on nääklused ja pealtnäha ei olda nii mooosised.
Sul on baasturvalisuse probleemid, soovitan terapeuti.
Loodetavasti mehega ikka hoolite üksteiset ja näitate välja.

minu isa sõitis rongiga 2 tundi, et titat hoida ja musutada ning temaga pargis jalutada, siis sõi minu juures kõhu täis ja läks teise rongiga tagasi. Kui esimene laps sünnist teatasin, siis hakkas telefonis nutma ja ütles, et ta tuleb kohe, kui abi vaja…öelgu ma ainult!

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on issi jalakesed, issi silmaf jaa nii edasi. See loetelu liiga pikk.

Nii villand sellest. Ema nagu ei märgata üldse. Ainult issi ja tema laps.

Jube lihtsalt.

Kuuled aga kui oleks tegemist su enda ema käitumisega siis sa küll nii ei räägiks. Suu peale musitamised pole jah hügieeniline et seda tuleb ikka ära hoida aga keda ta veel peaks su lapses nägema kui ikka oma pojakest. Sinu ema näeb sind su lapses. Ärge te kanaemad olge ülekohtused oma ämmade äiade ja sugulaste suhtes,

Mina ämmana ei kujuta ette, et käituksin nii matslikult, et vatraksin aina oma lapsest ja lapselapsest ning jätaksin lapse partneri tähelepanust ja hoolimisest ilma. Ei mõista sellist käitumist.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.01 12:41; 06.01 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ämmana ei kujuta ette, et käituksin nii matslikult, et vatraksin aina oma lapsest ja lapselapsest ning jätaksin lapse partneri tähelepanust ja hoolimisest ilma. Ei mõista sellist käitumist.

Minu ämm teeb muuseas sama, sealjuures ka nende asjade osas, mis meil mehega täpselt samad on. Näiteks juuksevärv, pikad sõrmed, musikaalsus, kunstianne jne. Aga ämm on ka muus osas väga enesekeskne inimene ja ma otseselt selliseid sõnavõtte pahaks ei pane, tähele olen muidugi pannud ikka.

Aga see peab küll paika, et mehepoolsed sõbrad/sugulased näevad meie lastes rohkem meest ja minupoolsed sõbrad/sugulased mind.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.12 08:31; 13.12 01:52; 14.12 19:36; 09.01 08:36;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kas olen lootusetu kanaema?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.