Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas olen õigesti aru saanud VH teemast ? (Kohalik või mõni teine targem, äkki viitsid kinnitada?)

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Kas olen õigesti aru saanud VH teemast ? (Kohalik või mõni teine targem, äkki viitsid kinnitada?)

Postitas:

Olen siin tutvunud eelnevate teemadega uue lapse sünniga seotud hüvitiste kohta kui esimese lapse VH veel kestab kuna endal ka teine tulemas. Esimese lapse VH lõpeb 21 aug 2012 ning teise lapse sünnitustähtaeg on 2 juuli 2012. Kas ma olen õigesti aru saanud, et kõige mõistlikum on mul teha nii:
1) minna 30 päeva enne dekreeti (vastavad avaldused tööandjale LHP lõpetamise ja rasedus ja sünnituspuhkuse alustamise kohta teha)
2) pärast dekreedi lõppu uus avaldus tööandjale uue LHP alustamiseks

Ja rahalises mõttes peaks olema siis nii:
1)Dekreedi ajal saan siis nii VH’d eelmise lapse eest kui ka dekreedirahad miinimumpalga alusel.
2) kui laps ära sünnib, siis hüvitatakse mulle dekreedipäevad, mis jäävad esimese VH ja dekreedi lõppemise vahele – st 21.08 – 19.10
3) lapsehooldustasu ei saa isegi dekreedi päevade eest mil VH oli lõppenud kuna need hüvitatakse VH suuruseni?

Suured tänud ette kui viitsite süveneda!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1) Jah. Avaldus LHP lõpetamise kohta. Uuest rasedus- ja sünnituspuhkusest teavitad esialgu suuliselt, kui saad sünnituslehe, siis esitad selle tööandjale. Mingit avaldust uue RSP kohta ei tee – see on ju töövõimetus.

2) Mitte pärast dekreedi lõppu, vaid HILJEMALT 14 päeva ENNE dekreedi lõppu uus LHP avaldus.

Rahaline osa:
1) Jah, saad I lapse VH määratud lõpukuupäevani + dekreediraha.
2) Kui eelmise lapsega VH lõppeb 21.08, siis hüvitatakse alates 22.08 kuni dekreedi lõpp.
3) Lapsehooldustasu saad esimese lapse pealt VH lõppemisest (alates 22.08) kuni II lapse dekreedi lõpuni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas olen õigesti aru saanud VH teemast ? (Kohalik või mõni teine targem, äkki viitsid kinnitada?)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.