Esileht Kodunurk Kas olen saamatu kokk või pirtsakas?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 104 )

Teema: Kas olen saamatu kokk või pirtsakas?

Postitas:
Kägu

Tihti on nii, et otsin mõne uue retsepti (nt nami-nami.ee-st) ja loen sealt alt ülivõrdes kommentaare selle toidu kohta. Teen siis ise kõik korrektselt retsepti järgi ja pean enamasti taas möönma, et käib kah, aga ei midagi erilist. Täielik pettumus juba.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa otsid ehk valest rubriigist. Näiteks ise armastad süüa eksootilisemaid maitseid, ütleme et pekingi parti, aga retsepte otsid alajaotusest “Lihtsaid kiirestivalmivaid toite sinu koduköögist” vms.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga huvitav. Mina saan küll juba retsepti lugedes aru, kas see toit mulle maitseb või ei maitse, teiste kommentaarid üldse ei huvita. Ei ole pidanud pettuma, mittemaitsvaid toite ei hakkagi tegema.

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

naminamis on mõnikord mingid imelikud retseptid, mida peab veidike enda järgi kohandama, et normaalne saaks. ei teagi, kas seal on tegemist mingi valesti kirjutamisega või meeldibki teistele näiteks nii tihke kook või nii püdel puder (piltlikult öeldes).

Ma tavaliselt guugeldan sama retsepti mitut versiooni ja siis valin nende seast sellise, mis tundub minu jaoks kõige meeldivama koostisega. Ühte ja sama asja saab ju teha ka mitmel eri viisil. Näiteks ma ei olnud ammu teinud klimbisuppi, polnud hästi meeles, kuidas neid klimpe teha. siis guugeldasin ja vaatasin välja sellise, mis oli niisugune, mida olen varem teinud (ei mingit piima iuu). Samuti ma ei pane piima iial näiteks tatrapudrule, vastik, see käib vee või puljongiga. Aga kaerahelbeputru ilma piimata ma ei kujuta üldse ette, seda peab küll kohe piima sees tegemagi, mitte veega. jne. Piima-aedviljasupp: ülim õudus ja põrgupiin, ei hakka proovimagi teha, mis siis, et seal all võib olla sellise toidu austajate ülim kiidulaul.

Sa pead veidike enne ise oma maitset analüüsima ja siis vaatama niisuguseid retsepte, mille puhul on juba ette aimata, et see võiks sulle meeldida.

+18
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen sama asja täheldanud. Ja, kui nüüd mõtlen, siis ka tundub just kui, et just nami-nami retseptid on mõnikord imelikud. Ja kord kunagi väga ammu ühes Prillitoosi saates jagatud retsept lausa vastik.

Vaatad, et koostisosad on kõik head ja söödavad, aga välja tuleb miski täiesti suvaline asi.

Sageli on häid retsepte olnud toidublogijatel, a la keegi Tuuli jmt.

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma võin täie kindlusega väita, et peale seda kui olen internetist vähemalt 500 retsepti proovinud, lisaks hulk kokaraamatuid, siis võin öelda, et 80% on neist läbi tegemata ja proovimata, täiesti umbes pandud koguseid. Eestis saab usaldada ainult kahte kokka ja teised on ikka nii mööda, üks kuulsatest hullem kui teine, kirjutasin ühele kuulsale, et kas ta enne retsepti avaldamist vähemalt selle läbi luges, nunuh, peale minu märkust ilmus netis parandatud versioon mis kuidagi kõlbas. Üks kuulus kokk, keda ei saa enamus kordadel usaldada, on Jamie Oliver, tema maitsestamine ja toidud on madalal tasemel, ei tea kas tal mõni alluv ei tahaks retsepte parandada? Minu sugulane töötas pikalt toiduajakirja peatoimetajana, uskumatu hulk retsepte mida ta lasi enne avaldamist parandada. Nami-Nami paljud retseptid on tehniliselt üsna vigased, nii palju tehnilisi soovitusi on lisamata, seetõttu retseptid välja ei tulegi. No kes valab creme brulee vaniljekastme munadele 15 minutit jahutamata?

Ei tasu üldse põdeda, enamus kokad end üles haipinud ja väheseid retsepte võib usaldada.

 

+14
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas need retsepti all maitse kiitjad on siis lihtsalt vähenõudlikud või?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toon teile ühe näite ka, viimaseks suureks pettumuseks oli see argiroog. Mõtlesin ühe pika ja väsitava päeva lõpus midagi kiiresti valmivat teha, kommentaaride põhjal lootsin, et on maitsev ka, aga tulemuseks oli mittemidagiütlev käkk. Ja see basiilik oli selles roas küll nagu sea seljas sadul …

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen korduvalt pettunud Nigella Lawsoni, Jamie Oliveri ja Gordon Ramsay retseptides. Isegi kui TV vaadata nende retsepte iga kord näen et liha pooltoores, juurviljad 5 minutiga pole ammuilma kõlblikud, jne. Viimati proovisin Nigella mandarini keeksi retsepti, no täitsa segane värk. Mingi löga tuli välja.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja veel Jamie Olivier ütleb et mitte kunagi õli pasta keeduvette lisada ja Gordon viskab peotäie õli igakord pasta keeduvette.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen korduvalt pettunud Nigella Lawsoni, Jamie Oliveri ja Gordon Ramsay retseptides. Isegi kui TV vaadata nende retsepte iga kord näen et liha pooltoores, juurviljad 5 minutiga pole ammuilma kõlblikud, jne. Viimati proovisin Nigella mandarini keeksi retsepti, no täitsa segane värk. Mingi löga tuli välja.

Gordon Ramsey kiituseks võib öelda, et kuigi talle meeldib pooltoores liha, siis enamus retseptid teeb ta ise läbi ja tema Youtube retsepte võib usaldada. Ta teeb kindlasti mitu korda paremini süüa kui Jamie Oliver ja tema restoranide tase on kõrge, Jamie Oliveri Londoni restoranis oli tunne nagu sööklasse sattudes, aga Ramsey restoran oli väga hea.

Mis puutub pasta keetmisse, siis Itaalias lisatakse enamus kohtades oliiviõli keeduvette, ma olen nonnade retsepte jälginud, oliiviõli on ikka igal pool olnud.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul ilmset on kogemusi veel vähe. Mina saan ka retsepti järgi enamasti aru, kas miski mulle maitseb või mitte ja lisaks ma modifitseerin retsepte sageli kohe algusest peale nii, et need rohkem minu maitsele vastaksid. Inimeste maitsed ongi ju erinevad ja mida üks armastab, ei pea teine millekski. Samas sôltub ka koka meisterlikkusest, veidi teine tooraine ja sa pead tunde/ kogemuse järgi koguseid reguleerima, et toit liiga kuiv või maitsetu ei tuleks.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No näiteks poolküps liha ja blanšeeritud aedviljad on pigem harjumuse ja maitse asi, kui et seda saaks liigitada halvaks või heaks toiduks. Kui pole harjunud, siis ei maitsegi, aga see ei tee neid toite veel halvaks. Minule näiteks maitsevad väga.

Samas mulle ei meeldi vähemaitsestatud road. See aga ei tähenda, et teistele ei tohiks meeldida.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu retseptilemmikutes on päris palju nami-nami omi. Samas soolast toitu ei tee ka iialgi näpuga järge ajades, kohandan vastavalt oma maitsele. Retseptidest otsin pigem ideed. Kookides põhiainete koguseid jälgin, aga maitsestan ikka nii nagu parem tundub.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jamie Oliveri Londoni restoranis oli tunne nagu sööklasse sattudes, aga Ramsey restoran oli väga hea.

Oliver teebki rohkem selliseid lihtsaid sööklatoite, ma tema restost ei ootakski mingit peent elamust. Koduseks kokkamiseks mulle tema retseptid meeldivad ja olen korduvalt teinud tema raamatu ja ka videode järgi tavalisi toite. Näiteks olen hakanud kasutama lillkapsast pastaroogades, ma varem arvasin, et need kaks asja ei sobi kokku, aga proovisin ja meeldis.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toon teile ühe näite ka, viimaseks suureks pettumuseks oli see argiroog. Mõtlesin ühe pika ja väsitava päeva lõpus midagi kiiresti valmivat teha, kommentaaride põhjal lootsin, et on maitsev ka, aga tulemuseks oli mittemidagiütlev käkk. Ja see basiilik oli selles roas küll nagu sea seljas sadul …

Sojakaste ja sidrunipipar ühes retseptis, mida sa siis ootasid. Ma ei tea kus üldse sidrunipipar normaalne jääb, pigem mingi poissmeeste maitseaine.

 

+9
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toon teile ühe näite ka, viimaseks suureks pettumuseks oli see argiroog. Mõtlesin ühe pika ja väsitava päeva lõpus midagi kiiresti valmivat teha, kommentaaride põhjal lootsin, et on maitsev ka, aga tulemuseks oli mittemidagiütlev käkk. Ja see basiilik oli selles roas küll nagu sea seljas sadul …

Sojakaste ja sidrunipipar ühes retseptis, mida sa siis ootasid. Ma ei tea kus üldse sidrunipipar normaalne jääb, pigem mingi poissmeeste maitseaine.

Minu arust see märkus tuleks saata inimesele kes selle retsepti kirjutas ja internetis avaldas mitte retsepti proovijatele.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul ilmset on kogemusi veel vähe. Mina saan ka retsepti järgi enamasti aru, kas miski mulle maitseb või mitte ja lisaks ma modifitseerin retsepte sageli kohe algusest peale nii, et need rohkem minu maitsele vastaksid. Inimeste maitsed ongi ju erinevad ja mida üks armastab, ei pea teine millekski. Samas sôltub ka koka meisterlikkusest, veidi teine tooraine ja sa pead tunde/ kogemuse järgi koguseid reguleerima, et toit liiga kuiv või maitsetu ei tuleks.

Sellega ma eriti nõus ei ole, sest halva retsepti kirjutaja võiks olla vastustustundlikum ja jama jätta avaldamata. Seetõttu olen ma Nami-Namis tihti pettunud, et miks ei võiks kvaliteedile rõhku panna mitte kvantideedile? Paljud retseptid on kokkamise fännile pealevaadates koheselt nõrgad ja praagitakse välja, aga samas algajale ja tavalisele pereemale, kelle hobide hulka toidutegemine ei kuulu, on keeruline aru saada mis on õige.

Kuna ma vihkan toiduraiskamist, siis olen eesti keeles avaldatud retseptide suhtes hästi kriitiline, üksikud netikokad oskavad hästi süüa teha. Raamatutest on samuti avaldatud retsepte mis ei kõlba mitte kuhugi, näiteks linnuliha raamat ühelt vanemalt kokalt kes oli varem hirmus kuulus, sealse raamatu trükkimine oli puhas raiskamine, enamus tulemus sealt raamatus on nii maitsetu, et kuidas ometi lasti selline raamat trükki?

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toon teile ühe näite ka, viimaseks suureks pettumuseks oli see argiroog. Mõtlesin ühe pika ja väsitava päeva lõpus midagi kiiresti valmivat teha, kommentaaride põhjal lootsin, et on maitsev ka, aga tulemuseks oli mittemidagiütlev käkk. Ja see basiilik oli selles roas küll nagu sea seljas sadul …

Sojakaste, sidrunipiar ja basiilik nüüd tõesti ei kõla kuidagi kokku. Aga muidu ju puha tavaline kana-seenekaste. “Sega hapukoor ja kuumuta” koos sidrunipipraga on ka üsna kindel klimbistumise retsept.  Siis juba rõõska koort ja lihtsalt pipart.

Niimoodi ma tavaliselt need retseptid käigupealt ümber teengi, vastavalt sellele, mis kodus olemas on ja mis maitseb.

Aga mu ämm ajab alati ja igas retseptis näpuga järge ja nt oli väga tige, kui retsept ütles “laota taigen ahjuplaadile” ja järgmisena ” kõige alla pane tomatikaste” 🙂 et mida siis nüüd tema tegema pidigi, ei oska teised normaalselt kirjutada (aga enda loogiline mõtlemine ja kogemus ka ei tööta).

 

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meeldivad küll eesti toidublogijad, Ilover, Kokkama Ragnega jt. Nami-namis on nt piparkoogitaignaretsept, mille ma iga jumala aasta lõpul jälle üles otsin ja Mõisaproua õunakook plaadikoogialuseks. Enamasti otsin koostisosa või idee järgi retsepte, nt pirnikook või veiseliha ja hautis.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toon teile ühe näite ka, viimaseks suureks pettumuseks oli see argiroog. Mõtlesin ühe pika ja väsitava päeva lõpus midagi kiiresti valmivat teha, kommentaaride põhjal lootsin, et on maitsev ka, aga tulemuseks oli mittemidagiütlev käkk. Ja see basiilik oli selles roas küll nagu sea seljas sadul … Rate this item:Submit Rating+50

Selle basiiliku lisamisest juttu ju ei olegi, ehk sai kogemata nimekirja? Tegemine ju muidu ülitäpselt kirjas:  Viiluta kooritud ja poolitatud sibul

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui imelik, et kokad ei tee tetsepti läbi ja kogused on umbkaudsed.

Ma kirjutan siia alla ka omalt poolt. Sellised trendiasjad. Pulgakoogid ja tassikoogid. Väljanägemiselt nii ilusad. Aga maitselt nii tavalised, et pigem nagu mitte midagi. Ilmselt siis lootused suureks puhutud välisega. Ma isegi ei suutnud neid pulgakooke, mis olid nii kallud ka, süüa. Kleepuv imal mass oli. Ja tassikoogil kõige tavalisem muffin all, isegi mitte nagu päris mufgin peaks olema, rohkem selle pulbrimuffini tüüpi .rohkem ei taha ka.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teen siis ise kõik korrektselt retsepti järgi ja pean enamasti taas möönma, et käib kah, aga ei midagi erilist. Täielik pettumus juba.

Aga küsime siis nii, et kas ja mis sul suurepäraselt välja tuleb? Kui ikka tuleb, siis pole viga sinus.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui imelik, et kokad ei tee tetsepti läbi ja kogused on umbkaudsed.

Ma kirjutan siia alla ka omalt poolt. Sellised trendiasjad. Pulgakoogid ja tassikoogid. Väljanägemiselt nii ilusad. Aga maitselt nii tavalised, et pigem nagu mitte midagi. Ilmselt siis lootused suureks puhutud välisega. Ma isegi ei suutnud neid pulgakooke, mis olid nii kallud ka, süüa. Kleepuv imal mass oli. Ja tassikoogil kõige tavalisem muffin all, isegi mitte nagu päris mufgin peaks olema, rohkem selle pulbrimuffini tüüpi .rohkem ei taha ka.

See on tõsi, aga ilmselt aetakse tooraine jõuga odavaks ja kvaliteeti ei tule. Keegi ei keela tainas taluvõid, ehtsat vaniljeseemnetega vaniljet ja puhast shokolaadi kasutada, aga ikka kasutakse odavat õli, essentsi ja kakaod, ei tule sama. Sama on kreemidega peal, ei ole ju raske riivida sidrunikoort, kasutada värskeid marju ja naturaalselt ise maitsestada, aga tehakse mingi toiduvärviga odav kreem peale ja käib kah.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

otsisin pitsataigna retsepti ja loobusin kohe ühest, sest kui selle autor kirjeldab, et tavaliselt paneb pitsale ketšupit, siis on suur tõenäosus, et ta ei tea ka seda, mis pitsataigen üldse olla võib.

kui ma midagi täiesti uut tahan teha, siis ma ka otsin palju eri retsepte kokku ja sealt pealt otsustan, millise järgi teha. kui ikka üks täiega erineb kõigist ülejäänutest, siis on selge, et ega see õige asi pole.

 

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina vaatan ka palju retsepte läbi, kui midagi uut tegema hakkan. Ja siis lõpuks võtan igast mõne nõuande, koguse või maitseaine soovituse, aga nt soolaste toitude puhul  ühtegi retsepti täpselt ei järgi  kunagi. Magusate puhul vaatan ka suhkru või mee kogusele suht kriitilise pilguga peale.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põnev, et nii palju kui on inimesi, nii palju on kogemusi. Mina olen vist keskmisest suurem kokkaja ja liialdamata võin öelda, et min 1 kord nädalas on meie laual midagi uut.

Minu isiklikud kogemused.

Eesti omadest on Ragne ja Tuuli need, keda võib usaldada (Tuuli omadega olen ebaõnnestunud ka). Vastupidiselt Mari-Liis Iloverile, kes tundub, et pole peale ilupiltide oma toitu maitsnudki. Olga Kaju retseptid ( küpsetised) on mul alati õnnestunud.

Erinevalt siinolijatest on minul pea 90 % Jamie asjadest superhead tulnud (temalt on ca 10 retsepti, mis on püsivalt menüüs), Ramsey ja Nigella omad jälle üldse mitte, olengi loobunud.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatan, et juba mitmes postitaja järjest kirjutab Gordon RamsAy nime valesti. Niisama teadmiseks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule ka meeldivad Kokkama Ragnega retseptid. Üldiselt kogused, maitsed ja muud asjad on neis retseptides paigas.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põnev, et nii palju kui on inimesi, nii palju on kogemusi. Mina olen vist keskmisest suurem kokkaja ja liialdamata võin öelda, et min 1 kord nädalas on meie laual midagi uut.

Minu isiklikud kogemused.

Eesti omadest on Ragne ja Tuuli need, keda võib usaldada (Tuuli omadega olen ebaõnnestunud ka). Vastupidiselt Mari-Liis Iloverile, kes tundub, et pole peale ilupiltide oma toitu maitsnudki. Olga Kaju retseptid ( küpsetised) on mul alati õnnestunud.

Erinevalt siinolijatest on minul pea 90 % Jamie asjadest superhead tulnud (temalt on ca 10 retsepti, mis on püsivalt menüüs), Ramsey ja Nigella omad jälle üldse mitte, olengi loobunud.

Kas jagaksid neid retsepte, palun?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 104 )


Esileht Kodunurk Kas olen saamatu kokk või pirtsakas?