Esileht Kodunurk Kas olen saamatu kokk või pirtsakas?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 104 )

Teema: Kas olen saamatu kokk või pirtsakas?

Postitas:
Kägu

Hea näide halvasti kirja pandud retseptist on täiesti tavaliste hakk-kotlettide retsept https://nami-nami.ee/retsept/2709/lihtsad_hakk_kotletid

Pane saiaviilud või riivsai umbes viieks minutiks kaussi vedeliku sisse ligunema.

Haki sibul peeneks ja soovi korral prae kergelt väheses õlis. Lisa hakkliha, muna, sibul ja maitseained ning sega ühtlaseks. Vormi saadud tainast märjaks kastetud kätega kotletid ja prae mõõdukal kuumusel kenasti pruuniks.”

Ehk siis alguses pannakse saiaviilud vedeliku sisse ligunema ja edasistes juhistes nendega enam midagi ei tehta. Jah, loogiliselt saab aru, et eks need tuleks kotletitaignasse segada, aga ilmselgelt ei tee retsepti järgi kotlette kogenud kokk, nii et loogiline oleks ikkagi ka lihtne tööprotsess ära kirjeldada.

selliseid mittemõistmisi tekiks vähem, kui juba lapsena ema-isa-vanaemaga koos toitu valmistada.

+5
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

selliseid mittemõistmisi tekiks vähem, kui juba lapsena ema-isa-vanaemaga koos toitu valmistada.

Aga ajas paraku tagasi ei lähe ega oma vanemate käitumist muuda, samas need inimesed võiks ka kuidagi informatsiooni kätte saada ega peaks ratast leiutama.

+18
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naljakas, kuidas osad inimesed suudavad ükskõik mis teemad enda upitamiseks kasutada, isegi mingite kotlettide tegemisel saab praalida “nä-nä-nää, mis sa siis ei õppinud juba lapsepõlves, nüüd nälgi, lollakas”.

Samad inimesed on kindlasti väga kurjad, kui mõni nende jaoks võõras asi on halvasti lahti seletatud.

+21
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea näide halvasti kirja pandud retseptist on täiesti tavaliste hakk-kotlettide retsept https://nami-nami.ee/retsept/2709/lihtsad_hakk_kotletid

Pane saiaviilud või riivsai umbes viieks minutiks kaussi vedeliku sisse ligunema.

Haki sibul peeneks ja soovi korral prae kergelt väheses õlis. Lisa hakkliha, muna, sibul ja maitseained ning sega ühtlaseks. Vormi saadud tainast märjaks kastetud kätega kotletid ja prae mõõdukal kuumusel kenasti pruuniks.”

Ehk siis alguses pannakse saiaviilud vedeliku sisse ligunema ja edasistes juhistes nendega enam midagi ei tehta. Jah, loogiliselt saab aru, et eks need tuleks kotletitaignasse segada, aga ilmselgelt ei tee retsepti järgi kotlette kogenud kokk, nii et loogiline oleks ikkagi ka lihtne tööprotsess ära kirjeldada.

selliseid mittemõistmisi tekiks vähem, kui juba lapsena ema-isa-vanaemaga koos toitu valmistada.

Kes on ema-isa-vanaemaga juba lapsena toitu valmistanud, ei vajagi ilmselt mingit kotletiretsepti. Aga mismoodi see asjasse peaks puutuma? Kui inimesel on kotletiretsepti vaja, siis võiks ju loota, et leitud retsept järgi saabki kotletid valmis teha, mitte ei pea poolt retsepti ise välja nuputama.

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naljakas, kuidas osad inimesed suudavad ükskõik mis teemad enda upitamiseks kasutada, isegi mingite kotlettide tegemisel saab praalida “nä-nä-nää, mis sa siis ei õppinud juba lapsepõlves, nüüd nälgi, lollakas”.

Samad inimesed on kindlasti väga kurjad, kui mõni nende jaoks võõras asi on halvasti lahti seletatud.

kust sa seda upitamist ja kurjust näed?  Lihtsalt mainin, et kaasake oma lapsi juba varakult söögitegemisse, nii on neil hiljem elus kergem.

+4
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võibolla olin liiga järsk, lihtsalt siin on nii tavaline, et lajatatakse mingi tagantjärele tarkus, mis kuidagi ei aita, aga lihtsalt mõjub eneseupitamisena.

+17
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea näide halvasti kirja pandud retseptist on täiesti tavaliste hakk-kotlettide retsept https://nami-nami.ee/retsept/2709/lihtsad_hakk_kotletid

Pane saiaviilud või riivsai umbes viieks minutiks kaussi vedeliku sisse ligunema.

Haki sibul peeneks ja soovi korral prae kergelt väheses õlis. Lisa hakkliha, muna, sibul ja maitseained ning sega ühtlaseks. Vormi saadud tainast märjaks kastetud kätega kotletid ja prae mõõdukal kuumusel kenasti pruuniks.”

Ehk siis alguses pannakse saiaviilud vedeliku sisse ligunema ja edasistes juhistes nendega enam midagi ei tehta. Jah, loogiliselt saab aru, et eks need tuleks kotletitaignasse segada, aga ilmselgelt ei tee retsepti järgi kotlette kogenud kokk, nii et loogiline oleks ikkagi ka lihtne tööprotsess ära kirjeldada.

See on nüüd küll juba mõlemisvõimetuse tippsaavutus, kui inimene ise ei suuda aru saada, et ligunenud sai tuleb taignasse pudistada.

Mis järgmiseks? Klaasist veejoomise õpetus? Eesti kaasava ja aktiivõppemeetodeid kasutava hariduse viljad juba vohavad noorte naiste hulgas.

+9
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka lihtsat asja saab kirjeldada korrektselt, mitte jätta otsi õhku rippuma. Oskus infot süstematiseerida ja loogiliselt esitada eeldab ka mõtlemisvõimet, aga tuleb välja, et isegi kotletivalmistamise protsessikirjeldus võib raskusi valmistada. Kotletiretseptis saab igaüks aru, mida eeldatakse, keerulisemates ja täpsust nõudvates retseptides võibolla enam mitte.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õige retsept oleks üldse selline:

Hakk-kotletid

See on nüüd küll juba mõtlemisvõimetuse tippsaavutus, kui inimene ei suuda ise kotlette teha!

Mis järgmiseks? Klaasist veejoomise õpetus?

Head isu!

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka lihtsat asja saab kirjeldada korrektselt, mitte jätta otsi õhku rippuma. Oskus infot süstematiseerida ja loogiliselt esitada eeldab ka mõtlemisvõimet, aga tuleb välja, et isegi kotletivalmistamise protsessikirjeldus võib raskusi valmistada. Kotletiretseptis saab igaüks aru, mida eeldatakse, keerulisemates ja täpsust nõudvates retseptides võibolla enam mitte.

Tegelikult on üsna vähe retsepte, mis nõuavad grammipealt ainete kaalumist ja täpselt õiget tegutsemise järjekorra põhjalikku kirjeldamist. Kotletitainas nende hulka ei kuulu. Kui ei saanud aru, et ka leotatud sai tuleks sisse segada, siis mitte midagi ei juhtu ka, kui ei sega. Kotletid sellest halvemad ei saa, ütleks, et pigem paremad.

Vanasti jäi kodudes saia-leiba  üle ja kontsikud kuivasidki ära, oli hea  kotlettides kasutada, ei pidanud minema viskama. Andsid odavat massi kah. Tänapäeval see ju oluline pole. Ei tee piimas leotatud sai liha kuidagi maitsvamaks ega mahlasemaks. Aga massi annab ikka muidugi.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui inimene ise ei suuda aru saada, et ligunenud sai tuleb taignasse pudistada.

Pudistada? Näe, ma küll seda ei teadnud, et just pudistama peab.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui inimene ise ei suuda aru saada, et ligunenud sai tuleb taignasse pudistada.

Pudistada? Näe, ma küll seda ei teadnud, et just pudistama peab.

No vaevalt sa tegelikult  arvasid, et terve saiakannikas  või -viil niisama ilma pudruks/pudiks  murendamata  tainaga hästi seguneda saab. Ju tahtsid lihtsalt sõna kallal norida.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on nüüd küll juba mõlemisvõimetuse tippsaavutus, kui inimene ise ei suuda aru saada, et ligunenud sai tuleb taignasse pudistada.

Oh jäta. Ma tegin kunagi mingi retsepti järgi esimest korda üht magustoitu, kus üks väiksem koostiosa oli mesi. Kästi mesi lahustada soojas vees. Panin ligunema ja teise laua peale, tööpinnalt ära. Pärast avastasin selle anuma sealt teise laua pealt, sest protsess oli suhteliselt pikk ja detailirohke. Retsept aga ei öelnud, et vat nüüd lisa see mesi-vesi.

Tegevuste järjekord on sama oluline osa korralikust retseptist kui koostisainete loetelu.

Kui üks või teine neist on vigane, on see retsepti kirjutamise töö tehtud väga halvasti ning lugejat mitte austades. Ükski juhend näiteks kapi kokkupanekuks ei ole ju selline, et “Võta ristpeaga kruvikeeraja. Pane tüüblid aukudesse. Nüüd veendu, et kapp on tasakaalus. Laske liimil 2 tundi kuivada. Õnnitleme, teie kapp on valmis.”

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui huvitav lugeda arvamusi ja et  need on kohati täitsa vastandlikud erinevate retseptikirjutajate ja blogide kohta 😀 Olen ideede otsimiseks palju kasutanud Eesti blogisid ja retseptiportaale. Minu arust nami-namis ei olegi kõik retseptid läbi tehtud, need on sinna mujalt tõlgitud ja selle kohta on alati märge juures ka. Kui on läbi tehtud, siis on pilt juures ja selle inimese nimi, kes retsepti läbi tegi. Olen vähemasti nii aru saanud, et need pildiga retseptid on seal usaldusväärsemad. Head toidud on sageli tulnud Mari-Liis Iloveri blogist, Tuuli retseptidest ja Kokkama Ragnega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on iidvana kokaharidus, aga retseptidesse suhtun ettevaatlikult. Miskipärast ei osata retsepte kirjutada. Väga levinud viga on see, et eeldatakse, et kõik on ägedad kokad. Mind see muidugi ei sega, aga alalõpmata kohtan totraid retsepte stiilis (see nüüd on suvaline näide, mmitte mingi reaalne retsept, aga saate aru küll, mida silmas pean). Kõigepealt on vajalike koostisosade list, mis muidugi on õige. Näiteks. Kartulid niipalju, juust niipalju, hakkliha niipalju, munad niipalju jne, aga edasi läheb stiilis –

– katke ovaalse küpsetusnõu põhi õli ja toore kartuli viiludega (miks ovaalse)

– võtke pool veisehakkliha kogusest (miks loetelus polnud, et on vaja just veisehakkliha)

– laotage see ühtlase kihina kartulitele

– võtke tund aega toasoojas seisnud munad ja kloppige need kiiresti vahtu (eee…kas oli raske öelda esimesena, et veenduge, et kanamunad on toatemperatuuril)

– valage munasegu vormi, segades sinna enne riivitud juustu (no kurat, öelnud kohe, et juust peab olema riivitud)

– lisage ülejäänud veisehakkliha

– kiht kartuleid, mis on kergelt keedetud (mida fakki, hakkan nüüd keetma või)

– lisage varem blanšeeritud tomatid (miks sa mulle nüüd ütled, et pidin neid neid blanšeerima)

– katke pealt juustuviiludega (ah et osa juustu pidi viiludes olema, hea nüüd teada)

– ärge unustage kõiki kihte maitsestada soola ja meeldivate ürtidega (ahah, tõstan siis kihid uuesti lahti)

– soovi korral asendage õli põhjakihis võiga (okei, dekonstrueerime veelkord)

– eriti hea saab, kui kasutada pooleks veise- ja seahakkliha (ah, mine sa ka p****)

Jeesus! Sa ei loe enne retsepti ja valmistamist läbi, vaid hakkad lihtsalt otsast uhama?

+9
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen korduvalt pettunud Nigella Lawsoni, Jamie Oliveri ja Gordon Ramsay retseptides. Isegi kui TV vaadata nende retsepte iga kord näen et liha pooltoores, juurviljad 5 minutiga pole ammuilma kõlblikud, jne. Viimati proovisin Nigella mandarini keeksi retsepti, no täitsa segane värk. Mingi löga tuli välja.

Punane liha peabki ju pooltoores olema v kuidas? Vastasel juhul lased üle ja söödki saapatalda…

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei loe enne retsepti ja valmistamist läbi, vaid hakkad lihtsalt otsast uhama?

Tal on ju “iidvana kokaharidus”, milleks lugeda?  🙂 Minu meelest on ka elementaarne, et loed koostisosad, kas kõik on olemas, loed valmistuse läbi ja mõtled oma liigutused läbi, enne kui otsast rabelema hakkad. Eriti kui toit on uus, mida pole kunagi enne teinud, mitte see, mida une pealt peast kokata võib. Nt küpsetistega peab ikka tunduvalt rohkem ja täpsemalt retsepti jälgima kui mingi lihahautise vms jaoks.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen korduvalt pettunud Nigella Lawsoni, Jamie Oliveri ja Gordon Ramsay retseptides. Isegi kui TV vaadata nende retsepte iga kord näen et liha pooltoores, juurviljad 5 minutiga pole ammuilma kõlblikud,

No nii ta on, et pubitoitudega harjunud või nõukaaegse kooliga inimesele ei ole need toidud suupärased. Mul on ka üks vanatädi, kes kurdab, et teil värsked kartulid on kõvad, juurvili krõmpsub, liha on pooltoores. Temale meeldibki ikka ülepraetud liha, pudruks keedetud kartulid ja köögivili, mis on rasvaga üle ujutatud. Maitsed ongi erinevad, mis sinna teha.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on iidvana kokaharidus, aga retseptidesse suhtun ettevaatlikult. Miskipärast ei osata retsepte kirjutada. Väga levinud viga on see, et eeldatakse, et kõik on ägedad kokad. Mind see muidugi ei sega, aga alalõpmata kohtan totraid retsepte stiilis (see nüüd on suvaline näide, mmitte mingi reaalne retsept, aga saate aru küll, mida silmas pean). Kõigepealt on vajalike koostisosade list, mis muidugi on õige. Näiteks. Kartulid niipalju, juust niipalju, hakkliha niipalju, munad niipalju jne, aga edasi läheb stiilis –

– katke ovaalse küpsetusnõu põhi õli ja toore kartuli viiludega (miks ovaalse)

– võtke pool veisehakkliha kogusest (miks loetelus polnud, et on vaja just veisehakkliha)

– laotage see ühtlase kihina kartulitele

– võtke tund aega toasoojas seisnud munad ja kloppige need kiiresti vahtu (eee…kas oli raske öelda esimesena, et veenduge, et kanamunad on toatemperatuuril)

– valage munasegu vormi, segades sinna enne riivitud juustu (no kurat, öelnud kohe, et juust peab olema riivitud)

– lisage ülejäänud veisehakkliha

– kiht kartuleid, mis on kergelt keedetud (mida fakki, hakkan nüüd keetma või)

– lisage varem blanšeeritud tomatid (miks sa mulle nüüd ütled, et pidin neid neid blanšeerima)

– katke pealt juustuviiludega (ah et osa juustu pidi viiludes olema, hea nüüd teada)

– ärge unustage kõiki kihte maitsestada soola ja meeldivate ürtidega (ahah, tõstan siis kihid uuesti lahti)

– soovi korral asendage õli põhjakihis võiga (okei, dekonstrueerime veelkord)

– eriti hea saab, kui kasutada pooleks veise- ja seahakkliha (ah, mine sa ka p****)

Minu arvates ka on see postitus ikka väga veider.  Ei kujutaks samuti ette, et inimene ei loe retsepti läbi, enne kui mingit toitu esimest korda valmistama hakkab.  Eriti veel mingi ‘kokaharidusega’ inimene. Niimoodi näpuga järge ajades hakkaks süüa valmistama just mingi teismeline algaja, mitte täiskasvanud tervemõistuslik diplomeeritud kokk. Absurdikas.

Selline retsept on täiesti adekvaatne ja välditud on asjade ülekordamist. Loed läbi, asi klaar, teed ettevalmistused ja hakkad tegutsema. Mina, kokandusekauge inimene, ei näe selle retsepti juures mitte ühtegi probleemi. Jah, see retsept oli näide, mitte reaalne, mõistan. Aga kui see oleks ka päris retsept, siis on see täiesti normaalselt esitatud juhend.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen korduvalt pettunud Nigella Lawsoni, Jamie Oliveri ja Gordon Ramsay retseptides. Isegi kui TV vaadata nende retsepte iga kord näen et liha pooltoores, juurviljad 5 minutiga pole ammuilma kõlblikud,

No nii ta on, et pubitoitudega harjunud või nõukaaegse kooliga inimesele ei ole need toidud suupärased. Mul on ka üks vanatädi, kes kurdab, et teil värsked kartulid on kõvad, juurvili krõmpsub, liha on pooltoores. Temale meeldibki ikka ülepraetud liha, pudruks keedetud kartulid ja köögivili, mis on rasvaga üle ujutatud. Maitsed ongi erinevad, mis sinna teha.

Kas sa selle peale pole tulnud, et su vanatädil ei pruugi olla selliseid hambaid, mis kõvade kartulite, krõmpsuva juurvilja ja sitke lihaga toime tuleks? Võiks ikka külalise eest niipalju hoolt kanda, et ta su lauas nälga ei jääks.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nami- nami on minu meelest läbi aastate üks usaldusväärsemaid retseptikogusid olnud. Eesti parim kindlasti, seal on ka enamasti retsepti allikale viidatud, mis aitab ka teinekord valikut teha. See, et mingi suvaline retsept (tavaliselt on selleks mingi kõige lihtsam plaadikook, hakklihakaste, lasagne vms) kasutajate seas pop on, pole ju portaali süü.  Blogijatest Ragne mulle eriti ei istu, samas Tuuli ja Mariliis Ilover on üsnagi minu maitsele ja pole nende retseptidega ka probleeme olnud, samas teengi ju alati seda, mis isuäratav tundub. Ma ei suuda meenutada, millal mingi retsepti järgi valminud asi pettumuse valmistas, sest vähegi kogenud kokkaja saab juba retseptist aru, mismoodi see välja tulla võiks. Vist siiski pettumuseks oli mõned aastad tagasi laineid löönud vahukoore-kondentspiimajäätis, mis tundus, et pole kuigi hea mõte ja tuli välja, et nii läila see just oligi. Nii et tegelikult oli kõik ootuspärane.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa selle peale pole tulnud, et su vanatädil ei pruugi olla selliseid hambaid, mis kõvade kartulite, krõmpsuva juurvilja ja sitke lihaga toime tuleks?

Pooltoores steik pole ometi sitke, pigem on seda ülepraetud liha. Ja köögivili ja kartul pole kõvad, vaid lihtsalt pole pudruks keedetud. Hammaste teema siia küll kuidagi ei puutu.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa selle peale pole tulnud, et su vanatädil ei pruugi olla selliseid hambaid, mis kõvade kartulite, krõmpsuva juurvilja ja sitke lihaga toime tuleks?

Pooltoores steik pole ometi sitke, pigem on seda ülepraetud liha. Ja köögivili ja kartul pole kõvad, vaid lihtsalt pole pudruks keedetud. Hammaste teema siia küll kuidagi ei puutu.

Seda räägid sina, et pole kõvad – võib-olla vanainimese olematute hammaste jaoks on. Mu oma vanainimene muud ei söögi kui hakklihatooteid just sellepärast, et ei suuda närida.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu oma vanainimene muud ei söögi kui hakklihatooteid just sellepärast, et ei suuda närida.

Aga teema pole ju sinu vanainimesest, kellele võiks normaalsed hambad suhu osta, saaks inimene midagi süüa ka. Minu vanatädil on need olemas, asi on tema maitseeelistustes.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu oma vanainimene muud ei söögi kui hakklihatooteid just sellepärast, et ei suuda närida.

Aga teema pole ju sinu vanainimesest, kellele võiks normaalsed hambad suhu osta, saaks inimene midagi süüa ka. Minu vanatädil on need olemas, asi on tema maitseeelistustes.

Aita ta hädast siis välja, osta tema vanainimesele uued hambad, siis on ta sinu vanatädi sarnane.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen korduvalt pettunud Nigella Lawsoni, Jamie Oliveri ja Gordon Ramsay retseptides. Isegi kui TV vaadata nende retsepte iga kord näen et liha pooltoores, juurviljad 5 minutiga pole ammuilma kõlblikud,

No nii ta on, et pubitoitudega harjunud või nõukaaegse kooliga inimesele ei ole need toidud suupärased. Mul on ka üks vanatädi, kes kurdab, et teil värsked kartulid on kõvad, juurvili krõmpsub, liha on pooltoores. Temale meeldibki ikka ülepraetud liha, pudruks keedetud kartulid ja köögivili, mis on rasvaga üle ujutatud. Maitsed ongi erinevad, mis sinna teha.

Kas sa selle peale pole tulnud, et su vanatädil ei pruugi olla selliseid hambaid, mis kõvade kartulite, krõmpsuva juurvilja ja sitke lihaga toime tuleks? Võiks ikka külalise eest niipalju hoolt kanda, et ta su lauas nälga ei jääks.

Ma ei hakka hambutute pärast erimenüüd koostama. Teine pool asjast, et miks su vanem generatsioon hambutud on?

Teen nii, nagu mulle perenaisena ja minu perele tavaks ja meeldib. Kellele ei sobi, sellele ei sobi ja ei söö.

Mul oli ka kunagi üks maasugulane, kes ilusa veini peale räuskas, et andke suhkrutoos siia, lahmas kolm teelusikatäit valpolicellasse sisse ja mõmises mõnust. Ega ma seepärast Sangriat ostma hakka. Lihtsalt rohkem ei kutsu.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa selle peale pole tulnud, et su vanatädil ei pruugi olla selliseid hambaid, mis kõvade kartulite, krõmpsuva juurvilja ja sitke lihaga toime tuleks?

Pooltoores steik pole ometi sitke, pigem on seda ülepraetud liha. Ja köögivili ja kartul pole kõvad, vaid lihtsalt pole pudruks keedetud. Hammaste teema siia küll kuidagi ei puutu.

Seda räägid sina, et pole kõvad – võib-olla vanainimese olematute hammaste jaoks on. Mu oma vanainimene muud ei söögi kui hakklihatooteid just sellepärast, et ei suuda närida.

Ostku siis ometi hambad! Piinlik lausa, selline vabandus. Sööme kõik läga, sest mõni ei käi hambaarsti juures?

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaevalt, et sa kehv kokk oled. retsept (nagu ka iga teine teooria) tuleb ikka kriitilise pilguga läbi vaadata.

ma ei tee midagi konkreetse retsepti järgi. piisavalt loetud erinevate köökide kohta, et õige maitsetasakaal leida. st retsept ei ole süüdi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks huvitav asi mida paljud lihaga teevad, maitsestatakse toores liha ära ja siis kõrvetatakse pannil need maitseained maitsetuks. Mina panen maitseained alati siis kui liha on praktiliselt valmis.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostku siis ometi hambad! Piinlik lausa, selline vabandus. Sööme kõik läga, sest mõni ei käi hambaarsti juures?

eks ole, söögu siis kooki nagu Marie-Antoinette ütles.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 104 )


Esileht Kodunurk Kas olen saamatu kokk või pirtsakas?