Esileht Hobinurk Kas olen siin ainuke kes üksi lennukiga lennata ei julge?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 79 )

Teema: Kas olen siin ainuke kes üksi lennukiga lennata ei julge?

Postitas:
Kägu

Kuidas on siis võimalik, et noor inimene ei räägi isegi mitte elementaarseimal tasandil inglise keelt? Ja kuidas seal välismaal siis üldse hakkama saab? Inimestega ei ole vaja suhelda?

Teesklen tavaliselt kurt-tumma. Siis ei hakka keegi pikalt tülitama.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah mis vahet seal on. Kui vaja minna, siis lähed ja teed kõik need protseduurid seal lennujaamas läbi. Suheldud saad ka nagunii. Head lendu! Ära põe!

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kusagile soojale maale minek ja seal rannaliival lebamine ei ole minu silmis küll mingi reisimine!

Lebotad ju 2-3h päevas. Magad 8h. Vaatad kõike muud 13h päevas. Mis sul viga on?

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lennujaamas vaatad tahvleid infoga. Niipalju ikka aru saad, et mis värav ja mis kell . Midagi rasket pole.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole küll see, kellelt küsid, aga ma ka ei ole soojal maal käinud. Ma ei talu isegi meie suviseid kuumalaineid, nii et mingit soovi ei ole kusagile ekstra sooja kohta minna. Ma käin pigem a la Saksamaal, Inglismaal, Prantsusmaal, Rootsis, Taanis. Käin teatris, muuseumides jmt.

Mida helli, soojamaa kliima ja Eesti oma on nagu öö ja päev. Eestis on vastik palav, käed higised ja tolmused ja räpased, putukad jooksevad ringi. Mujal kannatan 10-15 kraadi soojema ilma ilma probleemideta ära. Asi on ilmselt õhuniiskuses.

Mis riigis ei lähe käed räpaseks ja ei ole putukaid? Minule just eesti meeldib, on vaid üks mürgine uss, rästik ja selle mürgi tõttu ei ole ka keegi surnud.

Minu tutvuskonnas on mõned inimesed, kes ei reisi, tegemist on mitte eriti laiasilmaringiga inimestega,  asi ei ole ka rahas, neid ei huvitagi see. Samas tTean väiksepalgalisi, kes säästavad reisimiseks, käivad bussireisidel ning on terve Euroopa läbi sõitnud.

Ise ei kujutaks ette, et ei käi paar korda aastas reisil- kas siis Euroopa suurlinnades, soojal maal lebotamas. Suvel on Eestis, maakodus.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 38 ja pole siiani lennukiga lennanud. Kardan, et kukub alla????abikaasa ütleb küll, et suurem tõenäosus on auto alla jääda.

Kuidas sa reisimas siis käid, autoga ja liinibussiga sõidad 5000 km soojale maale?

Autoga. Soojal maal ei käi, vihkan palavust. Eelistan käia mägedes pigem???? mitte suusatamas, lihtsalt vaateid naudin. Norra ja Šveits on parimad. Horvaatiast lasime ruttu jalga, sest isegi mägedes ei olnud õhku mida hingata. Järgmine kord tuleb minna lihtsalt varem v hiljem, mitte juulis. Eestis on ka palju kohti, mida avastada. Siin nii palju ringi tripanud, aga ikka avastad midagi uut ja ilusat

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas sa reisimas siis käid, autoga ja liinibussiga sõidad 5000 km soojale maale?

Ma pole küll see, kellelt küsid, aga ma ka ei ole soojal maal käinud. Ma ei talu isegi meie suviseid kuumalaineid, nii et mingit soovi ei ole kusagile ekstra sooja kohta minna. Ma käin pigem a la Saksamaal, Inglismaal, Prantsusmaal, Rootsis, Taanis. Käin teatris, muuseumides jmt.

Ja siis Inglismaale ja Saksamaale uhad ka autoga?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja siis Inglismaale ja Saksamaale uhad ka autoga?

Miks ta seal autoga ei või käia? Eriti kui tahab koha peal ringi sõita, siis ei pea hakkama rentima. Osad sõidavad Eestist Saksamaale ka bussiga, tõenäoliselt oma autoga on see mõnusam.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule just eesti meeldib, on vaid üks mürgine uss, rästik ja selle mürgi tõttu ei ole ka keegi surnud.

Rästik on uss? Mida sa bioloogiatunni ajal tegid või kus viibisid?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rästik on uss?

No okei madu on, hakkas kergem?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rästik on uss?

No okei madu on, hakkas kergem?

Kui sulle see nüüd eluks ajaks meelde jäi, siis mul hakkas jah kergem.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei TA sa pole ainus. Selline ärevus on enamikel, kes varem lennanud pole. See möödub esimese paari lennuga. Ma alustasin reisimisega samuti üksi ca 25a tagasi ja väga intensiivselt. Alla 10a viibisin peaaegu 50s riigis. Hiljem on lisandunud veel mõned üksikud ja mõnda olen taas külastanud. Neljas välisriigis olen ka õppinud/elanud. Korra on rist kirja saadud ka soojal maal “reisimisel”. Sooja kliimaga riikides olen käinud rohkem, kahes isegi elanud, aga vaid üks päikesereis ja see jäi ka viimaseks.
Enam pole mitu aastat tahtnud kusagile minna. Olen hakanud Eestit avastama vaikselt, varem polnud siin isegi Narvas käinud, mis on ülimalt piinlik.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja siis Inglismaale ja Saksamaale uhad ka autoga?

Isegi Portugalis oma autoga käidud. 4×4 saadetes isegi Aafrikasse autoga jõutud

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi Portugalis oma autoga käidud. 4×4 saadetes isegi Aafrikasse autoga jõutud

No olen samuti olude sunnil korra autoga Hispaaniasse sõitnud, 5000 km, aga see ei ole kindlasti asi, mida korduvalt teha. Tookord tulin tagasi lennukiga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära sa reisimata küll jäta sellepärast! Üksi on just lihtsam, ei pea muretsema teiste pärast.

Mõned nipid ärevuse maandamiseks.

*hakka samm-haaval tegutsema. Käi nt kõigepealt Riias.

* Pane kõik dokumendid valmis ja tee duplikaadid (need alati annavad rahu). Nt lennupiletit näita telefonist, aga kotis hoia ka paberil varianti. Samamoodi dokumendiga, ID-kaart rahakotti ja pass (salataskusse) kotti/kohvrisse.

* Kellaajad jm numbrid ja sihtkoha nimi on ikka arusaadavad, ükskõik mis keeles. Lisaks on tänapäeval suurepäraselt töötavad äpid, millega saad vajadusel tõlkida.

* Mõni inglise keelt rääkiv sugulane ikka on, kelle saad hädaolukorras telefonitoru otsa tõlkima.

* lennuhirmu enda vastu aitab tablett xanaxit (perearst kindlasti kirjutab).

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ennuhirmu enda vastu aitab tablett xanaxit (perearst kindlasti kirjutab).

Ma nii kindel selles poleks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ennuhirmu enda vastu aitab tablett xanaxit (perearst kindlasti kirjutab).

Ma nii kindel selles poleks.

Mulle kirjutas küll. Küsisin just lennuhirmu jaoks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

* lennuhirmu enda vastu aitab tablett xanaxit (perearst kindlasti kirjutab).

Xanax ei ole hea organismile. Parem variant on osta lennujaama poest konjak ja umbes 200 grammi sellest hinge alla kulistada. Ära kaob lennuhirm ning lennusõit võib isegi lõbusaks osutuda, oleneb kes su naaber lennukis saab olema.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Parem variant on osta lennujaama poest konjak ja umbes 200 grammi sellest hinge alla kulistada.

Kui päris joodik ei ole, jääb sellest kogusest täitsa täis, siis ei oska üldse pärast kuskile minna. See on küll väga loll soovitus.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen ka konjakit võtnud, aga selle minipudeli. Aitab paremini kui Xanax. Aga xanax ka kindlasti abiks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui päris joodik ei ole, jääb sellest kogusest täitsa täis, siis ei oska üldse pärast kuskile minna. See on küll väga loll soovitus.

Nelja lennutunniga saab kaineks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui päris joodik ei ole, jääb sellest kogusest täitsa täis, siis ei oska üldse pärast kuskile minna. See on küll väga loll soovitus.

200 grammi on just paras kogus. Ma vanasti bussireiside ajastul Euroopa suunal kulistasin paari tunni jooksul 300 grammi hinge alla ja siis läks alles sõit lõbusaks.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui päris joodik ei ole, jääb sellest kogusest täitsa täis, siis ei oska üldse pärast kuskile minna.

Siis saabki lennukis magada ja kui inimene magab siis lennuhirmu ei tunne. Küll sihtkohas lennuemandad inimese üles ajavad.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis saabki lennukis magada ja kui inimene magab siis lennuhirmu ei tunne. Küll sihtkohas lennuemandad inimese üles ajavad.

Ja sihtkohas oled nagu puuga pähe saanud kana, kes ei leia hotelli ega veel vähem suudab rendiautoga sõita. Mina purjus peaga küll reisida ei soovi. Lisaks on need täis lennukisõitjad väga vastikud haisvad ja norskavad tüübid, keda kaasreisijad peavad kannatama.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vanasti bussireiside ajastul Euroopa suunal kulistasin paari tunni jooksul 300 grammi hinge alla ja siis läks alles sõit lõbusaks.

On selliseid jubedaid onu Heinosid seal nähtud jah. Siis kas kukub norskama või oma lolle nalju viskama, mõlemad on päris õudsed variandid kaasreisijate jaoks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja sihtkohas oled nagu puuga pähe saanud kana, kes ei leia hotelli ega veel vähem suudab rendiautoga sõita.

Ega siis alati rendiautoga sõitma ei pea ja hotelli viib buss või takso.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja sihtkohas oled nagu puuga pähe saanud kana, kes ei leia hotelli ega veel vähem suudab rendiautoga sõita. Mina purjus peaga küll reisida ei soovi. Lisaks on need täis lennukisõitjad väga vastikud haisvad ja norskavad tüübid, keda kaasreisijad peavad kannatama.

Sihtkohas võetakse ikka takso, mitte ei hakata rendiautoga uhama. Rendiauto võib mingil muul päeval võtta, kui kohalikud olud selged.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellegagi  koos lendan küll.

Noh, 100% lendad sa kellegagi koos. Piloot on ja enamasti on ka kamp pardateenindajaid. Või miks sulle annab kindlustunnet, et kui juhtub õnnetus, siis sõbranna sureb ka? Veider.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Parem variant on osta lennujaama poest konjak ja umbes 200 grammi sellest hinge alla kulistada.

Väga halb soovitus. Endise kauaaegse stjuardessina on toibutatud ikka kümmekond ja rohkem reisijat, kes on julgust võtnud. Ma ei räägi neist, kes on lihtsalt täis, nt saabuvad meremehed. Ikka nendest, kes pärast hapnikumaski alt pobisevad, et lennuhirmu tõttu võtsid punsuutäie või kaks kangemat. Õhk on lennukis ikka teine kui maal. Hapnikupuudus, minestus on kerged tulema, kui hirmust süda klopib ja alkohol teeb oma tööd.

Kui keegi üpeaks endale lubama alkoholiga lendamist, siis see inimene, kel pole pohmelli, kes ei karda hirmsasti lendu ja kes võtab oma viski või veini alles lennukis. Trimbanuna saabumist võivad lubada ehk paadunud püsireisijad. TA suguse puhul pole ette teada, mida teeb temaga paaniline lennuhirm liidetuna alkoholiga ja võimalik et liidetuna veel kehvasti magatud eelmise ööga, lennuärevuse tõttu. Igasuguseid psühhoositaolisi seisundeid on nähtud.

Siia võiks terve õpiku panna, aga ma ei usu, et keegi seda ootaks. Jäta alkohol vähemalt enne lendu lihtsalt kõrvale, see juba samm edule lähemale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka kardaks kui kogenud piloot lennukit ei juhiks. Üksi tõenäoliselt sellega hakkama ei saa

Elu on näidanud, et õnnetusi põhjustavad just kogenud piloodid. Lähevad liiga julgeks ja enesekindlaks

Kaasaegsete kommertsliiinide lennumasinate puhul on see mitemeti minimeeritud võimalus kohe mitmel moel. Mitu pilooti,

Olen TA ja ei ole veel VANAEMA

Kuidas on siis võimalik, et noor inimene ei räägi isegi mitte elementaarseimal tasandil inglise keelt?

Kui tänapäeval kombeks saada lapsi 34-38 aastaselt, siis TA võib olla vabalt 72 ja see põlvkond oskab pigem saksa keelt.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 79 )


Esileht Hobinurk Kas olen siin ainuke kes üksi lennukiga lennata ei julge?