Esileht Pereelu ja suhted Kas olete

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: Kas olete

Postitas:
Kägu

Kas te olete kunagi kellelegi surma soovinud? Mõnele lähedasele just. Mis on selle tinginud?
Ma ise olen kohanud naist, kes oma mehe kohta ütles: ma soovin, et ta sureks. Keeruline on aru saada, miks ta tolle mehega üldse koos on, miks ei minda lahku. Loomulikult ma talle seda ütlema ei hakanud, aga häirima see mõte mind jäi. Miks elada koos kellegagi, kelle surma soovitakse?

+4
-14
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Enamusel arstil käimata ja diagnoosimata, siis võivad igasugu sundmõtted peapiirkonnas liikuda. Haiged inimesed, kes selliseid mõtteid mõtlevad. Igasugustest elatisnõudjatest ka aru ei saa, ostan lapsele asja ja pärast taon teist rusikaga pähe maksa pool kinni. Kui minu pea nii lolliks läheb, siis tuleb mind arstile viia kiiremas korras. Siis ma ei ole enam inimena, vaid metslane ja mina ei taha olla metslane. Arst aitab.

+2
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma ei ole kindel, et see inimene oma mõtetega arsti juurde läheb. Pole nagu minu asi soovitada ka. Üritan lihtsalt mõista, kust sellised mõtted tulevad ja miks neid hellitatakse?

Elatise teema see ei ole, neil on lapsed suured, elavad eraldi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen küll jah. Oma isale lapsepõlves, kui ta mu armast venda raevukalt peksis ja kui ma ei saanud teda kaitsta.

Ma arvan, et kui mõni lähedane käitub korduvalt väga julmalt (eriti su teise lähedase suhtes), siis võivad vabalt sellised mõtted tekkida.

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui täiskasvanud naine soovib kellegi surma ja ta psühhiliselt nihkes ei ole, siis on tegemist inimesega, kes ei võta ena elu osas vastutust. Inimesel on keeruline teise inimesega hakkama saada, kuid ta ei muuda olukorda, ei lahku suhtest, ta lihtsalt soovib teise surma. Paneb enaast sellisesse haigesse ohvrirolli, et ainus lahendus oleks teise inimese surm. Kui tõesti silme eest must ja soovitakse teise surma või vaikselt hautakse mõtteid, et küll ikka oleks tore, et teist pole, siis need mõttemängud ju ei aita midagi, olukorda tuleb muuta. Ei ole lahenduseks, et inimene tulebki ära koksata, lihtsalt tuleb midagi muuta elukorralduses ja suhtumises.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, olen soovinud. Oma armast ema viimases otsas, kui tal vähisiirded juba pea kõikides elulistes organites olid, oli nii valus vaadata, et mõtlesin ainult üht – et see juba kiiremini lõppeks.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu sõbranna soovis oma isa surma ja proovis omaenda hilisemate juttude järgi ka isa mürgitada, kui ise veel teismeline oli. Isa peksis täiesti kohutavalt sõbranna ema ja ei aidanud lahutus, miilitsad, mingid lühemad vanglakaristused, teise linna kolimine, nimevahetus, ei midagi.
Igatahes sõbrannal õnnestus see isa surnuksmürgitamine kenasti, sest isa suri, kui sõbranna oli 16. Kes see ikka suudab sellistest meestest vastu panna, kui iga päev külmikus suur pudel või kaks odavaimat viina või Lõunamaist ootab. Kusjuures enne isa oli peaaegu karsklane. Viinaraha saamiseks töötas sõbranna keskkooli kõrvalt kahel töökohal – ühes haiglas pesi midagi ja ühes raamatukogus oli rõivistus ning isale ütles, et töötab Livikos ja sealt anti katkiste siltidega ja katkise korgiga jooke kopikate eest. Et müüa ei saa. Tegelikult muidugi rikkus ta neid silte ise ja keeras korke poolavatuks ka ise, ise ta ka piiritusega neid veel teinekord kangestas. Viinaostja leidis tollal alati. Isa uskus ja jõi end mingi 5 aastaga, mida katkestasid vanglakuud, surnuks.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle näib, et tänapäeval on see surmajutt eriti nooremate seas muutunud pigem nagu parasiitsõnaks. “Ma suren!” kiljub teismeline, nähes tänaval kõndimas oma iidolit. Või mõne aja tagune kartulikrõpsureklaam, tekstiga: “Ema lööb maha, kui ma suppi ei söö.” Teismeline, kes on sattunud õpetaja kiusamise ohvriks, lubab õpetaja ära tappa. Kui ema käsib noorel oma tuba ära koristada, toksib too sõbrannale ahastava sõnumi, kus teatab oma suitsiidiplaanist.

Õudne, aga nii on. Sõnu surm, suitsiid kasutavad teismelised lubamatult palju, lihtsalt selleks, et oma sõnumit võimendada. Ja siis ei teagi, kas võtta tõsiselt või öelda, et nii ei räägita.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen küll jah. Oma isale lapsepõlves, kui ta mu armast venda raevukalt peksis ja kui ma ei saanud teda kaitsta.

Ma arvan, et kui mõni lähedane käitub korduvalt väga julmalt (eriti su teise lähedase suhtes), siis võivad vabalt sellised mõtted tekkida.

Sellele võimalusele ma ei mõelnud. Ma ei tea nende elust tegelikult eriti midagi. Oli imelik täiskasvanu suust midagi sellist kuulda.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viinaraha saamiseks töötas sõbranna keskkooli kõrvalt kahel töökohal – ühes haiglas pesi midagi ja ühes raamatukogus oli rõivistus ning isale ütles, et töötab Livikos ja sealt anti katkiste siltidega ja katkise korgiga jooke kopikate eest. Et müüa ei saa. Tegelikult muidugi rikkus ta neid silte ise ja keeras korke poolavatuks ka ise, ise ta ka piiritusega neid veel teinekord kangestas. Viinaostja leidis tollal alati. Isa uskus ja jõi end mingi 5 aastaga, mida katkestasid vanglakuud, surnuks.

Issand…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, olen. Et inimene ei peaks enam kannatama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu sõbranna soovis oma isa surma ja proovis omaenda hilisemate juttude järgi ka isa mürgitada, kui ise veel teismeline oli. Isa peksis täiesti kohutavalt sõbranna ema ja ei aidanud lahutus, miilitsad, mingid lühemad vanglakaristused, teise linna kolimine, nimevahetus, ei midagi.

Igatahes sõbrannal õnnestus see isa surnuksmürgitamine kenasti, sest isa suri, kui sõbranna oli 16. Kes see ikka suudab sellistest meestest vastu panna, kui iga päev külmikus suur pudel või kaks odavaimat viina või Lõunamaist ootab. Kusjuures enne isa oli peaaegu karsklane. Viinaraha saamiseks töötas sõbranna keskkooli kõrvalt kahel töökohal – ühes haiglas pesi midagi ja ühes raamatukogus oli rõivistus ning isale ütles, et töötab Livikos ja sealt anti katkiste siltidega ja katkise korgiga jooke kopikate eest. Et müüa ei saa. Tegelikult muidugi rikkus ta neid silte ise ja keeras korke poolavatuks ka ise, ise ta ka piiritusega neid veel teinekord kangestas. Viinaostja leidis tollal alati. Isa uskus ja jõi end mingi 5 aastaga, mida katkestasid vanglakuud, surnuks.

Vot mina ei suudaks. Ettekavatsetud tapmine ju, mitte enesekaitse. Mürgitamine on päris julm ka.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks elada koos kellegagi, kelle surma soovitakse?

Marvan, et eks see petmise teema on ja pigem sõnakõlks kui päris mõtted.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ettekavatsetud tapmine ju, mitte enesekaitse. Mürgitamine on päris julm ka.

Viina jõi ju mees ise, mitte tütar ei kallanud vägisi kurku.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ise olen kohanud naist, kes oma mehe kohta ütles: ma soovin, et ta sureks. Keeruline on aru saada, miks ta tolle mehega üldse koos on, miks ei minda lahku.

Ju jälle selline lugu, et naisel pole kuhugi minna ja nii ta soovibki mehe surma, et oma elu rahulikult edasi elada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viina jõi ju mees ise, mitte tütar ei kallanud vägisi kurku.

Ma ei saanud aru. Ma arvasin, et nagu Mark Jensen mürgitas Julie Jenseni tüüpi teema. Ma sain nii aru, et midagi pandi viina sisse.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, lihtsalt ostis kappi viina ja isa jõi ennast surnuks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ise olen kohanud naist, kes oma mehe kohta ütles: ma soovin, et ta sureks. Keeruline on aru saada, miks ta tolle mehega üldse koos on, miks ei minda lahku.

Ju jälle selline lugu, et naisel pole kuhugi minna ja nii ta soovibki mehe surma, et oma elu rahulikult edasi elada.

No ma ei tea, mis mõttes pole kuhugi minna… Inimene käib tööl ja teenib raha ja saaks korteri üürida küll. Ja kui ei käiks ja ei teeniks, siis võiks ikkagi hakata seda tegema.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu sõbranna soovis oma isa surma ja proovis omaenda hilisemate juttude järgi ka isa mürgitada, kui ise veel teismeline oli. Isa peksis täiesti kohutavalt sõbranna ema ja ei aidanud lahutus, miilitsad, mingid lühemad vanglakaristused, teise linna kolimine, nimevahetus, ei midagi.

Igatahes sõbrannal õnnestus see isa surnuksmürgitamine kenasti, sest isa suri, kui sõbranna oli 16. Kes see ikka suudab sellistest meestest vastu panna, kui iga päev külmikus suur pudel või kaks odavaimat viina või Lõunamaist ootab. Kusjuures enne isa oli peaaegu karsklane. Viinaraha saamiseks töötas sõbranna keskkooli kõrvalt kahel töökohal – ühes haiglas pesi midagi ja ühes raamatukogus oli rõivistus ning isale ütles, et töötab Livikos ja sealt anti katkiste siltidega ja katkise korgiga jooke kopikate eest. Et müüa ei saa. Tegelikult muidugi rikkus ta neid silte ise ja keeras korke poolavatuks ka ise, ise ta ka piiritusega neid veel teinekord kangestas. Viinaostja leidis tollal alati. Isa uskus ja jõi end mingi 5 aastaga, mida katkestasid vanglakuud, surnuks.

Vot mina ei suudaks. Ettekavatsetud tapmine ju, mitte enesekaitse. Mürgitamine on päris julm ka.

Tundub välja mõeldud loona. Ükski karsklane ei hakka padujoodikuks lihtsalt sellepärast, et tasuta viin on külmikus võtta iga hetk.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igatahes sõbrannal õnnestus see isa surnuksmürgitamine kenasti, sest isa suri, kui sõbranna oli 16. Kes see ikka suudab sellistest meestest vastu panna, kui iga päev külmikus suur pudel või kaks odavaimat viina või Lõunamaist ootab. Kusjuures enne isa oli peaaegu karsklane. Viinaraha saamiseks töötas sõbranna keskkooli kõrvalt kahel töökohal – ühes haiglas pesi midagi ja ühes raamatukogus oli rõivistus ning isale ütles, et töötab Livikos ja sealt anti katkiste siltidega ja katkise korgiga jooke kopikate eest. Et müüa ei saa. Tegelikult muidugi rikkus ta neid silte ise ja keeras korke poolavatuks ka ise, ise ta ka piiritusega neid veel teinekord kangestas. Viinaostja leidis tollal alati. Isa uskus ja jõi end mingi 5 aastaga, mida katkestasid vanglakuud, surnuks.

Mitte, et ainult ei tundu väljamõeldud loona, nagu keegi eelpool mainis, vaid see on üsna ebaõnnestunud ilukirjanduslik katsetus.  Isa suri kui tüdruk oli 16. Selleks ajaks oli neiu suutnud 5 aastat (vanuses 11-16) töötada kahel kohal keskkooli (!?) kõrvalt. Lasknud endale iga päev viina osta (11 aastane) ja seda garderoobitädi palga eest. (Kirjutaja ilmselt ei kujuta ette, mis garderoobitädide palgad olid ja mitu viina selle eest sai).

Täiskasvanud inimestel on sageli kodus paar pudelit lahtist alkoholi ilma, et end surnuks peaks jooma. Lahtine viin ei lähe kuidagi pahaks. Talongide ajal oli meil kapp lademes viina täis, sest kõik mis lubati, tuli välja osta. Viie aastaga end surnuks juua on ka päris tugev saavutus.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu sõbranna soovis oma isa surma ja proovis omaenda hilisemate juttude järgi ka isa mürgitada, kui ise veel teismeline oli. Isa peksis täiesti kohutavalt sõbranna ema ja ei aidanud lahutus, miilitsad, mingid lühemad vanglakaristused, teise linna kolimine, nimevahetus, ei midagi.

Igatahes sõbrannal õnnestus see isa surnuksmürgitamine kenasti, sest isa suri, kui sõbranna oli 16. Kes see ikka suudab sellistest meestest vastu panna, kui iga päev külmikus suur pudel või kaks odavaimat viina või Lõunamaist ootab. Kusjuures enne isa oli peaaegu karsklane. Viinaraha saamiseks töötas sõbranna keskkooli kõrvalt kahel töökohal – ühes haiglas pesi midagi ja ühes raamatukogus oli rõivistus ning isale ütles, et töötab Livikos ja sealt anti katkiste siltidega ja katkise korgiga jooke kopikate eest. Et müüa ei saa. Tegelikult muidugi rikkus ta neid silte ise ja keeras korke poolavatuks ka ise, ise ta ka piiritusega neid veel teinekord kangestas. Viinaostja leidis tollal alati. Isa uskus ja jõi end mingi 5 aastaga, mida katkestasid vanglakuud, surnuks.

Vot mina ei suudaks. Ettekavatsetud tapmine ju, mitte enesekaitse. Mürgitamine on päris julm ka.

Muidugi. Aga ta oli alguses 11-12. Käis kuskil abiks koeri jalutamas ja kuskil marju korjamas. Ikka päris laps. Kui teada sain, rääkisime. Ta ütles, et peaaegu karskel mehel, kes varem võis napsutada paar korda aastas paar pitsi, võinuks tekkida väike kahtlus, kuidas tema algteismeline Livikos saab töötada ja kuidas alkoholi anti. Lisaks, et tema ju jooma ei sundinud ega mingit puupiiritust alkoholi sisse ei valanud. Pani lihtsalt pudeli külmikusse. Kui ära joodi, tõi uue. Üldse võinuks isa imestada, miks tütar, kelle ema ta regulaarselt haigevoodisse tagus, käib iga päev praktiliselt tal külmikut täiendamas. See on tema mõtteviis. Mina siis ei teadnud.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasknud endale iga päev viina osta (11 aastane) ja seda garderoobitädi palga eest. (Kirjutaja ilmselt ei kujuta ette, mis garderoobitädide palgad olid ja mitu viina selle eest sai).

Ma töötasin vist 78. aastal garderoobis poole kohaga, teatris, sain veidi alla 44 rubla. Pidin ka kavu müüma ja kohti näitama. Selle eest sai juba üle 10 pudeli viina. Ütleme, et teine koht oli 35 rubla, sai 16 pudelit. Taskuraha eest ka 1-3 pudelit. Viina ja piiritust ehk 11-aastane nii ei saanud ISE, aga minul liikus teismelisena kodus piiritust palju. Oleneb, kus sfääris töötas ema. Kuna on kirjas, et vähetasustatul, siis äkki haiglas. Oi mõnes haiglas liikus see 98% või mis ta on piiritus ikka kanistritega uksest välja ja mitte ainult peaarsti ja vanemõe uksest, pigem vastupidi.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viie aastaga end surnuks juua on ka päris tugev saavutus.

Eh, kui veremaitse suus, siis teise pudeli ostab mees varsti ise. Polegi vaja 100% alkoholi talle osta ju. Poole aasta pärast ostab ise teise juurde ja kutsub Antsu ka tina panema. Nelja aasta pärast upub viinapudelitesse, seal pole enam vaja kellelgi talle midagi ostagi. Kui siis ainult, et saaks jälle tal hamba verele, siis hangib (teenib, varastab, laenab) raha ja ostab ise. Kui oli mingi nt noorloomatalitaja, siis pandi tollal viin hinge alla ka tööl ja ja palka saadi rohkem kui mõni teadur.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eh, kui veremaitse suus, siis teise pudeli ostab mees varsti ise. Polegi vaja 100% alkoholi talle osta ju. Poole aasta pärast ostab ise teise juurde ja kutsub Antsu ka tina panema. Nelja aasta pärast upub viinapudelitesse, seal pole enam vaja kellelgi talle midagi ostagi. Kui siis ainult, et saaks jälle tal hamba verele, siis hangib (teenib, varastab, laenab) raha ja ostab ise. Kui oli mingi nt noorloomatalitaja, siis pandi tollal viin hinge alla ka tööl ja ja palka saadi rohkem kui mõni teadur.

Ära aja jama.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui oli mingi nt noorloomatalitaja, siis pandi tollal viin hinge alla ka tööl ja ja palka saadi rohkem kui mõni teadur.

See on küll tõsi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsid teada kas sa ka mu nimekirjas oled?

Mu nimekirjas on 2 inimest mustamäelt ja 3 inimest lasnamäelt

Olete ilmselt kõik sõbrad omavahel?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah. Lahutasin aga terror ei lõppenud. See oli õudne. Päevast päeva. Olin tugev ja ise ei murdunud. Siis veel ahistava jälitamise paragrahvi ei kehtinud. Aga kui järjekordselt saadeti mulle vihjega sõnum (mitte otseselt, et ähvardamises süüdistada ei saaks), et ta tahaks mind maha lasta, sest rikkusin ta elu ära teda maha jättes, lootsin mingi hetk, et las tuleb kohale relvaga. Äkki õnnestub mul relv enda kätte saada ja hädakaitse varjus ta maha lasta. Ma ei usu, et ma tegelikukt oleks seda suutnud ja see oleks õnnestunud. Aga see kõik tundus nii lõputu, et …..

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahtsid teada kas sa ka mu nimekirjas oled? Mu nimekirjas on 2 inimest mustamäelt ja 3 inimest lasnamäelt

Pane üks Lollidemaalt ka kirja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah. Lahutasin aga terror ei lõppenud. See oli õudne. Päevast päeva. Olin tugev ja ise ei murdunud. Siis veel ahistava jälitamise paragrahvi ei kehtinud. Aga kui järjekordselt saadeti mulle vihjega sõnum (mitte otseselt, et ähvardamises süüdistada ei saaks), et ta tahaks mind maha lasta, sest rikkusin ta elu ära teda maha jättes, lootsin mingi hetk, et las tuleb kohale relvaga. Äkki õnnestub mul relv enda kätte saada ja hädakaitse varjus ta maha lasta. Ma ei usu, et ma tegelikukt oleks seda suutnud ja see oleks õnnestunud. Aga see kõik tundus nii lõputu, et …..

Mis siis lõpuks sai? Vaibus see terror ise või?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu sõbranna soovis oma isa surma ja proovis omaenda hilisemate juttude järgi ka isa mürgitada, kui ise veel teismeline oli. Isa peksis täiesti kohutavalt sõbranna ema ja ei aidanud lahutus, miilitsad, mingid lühemad vanglakaristused, teise linna kolimine, nimevahetus, ei midagi.

Igatahes sõbrannal õnnestus see isa surnuksmürgitamine kenasti, sest isa suri, kui sõbranna oli 16. Kes see ikka suudab sellistest meestest vastu panna, kui iga päev külmikus suur pudel või kaks odavaimat viina või Lõunamaist ootab. Kusjuures enne isa oli peaaegu karsklane. Viinaraha saamiseks töötas sõbranna keskkooli kõrvalt kahel töökohal – ühes haiglas pesi midagi ja ühes raamatukogus oli rõivistus ning isale ütles, et töötab Livikos ja sealt anti katkiste siltidega ja katkise korgiga jooke kopikate eest. Et müüa ei saa. Tegelikult muidugi rikkus ta neid silte ise ja keeras korke poolavatuks ka ise, ise ta ka piiritusega neid veel teinekord kangestas. Viinaostja leidis tollal alati. Isa uskus ja jõi end mingi 5 aastaga, mida katkestasid vanglakuud, surnuks.

Ah ei usu. Kui isa suri kui sõbranna oli 16, ja jõi enne seda 5 aastat, kas siis sõbranna hakkas isale viina kappi ostma 11-aastaselt? Ise töötas samal ajal kusagil kahe kohaga? Ei usu. Loomulikult kui juua iga päev ainult viina, ütleb tervis lõpuks üles.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas olete