Esileht Beebi ja mitmikud Kas olete hakanud kohe esimesi hambaid pesema?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kas olete hakanud kohe esimesi hambaid pesema?

Postitas:

millal? mõtlen et kas kohe pärast õhtust söömist? millega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 00:07; 16.01 10:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üritasin näpuharjaga, aga loobusin sellest. Näpuhari tundub rohkem närimisasi olevat kui hari, suvaline plastikujurakas. Sügab hästi igemeid, kuid hambaid sellega ei puhasta. Rp laps, magusaid jooke ei anna, pärast püreed ja putru annan natuke vett juua, loodan, et sellega loputab toidujäägid suust ära.

Kavatsen tavalise hambaharja osta, et sellega suud ja hambaid puhastada (esialgu ilma pastata – pastat võib panna siis, kui laps juba nii suur on, et saab aru, et seda ei tohi alla neelata).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hambaid peaks pesema ikka hambaharjaga, see näpuhari sobib rohkem igemete sügamiseks. Hambaid tuleb pesta 2 korda päevas ja kindlasti ei tohi pesta 30 minuti jooksul peale söömist. Alates u aastasest võiks kasutada ka beebidele mõeldud hambapastat ja seda võib alla neelata, mitte midagi ei juhtu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 09:33; 16.01 11:00; 16.01 11:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes ei tohi pesta 30 min jooksul pärast söömist? Mul on laps 5kuune. Ta sööb õhtul enne magamajäämist, siis üritan kohe kikud ära puhastada ja magama saada. Kas ma peaksin teda siis palju varem ära toitma?? Miski tund enne uinumist?
Näpuharja ei soovita mina ka. 1.lapsel oli nii, et kui esimesed hambad lõikusid, siis kohe hakkas minu sõrme naksama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 00:07; 16.01 10:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]perekooli ideaalsed emad ei pese 30 min jooksul. tavalised emad pesevad.[/tsitaat]

Asi pole selles, kas on ideaalne või tavaline ema.
30min jooksul pole soovitatav pesta, sest selle aja jooksul peale söömist hambaemail nö lahustub hapetega ja pestes hõõrute osa emailist ära, parem oodata 30min ja siis alles pesta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah et on kaht sorti emasid- perekooli emad ja tavalised emad???
See 30 min ei ole mingi perekooli reegel, seda võib lugeda misiganes hambaarstiteemalisest kirjandusest ja põhjuseks justnimelt see, et 30 min jooksul pestes rikud hamba emaili.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 09:33; 16.01 11:00; 16.01 11:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis mõttes ei tohi pesta 30 min jooksul pärast söömist? Mul on laps 5kuune. Ta sööb õhtul enne magamajäämist, siis üritan kohe kikud ära puhastada ja magama saada. Kas ma peaksin teda siis palju varem ära toitma?? Miski tund enne uinumist?
Näpuharja ei soovita mina ka. 1.lapsel oli nii, et kui esimesed hambad lõikusid, siis kohe hakkas minu sõrme naksama.[/tsitaat]

Anna siis õhtusöök 45 enne uinumist. Täis kõhuga teatavasti organism tegeleb söögi seedimisega ja ei puhka, tühjema kõhuga ongi parem magada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 09:33; 16.01 11:00; 16.01 11:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes kus leili läksid? Ma küll ei näe:(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kohe esimese hamba tulles 7-kuuselt hakkasin pesema- oluline on kujundada hammaste pesemise harjumus. Algul pesin näpuharjaga (veega), alates 1 a (siis oli suus 4 hammast) võtsin kasutusse beebide hambaharja ja -pasta. See tavaline hari talle ei meeldinud, üldse ei lasknud harjata. Pidin lihtsalt järjepidev olema ja nutuga pooleks hambaid pesema- ei saa ju pesemata ka jätta. Nüüd, 3 kuuga on lõpuks ära harjunud ja laseb protesteerimata pesta. Viimasel ajal teeb nalja kui talle pesemise ajal peegli kätte annan. Nüüd peseme 2 harjaga- üks tema käes, teine minu käes. Pidevalt oli see, et tema tahab harja enda kätte saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohe kui esimesed 2hammast tulid, pesime näpuharjaga. Siis kui juba rohkem oli ostsin hambaharja (0-2a) siis ka hambapastat (Rocs oma) Nii siis siiamaani 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nüüd oleks vist vaja raamatut \”nututa hambapesu\”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kas olete hakanud kohe esimesi hambaid pesema?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.