Esileht Pereelu ja suhted Kas olete lahku läinud, sest üks ei saa lapsi?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 68 )

Teema: Kas olete lahku läinud, sest üks ei saa lapsi?

Postitas:

Küsimus siis pealkirjas…

+3
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Olen lahku läinud kuna üks tahtis last.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei – kasutasime hoopis doonorspermat.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen lahku läinud kuna üks tahtis last.

Sama.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on tutvusringkonnas 2 sellist paari.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu mees läks oma eelmisest naisest seetõttu lahku, et naine lapsi ei saanud. Olen oma mehega 12 aastat koos olnud ja kasvatame koos kolme ühist last.

+7
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie ka ei saanud lapsi, arsti sõnul oli probleem mehepoolne. Võtsime oma lapsed lastekodust.

Üldiselt see on iga paari enda otsus. Kui keegi otsustab seetõttu lahku minna, siis pole võõrastel siin midagi kritiseerida. Mulle mu abikaasa meeldib ja tundsin, et tahan ikkagi temaga koos olla. No ikka väga suur armastus oli peal 🙂

+27
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamasti siiski üks pool teab või vähemalt aimab, et ta lapsi ei saa. Kui just 17-aastaselt ei abielluta, siis tõenäoliselt on mõni pikem suhe olnud, kus on ka juhtunud kaitsmata vahekordi ja mitte ainult üks. Sellisel juhul mõistagi normaalne ja viisakas inimene enne uut püsisuhet käib arsti juures ja uurib oma viljakust, sest tal on väikenegi kahtlus. Mitte ei arvesta sellega, et tont temaga, kui lapsi ei saa, siis partner on ikka juba pihus. Ja mis käes, see oma.
Need asjad räägitakse tarkade ja teisest hoolivate inimeste vahel kohe võimaliku püsisuhte alguses läbi, nagu lastesoov üldse. Kui teine pool siis otsustab jääda, siis peaks ka tema oma sõna edasi pidama, et lepib sellega või kasutatakse alternatiivseid meetodeid. Perekoolis muidugi partneriga oluliste eluliste vaadete ja soovide selgeks rääkimine on põlu all, eriti enne abielu või püsikooselu.

+6
-37
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tutvusringkonnas ka mitu paar läinud ikkagi lahku. Laste saamine on ka 21 sajandil siiski üks pereloomise põhjuseid.

Rasked valikud muidugi. Soovitada ei saa midagi, õnneks meditsiin aitab ikka päris paljusid, Eesti viljakusmeditsiin on üks parimaid maailmas.

 

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei läinud, kuigi tegu oli mehepoolse viljatusega, aga oleks pidanud. Sest kui pärast aastaid pingutusi kunstliku viljastamisega lapse saime, läks ta hoopis ise teise naise juurde. Ja mina jäingi ainult ühe lapsega sellepärast, raiskasin oma aja kunstliku viljastamisega jändamisele ära.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamasti siiski üks pool teab või vähemalt aimab, et ta lapsi ei saa. Kui just 17-aastaselt ei abielluta, siis tõenäoliselt on mõni pikem suhe olnud, kus on ka juhtunud kaitsmata vahekordi ja mitte ainult üks. Sellisel juhul mõistagi normaalne ja viisakas inimene enne uut püsisuhet käib arsti juures ja uurib oma viljakust, sest tal on väikenegi kahtlus. Mitte ei arvesta sellega, et tont temaga, kui lapsi ei saa, siis partner on ikka juba pihus. Ja mis käes, see oma.

Need asjad räägitakse tarkade ja teisest hoolivate inimeste vahel kohe võimaliku püsisuhte alguses läbi, nagu lastesoov üldse. Kui teine pool siis otsustab jääda, siis peaks ka tema oma sõna edasi pidama, et lepib sellega või kasutatakse alternatiivseid meetodeid. Perekoolis muidugi partneriga oluliste eluliste vaadete ja soovide selgeks rääkimine on põlu all, eriti enne abielu või püsikooselu.

Nii räägib ainult see, kel endal sel teemal mingit kogemust ei ole. Usud või mitte, aga tänapäevalgi leidub vastutustundlikke tütarlapsi, kes mitte kunagi ei ole kaitsmata vahekorras, tõesti leidub!

Meditsiinistatistika kohaselt on inimene tegelikult väheviljakas imetaja: ühel tavalisel reproduktiivses eas naisel on võimalus kaitsmata vahekorra ajal rasestuda vaid 1 võimalus neljast ehk 25%. St, 100% ei ole see päris kindlasti.

Ja uskuda, et kui mul muidu tervis ju korras, järelikult olen siis viljakas, on ülim naiivsus. Vabalt võib juhtuda, et nt mees on suur ja tugev kui karu, tippsportlane, kõrgharidusega jne – aga uuringule minnes selgub, et spermapoiste liikuvus on tal 0. Enne kasutas usinalt kondoomi ja suhtles (vähemalt enda teada) vaid korralike tütarlastega.

Lisaks ei ole viljakus mingi elu jooksul muutumatu suurus, vaid ta võib ka poole eluaja pealt kaduda. Samuti võib ühe partneriga saada lapsi, ent teisega mitte, geneetiline sobivus mängib ka rolli.

Ning viimaks esineb totaalset ehk täielikku viljatust väga harva! Tõeline viljatus on ainult see, kui naisel puuduvad munajuhad/emakas, või mehel ei teki üldse spermarakke. Selliseid olukordi esineb väga harva. Üsna palju on paare, kus mõlemad on arsti poolt kontrollitud ja terveks või enam-vähem terveks tunnistatud, aga lapsi saada üritatakse mitu aastat. Seega ei saa siin eriti midagi põhjapanevat väita, viljatus on väga lai teema.

+30
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei läinud, kuigi tegu oli mehepoolse viljatusega, aga oleks pidanud. Sest kui pärast aastaid pingutusi kunstliku viljastamisega lapse saime, läks ta hoopis ise teise naise juurde. Ja mina jäingi ainult ühe lapsega sellepärast, raiskasin oma aja kunstliku viljastamisega jändamisele ära.

See on ilmekas näide, miks peaks naine oma soovid panema esikohale, kui lapsed olulised. Mehed võivad iga hetk ära jalutada, aga laste saamiseks on lühike ajavahemik naistel. St viljatu partneri kõrvale jäämine, võib ikkagi tähendada pettumust lõpuks ja oma unistustest loobumist.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii räägib ainult see, kel endal sel teemal mingit kogemust ei ole. Usud või mitte, aga tänapäevalgi leidub vastutustundlikke tütarlapsi, kes mitte kunagi ei ole kaitsmata vahekorras, tõesti leidub!

Seepärast kirjutasingi, et ENAMASTI. Mitte, et alati.

Muidugi on mul kogemus. Loomulikult rääkisime abikaasaga enne läbi, kuidas meil selle lastesaamisega on. Võimalused ja kavad ja plaanid.
Kuna aga ma olin terve eeneva elu ainult kaitstud vahekorras olnud, siis sai ikka naistearstil enne abieluplaanide kindlaksmääraamist ära käidud, et abikaasale mitte pärast pettumust valmistada. Sest ta soovis veel laöpsi ja mina muidugi ka tahtsn lapsi. Kuna mehel oli kaks tillukest alla aastast last, kelle ema oli surnud, polnud põhjust arvata, et tema lapsi ei saa.

+2
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii räägib ainult see, kel endal sel teemal mingit kogemust ei ole. Usud või mitte, aga tänapäevalgi leidub vastutustundlikke tütarlapsi, kes mitte kunagi ei ole kaitsmata vahekorras, tõesti leidub!

Seepärast kirjutasingi, et ENAMASTI. Mitte, et alati.

Muidugi on mul kogemus. Loomulikult rääkisime abikaasaga enne läbi, kuidas meil selle lastesaamisega on. Võimalused ja kavad ja plaanid.

Kuna aga ma olin terve eeneva elu ainult kaitstud vahekorras olnud, siis sai ikka naistearstil enne abieluplaanide kindlaksmääraamist ära käidud, et abikaasale mitte pärast pettumust valmistada. Sest ta soovis veel laöpsi ja mina muidugi ka tahtsn lapsi. Kuna mehel oli kaks tillukest alla aastast last, kelle ema oli surnud, polnud põhjust arvata, et tema lapsi ei saa.

Tavaline naistearst nö peale vaadates küll midagi põhjapanevat viljatuse kohta öelda ei saa. Näiteks läbimatu munajuha on näha ainult laparoskoopilisel või kontrastainega uuringul ja seda lihtsalt niisama küll ette ei võeta. Isegi spetsialiseerunud viljatusraviarstid ei saa kohe õigele põhjusele pihta ning tihtipeale jääbki põhjuseks seletamatu viljatus.

+25
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi olen lahku läinud. Milleks olla koos, kui ise tahad last või lapsi, ja teine ei saa neid või ei taha neid saada. Mõttetu suhe ju.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teatud kommentaaridele jagatud plussidest-miinustest tuleb kenasti välja, et keskmise perekoolika arvates on ainuõige naisel lahku minna, kui mees lapsi ei saa, samas kui naise viljatuse tõttu lahku minev mees on viimane mölakas.

+5
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teatud kommentaaridele jagatud plussidest-miinustest tuleb kenasti välja, et keskmise perekoolika arvates on ainuõige naisel lahku minna, kui mees lapsi ei saa, samas kui naise viljatuse tõttu lahku minev mees on viimane mölakas.

Ei. Miinustega hinnatakse veidrat arvamust, et “enne uut püsisuhet” käiakse “oma viljakust uurimas”.
Kas meil on mingi “Handmaids tale” siin?

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei usu, et sellel põhjusel lahku minnakse, ju siis olid muud probleemid ka ja tagatipuks see.

Viljatus saab olla lõplik ja selge tõesti ainult munasarjade või munandite puudumisel. Tavaliselt ikka arstid uurivad ja puurivad ning ütlevad, et ei tea miks nii, proovige edasi, või siis et seemnerakud on aeglased ja neid saab elustiili muutusega turgutada. Kellelegi ei öelda uuringute käigus, et jah, teie olete nüüd kindlasti viljatu, enam pole teiega midagi teha. Ei ole need asjad nii lihtsad, et nüüd ta on viljatu, järelikult aeg lahku minna, või et see partner on varem olnud viljakas, järelikult hea mõte temaga paari heita.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest ta soovis veel laöpsi ja mina muidugi ka tahtsn lapsi. Kuna mehel oli kaks tillukest alla aastast last, kelle ema oli surnud, polnud põhjust arvata, et tema lapsi ei saa.

Mehel oli 2 alla aastast last kasvatada ja juba soovis uusi lapsi? Kasvatasid üles need tillukesed?

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, tegime IVFi ja saime siiski 2 last. Kui poleks õnnestunud, oleks mees olnud nõus doonorspermaga.
Parim otsus, mu abikaasa on superisa ja hea kaaslane

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

21 sajandil ei ole olemas ‘ei saa lapsi’!

Saab kasutada erinevat viljakusravi, meestel piisab sageli elustiilimuutustestki viljakuse tagasi saamiseks, doonormunarakk/sperma, surrogaatemadus, lapsendamine

Mõnel inimesel on raskem saada lapsi, aga see on alati võimalik.  Kui keegi ütleb ‘ma ei saa lapsi’, on ta oma peas ära otsustanud neid mitte saada ega soovida ega soovi lapse saamiseks vaeva näha. See on suurem probleem kui kehv viljakus, millest saab ümber.

+4
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

21 sajandil ei ole olemas ‘ei saa lapsi’!

Saab kasutada erinevat viljakusravi, meestel piisab sageli elustiilimuutustestki viljakuse tagasi saamiseks, doonormunarakk/sperma, surrogaatemadus, lapsendamine

Mõnel inimesel on raskem saada lapsi, aga see on alati võimalik. Kui keegi ütleb ‘ma ei saa lapsi’, on ta oma peas ära otsustanud neid mitte saada ega soovida ega soovi lapse saamiseks vaeva näha. See on suurem probleem kui kehv viljakus, millest saab ümber.

Teemapustitus on vist siiski pidades silmas bioloogiliste laste mittesaamist.

Ja 21. sajandil on vägagi võimalik, et bioloogilisi lapsi ei saada.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

21 sajandil ei ole olemas ‘ei saa lapsi’!

Saab kasutada erinevat viljakusravi, meestel piisab sageli elustiilimuutustestki viljakuse tagasi saamiseks, doonormunarakk/sperma, surrogaatemadus, lapsendamine

Mõnel inimesel on raskem saada lapsi, aga see on alati võimalik. Kui keegi ütleb ‘ma ei saa lapsi’, on ta oma peas ära otsustanud neid mitte saada ega soovida ega soovi lapse saamiseks vaeva näha. See on suurem probleem kui kehv viljakus, millest saab ümber.

Mõeldud siiski bioloogiliste laste saamist. Ja ei ole see midagi alati võimalik, loe või siit samast foorumist, kuidas inimesed on aastaid proovinud.

Ühtlasi – surrogaatemadus? Imelik asi, mida pakkuda. See ei ole mitte odav lõbu.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühtlasi – surrogaatemadus? Imelik asi, mida pakkuda. See ei ole mitte odav lõbu.

Eestis pole see ka lubatud. Kunstlik viljastamine on psüühiliselt väga raske ja on mulle hiljem ka erinevaid tervisehädasid põhjustanud. Kolm korda proovisin ja selleks kulus 7 aastat, enne kui lapse sain. Nii et see vastaja, kes siin seletas, et kõik saavad lapse, kes vähegi tahavad, see on ikka väga raske tee.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on väga keeruline otsus. Mul sõbrana jäi mehega kokku, sest armastus oli suur. Kahjuks paar aastat tagasi lahutasid. Sõbranna 45, ei meest, ei last.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühtlasi – surrogaatemadus? Imelik asi, mida pakkuda. See ei ole mitte odav lõbu.

Eestis pole see ka lubatud. Kunstlik viljastamine on psüühiliselt väga raske ja on mulle hiljem ka erinevaid tervisehädasid põhjustanud. Kolm korda proovisin ja selleks kulus 7 aastat, enne kui lapse sain. Nii et see vastaja, kes siin seletas, et kõik saavad lapse, kes vähegi tahavad, see on ikka väga raske tee.

Viljakusravi teemal on paraku ikka väga palju valearusaamu liikumas. Sellest ka need uljad väited, et kõik saavad lapsi, kes tahavad, ja et lihtsalt lähed ja kontrollid oma viljakust.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viljakusravi teemal on paraku ikka väga palju valearusaamu liikumas. Sellest ka need uljad väited, et kõik saavad lapsi, kes tahavad, ja et lihtsalt lähed ja kontrollid oma viljakust.

Õige, olles ise seda korduvalt läbi teinud, siis ma lihtsaks teeks seda ei nimetaks. Viljatust esineb järjest rohkem ja ei saa kõik oma last mitte kunagi. Su keha peab toime tulema ülisuure ravimite kogusega ja organismi manipuleerimisega, mis hiljem võib su hormoonid täiesti tuksi keerata. Ka lapsendamise järjekorras istud aastaid. Ma täiesti mõistan neid, kes löövad käega ja liiguvad edasi partneri juurde, kellega on lastetegemine lihtsalt fun, mitte aastatepikkune kannatuste jada. Sest see paneb nagunii põntsu ka paarisuhtele, nagu minuga juhtuski.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viljakusravi teemal on paraku ikka väga palju valearusaamu liikumas. Sellest ka need uljad väited, et kõik saavad lapsi, kes tahavad, ja et lihtsalt lähed ja kontrollid oma viljakust.

Õige, olles ise seda korduvalt läbi teinud, siis ma lihtsaks teeks seda ei nimetaks. Viljatust esineb järjest rohkem ja ei saa kõik oma last mitte kunagi. Su keha peab toime tulema ülisuure ravimite kogusega ja organismi manipuleerimisega, mis hiljem võib su hormoonid täiesti tuksi keerata. Ka lapsendamise järjekorras istud aastaid. Ma täiesti mõistan neid, kes löövad käega ja liiguvad edasi partneri juurde, kellega on lastetegemine lihtsalt fun, mitte aastatepikkune kannatuste jada. Sest see paneb nagunii põntsu ka paarisuhtele, nagu minuga juhtuski.

Nüüd tuli ‘ei ole lihtne’ ka ikka ära.

Miks te lapsi tahate kui lihtne peab olema.

Kibekiiresti uue partneriga tehtud lapse kasvatamine pole ka lihtne kui partner on valitud sperma parameetrite mitte isikuomaduste järgi.

Esimene laps tuli ise, teine ja kolmas viljakusraviga. Äkki oleksin pidanud lahutama oma mehest. Mõttetu suhe, põhineb vaid armastusel, austusel ja ühistel väärtushinnangutel!

0
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunstlik viljastamine on psüühiliselt väga raske ja on mulle hiljem ka erinevaid tervisehädasid põhjustanud.

Milliseid tervisehädasid kunstlik viljastamine põhjustas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamasti siiski üks pool teab või vähemalt aimab, et ta lapsi ei saa. tõenäoliselt on mõni pikem suhe olnud, kus on ka juhtunud kaitsmata vahekordi ja mitte ainult üks. Sellisel juhul mõistagi normaalne ja viisakas inimene enne uut püsisuhet käib arsti juures ja uurib oma viljakust, sest tal on väikenegi kahtlus.

Enamik inimesi ei tea oma viljakusest midagi enne, kui lapsesaamine on käsil. Igast kaitsmata vahekorrast ei pruugi sündida laps, kui rasestumise võimalus on kõigest 25% ja paljud ei juurdle ka hiljem selle üle. Naistearstid soovitavad kõigepealt aasta proovida ja alles siis edasi uurida. Lihtsamaid analüüse tavagünekoloogid enamasti ei tee, rääkimata põhjalikest uuringutest.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 68 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas olete lahku läinud, sest üks ei saa lapsi?